اختصاصی پلازامگ: نقد و بررسی بازی Hades | کاوشی فراموش نشدنی در دنیای مردگان

دانلود بازی هیدیز برای کامپیوتر
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

یکی از بهترین بازی‌های ژانر اکشن نقش آفرینی امسال بازی Hades محسوب می‌شود. در این مقاله اختصاصی بازی هادس را مورد نقد و بررسی قرار خواهیم داد. با ما باشید.

بازی Hades یک بازی ویدیویی خلاقانه در ژانر اکشن نقش آفرینی است که اخیرا در ماه سپتامبر امسال و برای پلتفرم‌های کامپیوتر و نینتندو سوییچ منتشر شد. در این بازی ویدیویی بازیکن‌ها کنترل زاگرئوس پسر هادس را به دست می‌گیرند و وظیفه دارند از سرزمین مردگان به کوه المپ فرار کنند. البته این فرار به هیچ وجه ساده نیست و دارای مشکلات و مشقت‌های بسیاری است که در قالب مراحل مختلف بازی نمایانده شده‌اند. در این مقاله اختصاصی به بررسی بازی هیدیز خواهیم پرداخت. البته قبل از این امر به تماشای تریلر بازی Hades و از نظر گذراندن نمرات منتقدین در رابطه با بازی هادس نیز می‌پردازیم. همراه پلازا بمانید.

بازی هیدیز / بررسی بازی Hades

آنچه در ادامه می‌خوانید:

 

تریلر بازی Hades

در ابتدا قصد داریم «تریلر بازی Hades» را با همدیگر مشاهده کنیم. همراه پلازا بمانید.

 

سیستم مورد نیاز بازی Hades

در این بخش سیستم مورد نیاز بازی Hades را با همدیگر بررسی می‌کنیم. همراه پلازا بمانید.

حداقل سیستم مورد نیاز

 • سیستم عامل: ویندوز 7 SP1
 • پردازنده اصلی: Dual Core 2.4 GHz
 • رم: 4 گیگابایت
 • گرافیک: 1 GB VRAM / DirectX 10+ support
 • حافظه داخلی: 15 گیگابایت

تریلر بازی Hades / گیم پلی بازی هیدیز

سیستم مورد نیاز پیشنهادی

 • سیستم عامل: ویندوز 7 SP1
 • پردازنده اصلی: Dual Core 3.0 GHz+
 • رم: 8 گیگابایت
 • گرافیک: 2GB VRAM / DirectX 10+ Support
 • حافظه داخلی: 20 گیگابایت

 

نمرات منتقدین به بازی Hades

در این بخش به از نظر گذراندن نقد بازی Hades از سمت و سوی منتقدین مختلف و نمراتی که این منتقدین به بازی مورد نظر داده‌اند می‌پردازیم. با ما باشید.

 

Games.cz / امتیاز: 100

بازی Hades علاوه بر مبارزات پویا دارای لوت‌‌های عالی و یک روایت داستانی درگیرکننده نیز هست که دست به دست هم داده‌اند تا این بازی را به تجربه‌ای شدیدا اعتیادآور تبدیل کنند که می‌توانید ساعت‌ها آن را انجام داده و خسته نشوید.

 

TheSixthAxis / امتیاز: 100

بازی Hades 2018 یکی از بهترین عناوین ژانر Roguelike تمام دوران‌هاست. این بازی چه از منظر روایت داستانی و چه از منظر گیم پلی یک موفقیت تمام عیار محسوب می‌شود و مطمئن باشید که هم گوش‌هایتان و هم چشمانتان از آن لذت خواهند برد. یک بازی عالی و بی‌نظیر که حتی اگر به این ژانر علاقمند نباشید می‌تواند شما را برای مدت‌ها جذب خود کند.

دانلود بازی Hades / بازی Hades برای اندروید

Gamer.nl / امتیاز: 100

مدت زمان بسیاری از آخرین باری که یک بازی ویدیویی همانند بازی هادس مرا درگیر خود کند می‌گذرد. من به بازی کردن این عنوان ادامه می‌دهم و به نظر می‌رسد هر لحظه که می‌گذرد بهتر و بهتر می‌شود. حدود 50 ساعت گیم پلی بازی Hades را تجربه کرده‌ام؛ بنابراین دقیقا می‌دانم که از آن چه انتظاری داشته باشم، اما هیچ موردی سبب نمی‌شود که از بازی کردن دست بکشم؛ امری که پایان یک بازی را برای ما بازتعریف می‌کند.

بازی Hades یک مجموعه ناب است که در کمتر جایی می‌توانید آن را پیدا کنید. کمتر پیش می‌آید که عنوانی را در سال 2020 به کسی پیشنهاد کنم، اما هادس را حتما امتحان کنید.

گیم پلی بازی Hades / داستان بازی Hades

GameSpot / امتیاز: 90

من مطمئن هستم نقطه‌ای وجود دارد که در آن پس از گذر از جهنم برای مدت‌های مدید کافی تمام محتوایی را که بازی Hades برای ارائه کردن دارد خواهم دید؛ چه در زمینه مبارزات هوشمندانه و نامحدود و کاراکترهای جذاب و متعدد خود و چه در زمینه برخی لحظات ناب و ماموریت‌های پاداش‌دهنده. البته داستان بازی Hades نیز بالاخره پایان می‌یابد؛ اما نکته‌ای که بیش از همه چیز اهمیت دارد تمامی لحظاتی است که در برهه میان شروع و پایان داستان وجود دارند و البته افرادی که به ما کمک می‌کنند این لحظات ناب را ببینیم و با همدیگر تجربه کنیم. همین لحظات را می‌توان دلیل تکرار چرخه‌وار بازی نامید‌ و البته دلیل آن‌که نمی‌توانیم از این بازی خسته شویم.

 

4Players.de / امتیاز: 90

زندگی کن. بمیر. تکرار کن. می‌توان گفت سازندگان عناوینی همانند بازی Bastion، بازی Transistor و بازی Pyre بهترین عنوان خود را تا کنون به معرض نمایش گذاشته‌اند. این بازی چه از منظر سیستم مبارزه عالی خود و چه از منظر مکانیزم‌های پیشرفت انگیزه‌بخش موجود در آن و نهایتا داستان شما را برای مدت‌ها درگیر خود می‌کند.

 

Telegraph / امتیاز: 80

حدود هشت فرم مختلف ارز درون بازی در بازی Hades وجود دارد و به اندازه کافی ارتقا و گزینه‌های مختلف برای تغییر نحوه مبارزه نیز هستند که (به شکلی مثبت) سبب سردرگمی و سردرد شما شوند. می‌توان گفت پس از آن‌که چندین بار بازی هادس را تجربه کردید میزان نامحدود ترکیب‌هایی که می‌توانید برای کاراکتر خود استفاده کنید شما را حیرت زده خواهد کرد.

تریلر بازی Hades / گیم پلی بازی هیدیز

اختصاصی پلازا: نقد و بررسی بازی Hades

هنگامی که صحبت از ژانر نقش آفرینی و به ویژه زیرشاخه یا زیرژانر Roguelike می‌شود ذهنمان به سرعت به سمت و سوی عناوینی همانند سری بازی دیابلو (Diablo) و یا نمونه‌های مدرن‌تر این زیرشاخه همانند بازی The Binding of Isaac و یا بازی Spelunky و همچنین بازی FTL: Faster Than Light می‌رود. به عنوان مثال اگر بازی The Binding of Isaac را در نظر بگیرید قادر به آن خواهید بود که به راحتی تجسم کنید ژانر Roguelike و به ویژه نسخه مدرن‌تر آن که با نام Roguelite شناخته می‌شود چه حال و هوایی دارد.

به بازی‌هایی از این دست لقب «هزارتوهای مرگ» را نیز داده‌اند؛ چراکه در آن‌ها هزارتوهایی وجود دارند که می‌توانند سبب مرگ شما شوند. دلیل این مرگ موارد مختلفی است که از جمله آن‌ها می‌توان به تله‌های مختلف، دشمنان دوربرد و نزدیک‌برد، سحر و جادو و بسیاری از موارد دیگر اشاره کرد. در بازی‌های Roguelite و یا همان هزارتوهای مرگ شما به عنوان قهرمان بازی وارد اتاق‌های مختلفی می‌شوید و باید سعی کنید از این اتاق‌ها زنده خارج شوید.

در واقع در این بازی‌ها که بازی Hades نیز جزو آن‌هاست و بدون شک نمونه اعلایی نیز هست، نوعی تلاش برای بقا دیده می‌شود که در قالب ژانر اکشن نقش آفرینی و به شیوه‌ای خاص در برابر دیدگان ما قرار می‌گیرد. همراه پلازا بمانید تا بازی هیدیس را برای شما معرفی کرده و آن را مورد نقد و بررسی قرار دهیم.

بازی هیدیس / داستان بازی هیدیز

بررسی داستان بازی Hades

در بخش اول مقاله اختصاصی‌مان جهت نقد و بررسی بازی Hades قصد داریم داستان این بازی را مورد بررسی قرار دهیم. می‌توان گفت بازی هیدیز در زمینه داستان‌سرایی از رویه معمول عناوین Roguelite پیروی می‌کند، اما شاخ و برگ‌های این روایت داستانی به قدری جذاب در کنار هم چیده شده‌اند که به عنوان بازیکن دوست دارید هرچقدر که می‌توانید بیشتر بدانید و حتی از این حیث روایت داستانی بازی تبدیل به دلیلی می‌شود که از طریق آن بازی را ادامه دهیم.

قهرمان داستان بازی هیدیز زاگرئوس (Zagreus) نام دارد. زاگرئوس در اسطوره‌های یونان باستان به عنوان پسر خدای زیرزمین‌ها یعنی هادس (Hades) شناخته می‌شود. هدف شما به عنوان قهرمان در روایت داستانی بازی Hades آن است که از دنیای زیرزمین که متعلق به پدر شماست بگریزید. البته این گریز بدون مشقت نخواهد بود و پدر شما از نهایت قدرت خود استفاده خواهد کرد تا مانع از فرار شما به کوه المپ شود.

دانلود بازی Hades / بازی Hades برای اندروید

در راه گریز شما به کوه المپ در خلال روایت داستانی بازی Hades افراد مختلفی به شما کمک خواهند کرد که در راس آن‌ها نیکس (Nyx) که مادرخوانده‌تان محسوب می‌شود قرار دارد. نیکس برای کمک به شما در راه فرار آینه‌ مخصوصی به شما هدیه داده است که از آن می‌توانید برای کسب برخی قدرت‌های ویژه استفاده کنید. البته تنها فردی که در داستان بازی Hades به شما کمک می‌کند نیکس نیست و آشیل (Achilles) نیز که مربی‌تان محسوب می‌شود اسلحه‌های مورد نیازتان را برای از بین بردن دشمنان راه به شما خواهد داد.

هادس که پدر شما محسوب می‌شود در روایت داستانی این بازی موانع زیادی را بر سر راهتان قرار خواهد داد که از جمله آن‌ها می‌توان به مگائرا (Megaera) و خواهرانش الکتو (Alecto) و تیزیفون (Tisiphone)، یک Bone Hydra و همچنین قهرمان افسانه‌ای تیزیوس (Theseus) و نهایتا خود هادس اشاره کرد که باید برای رسیدن به کوه المپ تمامی این‌ها را از میان بردارید.

دانلود بازی هیدیز برای کامپیوتر / ترینر بازی Hades

جا دارد اشاره کنیم که در وهله مشخصی از بازی Hades داستان بازی دلیل قصد فرار زاگرئوس از سرزمین مردگان را بیان می‌کند و این دلیل پیدا کردن مادر اصلی‌اش پرسیفون (Persephone) محسوب می‌شود. زاگرئوس که همواره گمان می‌کرد فرزند نیکس است، طی یک خواب متوجه می‌شود این امر نادرست است و مادر اصلی او فرد دیگری است. نکته قابل اهمیت در این رابطه نحوه روایت این خواب و ارائه آن به شکل داده‌های پراکنده‌ای است که در سراسر بازی می‌توانیم آن‌ها را مشاهده کنیم.

این داده‌ها و خوابی که قهرمان بازی می‌بیند روایت داستانی بازی را جذاب‌تر کرده و به ما یادآوری می‌کنند که سازندگان این عنصر و جزئیات مرتبط با آن‌ را بسیار جدی گرفته‌اند. بر همین اساس بازی Hades را می‌توان یک سر و گردن از عناوینی همانند The Binding of Isaac بالاتر دانست؛ چراکه علاوه بر گیم پلی، جلوه‌های بصری و طراحی موسیقی جذاب آن می‌توانیم با جدیت پیگیر داستان بوده و از این پیگیری لذتی تمام عیار نصیبمان شود.

راهنمای بازی Hades / سیستم مورد نیاز بازی Hades

بررسی گیم پلی بازی Hades

اگر بخواهیم به شکل مختصر و مفید گیم پلی بازی هیدیز را توصیف کنیم باید در یک کلام بگوییم که گیم پلی این بازی محشر است و سازندگان در این زمینه سنگ تمام گذاشته‌اند. گیم پلی بازی Hades به گونه‌ای طراحی شده است که حتی اگر به داستان بازی اهمیتی هم ندهید سبب لذت و سرگرمی‌تان شود. در ابتدا شاید بد نباشد به سلاح‌های بازی اشاره‌ای داشته باشیم. در بازی هادس 6 نوع سلاح مختلف وجود دارد که به ترتیب عبارتند از شمشیر، نیزه، سپر، تیروکمان، دستکش‌های دوقلو و نهایتا تفنگی به نام Adamant Rail که به جز مورد آخر موفق شدم تمامی آن‌ها را امتحان کنم.

جا دارد اشاره کنیم که برای باز کردن سلاح‌های بازی Hades باید آن‌ها را با تعداد مشخصی از کلید بنفش معاوضه کنید و این کلید‌های بنفش را در خلال گیم‌پلی و با از میان بردن دشمنان مختلف به دست خواهید آورد. هر کدام از سلاح‌های بازی Hades ویژگی‌های مخصوص به خود را دارا هستند. به عنوان مثال اگر به از بین بردن دشمنان از راه دور علاقمند هستید تیروکمان گزینه خوبی محسوب می‌شود، اما باید در نظر بگیرید که تنوع دشمنان سبب می‌شود هر کدام از این‌ها نقطه ضعف ویژه خود را نیز داشته باشند.

نقد بازی Hades / زمان انتشار بازی Hades

اگر به تازگی بازی را شروع کرده‌اید توصیه ما آن است که یکی از سلاح‌ها را انتخاب کنید و آنقدر با آن بازی کنید تا زیروبم‌های مختلف آن را بشناسید و سپس سراغ سلاح‌های دیگر روید. نکته دیگر در رابطه با ارتقاهای مختلف بازی است که در شکل‌های مختلف برایتان ظاهر می‌شوند و به دلیل ترکیب و تنوع فوق‌العاده‌ای که دارند بسته به نحوه پیشروی خود در گیم‌پلی و همچنین تجربه‌تان از بازی می‌توانید رویکردهای متفاوتی نسبت به استفاده از آن‌ها داشته باشید.

با بخشی‌ از این ارتقاها که با نام بون (Boon)‌ شناخته می‌شوند در برخی از اتاق‌های بازی روبرو خواهید شد. هر کدام از خدایان مختلف بازی ارتقاهای متنوعی برای عرضه به شما دارند. به عنوان مثال آرس (Ares) که خدای جنگ است عموما قابلیت‌های تهاجمی اسلحه‌هایتان را ارتقا می‌دهد و دیونیزوس (Dionysus) که خدای شراب و باروری است به شما کمک می‌کند که دشمنان خود را فریب دهید. هنگامی که این قابلیت‌ها را با آیتم‌های قابل استفاده، معجون‌ها و موارد مختلف دیگر ترکیب کنید با دامنه خارق‌العاده‌ای از تنوع در گیم پلی مواجه خواهید شد که مدت‌ها سرگرمتان نگه خواهد داشت.

بازی هادس / بازی Hades 2018

در انتهای اکثر اتاق‌های بازی Hades دو در خروجی قرار دارد و بر سردر هر کدام از آن‌ها تصویری قرار دارد که جایزه شما را در صورت زنده‌ بیرون آمدن از اتاق نشان می‌دهد. به مرور و با پیشروی بیشتر در بازی انتخاب‌های بهتری خواهید کرد و این امر به همراه ارتقاهای دائمی و البته بالا رفتن تجربه‌تان در رویارویی با دشمنان مختلف سبب پیشروی هرچه بیشتر شما در بازی خواهد شد. آخرین اتاقی که نگارنده در حالت کنونی به آن دست پیدا کرده است اتاق هیولای دوم بازی که Learnean Bone Hydra نام دارد محسوب می‌شود که جزو سخت‌ترین هیولاهای بازی است.

در این میان اگر به دنبال آن باشید که درجه سختی گیم پلی بازی Hades را کاهش دهید خبر بدی برای شما داریم؛ چرا که در این بازی خبری از وجود درجه‌های سختی مختلف نیست. با این حال از طریق اعمال ارتقاهای دائمی روند بازی به مرور و با بازی بیشتر شما کمی آسان‌تر خواهد شد. در شکل کلی آن می‌توان گفت گیم پلی بازی Hades در ژانر خود یک موفقیت تمام عیار محسوب می‌شود و تنوع و انعطاف‌پذیری آن به همراه طراحی حرکات، طراحی دشمنان و طراحی مراحل و بسیاری از ویژگی‌های دیگر دست به دست هم داده‌اند تا با یک استاندارد جدید در زمینه گیم پلی بازی‌های Roguelite و اکشن نقش آفرینی روبرو باشیم.

بازی Hades

قبل از سخن پایانی، پیشنهاد ما به شما برای تجربه بهتر بازی، تهیه ست‌های گیمینگ مانند دسته بازی، هدفون گیمینگ، کیبورد گیمینگ، موس مخصوص بازی، موس پد گیمینگ، پایه شارژ دسته PS4، برچسب PS4، کاور دسته PS4، کیف PS4، برچسب xbox و … از فروشگاه اینترنتی پلازا است.

سخن پایانی

زمان انتشار بازی Hades هفده سپتامبر 2020 (27 شهریور 1399) محسوب می‌شود و ژانر این بازی همانطور که به آن اشاره کردیم اکشن نقش آفرینی در زیرشاخه Rogue-lite است. اگر بخواهیم به شکل کلی در رابطه با این بازی نظر دهیم می‌توانیم بگوییم سازندگان بازی Hades عنوان اعتیادآوری ساخته‌اند که هیچکدام از جنبه‌های مختلف آن اعم از طراحی گیم پلی، روایت داستانی، طراحی جلوه‌های بصری و حتی طراحی موسیقی زیر سایه دیگری قرار نگرفته‌اند و تمامی این موارد در خدمت آن هستند که تجربه‌ای شدیدا جذاب، سرگرم‌کننده و درگیرکننده در اختیارتان قرار دهند.

اگر با ژانر این بازی آشنایی چندانی نداشته باشید می‌توانید ترینر بازی Hades را دانلود کرده و با آن تمرین کنید؛‌ اگرچه توصیه می‌کنیم برای حفظ جذابیت بازی این کار را نکرده و سختی‌های موجود در آن را لمس کنید. علاوه بر این از منابع مختلف راهنمای بازی Hades را نیز می‌توانید مطالعه کنید تا برخی از جنبه‌های ناشناخته‌تر آن برایتان آشکارتر شود. به طور کلی اگر به ژانر اکشن نقش آفرینی علاقه دارید، توصیه می‌کنیم بازی هادس را به هیچ وجه از دست ندهید. نظر شما در رابطه با بازی Hades چیست؟ نظرات خود را از بخش پایین و قسمت کامنت‌های سایت با ما در میان بگذارید.

856x482 (0x0)
102.47 KB
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران3 دیدگاه
avatar
میلا
.
19 آذر 1399، 02:15
پاسخ
0
0
لینک دانلود بازی Hades هم قرار بدید. ممنون
avatar
مجید
.
09 آذر 1399، 14:16
پاسخ
0
0
بازی Hades برای اندروید عالیه
avatar
ثنا
.
09 آذر 1399، 13:08
پاسخ
0
0
بازی Hades برای اندروید رو دارم خوبه
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 33 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.2 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.5 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.8 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 16.7 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400