تلویزیون های جدید سامسونگ 2021 با فناوری microLED و Neo QLED معرفی شدند

تلویزیون های جدید سامسونگ
  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

سامسونگ امروز در نمایشگاه مجازی CES 2021 سری تلویزیون های جدید سامسونگ را معرفی کرد. این تلویزیون‌ها شامل فناوری Neo QLED و microLED سامسونگ هستند.

امروز در نمایشگاه مجازی CES 2021، تلویزیون های جدید سامسونگ معرفی شدند. این محصولات از فناوری‌های Neo QLED و microLED پشتیبانی می‌کنند. با هر کدام از این فناوری‌ها دو محصول جدید معرفی شده است که ویژگی‌های جذابی دارند.

تلویزیون های جدید سامسونگ Neo QLED

تلویزیون های جدید سامسونگ

سامسونگ تلویزیون‌های Neo QLED خود را با معرفی دو پرچمدار 8K به نام QN900A و 4K به نام QN90A معرفی کرد. فناوری Neo QLED ترکیبی از فناوری جدید نور پس زمینه و پردازش تصویر است.

Neo QLED از فناوری نور پس زمینه Mini LED استفاده می‌کند که شامل عناصر کوچک LED در پشت نمایشگر است که می‌توانند نور را در یک منطقه بسیار کوچک متمرکز کنند. این باعث می‌شود که مناطق کوچک‌تر در یک سیستم کم نور و مناطق بسیار پر نورتر، کنتراست بالاتری ایجاد کنند. سامسونگ هنوز مشخص نکرده است که تلویزیون‌های جدیدش چند منطقه دارند، اما اعلام کرده که این تلویزیون‌ها از فناوری QLED قدیمی بهتر هستند.

Neo QLED همچنین دارای یک پردازشگر تصویر جدید به نام پردازشگر Neo Quantum است که از 16 نوع شبکه عصبی آموزش دیده در زمینه ارتقا هوش مصنوعی استفاده می‌کند. این شبکه‌ها برای برای بزرگنمایی سینگال ورودی به رزولوشن پنل اصلی استفاده می‌شوند.

تلویزیون های جدید Neo QLED سامسونگ 2021 دارای ویژگی‌های دیگری نظیر حاشیه‌های باریک‌تر، جعبه Slim One Connect برای مدیریت کابل‌ها، سیستم صوتی جدید با قابلیت ردیابی اشیا و بهینه سازی فضایی است. از دیگر ویژگی‌های جدید می‌توان به Samsung Health با قابلیت شخصی سازی، حالت‌های بازی 21:9 و 32:9، ویژگی AMD FreeSync Premium Pro، ویژگی Google Duo و ادغام Office 365 اشاره کرد.

تلویزیون های جدید سامسونگ microLED

تلویزیون های جدید سامسونگ 2021

سامسونگ همچنین از دو مدل جدید با فناوری microLED خبر داد. این دو مدل در دو سایز 110 و 99 اینچی در دسترس خواهند بود. این تلویزیون های جدید سامسونگ همراه با پلتفرم Smart TV سامسونگ در دسترس خواهند بود. آن‌ها با رزولوشن 4K، تقسیم صفحه به صورت 4 در 4 و صدای 5.1 عرضه خواهند شد.

فناوری microLED در تلویزیون‌های جدید سامسونگ، مانند OLED از فناوری نمایش خود ساطع کننده استفاده می‌کند. فناوری micro LED برخلاف OLED ارگانیک نیست و پیکسل‌ها در گذر زمان تخریب نخواهند شد. همچنین می‌تواند به سطح خروجی نور بسیار بالاتری دست یابد. این فناوری در حال حاضر برای استفاده کاربران، بسیار گران است، به همین دلیل فقط به شکل پنل‌های جداگانه برای مونتاژ کردن به مشاغل مختلف فروخته می‌شود.

با این حال، در بین مدل‌هایی که سامسونگ در سال 2021 معرفی کرده است، این اولین بار است که فناوری microLED به طور مستقیم به مصرف کنندگان عرضه می‌شود. قیمت گذاری آن احتمالاً نجومی خواهد بود. با این حال اگر کسی بودجه کافی داشته باشد، می‌تواند این تلویزیون های جدید سامسونگ را خریداری کند.

تلویزیون های LifeStyle

تلویزیون های جدید سامسونگ

سامسونگ همچنین مدل‌های آپدیت شده سری تلویزیون‌های LifeStyle را اعلام و معرفی کرد. قاب تلویزیون 2021 اکنون از نسخه قبلی نازک‌تر است. قاب قابل اتصال نیز در 5 رنگ و دو مدل قابل دسترسی است. همچنین شما می‌توانید که از فروشگاه هنری تلویزیون اشتراک خریداری کنید. این فروشگاه شامل بیش از 1400 قطعه هنری برای نمایش به شما روی صفحه تلویزیون های جدید سامسونگ است.

سامسونگ که به حامیان محیط زیست پیوسته، اهداف خود را برای این منظور توضیح داد. این اهداف شامل کاهش دادن اثر کربن، بهبود بهره‌وری انرژی، معرفی بسته بندی قابل بازیافت و کنترل از راه دور با استفاده از انرژی خورشیدی است که می‌تواند به وسیله نور بیرون از خانه یا داخل خانه یا از طریق USB شارژ شود. ریموت خورشیدی نیز از پلاستیک قابل بازیافت ساخته شده است.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها