معرفی بازی Team Fortress 2 ؛ یک تجربه آنلاین چندنفره جذاب

تریلر بازی Team Fortress 2
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

یکی از بهترین بازی‌های تیراندازی آنلاین چندنفره بازی Team Fortress 2 محسوب می‌شود. در این مقاله به معرفی بازی تیم فورترس 2 خواهیم پرداخت. با ما باشید.

همچنین بخوانید :

بازی Team Fortress 2 یک بازی تیراندازی اول شخص (FPS) است که توسط کمپانی Valve ساخته شده و به انتشار رسیده است. این بازی دنباله حالت Team Fortress بازی Quake در سال 1996 محسوب می‌شود و در ماه اکتبر 2007 به عنوان بخشی از بسته The Orange Box برای پلتفرم‌های ویندوز و ایکس باکس 360 منتشر شد. در مقاله‌ای که پیش رویتان هست قصد داریم به معرفی بازی Team Fortress 2 بپردازیم. علاوه بر این به داستان بازی Team Fortress 2، تریلر بازی Team Fortress 2 و گیم پلی بازی Team Fortress 2 نیز خواهیم پرداخت. همراه پلازا بمانید.

گیم پلی بازی Team Fortress 2

آنچه در ادامه می‌خوانید:

 


تریلر بازی Team Fortress 2


در بخش زیر «تریلر بازی Team Fortress 2» را با همدیگر مشاهده خواهیم کرد. همراه پلازا بمانید.

 


داستان بازی Team Fortress 2


در داستان بازی Team Fortress 2 بازیکنان عضو یکی از دو تیم RED یا BLUE می‌شوند و یکی از 9 کلاس‌های شخصیتی را انتخاب می‌کنند تا به مصاف هم روند. کلاس‌های شخصیتی بازی Team Fortress 2 به ترتیب عبارتند از کلاس Medic، کلاس Scout، کلاس Soldier، کلاس Heavy، کلاس Demoman، کلاس Spy، کلاس Engineer و کلاس Pyro.

از حالت‌های بازی Team Fortress 2 می‌توان به حالت Capture the Flag و King of the Hill اشاره کرد. پروسه ساخت بازی Team Fortress 2 توسط جان کوک (John Cook) و رابین واکر (Robin Walker) که سازندگان حالت اصلی Team Fortress در عنوان قبلی بودند سرپرستی شد. ساخت این بازی برای نخستین بار و تحت عنوان Team Fortress 2: Brotherhood of Arms و در سال 1998 اعلام شد. بازی تیم فورترس 2 در ابتدا دارای جلوه‌های بصری واقع‌گرایانه‌تر و نظامی‌تری بود و این مورد در گیم پلی این عنوان نیز رعایت شده بود؛ اما در پروسه 9 ساله ساخت بازی این مورد تغییر کرد.

داستان بازی Team Fortress 2

 


گیم پلی بازی Team Fortress 2


در اکثر حالت‌های موجود در گیم پلی بازی Team Fortress 2 تیم‌های آبی (Blue) و قرمز (Red) برای انجام یک هدف عملیاتی علیه همدیگر مبارزه می‌کنند. بازیکن‌ها در خلال این بازی می‌توانند انتخاب کنند که به عنوان یکی از 9 کلاس شخصیتی در این تیم‌ها به مصاف همدیگر روند؛ کلاس‌هایی که هر یک دارای قدرت‌ها و ضعف‌های مخصوص به خود و همچنین اسلحه‌های ویژه خود هستند.

همچنین تعادل این کلاس‌ها نیز اهمیت زیادی دارد تا چگونگی ارتباط میان این قدرت‌ها و ضعف‌ها در یک محیط همکاری تیمی مشخص شود. با وجود آن‌که قابلیت‌های تعدادی از کلاس‌ها نسبت به نسخه اول بازی تیم فورترس دچار تغییر شده‌اند عناصر اصلی هر کدام از کلاس‌ها باقی مانده‌اند و این عناصر اصلی عبارتند از اسلحه اصلی، اسلحه فرعی و یک اسلحه نزدیک برد (Melee).

معرفی بازی Team Fortress 2

این بازی به همراه 6 نقشه اصلی منتشر شد و از آن زمان تا کنون بیش از 110 نقشه در به‌روزرسانی‌های مختلف بازی به آن اضافه شده‌اند و در میان این‌ها نقشه‌های ساخته شده توسط بازیکنان نیز حضور دارند. هنگامی که بازیکن‌ها یکی از حالت‌های بازی Team Fortress 2 را برای اولین بار انتخاب می‌کنند یک ویدیو معرفی به آن‌ها نشان می‌دهد که چگونه اهداف موجود را به اتمام برسانند.

علاوه بر این هنگام مسابقه‌ها فردی به نام ادمین (Administrator) که توسط الن مک‌لین (Ellen McLain) صداپیشگی شده است از طریق اسپیکرهای بلند رویدادهای هر بازی را آنونس می‌کند. محدودیت تعداد بازیکن‌ها در پلتفرم‌های ایکس باکس 360 و پلی استیشن 3 شانزده نفر محسوب می‌شود. همچنین در سال 2008 کمپانی Valve نسخه کامپیوتر این بازی را به روزرسانی کرد و از این طریق حداکثر میزان تعداد بازیکن در این نسخه از بازی Team Fortress 2 به 32 نفر رسید.

بازی Team Fortress 2 اولین نسخه از بازی‌های چندنفره کمپانی Valve است که در آن برای تک تک بازیکن‌ها آمار (Statistic) جزئی ارائه می‌شود. برخی از مثال‌ها در این رابطه شامل میزان کل زمانی است که به عنوان هر یک از کلاس‌های بازی صرف می‌کنید و به این مورد بیشترین میزان امتیاز کسب شده، بیشترین ماموریت‌های انجام شده در یک دور کامل از بازی و… را نیز می‌توانید اضافه کنید.

دانلود بازی team fortress 2 برای کامپیوتر

در فهرست زیر حالت‌های اصلی گیم پلی بازی Team Fortress 2 را برای شما معرفی می‌کنیم. همراه پلازا بمانید.

 

حالت Attack/Defend

این حالت با نام مخفف A/D نیز شناخته می‌شود. در این حالت که زمان‌بندی شده نیز هست هدف تیم آبی آن است که امتیازهای تیم قرمز را مورد تصاحب قرار دهد. میزان این امتیازها در نقشه‌های مختلف متفاوت است و این امتیازها باید با ترتیب مشخصی توسط تیم گفته شده تصاحب شوند. برای تصاحب یک امتیاز بازیکن‌ها باید برای مدت زمان مشخصی بر روی آن بایستند.

 

حالت Capture the Flag

دومین حالت گیم پلی با نام Capture the Flag شناخته می‌شود و به آن CTF نیز می‌گویند. در این حالت تیم‌های آبی و قرمز سعی می‌کنند که پرچم تیم مقابل خود را بدزدند و مورد تصاحب قرار دهند. این پرچم به شکل یک کیف در بازی نمایان می‌شود و در عین حال هر تیم باید سعی کند که از پرچم (کیف) خود نیز در برابر تیم مقابل دفاع کند.

 

حالت Control Points

سومین حالت گیم پلی این بازی با نام Control Points شناخته می‌شود. این حالت که به شکل مخفف CP نیز نام دارد یک حالت زمان‌بندی شده است که در آن چندین امتیاز در سراسر نقشه بازی پراکنده شده‌اند و میزان این امتیازها از 3 تا 5 عدد متغیر است. برای برد در حالت Control Points یکی از تیم‌ها باید همه امتیازها را در محدوده زمانی معین شده تصاحب کند.

آموزش بازی team fortress 2

حالت King of the Hill

حالت چهارم بازی تیم فورترس 2 با نام King of the Hill شناخته می‌شود. این حالت را با نام مخفف KOTH نیز می‌شناسند. حالت KOTH یک حالت زمان‌بندی شده است که در آن یک امتیاز درست در وسط نقشه بازی وجود دارد و این امتیاز را هر دو تیم‌های قرمز یا آبی می‌توانند تصاحب کنند. هنگام تصاحب این امتیاز یک تایمر شروع به شمارش می‌کند و اولین تیمی که تایمرش به شکل کامل تمام شود بازی را خواهد برد.

 

حالت Payload

آخرین حالت بازی حالت Payload محسوب می‌شود. حالت Payload در این بازی یک حالت زمان‌بندی شده است که در آن تیم آبی باید یک محموله انفجار را در مسیر یک ریل آهن حرکت دهد؛ در حالی که تیم قرمز باید مانع ار رسیدن تیم آبی به مقصد شود. اگر تیم آبی با موفقیت به مقصد برسد خواهد برد و تیم قرمز نیز در صورتی برنده میدان خواهد بود که مانع از رسیدن تیم آبی به مقصد در چهارچوب زمانی محدود شود.

 


آموزش بازی Team Fortress 2


با آموزش بازی Team Fortress 2 و ذکر برخی نکات مهم در رابطه با این بازی همراه ما بمانید. برای آموزش این بازی شاید در ابتدا بد نباشد به کنترل‌های ابتدایی آن اشاره کنیم که برای پلتفرم PC عبارتند از:

 • کلیک برای شلیک کردن
 • راست کلیک برای شلیک جانبی (که برخی کلاس‌های بازی از آن برخوردار هستند)
 • کلیدهای WASD برای حرکت
 • کلید Space برای پریدن (Jump)
 • کلید Lctrl برای استفاده از مکانیزم Duck
 • کلید R جهت بازیابی گلوله‌ها (Reload) / البته در این مورد می‌توان مکانیزم بازیابی اتوماتیک (Auto-reload) را نیز فعال کرد.

نقد و بررسی بازی team fortress 2

پس از پرداختن به مکانیزم‌های کنترلی اشاره‌ کوتاهی نیز به ویژگی‌های هر کدام از کلاس‌های شخصیتی بازی خواهیم داشت. با ما باشید.

 

کلاس Scout (میزان جان 125)

یک کلاس شخصیتی سریع و در عین حال شکننده که در زمینه حمله به رقیبان خود از جناح (Flanking) مهارت دارد و تنها کلاس شخصیتی بازی است که می‌توانید بوسیله‌اش دو بار بپرید. این به آن معنی است که کلاس Scout قادر است ماموریت‌های بازی را دوبرابر سریعتر انجام دهد. برای بازی در این کلاس به مهارت زیادی نیاز خواهید داشت، اما اگر مبتدی هستید باز هم انتخاب خوبی برایتان محسوب می‌شود.

 

کلاس Soldier (میزان جان 200)

این کلاس شخصیتی دارای یک موشک انداز (Rocket Launcher) است که از طریق آن می‌تواند با شلیک به زمین به هوا پرتاب شود. میزان سرعت کلاس سرباز کم اما میزان جان او زیاد است و یکی از بهترین گزینه‌ها برای از بین بردن هدف‌های دوربرد و اسلحه‌های اتوماتیک موجود در بازی محسوب می‌شود.

 

کلاس Pyro (میزان جان 175)

این کلاس نیز برای بازیکنان مبتدی و همچنین بازیکنان باتجربه توصیه می‌شود. از طریق کلاس Pyro خواهید توانست میزان زیادی آسیب نزدیک برد (Close-range) به دشمنان خود وارد کنید.

 

کلاس Demoman (میزان جان 175)

از طریق کلاس Demoman قادر خواهید بود آسیب انفجاری و ناگهانی زیادی به دشمنان خود وارد کنید؛ چراکه اسلحه‌تان بمب و نارنجک پرتاب می‌کند. از کلاس Demoman برای رویارویی با حمله‌کننده‌ها (Attacker) استفاده کنید.

 

کلاس Heavy (میزان جان 300)

کلاس Heavy دارای بیشترین میزان جان و در عین حال آهسته ترین کلاس بازی است. اسلحه‌های او شاتگان، مینی گان (Minigun) و مشت محسوب می‌شوند.

 

کلاس Engineer (میزان جان 125)

از طریق کلاس Engineer قادر به ساخت تلپورترها (Teleporter)، اسلحه‌های Sentry و توزیع کننده‌ها (Dispenser) خواهید بود. این کلاس یکی از کاربردی‌ترین کلاس‌های بازی است.

 

کلاس Medic (میزان جان 150)

کلاس Medic همانطور که از نامش مشخص است وظیفه دارد افراد تیم شما را زنده نگه دارد. اگر کمک به هم تیمی‌ها اولویت اصلی شماست، این کلاس را انتخاب کنید.

 

کلاس Sniper (میزان جان 125)

کلاس Sniper جزو کلاس‌های کم جانی است که قادر است میزان زیادی آسیب از طریق اسلحه اسنایپر خود به دشمنان وارد کند. اگر جزو بازیکن‌های مبتدی باشید، توصیه نمی‌کنیم این کلاس شخصیتی را در ابتدا انتخاب کنید.

 

کلاس Spy (میزان جان 125)

کلاس Spy را می‌توان سخت ترین کلاس شخصیتی این بازی نامید. او قادر است نامرئی شود و از پشت به دشمنان خود حمله کند. همچنین می‌تواند خود را دوست شما نشان دهد، اما دشمنتان باشد.

دانلود بازی team fortress 2 برای اندروید

 


نقد و بررسی بازی Team Fortress 2


با نقد و بررسی بازی Team Fortress 2 و از نظر گذراندن نمرات برخی از منتقدین در رابطه با این بازی همراه ما باشید.

 

YouGamers / امتیاز: 96

بزرگترین نقص این اثر آن است که پس از صد ساعت بازی کمی تکراری می‌شود اما وقتی آن را تجربه می‌کنید می‌دانید که بازی ویژه‌ای در دستان خود دارید.

 

PC Gamer UK / امتیاز: 94

غنی، با شکوه و شدیدا سرگرم‌کننده.

 

Eurogamer / امتیاز: 90

این بازی در زمینه تعریف رابطه شما با گیمرهای دیگر به عنوان یک بازی و بازتعریف همکاری تیمی یکی از بهترین بازی‌های ویدیویی است.

بازی تیم فورترس 2

GamerNode / امتیاز: 90

اکشن بازی تیم فورترس 2 دارای ریتمی سریع و خشن است و نحوه ارائه بازی نیز هم خنده‌آور و هم هیجان انگیز است. گیم پلی هم به گونه‌ای طراحی شده است که به راحتی بتوان با آن ارتباط برقرار کرد. در یک کلام می‌توان گفت این بازی تجربه آنلاینی را برای شما ارائه خواهد داد که تا مدت‌ها آن را فراموش نخواهید کرد.

 

GameSpot / امتیاز: 85

این عنوان امضای خود را در زمینه تجربه چندنفره بر اساس کلاس‌ها دارد.

 


دانلود بازی Team Fortress 2 برای کامپیوتر


در قسمت زیر لینک دانلود بازی Team Fortress 2 برای کامپیوتر را برای شما قرار می‌دهیم. همراه پلازا بمانید.

دانلود بازی Team Fortress 2 برای کامپیوتر

تریلر بازی Team Fortress 2

در مقاله‌ای که خواندید سعی کردیم به معرفی بازی Team Fortress 2 بپردازیم و جنبه‌های مختلف این بازی ویدیویی جذاب را از جمله داستان، گیم پلی، تریلر، نقد و بررسی و… مورد بررسی قرار دهیم. حقیقت امر آن است که بازی تیم فورترس 2 با وجود آن‌که زمان زیادی از انتشارش می‌گذرد هنوز هم یکی از لذت‌بخش‌ترین بازی‌های چندنفره آنلاین به ویژه برای طرفداران پلتفرم PC محسوب می‌شود.

اگرچه می‌توان گفت در روزگار کنونی عناوین مختلف دیگری از جمله بازی Fortnite و بازی Apex Legends طرفداران بیشتری نسبت به بازی تیم فورترس 2 دارند، اما با این وجود اگر این بازی را تجربه کنید به شما اطمینان می‌دهیم که ساعات خوشی را به همراه دوستان خود سپری خواهید کرد. نظر شما در رابطه با بازی Team Fortress 2 چیست؟ نظرات و دیدگاه‌های خود را از بخش پایین و از قسمت کامنت‌های سایت با پلازا در میان بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران3 دیدگاه
avatar
پویا
.
25 تیر 1402، 22:19
پاسخ
0
0
سلام میخواستم بپرسم این گیم ایا فیلتره؟ اگه نیست سروراش چجوریه ؟ خوبه؟
avatar
نیما
.
05 آذر 1399، 02:40
پاسخ
0
0
لطفا لینک دانلود بازی team fortress 2 برای اندروید هم بذارید
avatar
Amir mojdekanlo
.
20 اسفند 1399، 02:09
پاسخ
0
1
@نیما
سلام خسته نباشید این بازی فقط برای pc هست و برای دانلود بازی شما نیاز دارید که داخل Steam اکانت درست کنید و بعد بازی رو دان کنید.
avatar
maryam
.
04 آذر 1399، 10:26
پاسخ
0
0
لینک دانلود بازی team fortress 2 برای اندروید هم هست؟
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402