معتبرترین پاسپورت های جهان ؛ پاسپورت ژاپن و سنگاپور در صدر

معتبرترین پاسپورت
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

یکی از مهم‌ترین مدارک برای سفر در جهان امروز پاسپورت یا گذرنامه است. پاسپورت‌های کشورهای مختلف توانایی سفر به مناطق متنوعی را برای شهروندان خود فراهم می‌کنند. در این مطلب به معتبرترین پاسپورت های جهان می‌پردازیم.

برخورداری از پاسپورت فرصت‌های زندگی و شغلی فراوانی را پیش روی افراد قرار می‌دهد. پاسپورت‌های کشورهای مختلف قدرت‌های مشخصی دارند. پاسپورت کشورهایی چون ترکیه و مراکش، از قدرت متوسطی برخوردار بوده و به افراد توانایی سفر به کشورهای محدودی را می‌دهد. صدها کشور بر کره خاکی وجود دارند. قدرتمندترین پاسپورت های دنیا به افراد اجازه سفر به اکثر این کشورها را می‌دهند. در این مطلب سعی می‌کنیم تا با معتبرترین پاسپورت های دنیا آشنا شویم.

معتبرترین پاسپورت

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

معتبرترین پاسپورت های دنیا

مقام با ارزش ترین پاسپورت جهان متعلق به کشورهایی است که پاسپورت آن‌ها اجازه سفر به بیشترین کشورها، بدون نیاز به ویزا را می‌دهد. در ادامه 10 مورد از معتبرترین پاسپورت های جهان را بررسی می‌کنیم.

پاسپورت سوئد

معتبرترین پاسپورت

 

پاسپورت کشور سوئد یکی از معتبرترین پاسپورت های دنیا بوده و به افراد اجازه سفر به 186 کشور مختلف را می‌دهد. سوئد یکی از کشورهای اسکاندیناوی در شمال اروپا است. این کشور از سمت غرب با نروژ و از سمت شرق با فنلاند مرز مشترک دارد. شهروندان این کشور در زمره شادترین مردمان جهان قرار دارند؛ مسئله‌ای که قدرت بالای پاسپورت آن‌ها در آن بی‌تاثیر نیست.

پاسپورت فرانسه

بهترین پاسپورت دنیا

فرانسه یکی از کشورهای غربی اروپا است. این کشور یکی از غنی‌ترین مناطق دنیا از منظر تاریخی، هنری و فرهنگی به حساب می‌آید. روزانه گردشگران زیادی برای تجربه زیبایی‌های این کشور به آن سفر می‌کنند. فرانسه از جهات مختلف با هشت کشور دیگر مرز مشترک دارد؛ این کشورها ایتالیا، آلمان، اسپانیا، بلژیک، موناکو، آندورا، سوییس و لوکزامبورگ هستند.

کشور فرانسه به شهروندان خود اجازه برخورداری از تابعیت دوگانه را می‌دهد. این بدین معنی است که اگر افراد شهروند کشور دیگری باشند، می‌توانند علاوه بر پاسپورت آن کشور از پاسپورت قدرتمند کشور فرانسه نیز بهره ببرند. فرانسه در کنار سوئد و لوکزامبورگ مقام چهارم در فهرست معتبرترین پاسپورت های دنیا را به خود اختصاص می‌دهد.

ویدئو های مرتبط
thumbnail
پشت صحنه فیلم Tenet (زیرنویس فارسی)
00:09:4710 آذر 1399، 09:45
thumbnail
معرفی آیفون 11 پرو اپل (با زیرنویس فارسی)
00:03:0230 فروردین 1401، 15:30
thumbnail
تیزر فیلم جمشیدیه
00:01:0614 دی 1399، 10:35
thumbnail
تریلر فیلم FATMAN (زیرنویس فارسی)
00:02:5422 آذر 1399، 22:00

پاسپورت لوکزامبورگ

بهترین پاسپورت دنیا

لوکزامبورگ یکی از کشورهای اروپای مرکزی است که از سه طرف توسط آلمان، فرانسه و بلژیک محاصره شده است. این کشور کوچک در کنار بروسل، فرانکفورت و استراسبرگ، یکی از چهار پایتخت رسمی اتحادیه اروپا به شمار می‌آید.

وضعیت پاسپورت این کشور نسبت به سال گذشته بهبود یافته است. لوکزامبورگ به شهروندان خود یکی از معتبرترین پاسپورت های دنیا را ارائه می‌دهد. این پاسپورت ارزشمند به افراد اجازه سفر به 187 کشور مختلف، بدون نیاز به ویزا را می‌دهد. کشور لوکزامبورگ مشابه با فرانسه به شهروندان خود اجازه تابعیت یک کشور دیگر را نیز می‌دهد.

پاسپورت ایتالیا

معتبرترین پاسپورت جهان

کشور ایتالیا یکی از ارزشمند ترین پاسپورت های دنیا را در اختیار شهروندان خود قرار می‌دهد. این پاسپورت رسما با عنوان برقراری امکان سفرهای بین‌المللی به ساکنین این کشور عطا می‌شود. ایتالیا در سال 2006 تکنولوژی بیومتریک را به پاسپورت‌های فیزیکی خود افزود. هدف از به کارگیری این تکنولوژی، تسهیل کنترل و امور مدیریتی است.

شهروندان ایتالیا می‌توانند بسته به سن خود پاسپورت‌های 10، پنج یا سه ساله دریافت کنند. هر کدام از این افراد، شهروند اتحادیه اروپا نیز به حساب آمده و می‌توانند در صورت برخورداری از پاسپورت ایتالیایی در هر کدام از کشورهای اروپایی زندگی کنند. دارا بودن پاسپورت ایتالیایی به افراد اجازه تابعیت دوگانه را می‌دهد.

احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail
راهنمای سفر به کیش (بهترین مقصد سفر زمستانی) / جاذبه ...
سارا زارع01 دی 1399 10:33
thumbnail
سفری ماجراجویانه به بهترین و ترسناک ترین شهربازی های ...
تیم پلازا مگ15 خرداد 1399 16:00
thumbnail
راهنمای سفر به تبریز ؛ جاذبه های دیدنی، کوفته تبریزی، ...
سارا زارع20 اسفند 1398 18:00
thumbnail
18 فیلم که باید قبل از سفر به دور دنیا تماشا کنید
داوود کاظمی زاده17 شهریور 1398 18:00

پاسپورت دانمارک

معتبرترین پاسپورت جهان

دانمارک یکی دیگر از کشورهای اسکاندیناوی است که از شبه جزیره بزرگ جاتلند و چندین جزیره دیگر تشکیل می‌شود. این کشور شهروندان خود را از یکی از معتبرترین پاسپورت های دنیا بهره‌مند می‌سازد. پاسپورت‌های دانمارکی رسما به شهروندان پادشاهی دانمارک اعطا می‌شوند.

پاسپورت کشور دانمارک به افراد اجازه سفر آزادانه به 187 کشور مختلف را می‌دهد. علاوه بر این، شهروندان دانمارکی دارنده پاسپورت این کشور اجازه زندگی در سوییس و سایر کشورهای اتحادیه اروپا را دارند. ساکنین بخش‌های مختلف دانمارک انواع مختلفی از پاسپورت این کشور را دریافت می‌کنند. پاسپورت‌های صادر شده در جزایر گرین‌لند و فارو مشمول قوانین اتحادیه اروپا نمی‌شوند.

پاسپورت فنلاند

معتبر ترین پاسپورت دنیا

فنلاند یکی از شمالی‌ترین کشورهای اروپا است. این کشور از تاریخ و فرهنگ غنی بهره می‌برد. فنلاند مرزهای آبی زیادی با دریای بالتیک، خلیج بوتنی و خلیج فنلاند دارد. کشورهایی که مرز خاکی با فنلاند دارند روسیه، نروژ و سوئد هستند.

شهروندان فنلاند از پاسپورت قدرتمند این کشور برخوردار می‌شوند. این پاسپورت به افراد اجازه سفر به 188 کشور جهان را می‌دهد. وضعیت پاسپورت فنلاند در سال‌های گذشته بهبود مناسبی داشته و روند رو به رشدی را طی کرده است. فنلاندی‌ها می‌توانند از پاسپورت خود به عنوان کارت شناسایی در کشورهای مختلف نیز استفاده کنند. این مهم نشان از قدرت بالای پاسپورت این کشور دارد. مدت اعتبار پاسپورت فنلاند 5 سال است. تمامی شهروندان این کشور، شهروند اتحادیه اروپا به حساب می‌آیند.

پاسپورت آلمان

معتبر ترین پاسپورت دنیا

یکی از معتبرترین پاسپورت های دنیا متعلق به کشور آلمان است. برخورداری افراد از این مدرک توانایی سفر به 188 کشور مختلف را فراهم می‌کند. در سال‌های گذشته قدرت پاسپورت این کشور سیری کاملا صعودی داشته است. دارندگان پاسپورت آلمانی، شهروندان اتحادیه اروپا محسوب می‌شوند.

مدت اعتبار گذرنامه آلمان برای افراد بزرگ‌تر از 24 سال، 10 سال و برای کوچک‌ترها شش سال است. شهروندان این کشور می‌توانند از مزایای زندگی در یکی از مقرون‌به‌صرفه‌ترین کشورهای دنیا بهره برده و از خدمات آموزشی، فناوری و تکنولوژیکی آن استفاده کنند. علاوه بر این قدرت بالای پاسپورت این کشور در هر لحظه اجازه سفر به دیگر کشورهای اروپا را به افراد می‌دهد.

پاسپورت کره جنوبی

قدرتمندترین پاسپورت جهان

کره جنوبی یکی از کشورهای شرقی آسیا است. این کشور در بخش جنوبی شبه جزیره کره قرار دارد. کره جنوبی با همسایه شمالی خود مرز مشترک دارد. این کشور در مجاورت دریای شرقی، دریای چین و دریای زرد قرار گرفته است.

شهروندان کره جنوبی توانایی سفر به 188 کشور مختلف را دارند. پاسپورت این کشور مدرک شناسایی معتبری بوده و برای تایید هویت، تاریخ تولد و ملیت افراد در کشورهای مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. وظیفه صدور پاسپورت در کره جنوبی بر عهده وزارت امور خارجه این کشور بوده و چاپ آن نیز توسط سازمان چاپ امنیتی کره انجام می‌شود.

پاسپورت سنگاپور

با ارزش ترین پاسپورت دنیا

سنگاپور معتبرترین پاسپورت دنیا را به شهروندان خود ارائه می‌دهد. این کشور در جنوب مالزی قرار گرفته و یکی از مراکز مالی دنیا به حساب می‌آید. دارندگان پاسپورت سنگاپور می‌توانند به آسانی به 190 کشور دنیا سفر کنند. افراد در صورت علاقه می‌توانند از مشاوره‌ها و خدمات حمایتی ویژه این کشور استفاده کنند.

مدت اعتبار پاسپورت‌‌های سنگاپور معمولا پنج سال بوده و شهروندان پس از آن برای تمدید این مدرک باید به اداره مهاجرت این کشور مراجعه کنند. قدرت بالای پاسپورت این کشور، آن را به هدفی برای جاعلان مدارک تبدیل کرده است. مقامات دولتی این کشور برای مقابله با این مشکل دست به اقدامات فراوانی چون به کارگیری تکنولوژی بیومتریک، عکس‌های دیجیتال و ثبت شده از افراد و جوهرهای مخصوص زده‌اند.

پاسپورت ژاپن

بی ارزش ترین پاسپورت جهان

شهروندان کشور ژاپن همچون اهالی سنگاپور می‌توانند از موهبت برخورداری از معتبرترین پاسپورت دنیا لذت ببرند. این دومین سالی است که پاسپورت این کشور به عنوان قدرتمندترین پاسپورت جهان شناخته می‌شوند. همان‌طور که می‌دانید ژاپن جزیره‌ای کوچک در شرق آسیا و در مجاورت اقیانوس آرام است. دارندگان پاسپورت این کشور توانایی سفر آزادانه به 190 کشور دنیا را دارند.

مدت اعتبار پاسپورت این کشور بسته به سن و مبلغ پرداختی متقاضیان بین پنج تا ده سال است. یکی از شرایط لازم برای دریافت قدرتمندترین پاسپورت جهان پنج سال زندگی در ژاپن به عنوان یک شهروند رسمی است. راه‌های مختلفی برای دریافت تابعیت این کشور وجود دارد. با این حال باید توجه کنید که ژاپن اجازه تابعیت دوگانه را به شهروندان خود نمی‌دهد؛ بنابراین برای تبدیل به یکی از شهروندان این کشور باید تابعیت پیشین خود را فراموش کنید.

در این مطلب به بررسی 10 پاسپورت قدرتمند دنیا پرداختیم. آیا شما علاقه‌ای به دریافت پاسپورت این کشورها دارید؟ نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022