با انواع و روش های مهاجرت آشنا شوید ؛ تحصیلی، کاری، ازدواج و …

انواع مهاجرت و دلایل آن
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

روش های مهاجرت چیست؟ آیا همه روش های مهاجرت به اخذ ویزا ختم می‌شوند؟ در این مقاله با انواع و روش های مهاجرت شما را آشنا می‌کنیم. با پلازا همراه باشید.

برای مهاجرت از کشور چه روش‌هایی وجود دارد؟ آیا همه روش های مهاجرت به اخذ ویزا منتهی می‌شوند؟ کدام روش های مهاجرت بهتر هستند؟ بهترین سن برای مهاجرت چه زمانی است؟ بهترین روش برای مهاجرت چیست؟ سوال‌های بالا و بسیاری دیگر از سوال‌هایی که در ذهن شما است را در این مقاله ارزیابی می‌کنیم. همراه پلازا باشید.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

روش های مهاجرت

مهاجرت، روش‌های مختلفی دارد. به طور کلی می‌توان گفت که مهاجرت به دو شکل قانونی و غیرقانونی صورت می‌گیرد. اما روش های مهاجرت دسته‌های دیگری را نیز شامل می‌شوند. 6 دسته بندی کلی برای روش های مهاجرت وجود دارد. در ادامه به بررسی انواع روش های مهاجرت با جزییات می‌پردازیم.

روش تحصیلی

روش های مهاجرت

یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین روش های مهاجرت، روش تحصیلی است. اقدام به درخواست تحصیل در هر مقطع تحصیلی و یا حضور در دوره‌های آموزش زبان از جمله روش‌های موجود برای مهاجرت به روش تحصیلی است. هر کشوری دارای قوانین تحصیلی خاص خود در زمینه ادامه تحصیل است. هزینه شرکت در هر دوره آموزشی و تحصیل در دانشگاه‌های مختلف بسته به کشور انتخابی متفاوت است. همچنین تفاوت‌هایی در زمینه مدت زمان تحصیل، شرایط خاص متقاضی و میزان تسلط بر زبان انگلیسی در هر کشوری وجود دارند. اما در اکثریت کشورها می‌توان گفت برای تحصیل در مقطع کارشناسی حداقل نمره 6 آیلتس، مقطع کارشناسی ارشد نمره 6.5 و برای مقطع دکترا نمره 7 مورد نیاز است. لازم به ذکر است که بعضی از کشورها بسته به شرایط خاص، ممکن است نمره‌های کمتری را نیز پذیرش کنند.

افراد متقاضی تحصیل می‌توانند خانواده خود را به همراه داشته باشند. این نکته قابل توجه است که منظور از خانواده همسر و فرزندان زیر 18 سال است. اگر والدین تمایل به مهاجرت همراه با فرزندان خود داشته باشند، باید از دیگر روش های مهاجرت استفاده کنند.

قبل از تقاضای تحصیل به یاد داشته باشید که داشتن ویزای تحصیلی به معنی اقامت دائم در آن کشور نیست. در نظر داشته باشید که تحصیل به تنهایی منجر به اقامت دائم شما نمی‌شود. برای گرفتن اقامت دائم، دانشجو باید بعد از اتمام دوره تحصیل از دیگر روش های مهاجرت مانند تقاضای کار، ویزای سرمایه گذاری و یا تمدید اقامت خود اقدام کند.

تعداد زیادی از دانشجویان بعد از اتمام دوره تحصیل تمایل به ادامه زندگی در آن کشور را دارند. به دلیل تقاضای اکثریت دانشجویان به آن‌ها فرصتی چند ماهه بعد از پایان دوره تحصیل داده می‌شود. این فرصت چند ماهه بستگی به نوع تحصیلات هر فرد و شرایط موجود در کشور دارد. در این مدت زمان فرد متقاضی فرصت دارد تا به دنبال کار مورد نظر خود باشد. پس باید این نکته را در نظر داشته باشید که قبل از اقدام به تحصیل در هر کشوری، شرایط کار و نرخ بیکاری در آن کشور را نیز مد نظر بگیرید. شرایط اقتصادی و کاری هر کشور تضمینی بر شرایط زندگی و اقامت شما در آن کشور هستند.

روش های کاری

روش های مهاجرت

اقدام برای مهاجرت از طریق کار یکی دیگر از روش های مهاجرت قانونی است. مهاجرت از طریق کار برای افرادی بسیار مناسب است که تحصیلات، سطح زبان، دانش و مهارت کافی دارند. باید در نظر داشته باشید در مهاجرت به روش کاری باید کشورهایی را انتخاب کنید که از نظر نرخ بیکاری در پایین‌ترین سطح ممکن باشند. در واقع اولویت با کشوری است که تمایل به جذب نیروی کار ماهر دارد.

همچنین بخوانید :

قوانین هر کشور برای تقاضای ویزای کار متفاوت است. به عنوان مثال کشورهایی مانند اتریش و آلمان اجازه حضور چند ماهه به متقاضیان واجد شرایط می‌دهند. افرادی که دارای تحصیل و سابقه کار مورد نیاز این دو کشور باشند، می‌توانند ویزای موقت دریافت کرده و در صورت پیدا کردن کار مورد نظر خود ویزای کاری به آن‌ها داده می‌شود.

کشورهایی مانند استرالیا و یا کانادا اما به گونه‌ای دیگر عمل می‌کنند. افراد متقاضی تنها در صورتی اقامت دائم دریافت می‌کنند که در سیستم امتیازبندی توانایی دریافت امتیاز کافی را داشته باشند. در نظر داشته باشید که در کشوری مانند کانادا، در هر ایالت قانون مختص به آن ایالت جاری است. به عنوان مثال به خاطر داشته باشید که ایالت ساسکاچوان از دیگر ایالت‌های کانادا متفاوت است. در روش های مهاجرت مانند تقاضای ویزای کار، باید کشوری را انتخاب کنید که از فرصت‌های شغلی فراوانی برخوردار باشد. کانادا از جمله کشورهایی است که برای مهاجرت کاری مناسب است؛ زیرا کمبود نیروی ماهر در این کشور به شدت دیده می‌شود.

سرمایه گذاری

روش های مهاجرت

یکی دیگر از روش های مهاجرت، سرمایه گذاری است. ویزای سرمایه گذاری تنها برای افرادی مناسب است که بودجه لازم در اختیار داشته باشند. دریافت ویزای سرمایه گذاری راه‌های بسیار متنوعی دارد. خرید ملک، ثبت شرکت، کارآفرینی و راه‌اندازی استارتاپ روش‌هایی برای دریافت ویزای سرمایه گذاری هستند. روش‌های گفته شده در بالا در تمامی کشورها منجر به دریافت ویزای دائم نمی‌شود. باید در نظر داشته باشید که شرایط هر کشوری متفاوت است. خریداری هر گونه ملک در کشورهایی مانند یونان، پرتغال و اسپانیا برابر با گرفتن ویزای دائم است.

شرایط هر کشور برای راه‌های سرمایه گذاری مانند ثبت شرکت، کارآفرینی و استارت آپ متفاوت است. تعدادی از کشورها مانند فرانسه و اتریش با ارائه طرح‌هایی مانند طرح‌های حمایتی و تمکن مالی، بدون نیاز به انتقال سرمایه و تنها با نمایش و اثبات دارایی اقامت را به فرد متقاضی ارائه می‌دهند.

مهاجرت از طریق ازدواج

انواع مهاجرت و دلایل آن

یکی دیگر از روش‌ های مهاجرت از راه قانونی، ازدواج است. این نکته شایان ذکر است که این روش تنها در صورتی امکان پذیر است که صحت روابط و ازدواج برای کشور مورد نظر تایید شود. یکی از مهمترین مدارکی که کشور مقصد مد نظر می‌گیرد، توان مالی تبعه آن کشور است. در واقع توان مالی برای پرداخت هزینه‌های زندگی دو نفر مورد توجه قرار می‌گیرد. بعضی از کشورها دارای قوانین دیگری نیز هستند. همچنین ویزای نامزدی برای متقاضیان کشورهای انگلستان و آمریکا نیز صادر می‌شود.

مدت زمان ویزای نامزدی در کشور آمریکا تنها 6 ماه است. نام این ویزا K1 است. اگر در این 6 ماه فرصت داده شده به متقاضی، ازدواجی صورت نگیرد، فرد باید به کشور خود بازگردد. پس مهاجرت به وسیله ازدواج از جمله راه‌های قانونی برای گرفتن اقامت و تابعیت آن کشور است.

مهاجرت به وسیله تولد فرزند

انواع روش های مهاجرت

زوج‌هایی که از راه قانونی قصد مهاجرت دارند، می‌توانند از روشی مانند تولد فرزند خود اقدام کنند. متولد شدن فرزند در بعضی از کشورها باعث دریافت تابعیت به کودک در آن کشور می‌شود. این کشورها از سیستم اعطای تابعیت از طریق خاک پیروی می‌کنند. کشورهایی مانند آمریکا و کانادا دارای سیستم خاک هستند.

همچنین برخی دیگر از کشورها دارای سیستم تابعیت از طریق خون هستند. این به این معنی است که تنها فرزندانی قابلیت دریافت تابعیت دارند که یکی از والدین، اقامت دائم آن کشور را داشته باشد.

مهاجرت به وسیله پناهندگی

بهترین روش های مهاجرت

تمامی روش‌های گفته شده تا به اینجا قانونی بوده‌اند، اما مهاجرت به وسیله پناهندگی از جمله روش های مهاجرت به صورت غیر قانونی است. این روش مهاجرت دارای دشواری‌های زیادی است. در واقع می‌توان گفت مهاجرت از طریق پناهندگی یکی از پرخطرترین روش های مهاجرت است. این روش دارای خطرات جانی و مالی بسیار زیادی است. باید در نظر داشته باشید که مهاجرت با این روش ممکن است شخصیت، عزت نفس و صداقت شما را زیر سوال ببرد. همچنین به ناچار تا زمان مشخص شدن وضعیت قطعی باید در کمپ‌های مشخص شده برای پناهندگان سپری کنید. زندگی در کمپ، شرایط بسیار سختی را به همراه دارد. این نکته را فراموش نکنید که پناهنده از نظر دولت‌ها و مردم آن کشور به عنوان سربار شناخته می‌شود.

امیدواریم تمام روش های مهاجرت را به خوبی برای شما همراهان عزیز پلازا توضیح داده باشیم. به امید آنکه بهترین راه را برای مهاجرت انتخاب کنید. می‌توانید تجارب خودتان را در زمینه مهاجرت در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 66.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.7 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 20 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 18.9 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 14.675 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 14.672 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 9.5 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 8.9 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 8.8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1400