معرفی و بررسی بازی Nioh ؛ تریلر، گیم پلی و نمرات

بررسی بازی nioh
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

بالاخره انتظار طرفداران برای بازی Nioh به پایان رسید. بازی نی او را می‌توان جزو برترین Hack and Slashهای دنیای بازی نامگذاری کرد.

همچنین بخوانید :

بازی Nioh بازی در سبک نقش آفرینی یا RPG است که طرفداران بسیاری دارد. این بازی مهیج توسط شرکت بازی‌سازی نینجا (Team Ninja) توسعه داده شده است. تاریخ انتشار بازی Nioh بدین صورت بوده است که در روز 7 فوریه سال 2017 (19 بهمن 1395) در کشورهای ژاپن و آمریکا عرضه و فردای آن روز در تاریخ 8 فوریه (20 بهمن)، در اروپا به انتشار رسید. در ادامه به بررسی بازی نی او و قسمت‌های مختلف آن که شامل گیم پلی، داستان و نمرات بازی هستند، خواهیم ‌پرداخت. همراه پلازا باشید.

گیم پلی بازی nioh

آنچه در ادامه ‌می‌خوانید:

 

تریلر بازی Nioh

برای آشنایی بهتر با محیط بازی، شما را به دیدن تریلر بازی Nioh دعوت می‌کنیم. سپس در ادامه با نقد و بررسی بازی Nioh با ما همراه باشید.

 

داستان بازی Nioh

در بازی نیوه بازیکنان به‌عنوان شخصیتی به‌نام ویلیام (William) بازی می‌کنند. بازی بدین‌گونه شروع می‌شود که ویلیام درباره یک شی ارزشمند صحبت می‌کند. شی با ارزشی که او به‌دنبال آن است آمریتا (Amrita) نام دارد. آمریتا یک سنگ پر از رمز و راز و از جنس طلا است که به وفور در کشور ژاپن پیدا شده است. دولت بریتانیا و ملکه الیزابت به جستجو برای این سنگ قیمتی پرداختند.

ویلیام یکی از اشخاصی بود که توسط ملکه الیزابت برای پیدا کردن این سنگ قیمتی فرستاده شد که پس از مدتی جست و جو دستگیر می‌شود. او تن به زندان رفتن می‌دهد تا آمریتا یک راز باقی بماند. حالا او زندانی است و در برج لندن نگهداری می‌شود. ویلیام با کمک روح و اعتقاداتش و از جمله Saoirse، همان کسی که در دوران کودکی‌اش او را از مرگ نجات داده بود، خود را آزاد می‌کند. ویلیام با شخصی به‌نام ادوارد کلی (Edward Kelly) رو به رو می‌شود که این شخص نیز به‌دنبال آمریتا می‌گردد. ادوارد پس از ناکام ماندن از به‌ قتل رساندن ویلیام سعی دارد به‌کمک قدرت Ouroboros خود، Saoirse را بدزدد و در حالی که توسط ویلیام مورد تعقیب است به ژاپن برود.

تریلر بازی Nioh

هنگامی که آن‌ها بر روی خاک ژاپن فرود می‌آیند سال 1600 است. ویلیام با شخصیتی به‌نام اونی (Oni) به مبارزه می‌پردازد و درحالی که تمام محیط اطراف آن‌ها بر اثر مبارزه‌شان در حال نابودی است از شخصی به‌نام هنزو هاتوری (Hanzo Hattori) کیت‌های جان می‌گیرد تا جان خود را پر کند. همچنین از او کمک می‌گیرد تا هنزو به‌جای او با اونی مبارزه کند تا ویلیام به‌دنبال کلی برود و او را پیدا کند.

در ادامه در یکی از مراحل بازی، ویلیام عضو یک تیم به‌نام نکوماتا (Nekomata) می‌شود. این گروه به ویلیام می‌گوید که بر اثر جنگ‌های صده اخیر ژاپن، تعادلی بین ارواح خوب و شیطانی ایجاد شده است. همچنین به‌دلیل تسخیر شدن توسط این گروه، او زبان ژاپنی را به‌خوبی می‌تواند درک کند.

در همین حین که در حال بررسی بازی Nioh برای کامپیوتر هستیم، بهتر است نیم‌نگاهی به توسعه دهندگان این بازی داشته باشیم. بازی نیوه توسط شرکت نینجا توسعه داده شده است. همچنین بخشی از توسعه این بازی برعهده Koei Tecmo بوده است. این کمپانی مجموعه‌هایی با عناوین Ninja Gaiden و Dead or Alive را نیز توسعه داده بود. بازی Nioh برای PS4 در سال 2015 به‌صورت انحصاری برای این کنسول پرطرفدار، به بازار جهانی آمد و طرفداران این بازی را خوشحال کرد. در ادامه می‌خواهیم در رابطه با یکی از مهم‌ترین بخش‌های بازی صحبت کنیم. درست حدس زدید آن بخش گیم پلی است. با بررسی گیم پلی بازی نی او با ما همراه باشید.

 

گیم پلی بازی Nioh

بازی Nioh برای کامپیوتر یک عنوان در سبک RPG یا نقش آفرینی است. محیط این بازی زیبا در کشور ژاپن است که اتفاقات و رویدادهای آن در سال 1600 رخ می‌دهند. بازیکنان به‌عنوان شخصیتی به‌نام ویلیام بازی می‌کنند. مراحل بازی بدین صورت طراحی شده‌اند که ویلیام در محیط‌های محصور با دو دسته از دشمنان به مبارزه برود. دسته اول آن‌ها انسان‌هایی عادی و طبیعی هستند. دسته دوم را موجوداتی فراطبیعی شامل می‌شوند که قدرت‌های ماورایی در خود دارند. نام این موجودات Yokai است.

مراحل بازی به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که به آن‌ها Self-Contained گفته می‌شود. این بدین معنا است که ویلیام می‌تواند خودش انتخاب کند که چه مرحله‌ای را شروع کرده و یا از چه مسیری برای رسیدن به آن عبور کند. برای جا به جا شدن در نقشه، می‌توان از قسمت منوی بازی مسیر را انتخاب کرده و بروید، یا اینکه بصورت آزادانه در محیط جهان باز بازی سیر و کاوش کنید تا به مقصدتان برسید. این موارد تنها جزییات گیم پلی بازی Nioh نیستند.

بازی نیوه

ویلیام می‌تواند به‌صورت آزادانه به محیط‌های مختلف برود و از جعبه‌هایی که توسط سربازان به‌وجود آمده‌ و همچنین جعبه‌هایی که به‌صورت خودکار در محیط بازی قرار داده شده‌اند، استفاده کند. این جعبه‌ها شامل آمریتا، تجربه‌ درون بازی یا EXP، طلا، پولی که درون بازی به آن نیاز دارید، سلاح و زره‌های متنوع و در آخر اقلام مورد استفاده‌ای همچون بمب هستند. این جعبه‌ها بیشترین امکانات را به بازیکنان می‌دهند؛ زیرا یک مجموعه کامل از وسایلی را در خود جای داده که برای شما بسیار ضروری و کارآمد هستند.

سلاح‌ها و زره‌هایی که در محیط‌های مختلف پیدا می‌کنید را می‌توان پیش یک آهنگر برد تا به انتخاب بازیکن آن‌ها را برایمان بفروشد یا اینکه تجزیه‌شان کند و در مخزن مواد اولیه‌ش ذخیره کند. محیط‌های مقدس بازی همچون کلیساها و… جاهای امنی هستند (CheckPointها) که بازیکنان هر چقدر EXP و پاداش‌های درون جنگ جمع‌آوری کرده‌اند، در آنجا می‌توانند بازی را ذخیره کنند.

جنگ‌های بازی در سبک Hack and Slash ساخته شده‌اند. همان‌طور که می‌دانید این سبک از بازی‌ها مانند Devil May Cry، خونریزی‌های زیادی در نبردهایشان ایجاد می‌شود و در اصل سبکی برای طرفداران خشونت است که حسابی از آن لذت خواهند برد. با استفاده از قابلیت‌هایی که در اختیار ویلیام است، مانند دویدن، غلتیدن و جا خالی دادن در مقابل ضربات دشمن می‌توان Ki ( یک مخزن است که پس از هر ضربه که به‌دشمنان وارد می‌شود افزایش می‌یابد و وقتی پر شد، قدرت زیادی را در ضرباتش می‌توان استفاده کرد) را پر کرد که پس از آن راحت‌تر دشمنش را از پای درمی‌آورد.

تاریخ انتشار بازی nioh

بعد از مبارزه و پیروزی درمقابل دشمنان، جعبه‌هایی بوجود می‌آیند که درون آن‌ها پول، زره و سلاح وجود دارد که از آن‌ها می‌توان استفاده کرد. سرعت حرکت کردن ویلیام به این بستگی دارد که چه نوع زره‌ای پوشیده است. هرچه زره او سنگین‌تر باشد، سرعتش کمتر است. همچنین با سنگین بودن زره Ki او نیز با سرعت بیشتری تخلیه می‌شود؛ زیرا انرژی بیشتری می‌طلبد.

نکته قابل توجه دیگری که در رابطه با بازی نی او وجود دارد این است که در هر جا ویلیام بمیرد، EXPهای ذخیره نشده‌اش در همان‌جا می‌مانند تا به‌سوی آن‌ها بروید و برشان دارید. اما اگر قبل از برداشتنشان دوباره بمیرد، EXPهایش از دست می‌روند و دوباره برای جمع‌آوریشان باید تلاش کرد. در رابطه با سلاح‌هایی (Mele) که ویلیام می‌تواند استفاده کند باید بگوییم که مدل‌های مختلفی وجود دارد: شمشیرهای تک و دوتایی، تبرها و تیرهای قطبی. قطعا استفاده از چند وسیله که هر کدام تقریبا کارایی و قدرت ضربه متفاوتی دارند باعث جذاب‌تر شدن بازی می‌شوند.

ویلیام علاوه بر سلاح‌هایی همچون تبر و… به سلاح‌های مختلف نیز دسترسی دارد که شامل کمان، تفنگ و توپ دستی هستند. با کمک این سلاح‌ها می‌تواند از مسافت‌های دورتر دشمنش را از پا درآورد. هنگامی که با هر سلاح به مبارزه بپردازد، آن سلاح به مراتب قدرت آسیب رسانی‌اش به دشمن بیشتر می‌شود. ویلیام در نبردهایش به سه حالت مختلف می‌تواند مبارزه کند.

بررسی بازی نی او

حالت اول بدین صورت است که قدرت آسیب رسانی سلاحش را افزایش می‌دهد، درحالی که قدرت دفاعش کاهش می‌یابد. حالت دوم سرعت عکس‌العمل‌هایش افزایش می‌یابند، درحالی که بهتر می‌تواند از خود دفاع کند. حالت سوم و آخر آن، ترکیب نسبی از قابلیت‌های دو حالت اول و دوم است. بازیکنان برای بهتر پیروز شدن در نبردهای این بازی، می‌توانند از راهنمای بازی Nioh استفاده کنند که چگونگی بهتر انجام دادن فعالیت‌های درون بازی را به آن‌ها آموزش می‌دهد.

 

نقدها و نمرات بازی Nioh

حال نوبت به نمرات بازی Nioh می‌رسد. سایت‌های معتبری این بازی را نقد و نمراتی را برای آن ثبت کردند که باهم به آن‌ها خواهیم پرداخت. نمره متاکرایتیک بازی Nioh برای کامپیوتر 84 و برای نسخه پلی استیشن 4 نمره 88 است.

 

IGN: امتیاز 9

بازی Nioh در سبک خودش واقعا بازی راضی کننده و خوبی است. باوجود برخی مشکلات، اما هنوز می‌توان گفت یکی از برترین بازی‌های RPG است.

 

PC Gamer: امتیاز 7.8

بازی Nioh برای کامپیوتر دارای یک‌سری مشکلات بوده، اما انتظاراتی را که برای یک بازی RPG وجود دارد را به‌خوبی برآورده کرده است.

 

Wccftech: امتیاز 8.5

بازی نی او یک بازی بسیار خوب است. همانطور که قبل از زمان انتشار آن انتظار می‌رفت، تمامی انتظارات را برآورده کرده است.

 

Worth Playing: امتیاز 8.5

گیمرها قطعا از بازی Nioh به‌عنوان یک بازی بسیار سخت نام خواهند برد، اما سخت بودن آن، باعث جذابیتش شده است. هرچند باید نسخه کامپیوتر آن بهینه‌سازی می‌شد، اما طرفدارن این عنوان همچنان آن را بازی خواهند کرد.

 

GameStar: امتیاز 8.1

Nioh یک بازی RPG بی‌نقص و پرطرفدار است. هرچند که نسخه کامپیوتر آن باید بهینه سازی شود و دچار نقص‌هایی است، اما همچنان طرفداران خودش را دارد.

نقد بازی nioh

در بالا، لیست برخی از سایت‌های معتبر را به‌همراه نمراتی که به این بازی داده‌اند را مشاهده کردیم. نمرات ثبت شده برای این بازی کاملا رضایت بخش بوده است. نمراتی که این بازی مهیج برای خود ثبت کرده است نشان می‌دهد که در سبک خودش می‌تواند بی‌نظیر باشد. قطعا طرفداران این سبک چنین بازی را فوق‌العاده خطاب خواهند کرد.

 

سیستم مورد نیاز بازی Nioh

حداقل سیستم مورد نیاز

 • سیستم عامل: Windows 10 64 bit یا Windows 8.1 64 bit یا Windows 7 64 bit
 • پردازنده: Intel Core i5 3550 یا بالاتر
 • حافظه رم: 6 گیگابایت
 • پردازنده گرافیکی: NVIDIA GeForce GTX 780 VRAM ، AMD Radeon R9 280 VRAM
 • دایرکت ایکس: 11
 • فضای موردنیاز: 100 گیگابایت

 

سیستم پیشنهادی

 • سیستم عامل: Windows 10 64bit ، Windows 8.1 64bit ، Windows 7 64bit
 • پردازنده: Intel Core i7 4770K
 • حافظه رم: 8 گیگابایت
 • پردازنده گرافیکی: NVIDIA GeForce GTX 1060 VRAM 6GB ، AMD Radeon  R9 380X VRAM 4GB
 • دایرکت ایکس: 11
 • فضای مورد نیاز: 100 گیگابایت

 

سخن پایانی

سبک‌های مختلفی از بازی در دنیای گیم وجود دارد و بدیهی است که هر سبک طرفداران خودش را داشته باشد. بازی نی او در سبک خودش که RPG و Hack and Slash است، قطعا طرفداران زیادی دارد. نمرات داده شده توسط تعداد زیادی از سایت‌های معتبر نشان می‌دهد که نینجا کارش را به‌درستی انجام داده است. محصولی که این شرکت عرضه کرده طرفداران زیادی را به خودش اختصاص داده است. شما اگر طرفدار این چنین بازی‌هایی هستید می‌توانید برای دانلود و یا خرید بازی Nioh اقدام کنید. قیمت بازی Nioh در حال حاضر برای پلی استیشن 4 حدود 20 دلار آمریکا (در حدود 550000 هزار تومان) و برای کامپیوتر در حدود 50 دلار (حدودا یک میلیون و سیصد هزار تومان) است.

آیا شما تجربه بازی کردن چنین عناوینی از جمله بازی نی او را داشته‌اید؟ نظرات خودتان را با تیم پلازا به اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران1 دیدگاه
avatar
طاهره
.
22 آذر 1399، 14:01
پاسخ
0
0
بازی Nioh 1 از بهترین هاست
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402