معرفی بهترین و ضعیف ترین سلاح های دنیای بازی

بهترین سلاح های دنیای بازی
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

یکی از مهم‌ترین و جذاب‌ترین معیارها در بازی‌های ویدئویی، سلاحی است که در دست کاراکتر قرار دارد. در این مطلب قصد داریم تا بهترین سلاح های دنیای بازی را از ضعیف ترین به قدرتمندترین طبقه بندی کنیم.

انتخاب اسلحه‌های مختلف یکی از مهمترین المان‌ها برای بازیکنان در بازی‌های ویدویی به شمار می‌‍رود. هرچه باشد بازیکنان برای موفقیت در زمان رویارویی با دشمنان خطرناک و باس‌های سخت نیاز به ابزاری مناسب دارند. وقتی پای اسلحه در میان باشد، با طیف متنوعی روبرو هستید و بسته به استفاده‌شان از فواصل نزدیک تا دور و حتی متوسط انتخاب‌های مختلفی در اختیارتان قرار می‌دهند. از سلاح‌های تیغه‌ای مثل چاقو‌ها، شمشیرها و نیزه‌ها تا اسلحه‌های پرتاب کننده مثل کلت کمری، شاتگان‌ها و زوبین‌ها. می‌توان گفت تعداد بی‌نهایتی اسلحه برای انتخاب در بازی‌های ویدیویی وجود دارد.

قوی ترین سلاح های سرد بازی های ویدیویی

همچنین بخوانید :
از شمشیرهای خداکش گرفته تا اسلحه‌های تک تیر، این سلاح‌های قدرتمند قابلیت‌هایی را در خود پنهان دارند که بسیاری از بازیکنان هر کاری برای به دست آوردنشان انجام می‌دهند، حتی در بسیاری از مواقع می‌توانند اعتبار و شهرت یک بازی را افزایش یا کاهش دهند. البته لازم به ذکر است با این که که کلی اسلحه برای فهرست کردن وجود دارد، هیچ ضمانتی نیست که همه آن‌ها قدرتمند باشند. در واقع بعضی سلاح‌ها به قدری ضعیف‌اند که  بازیکنان را به تعجب وا می‌دارند که اصلاً چرا سازندگان زحمت ساختشان را به خود داده‌اند. با این توضیحات، به سراغ معرفی سلاح های برتر تاریخ بازی های ویدیویی و ضعیف ترین سلاح های دنیای بازی می‌رویم.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

 

بهترین سلاح های دنیای بازی

در ابتدا به بررسی قدرتمندترین سلاح های بازی های ویدیویی می‌پردازیم. لازم به ذکر است که این لیست ترتیب خاصی ندارد.

(UMP 45 (Call Of Duty: Modern Warfare 2

سلاح های برتر تاریخ بازی های ویدیویی

UMP45 یک سلاح پایدار برای بازیکن محسوب می‌شود. درحالی که برای کار با مسلسل نیاز به مهارت بالایی ندارید، این سلاح جزو بهترین اسلحه های بازی ها است. اختلاف دمیج حداقل و حداکثر تنظیمات این اسلحه، 5 عدد است و به همین دلیل، افت آسیب خیلی کمی داریم. به علاوه، با این سلاح می‌توان با شلیک های دقیق دوتایی و سه تایی، حریف را نابود کرد. با هدفگیری دقیق و تعداد مهمات، UMP45 یکی از محبوب ترین سلاح های انتخابی در Modern Warfare 2 است.

 

(Buster Sword (Final Fantasy

بهترین سلاح های بازی های ویدیویی

Buster Sword شخصیت «کلود» که اولین بار در بازی Final Fantasy VII ظاهر شد یکی از قدرتمندترین سلاح های افسانه ای دنیای بازی است. این شمشیر که حتی با Master Sword از Legend of Zelda هم رقابت می‌کند بخش مهمی از فرنچایز Final Fantasy محسوب می‌شود.

Buster Sword به قدری محبوب است که حتی در عناوین دیگری مثل Kingdom Hearts ظاهر شده و انیمیشن Adventure Time نیز به آن اشاره می‌کند. این شمشیر علاوه بر این که سلاح آغازین کلود است، پس از این که بازیکنان قابلیت Limit Break کلود را آنلاک کردند، قدرتمندتر هم خواهد شد. Buster Sword پس از آنلاک کردن قدرت‌های Limit Break مثل Finishing Touch و Omnislash به یکی از بهترین سلاح‌های بازی تبدیل می‌شود. با چنین مهارت‌هایی شاید بتوانید «سفیروث» را شکست دهید.

(Blue Shell (Mario Kart

قدرتمندترین سلاح های بازی های ویدیویی

درعین حال که لاک‌های سبز به درد جرز دیوار هم نمی‌خورند، قضیه لاک‌های آبی از زمین تا آسمان فرق دارد و از مرگبارترین سلاح های بازی ها به شمار می‌رود. Blue Shell در دو شکل بالدار و خالدار یافت شده و راننده شماره یک مسابقه را مورد هدف قرار می‌دهد.

لاک‌های خالدار در مسیر مسابقه حرکت کرده و به هر بازیکنی که در مسیرشان قرار دارند برخورد می‌کنند تا به نفر اول برسند. از طرفی لاک‌های پرنده با عبور از همه راننده‌ها، حتی کل نقشه را می‌پیمایند تا به هدفشان برسند. علاوه بر این پس از برخورد به راننده اول موج انفجاری به وجود می‌آورند که هر مسابقه دهنده نزدیک دیگری را تحت شعاع قرار می‌دهد. بدی این لاک این است که اگر بازیکن پرتاب کننده نفر اول باشد، خودش مورد هدف قرار خواهد گرفت.

(Plasma Cutter (Dead Space

ضعیف ترین سلاح های دنیای بازی

Plasma Cutter بر عکس Flamethrower که در بخش ضعیف ترین سلاح ها در بازی های ویدیویی به آن اشاره خواهیم کرد، سلاح به مراتب ایده‌آل‌تری است و یکی از بهترین سلاح های بازی های ویدیویی به حساب می‌آید. این اسلحه به جای وارد کردن حداقل آسیب به مرور زمان، می‌تواند نکرومورف‌ها را با یک تک تیر ناکار کند.

بین تمام سلاخ‌هایی که در Dead Space در دسترس هستند، اغراق نیست اگر بگوییم که Plasma Cutter یکی از قدرتمندترین سلاح های بازی های ویدیویی است.

اگر در بازی مهماتی محدودی برای هر نوع سلاح وجود نداشت، Plasma Cutter بازیکن را عملاً شکست ناپذیر می‌کرد. به دلیل محدودیت‌هایش، بهتر است که Plasma Cutter را برای نکرومورف‌های قدرتمندتر کنار بگذارید. پلاسما کاتر نیز یکی دیگر از بهترین سلاح های دنیای بازی محسوب می‌شود.

(Ray Gun-Ma “Marks I-III” (Call of Duty

بهترین اسلحه های بازی ها

بازی‌های Call of Duty همیشه نمایش چشم‌گیری از سلاح و لوازم مربوط به آن را به اجرا می‌گذارند. با این حال یکی از قدرتمندترین و بهترین سلاح های دنیای بازی فقط در بخش کمپین Zombie یافت می‌‎شود.

Ray Gun یکی از بهترین سلاح‌ها برای بخش Zombie بازی Call of Duty است. طی سال‌ها Ray Gun در معرض تغییرات گوناگونی قرار گرفت، اما فرم اخیرش به Mark III و بازی Black Ops III: Zombies برمی‌‎گردد.

برای کسانی که به اندازه کافی خوش‌شانس هستند تا به یکی از آن‌ها دسترسی داشته باشند، باید گفت که این سلاح تنها با یک تیر دشمنانش را نابود می‌کند و می‌تواند کلی مهمات در خود جای دهد. به علاوه شعاع آسیبی دارد که روی دشمنان اطراف هم تأثیر می‌گذارد. ری گان یکی از بهترین سلاح های دنیای بازی ، مخصوصا در سری Call of Duty به حساب می‌آید.

(Golden Gun (Goldeneye 007

بهترین سلاح های بازی های کامپیوتری

اگر فیلم The Man With The Golden Gun را دیده‌اید، احتمالاً با این عنوان آشنایی داشته باشید. سلاح تخصصی آدمکش فیلم «فرانسیسکو اسکارامانگا» یکی از محبوب‌ترین و  بهترین سلاح های بازی های کامپیوتری در فرنچایز James Bond است.

در فیلم، این اسلحه می‌تواند به شکل یک فندک، خودکار و جعبه سیگار باشد. Goldeneye 007 نیز مشابه فیلم نسخه خودش از این تفنگ را دارا است. در عین حال که پس از شلیک هر تیر نیاز به خشاب‌گذاری مجدد دارد، قدرتش را نباید دست کم گرفت. تنها یک تک تیر از آن مرگ هدف را تضمین می‌کند و یکی از مرگبارترین سلاح های بازی ها به حساب می‌آید.

 

(The HF Blade (Metal Gear Rising: Revengeance

بهترین شمشیر های بازی های رایانه ای

یکی از بهترین شمشیر های بازی های رایانه ای در بازی Metal Gear Rising: Revengeance Raiden وجود دارد که یک سلاح قدرتمند با تکنولوژی بسیار بالا در اختیار شما قرار می دهد. مکانیزم مبارزه و سلاح اصلی بازی بر پایه شمشیری با نام High Frequency است. با داشتن یک جریان الکتریکی و یک لرزش با فرکانس بالا، این نوع تیغه می‌تواند تقریبا هر ماده‌ای را در یک چرخش آسان برش دهد.

می‌توانید سرعت و قدرت واقعی Raiden را با این سلاح هر بار که وارد حالت Blade می‌شود مشاهده کنید. با این کار می‌توانید هر دشمن آسیب پذیر را از هر زاویه‌ای که دلتان می‌خواهد، سلاخی کنید! حتی تانک‌ها و یا Metal Gears نیز از قدرت برش تیغه در امان نیستند؛ زیرا قوی ترین سلاح سرد دنیای بازی در اختیارتان قرار دارد.

 

(Leviathan Axe (God of War

مرگبارترین سلاح های بازی ها

در God of War کریتوس در عوض یک سلاح جدید، بیخیال سلاح تخصصی خودش یعنی Blades of Chaos می‌شود. برخلاف Blades of Chaos، کریتوس می‌تواند تبرش را به سمت دشمنان یا در جهات مختلف پرتاب کند. Leviathan Axe دقیقاً مثل چکش ثور، به فرمان کریتوس به سمتش باز می‌گردد و یکی از سلاح های جادویی دنیای بازی به شمار می‌آید.

تبر همچنین به دارنده‌اش قدرت عنصر یخ می‌بخشد. چنین قابلیتی به کریتوس اجازه می‌دهد تا دشمنانش را به محض برخورد منجمد کند، موجی از براده‌های یخ به سمتشان سرازیر کرده یا اشعه منجمد کننده‌ شلیک کند. خوشبختانه طرفداران می‌تواند در بازی‌های آینده بیشتر با Leviathan Axe ، یکی از خفن ترین سلاح های بازی ها ، کیف و حال کنند.

(Ultima Weapon (Kingdom Hearts

ضعیف ترین سلاح ها در بازی های ویدیویی

Ultima Weapon را می‌توان یک یکی از قدرتمندترین فرم‌های Keyblade دانست و در لیست قدرتمندترین سلاح های افسانه ای دنیای بازی قرار داد. حتی با تغییرات ظاهریش طی بازی‌های مختلف، قدرتش همچنان بیشتر از هر Keyblade دیگری است.

این سلاح وضعیت قدرت شخصیت اصلی بازی را تقویت کرده، حداکثر آسیب ضربات و قدرت جادوییش را افزایش داده و شعاع بیشتری را نسبت به هر Keyblade دیگری پوشش می‌دهد. تمام این ویژگی‌ها در کنار هم، Ultima Weapon را به یکی از بهترین سلاح های دنیای بازی تبدیل می‌کند.

 

(Gravity Gun (Half Life 2

سلاح های جادویی دنیای بازی

همچنین بخوانید :
به محض دریافت تفنگ جاذبه در Half Life 2 ، تقریباً هرگز به هیچ سلاح دیگری در بازی احتیاج پیدا نخواهید کرد، زیرا قوی ترین سلاح سرد دنیای بازی در اختیارتان است. از نظر فنی، این سلاح Zero Point Energy Manipulator نامیده می‌شود، اما می‌تواند اجسام سنگین را بدون لمس کردن بلند کرده و با سرعت زیاد، پرتاب کند. این شامل برخی پرتابه‌های بسیار نامتعارف، اما بسیار خطرناک نیز است.

اگر متوجه شدید که بشکه‌های انفجاری در اطراف قرار گرفته‌اند، می‌توانید آنها را برداشته و به سمت دشمنان پرتاب کنید. تیغه‌های آویزان در ساختمانهای فرسوده نیز می‌توانند به عنوان سلاح برایتان عمل کنند؛ البته اگر توانایی بداهه کار کردن با Gravity Gun را داشته باشید. هنگامی که تفنگ جاذبه با انرژی تاریک شارژ می‌شود، حتی می‌تواند اعضای بدن دشمنان را بگیرد و آنها را مانند صاعقه پرتاب کند. با تمام این ویژگی‌ها هنوز برایتان جای سوال است که بهترین سلاح های دنیای بازی در این لیست کدام است؟!

 

(Jack’s Morph Gun (Jack and Daxter II & III

قوی ترین سلاح سرد دنیای بازی

در بازی Jak and Daxter II شخصیت اصلی بازی، جک اسلحه‌ای به نام Morph Gun دریافت می‌کند. این اسلحه به لطف چهار ماد مختلفش که هر کدام قابلیت‌های منحصر بفرد خودشان را دارند، به سلاح در موقعیت‌های مختلف انعطافی فوق‌العاده می‌بخشند و یکی از بهترین سلاح های بازی های کامپیوتری را در اختیارتان قرار می‌دهد.

ماد قرمز برای آسیب زیاد و فواصل نزدیک طراحی شده است. ماد زرد برای شکار دشمنان از راه دور بهترین گزینه محسوب می‌شود و ماد آبی کاربردی مسلسل‌وار دارد و هم برای فواصل دور و هم برای فواصل نزدیک به کار می‌آید.

ماد سیاه بین چهار ماد قدرتمندترین بوده و می‌تواند موجی از دشمنان را با یک تک تیر نابود کند. در Jak and Daxter III سلاح Morph Gun آپگرید شده و هر ماد دو فرم جدید دریافت می‌کند که هر یک از قبلی قدرتمندترند.

 

(The Dagger of Time (Prince of Persia

سلاح های افسانه ای دنیای بازی

در سه‌گانه بازی شاهزاده ایرانی، یکی از سلاح های افسانه ای دنیای بازی وجود دارد به اسم The Dagger of Time که سرشت آن به Sands of Time گره خورده است. هرکسی که این خنجر را بدست بگیرد، می‌تواند از گزند شن‌های زمان در امان بماند. همچنین صاحب خنجر می‌تواند از قدرت آن برای نگه‌داشتن، عقب بردن، آرام کردن و سریع کردن زمان استفاده کند. این قدرت‌ها باعث می‌شود تا این خنجر، سلاحی منحصر به فرد، خطرناک و یکی از بهترین سلاح های دنیای بازی باشد.

با استفاده از این سلاح، شاهزاده می‌تواند در مقابل بسیاری از دشمنانی که با آنها روبرو می‌شود، برتری پیدا کند. این خنجر همچنین تنها سلاحی بود که در برابر موجودات شنی ایجاد شده هنگام انتشار تصادفی شن های زمان می‌توانست موثر واقع شود.

 

(Spread Gun (Contra

قوی ترین سلاح های سرد بازی های ویدیویی

سری Contra بعضی از مرگبارترین سلاح های بازی ها را شامل می‌شود. یکی از بهترین سلاح های دنیای بازی چیزی نیست جز Spread Gun! در مقام مقایسه Spread Gun از سرعت Machine Gun برخوردار نیست، اما شلیک 5 تیر به شکل همزمان و در جهات مختلف این کمبود را به نحو احسن جبران می‌کند.

در سری کنترا Spread Gun بهترین انتخاب برای مقابله با چندین دشمن به شکل همزمان است. هر چه باشد وقتی با دشمنانی مثل Red Falcon مواجه باشید، چنین سلاحی بیشتر از هر چیز دیگری به دردتان می‌خورد.

 

(Bayonetta’s Hair (Bayonetta

خفن ترین سلاح های بازی ها

موهای بایونتا فقط برای زیبایی نیستند، بلکه یکی از سلاح های جادویی دنیای بازی است که Bayonetta از طریق آن می‌تواند فرم های شیطانی را احضار کرده و در جنگ از آن‌ها استفاده کند. این موهای بافته شده که به اصطلاح به آن Wicked Weave می‌گویند، وحشیانه و خیره‌کننده هستند.

از آنجایی که بایونتا با اهریمن جهنم یعنی مادام باترفلای پیمان بسته، هر زمان که مشت و یا پاشنه کفش خود را از پورتالی که به وسیله موهایش ایجاد کرده عبور می‌دهد، می‌تواند قدرت مادام باترفلای را احضار کند. جدا از این پیمان جهنمی، بایونتا می‌تواند موجودات اهریمنی بیشتری را نیز با موهای خود مجسم یا احضار کند. وقتی Bayonetta از Umbran Climax خود استفاده می‌کند، ممکن است Madama Butterfly دشمنان خود را واقعاً به ویرانی بکشاند.

 

(Experimental Mirv (Fallout 3

معروف ترین سلاح گرم های دنیای بازی

همچنین بخوانید :
برای طرفداران دوآتیشه سری Fallout به دست آوردن Fatboy در اولویت قرار دارد. Fatboy به عنوان یکی از قدرتمندترین سلاح های بازی های ویدیویی، می‌‎تواند بمب‌های هسته‌ای کوچک شلیک کرده و انفجاری ویرانگر را موجب شود، اما با وجود ماهیت ویرانگرش سلاح‌های قدرتمندتری هم در بازی وجود دارند.

تنها سلاحی که با قدرت نابودگر Fatboy برابری می‌کند Experimental Mirv است. این سلاح مشابه Fatboy از بمب‌های کوچک هسته‌ای تغذیه می‌شود، با این تفاوت که می‌تواند هشت عدد از آن‌ها را به شکل همزمان شلیک کند. Experimental Mirv به عنوان یک شاتگان هسته‌ای با اختلاف، قدرتمندترین سلاح بازی است و می‌تواند هر دشمنی را نیست و نابود کند.

 

(The Blades of Chaos (God of War

بهترین سلاح های پابجی

تمام شمشیرها و سپرها در برابر خدای جنگ به زانو درخواهد آمد؛ زیرا او دارای یکی از بهترین سلاح های دنیای بازی است. The Blades of Chaos سلاحی است که توسط آرس برای وفادارترین خدمتگذارش طراحی شده. زنجیرهای متصل به هر یک از تیغه ها به عنوان یادآوری سوگند او در بازوهای کریتوس قرار گرفتند.

کریتوس یک ماشین آدم کشی خطرناک است که به Blades of Chaos مجهز شده. این تیغه های دندانه دار خمیده می‌تواند انواع دشمنان – حتی خدایان دیگر – را چندین تکه کند. کریتوس با این تیغه‌ها می‌تواند دشمنانی که با فاصله از او قرار دارد به سمت خود کشانده و با خشم و قدرت زیاد به سمت ‌آنان حمله‌ور شود.  تیغه های آشوب، یکی از قوی ترین سلاح های سرد بازی های ویدیویی به حساب می‌آید که قطعا برای گیمرها خاطره‌انگیز نیز است.

 

(Pandora (Devil May Cry 4

بهترین سلاح های دنیای بازی

«دانته» در سری Devil May Cry از سلاح‌های ماورالطبیعی زیادی استفاده می‌کند. با این حال یکی از خفن ترین سلاح های بازی ها تحت کنترل دانته است و Pandora نام دارد. پاندورا یکی از معروف ترین سلاح گرم های دنیای بازی محسوب می‌شود و از نظر قدرت، قابل مقایسه با سایر سلاح‌ها نیست.

به گفته خود بازی Pandora تعداد 666 فرم ممکن دارد. با این که فقط 7 تایشان کشف شده، قدرتش را نباید دست کم گرفت. هفت فرم مختلفش عبارتند از: یک کمان راکت‌انداز دو و سه لول، یک توپ لیزری، یک تیغه نینجایی سه لبه و یک وسیله نقلیه متحرک با چند لوله راکت.

Pandora بدون شک قدرتمندترین سلاح در سری بازی های Devil May Cry است، فقط تصور کنید کسی که در تمام تغییر شکل‌ها استاد باشد، به چه قدرتی دست می‌یابد.

(BFG 9000 (DOOM

بهترین سلاح های فورتنایت

BFG 9000 که به عنوان Big Fragging Gun نیز شناخته می‌شود، قدرتمندترین سلاح در بازی DOOM است. چه در بازی‌های اصلی باشد، چه در نسخه‌‎های جدیدتر، بازیکنان دوست دارند در مقابله با نیروهای تاریکی این سلاح را به همراه داشته باشند.

BFG توپ‌های پلاسمایی بزرگی شلیک ‌می‌کند که تمام دشمنان شیطانی که در موج انفجارش باشند را به نیستی می‌کشاند.

تنها یک انفجار از این سلاح هیولا برای پاکسازی تمام اتاق کافی است. BFG 9000 با چنین دستاوردی جایگاه قدرتمندترین سلاح در صنعت بازی‌های ویدیویی را از آن خود می‌کند.

(Master Sword (The Legend of Zelda

سلاح های برتر تاریخ بازی های ویدیویی

 Master Sword «لینک» به عنوان یکی از سمبولیک‌ترین سلاح‌ها در بازی‌های ویدیویی، به اندازه اسم و رسمش قدرتمند است. تنها هدف این شمشیر که توسط یک الهه ساخته و بوسیله یک پرنسس تطهیر داده شده، این است که از دنیا در مقابل شیطان محافظت کند.

Master Sword تمام اشکال جادوی سیاه (مثل نفرین‌ها) را نابود می‌کند، امواجی از انرژی به وجود می‌آورد و حتی به دارنده‌اش قابلیت سفر در زمان می‌بخشد. همچنین در بازی Breath of the Wild این شمشیر بر خلاف دیگر سلاح‌های بازی شکسته نخواهد شد. پس خیلی عجیب نیست که لینک برای دسترسی به این شمشیر باید 10 مخزن کامل قلب را قربانی کند. با این حال برای یک سلاح با چنین قدرتی، بهایی ناچیز محسوب می‌شود؛ زیرا یکی از قدرتمندترین سلاح های بازی های ویدیویی به حساب می‌آید.

 

ضعیف ترین سلاح ها در بازی های ویدیویی

در این بخش نیز به معرفی ضعیف ترین سلاح های دنیای بازی خواهیم پرداخت.

(Green Shell (Mario Kart

بهترین سلاح های بازی های ویدیویی

در فرنچایز Mario Kart لاک لاکپشت‌ به عنوان یکی از سلاح‌های محبوب بازی استفاده می‌شود. پس از برخورد با یک Mystery Box بازیکنان فرصت این را دارند که از سه لاک مختلف یکی را انتخاب کنند. متأسفانه یک نوع لاک وجود دارد که به درد هیچ چیزی نمی‌خورد.

در Mario Kart لاک‌های سبز را می‌توان بدترین آیتم بازی دانست. وقتی بازیکنی آن‌ها را پرت می‌کند هیچ ضمانتی وجود ندارد که به هدف برخورد کنند.  آن‌ها در اکثر مواقع به موانع مختلف برخورد می‌کنند و دوباره به سمت راننده‌ای که پرتابشان کرده باز می‌گردند. با این تفاسیر حتی پوست موز به درد بخورتر به نظر می‌رسد.

(Flamethrower (Dead Space

قدرتمندترین سلاح های بازی های ویدیویی

در Dead Space بازیکن باید با هر اسلحه و منابعی که به دست می‌آورد به شخصیت اصلی بازی برای بقا در مقابل سیلی از هیولاهای گوشتخوار که نکرومورف نامیده می‌شوند، کمک کند.

قدرت و تأثیرگذاری یک اسلحه به معنای مرگ و زندگی است. در اکثر مواقع اسلحه‌هایی مثل Flamethrower کمک زیادی به بقایتان نمی‌کنند و متاسفانه بنا به دلایلی که در ادامه خواهیم گفت یکی از ضعیف ترین سلاح های دنیای بازی محسوب می‌شود.

اولاً باید گفت که این سلاح حداقل آسیب را به دشمن وارد می‌کند و این کار را به آهستگی هرچه تمام‌تر انجام می‌دهد. ثانیاً نکرومورف‌های شعله‌ور همچنان به شما حمله می‌کنند. پس با جای این که وقتتان را با Flamethrower هدر دهید بهتر است روی سلاح‌هایی حساب باز کنید که با یک تک تیر بیشترین آسیب را به دشمن وارد می‌کنند.

(Kingdom Key (Kingdom Hearts

ضعیف ترین سلاح های دنیای بازی

Keyblade در سری Kingdom Hearts یکی از قدرتمندترین سلاح‌های موجود است. می‌تواند در فرم‌های مختلفی ظاهر شود و دارنده‌اش را از مهارت‌های متفاوتی بهره‌مند کند.

البته همه Keyblade‌ها یکسان نیستند. تعدادی هم وجود دارند که قابلیت‌های بدرد نخور دارند. Kingdom Key مثال خوبی برای این دسته از Keyblade‌ها است. برخلاف اشکال دیگر، Kingdom Key فرم ساده‌ای از این سلاح محسوب می‌شود که هیچ تقویت‌‎کننده خاصی همراهش ندارد. به همین دلیل اغلب بازیکنان به محض این که یک فرم قوی‎تر پیدا کردند Kingdom Key را با آن تعویض می‎‌کنند.

(Hidden Gun (Assassins Creed: Brotherhood

بهترین اسلحه های بازی ها

در دنیای Assassins Creed طیف و قدمت تاریخی سلاح‌ها از یک بازی تا بازی بعدی متغیر است. از آنجایی که آن‌ها برای آدم‌کشی طراحی شده‌اند، منظقی به نظر می‌رسد اگر معیار قدرت این سلاح‌‎ها در مقایسه با آیتم‌هایی که در دیگر بازی‌ها پیدا می‌شود متفاوت باشند. به هر حال یکی از ضعیف ترین سلاح ها در بازی های ویدیویی Hidden Gun از بازی Brotherhood است.

برخلاف تفنگ از اولین قسمت، این سلاح به ضعیف‌ترین شکل ممکن برای آدمکشی یا مبارزات تن‌به‌تن طراحی شده است. فقط یک تیر در خودش جای می‌دهد و صدای بلندش به راحتی مکانتان را لو خواهد داد. در نتیجه اکثر بازیکنان زوبین را به آن ترجیح می‌دهند. نه تنها عملکردی مشابه تفنگ دارد، بلکه برای ترور مناسب‌تر است.

 

(Bowcaster (Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy

بهترین سلاح های بازی های کامپیوتری

در Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy بازیکنان فرصتش را دارند که از اسلحه تخصصی «ووکی‌ها» یعنی Bowcaster استفاده کنند.

در ابتدا به دست گرفتن سلاح مخصوص «چوباکا» به رویا شبیه است. اما متأسفانه این سلاح در برآورده کردن انتظارات ناامیدتان می‌کند. درست است که ظاهرش مانند یکی از خفن ترین سلاح های بازی ها به نظر می‌رسد، اما در واقع آسیب بسیار کمی وارد می‌کند و از دقت پایینی هم برخوردار است.

شاید برخی معتقد باشند که Bowcaster این ضعف را با مهارت جذب انرژی و تیرهای چندتایی جبران کند. متأسفانه چه به دشمن نزدیک باشید، چه دور، بعید می‌دانم که هیچ یک از این تیر‌ها با هدف برخورد کنند.

(Giant’s Knife (Legend of Zelda: Ocarina of Time

بهترین شمشیر های بازی های رایانه ای

قانون نانوشته‌ای وجود دارد که در بازی‌های The Legend of Zelda هیچ سلاحی به پای Master Sword نمی‌رسد. در بسیاری از بازی‌های سری مثل Breath of the Wild اکثر سلاح‌ها پس از چند بار استفاده می‌شکنند.

Giant’s Knife از بازی Ocarina of Time را می‌تواند بارزترین مثال دانست. با توجه به اسمش Giant’s Knife در سایز و اندازه یک شمشیر کوچک به نظر می‌رسد. برخلاف Bifforon’s Sword قدرتمندتر، این سلاح به شدت شکننده است. بازیکن می‌تواند آن را به دست بگیرد، اما پس از یکی دو بار استفاده خواهد شکست.

(Bare Fists (Dark Souls

مرگبارترین سلاح های بازی ها

بازی Dark Souls به بازیکنان اجازه می‌دهد تا از بین طیف گوناگونی از سلاح‌ها دست به انتخاب بزنند. در عین حال که مبارزه با چاقوها، شمشیرها، کمان‌ها و بسیاری سلاح‌های دیگر از اهمیت بالایی برخوردار است، بد نیست که هنرهای رزمی هم در آن گنجانده شود.

جالب این جا است که بازیکنان می‌توانند با دست خالی با دشمنان مبارزه کنند. با این حال شاید چنین ایده‌ هنگام رویارویی با دشمنان ماورالطبیعی مثل «ارنستین» و «اسمو» خیلی معقول نباشد.

تا بازیکن از سلاحی مثل Caestus استفاده نکند، نمی‌تواند با مشت خالی کاری از پیش ببرد. تازه مد نظر داشته باشید که خود Caestus اسلحه فوق‌العاده داغانی است و یکی از ضعیف ترین سلاح های دنیای بازی محسوب می‌شود.

(Rivet Gun (Dead Space 2

ضعیف ترین سلاح ها در بازی های ویدیویی

شاید باورپذیر نباشد که در سری Dead Space سلاحی ضعیف‌تر از Flamethrower هم وجود داشته باشد. متأسفانه Rivet Gun خلاف این مسأله را ثابت می‌کند.

همانگونه که از اسمش مشخص است Rivet Gun به سمت نکرومورف‌ها میخ پرتاب می‌کند. مشکل اینجا است که استفاده از این اسلحه برای از پا در آوردن نکرومورف به هیچ وجه کافی نیست. آسیب به شدت ضعیفش باعث می‌شود که کل خشابتان را سر تنها یک نکرومورف خالی کنید.

تقریباً هر سلاحی در Dead Space 2 از Rivet Gun قوی‌تر است. بازیکنانی که کمی منطق داشته باشند، روی پیدا کردن Javelin Gun تمرکز می‌کنند که نسخه آپگرید شده همان Rivet Gun است و نکرومورف‌ را تنها با یکی دو تیر می‌کشد.

(The Klobb (Goldeneye 007

سلاح های جادویی دنیای بازی

در عین حال که Golden Gun در بازی Goldeneye برای قدرت و ارجاعاتش به فیلم James Bond معروف شده، تنها اسلحه مشهور بازی نیست. Klobb از همان شهرت در بازی برخورد دار است، اما با دلیلی متفاوت!

بازیکنان Klobb را به عنوان یکی از ضعیف ترین سلاح ها در بازی های ویدیویی به خاطر دارند که نه تنها آسیب کمی‌ به دشمن وارد می‌کند، بلکه از دقت بسیار پایینی هم برخوردار است. حتی استفاده ‌آن‌ در هر دو دست هم کمکی به بهبود اعتبار ننگینش نمی‌کند. Klobb آن‌قدر به ضعیف بودن مشهور شده که داری صفحه مختص به خودش در فیسبوک است.

(Sun on a Stick (Team Fortress 2

قوی ترین سلاح سرد دنیای بازی

شاید  Sun on a Stick را بتوان بی‌ارزش‌ترین و ضعیف ترین سلاح های دنیای بازی Team Fortress 2 دانست. غیر از مواقع خاص اسلحه فقط یک چوب خشک است که هیچ آسیبی وارد نمی‌کند.

این سلاح به دشمنانی که آتش گرفته باشند آسیب اضافه وارد می‌کند. Scout که تنها کلاس قادر به استفاده از این چوب است، دسترسی به هیچ سلاح آتش‌زننده‌ای در بازی ندارد. به زبان دیگر، باید منتظر باشد تا دشمن توسط یک بازیکن دیگر آتش بگیرد تا بتوانند با چوب به سر او بکوبد. تازه اگر هم چند بازیکن برای این عملیات با یکدیگر هماهنگ باشند، این اسلحه ارزش این همه دردسر را ندارد.

(Pocket Knife (Resident Evil 7

سلاح های افسانه ای دنیای بازی

بین تاب یا ضربه سریع یکی را انتخاب کنید؛ متاسفانه فرقی ندارد! به هر ترتیب، احتمالاً پس از مدت کوتاهی کشته خواهید شد.

چاقوی جیبی نه تنها کوتاه بُرد است، بلکه حداقل میزان آسیب احتمالی را نیز به همراه دارد. از آنجا که چاقو در باز کردن قوطی‌ها و جلوگیری از حملات کارآمدتر است، شما باید به سرعت در جستجوی هر سلاح دیگری باشید. بازیکنان ماهر هنگام مواجهه با دشمن از سلاح‌های بی فایده بیشترین استفاده را می‌کنند، اما اگر شما فقط یک بازیکن معمولی در سری Resident Evil هستید، در این مواقع بهترین گزینه شما احتمالاً فرار است.

(Grey Pistol (Fortnite

بهترین سلاح های فورتنایت

انتخاب بهترین سلاح های فورتنایت کار آسانی است، اما آسان‌تر از آن، انتخاب ضعیف‌ترین اسلحه خواهد بود! اگر بخواهیم بی‌پرده به توصیف این اسلحه بپردازیم، باید بگوییم که Grey Pistol اصلا دمیج ندارد، فایر ریت آن بسیار پایین است، هنگام شلیک لگد زیادی دارد که باعث خطا در نشانه‌گیری خواهد شد و بطور کلی هر ویژگی منفی‌ای که برای یک سلاح بد می‌توانید تصور کنید!

پس از فرود و پراکنده شدن برای یافتن اسلحه، اگر فقط Grey Pistol را پیدا کردید، سریع دست به دعا بردارید تا به شما کمک کند از مخمصه نجات پیدا کنید!

 

(PS 20 (Deus Ex

قوی ترین سلاح سرد دنیای بازی

از Deus Ex اغلب به عنوان یکی از بهترین بازی‌های ساخته شده یاد می‌شود. با این حال باید گفت که اشتباهی داشته است. یکی از بزرگترین اشتباهاتش را می‌توان تبدیل PS20 به یکی از سلاح‌های قابل بازی دانست.

در تاریخ بازی‌های ویدیویی PS20 به عنوان یکی از ضعیف ترین سلاح های دنیای بازی شناخته می‌شود. این که توپی از پلاسما شلیک می‌کند، شاید برایتان جذاب به نظر برسد، اما پس از استفاده‌اش به نتیجه‌ای عکس می‌رسید.

این سلاح به خاطر سایزش فقط یک شارژ در خود جای می‌دهد و علاوه بر تمام این ضعف‌ها لگدی دارد که به دارنده‌اش هم آسیب وارد می‌کند؛ به همین دلیل یکی از ضعیف ترین سلاح های دنیای بازی به حساب می‌آید.

 

(Cloaking Device (Super Smash Bros Melee

سلاح های افسانه ای دنیای بازی

در شرایط معمولی، Cloaking Device (ابزار ناپدید شدن) اسلحه‌ای خوبی به نظر می‌رسد. مهارت حرکت مخفیانه پشت دشمنانتان و یک هجوم غافلگیر کننده می‌تواند مزایای زیادی داشته باشد. اما متأسفانه در مورد Super Smash Bros Melee داستان کمی‌ متفاوت است.

Cloaking Device در واقع غیر از این که شخصیت را (یک جورایی) ناپدید کند، هیچ کار دیگری انجام نمی‌دهد. این دستگاه در اکثر اوقات به درستی کار نمی‌کند و با جرقه‌های مختلف مکان شخصیت را برای دیگران آشکار می‌سازد. حتی هوش مصنوعی هم از جایگاهتان با خبر خواهد شد. خوشبختانه سازندگان کاری معقولانه انجام دادند و یکی از ضعیف ترین سلاح های دنیای بازی را از بازی‌های بعدی سری حذف کردند.

سخن پایانی

بطور کلی در این مقاله سعی کردیم تا بهترین سلاح های دنیای بازی را به شما معرفی کنیم. پس از آن نیز به بررسی ضعیف ترین سلاح های دنیای بازی پرداختیم تا با آن روی سکه نیز آشنایی پیدا کنید. در بسیاری از بازی‌ها مانند سری Call of Duty ، با طیف وسیعی از مرگبارترین سلاح‌ها رو به رو هستیم که گاها فرصت نمی‌شود همه آن‌ها را امتحان کنیم. یا حتی ممکن است بعضی از آن‌ها را فقط یک بار استفاده کرده و سپس با سلاح موردعلاقه‌مان جایگزین کنیم. داشتن سلاح‌های قدرتمند و جذاب همواره یکی از دلایل محبوبیت بازی نیز به حساب می‌آید. مانند بازی Dead Space که در آن با انواع سلاح‌های جذاب و فضایی رو به رو هستیم و حتی ضعیف بودن آن‌ها نیز نمی‌تواند باعث شود تا آن را کنار بگذاریم.

حالا نوبت شماست تا بگویید اسلحه مورد علاقه شما در بازی‌های ویدیویی کدام است؟ نام سلاح‌های مورد علاقه خود را با ما در بخش کامنت‌ها به اشتراک بگذارید.

 

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران1 دیدگاه
avatar
سهند
.
14 خرداد 1399، 12:05
پاسخ
0
0
پس تیغه های آشوب چی ؟
جدول فروش فیلم ها
 • 54.6 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.2 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 15 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 12 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 11 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 9 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 7 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 3 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401