فصل دوم سریال تهران ساخت اسرائیل به زودی از Apple TV پخش می شود

داستان سریال تهران ساخت اسرائیل
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

فصل اول سریال تهران ساخت اسرائیل منتقدان بسیاری داشت. به تازگی خبرهایی مبنی بر تولید فصل دوم سریال تهران به گوش می‌رسد.

سریال اسرائیلی تهران تیر ماه 99 سر و صدای زیادی در بین کاربران ایرانی و حتی بین‌المللی به پا کرد. این سریال به کارگردانی دنیل سیرکین (Daniel Syrkin) و نویسندگی موشه زوندر (Moshe Zonder) و عمری شنهر (Omri Shenhar) در 22 ژوئن 2020 (2 تیر 99) از شبکه Kan 11 اسرائیل پخش شد و واکنش‌های ضد و نقیضی از سوی تماشاگران دریافت کرد. سریال تهران ساخت اسرائیل که خیلی‌ها معتقد به ضد ایرانی بودن آن هستند، از اپل تی وی به صورت جهانی پخش شد و در دسترس مردم سایر کشورها قرار گرفت. در ادامه با هم تیزر سریال تهران ساخت اسرائیل را تماشا خواهیم کرد:

همچنین بخوانید :

تریلر این مجموعه با نمایش زنی آغاز می‌شود که به تازگی وارد تهران شده است. با جلو رفتن آن مخاطب به طور کلی متوجه داستان سریال می‌شود و در می‌یابد که این زن یک جاسوس است و برای انجام عملیات به تهران پا گذاشته است.

جولین لرو (Julien Leroux) از تهیه‌کنندگان سریال تهران درباره ساخت فصل دوم این سریال گفت:

می‌توانم بگویم که ما در حال کار بر روی فصل دوم سریال تهران هستیم. اگرچه هنور به طور رسمی این موضوع روشن نشده، اما ما در حال کار بر روی آن هستیم و امیدوارم که اخبار خوبی را تا پایان سال داشته باشیم

آنچه در ادامه می‌خوانید:

داستان سریال تهران

فیلمنامه این سریال کار مشترکی از موشه زوندر و عمری شنهر است که با ایده اصلی جاسوسی شکل گرفته است. داستان سریال تهران ساخت اسرائیل درباره زنی یهودی به نام تامار رابینان است که در ایران متولد و در اسرائیل بزرگ شده است. او که اکنون یکی از ماموران موساد و جاسوس کشور اسرائیل است، به منظور جاسوسی درباره فعالیت‌های هسته‌ای ایران و خرابکاری وارد تهران می‌شود. او ماموریت دارد تا پدافندهای هوایی ایران را دستکاری کند تا اسرائیل بتواند تاسیسات هسته‌ای ایران را بمباران کند.

تیزر سریال تهران ساخت اسرائیل

در همین حین مردی به نام فراز کمالی که از ماموران اطلاعاتی ایران است متوجه ورود وی به ایران می‌شود و تمام تلاشش را برای دستگیری این جاسوس اسرائیلی به کار می‌بندد. سریال تهران ساخت اسرائیل با تلاش تامار برای انجام ماموریتش و تلاش فراز برای دستگیر کردن او ادامه می‌یابد. در این مسابقه تامار در انجام ماموریتش شکست می‌خورد و در ایران گیر می‌کند. او که باید از دست پلیس ایران فرار کند، به جمع برخی از معترضان ایرانی نفوذ می‌کند.

داستان سریال تهران ساخت اسرائیل

آنطور که از داستان و فیلمنامه آن بر می‌آید، این اثر بیشتر یک داستان غیر حقیقی و تا حدودی خیالی است که شاید فقط برای راضی کردن مقامات اسرائیلی تولید و پخش می‌شود. همچنین با مروری بر نظرات کاربران (به ویژه کاربران ایرانی) متوجه خواهیم شد که تصویری که این سریال از تهران و کشورمان ارائه داده است، تصویری کدر، غیر واقعی و تاریک است که اصلا با حقیقت امر همخوانی ندارد.

بازیگران سریال تهران ساخت اسرائیل

بازیگران سریال تهران ترکیبی از بازیگران ایرانی و اسرائیلی است که چندان هم شناخته شده و مشهور نیستند. در ادامه به معرفی بازیگران سریال تهران ساخت اسرائیل خواهیم پرداخت:

بازیگران سریال تهران ساخت اسرائیل

 • نیو سلطان (Niv Sultan) در نقش تامار رابینان. این بازیگر 27 ساله اسرائیلی در شهر اورشلیم و در سپتامبر سال 1992 متولد شده است. او  که در صنعت سینما و تلویزیون اسرائیل تازه وارد به حساب می‌آید، تنها در دو فیلم به نام‌های Flawless و Almost Famous بازی کرده است و حالا نقش اصلی سریال تهران را بازی می‌کند.
 • شان توب (Shaun Toub) در نقش فراز کمالی. این بازیگر با تجربه ایرانی آمریکایی در آوریل 1965 در تهران متولد شد و در سن 2 سالگی همراه با خانواده به شهر منچستر انگلستان مهاجرت کرد و دوباره به ایران برگشت و تا 13 سالگی در ایران زندگی کرد و دوباره به انگلستان رفت تا تحصیلاتش را به پایان رساند. او با بازی در فیلم‌ها و سریال‌های زیادی از شناخته شده‌ترین بازیگرهای سریال تهران است. از بهترین فیلم‌های او می‌توان به بادبادک باز، مریم و حضور در سریال Homeland (میهن) اشاره کرد.
 • نوید نگهبان در نقش مسعود تبریز. نوید نگهبان از برترین و مشهورترین بازیگران ایرانی آمریکایی است که با حضور در فیلم‌های خوب و نقش‌های پر رنگ آثار خوبی از خود به جا گذاشته است. او که متولد خرداد سال 1347 است در شهر مشهد به دنیا آمده است. از بهترین نقش آفرینی‌های وی باید از فیلم‌های Brothers (برادران)، Charlie Wilson’s War (جنگ چارلی ویلسون) و حضور در سریال Homeland (میهن) نام برد.
 • لیراز چرخی (Liraz Charhi)
 • مناشه نوی (Menashe Noy)
 • شروین النابی (Shervin Alenabi)

 

نقد و بررسی سریال تهران ساخت اسرائیل

نقد و بررسی سریال تهران ساخت اسرائیل

سریال تهران از 22 ژوئن همین امسال از کانال عمومی اسرائیل پخش شده و اپل تی وی نیز حق پخش جهانی این سریال را خریداری کرد. فصل اول این سریال پخش شد، و به تازگی خبرهایی مبنی بر تولید فصل دوم سریال تهران به گوش رسیده است.

با گذشت چند ماه از پخش این سریال نقد و نمرات نسبتا کمی برای آن منتشر شده است. در سایت متاکریتیک 6 منتقد به این سریال امتیاز دادند که میانگین امتیازات آنها 72 از 100 شد. سایت ورایتی که یکی از معتبرترین سایت‌های نقد فیلم و سریال به شمار می‌رود به سریال تهران ساخت اسرائیل امتیاز 40 از 100 را داد. منتقدان سایت راتن تومیتوز به این سریال امتیاز 93% را دادند و در سایت IMDB امتیاز 7.4 از 10 را دریافت کرد. ولی اگر بخواهیم با دقت بیشتری این نظرات را مورد بررسی قرار دهیم باید بگوییم که بسیاری از تماشاگران که یا خود ایرانی هستند و یا به ایران سفر کردند، این سریال را غیر واقعی خواندند.

سریال تهران ساخت اسرائیل

در سایت IMDb نیز نظرات ضد و نقیض زیادی به چشم می‌خورد. بعضی از کاربران این سریال را جذاب توصیف کرده و به دیگران پیشنهاد می‌کنند. گروهی نیز آن را غیر واقعی، ساده‌لوحانه و حتی احمقانه خواندند و مدعی شدند که این سریال قصد تخریب کشورمان و مردمش را دارد و با نشان دادن صحنه‌هایی غیر واقعی و دروغین، تصویری از ایران ارائه می‌دهد که خیالی است. گروهی نیز عملکرد بازیگران را ضعیف توصیف کردند و مدعی شدند شاید اگر بازیگران بهتری در این سریال بازی می‌کردند جذابیت آن بیشتر می‌شد.

در هر حال می توان اینطور نتیجه گرفت که سریال تهران ساخت اسرائیل، سریالی بی طرف نیست که بشود با دیدن آن گفت که داستان و فضای سریال واقعی است. از آنجایی که ایران و اسرائیل در بسیاری از موارد چه سیاسی و چه غیر سیاسی همسو نیستند، ساخت چنین اثری از سوی اسرائیل، حرکت عاقلانه و درستی به نظر نمی‌رسد و تلاش‌هایی که برای تخریب ایران و ایرانیان در این سریال بکار رفته کاملا مشهود است.

تیزر سریال تهران ساخت اسرائیل

در نهایت باید گفت شاید سریال تهران برای سرگرم شدن اثر بدی نباشد، ولی با تماشای آن شاید متعجب و ناامید شوید و از وقتی که برای تماشای آن خرج کردید، پشیمان گردید. در هر صورت سریال تهران ساخت اسرائیل در این روزها بازار گرمی در بین کاربران کنجکاو شبکه‌های اجتماعی به راه انداخته است که به احتمال زیاد آتش این اشتیاق با تماشای آن فروکش می‌کند. نظر شما درباره سریال تهران چیست؟ آیا آن را تماشا کرده‌اید؟ در پایین همین صفحه می‌توانید نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران8 دیدگاه
avatar
علی دوستی
.
03 اسفند 1399، 11:31
پاسخ
2
1
خودشون رو خراب کردن بی پدرا ایرانو یجوری درست کردن آدم افسرده میشه بازیگراش بجز مامور اطلاعاتیه بد فارسی حرف میزنن و یک سوال چطور یک زن با ریش پرفسوری وارد یه جای فوق امنیتی میشه چرا مردم ایرانو متجاوز دروغگو و آدم فروش نشون دادن ؟؟؟؟؟ اون ماشینا و تلفن ها اصلا تو یونان نیست نمیتونستن بهتر صحنه سازی کنن یعنی فرودگاه اینقدر بی درو پیکره و همون اول نفهمیدن اینا عوض شدن یعنی هک کردن دوربین های تهران اینقدر آسونه چرا مامورای سپاه رو عوضی نشون دادن چرا چرا چرا؟؟؟؟؟؟؟
avatar
ناشناس
.
29 دی 1399، 16:29
پاسخ
4
3
سریال تهران ضد ایرانی نیست ضد حکومت جمهوری اسلامیه و هم دله با مردم ایران
avatar
فرشاد
.
18 مهر 1399، 04:37
پاسخ
2
4
هرکسی که گذرش به دادگاه یا حتی کلانتری افتاده باشه میدونه که دم در موبایلتون رو میگیرن و بازرسی بدنی میکنن شما رو. اینکه یک اتومبیل نصفه شب بره تو مرکز پدافند هوایی بدون اینکه صندوقش بازرسی بشه و حتی سرنشینان در بدو ورود به ساختمان بازرسی بدنی بشن خیلی خیلی عجیب و احمقانه به نظر میاد
avatar
یوسف
.
16 مرداد 1399، 17:20
پاسخ
3
4
سریالی مزخرف که ظاهراً هدفش تخریب چهره موساد بود. اگه یه راه باشه که بشه چهره موساد رو باهاش تخریب کرد، این همون راهه. کاراکترها بشدت ضعیف و دارای لهجه‌هایی غلیظ. تناسب بازیگران با نقش‌هایشان خیلی ضعیف بود. اینکه یه زن بتونه با ریش و سبیل قلابی به یکی از بزرگترین مراکز نظامی با تدابیر امنیتی بسیار بالا نفوذ کنه، فقط توی جوکها میشه پیدا کرد. در کل سریالی ضعیف بود و اگه بخوام از ده بهش نمره بدم، بیشتر از دو نمیتونم بدم.
avatar
یه بنده خدا
.
15 مرداد 1399، 03:16
پاسخ
1
5
با این که جذاب بود ولی میتونست بهتر ساخته بشه ماشین ها و خونه ها اصلا مثل تهران نبود البته آخرش هم به نفع ایران تموم شد نمیدونم هدفشون چی بود بیشتر خودشونو تخریب کردن تا مارو ...
avatar
یاسین
.
05 مهر 1399، 00:51
پاسخ
6
1
@یه بنده خدا
اقا یا خانومی که نوشتی قراره تو فیلم ایران رو خاکستر کنن دشمنان ما فقط بتونن تو خواب و یا فیلم ایران رو نابود اما در عمل هیچن اولا این فیلم چهره ی موساد رو خراب نکرده داره چهره ی ایران رو خراب می‌کنه و با دستگیر شدن جاسوس چهره ی موساد خراب نمیشه و این یک برنامست و احتمال هر پیگیری هست و این قدر شما گونه فکری و دوم اینکه این فیلم فقط برای راضی کردن و دلخوش کردن خودشون و مسعولین آن ها ساخته شده دیدن تو واقعیت هیچن اما حداقل یه فیلم بسازن
avatar
سیامک
.
25 مرداد 1399، 16:15
پاسخ
1
7
@یه بنده خدا
این سریال هنوز تمام نشده. فصل دوم میاد. آخرش قراره که سایتهای هسته ای ایران پودر و خاکستر بشن ولی در سری اول داستان نویس فیلم خیلی به ایران حال داده
نمایش 3 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 55.4 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.3 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 16.5 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 13.2 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 9.5 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 8.8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 7.9 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6.2 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 4 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401