معرفی بهترین فیلم های بر اساس کتاب کمیک | سری به دنیای داستان‌های موفق کمیک

thumbnail
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

محبوبیت داستان‌ها و کتاب‌های کمیک را نمی‌توان دست کم گرفت. تاکنون فیلم‌های بسیاری بر اساس کتاب‌های کمیک ساخته شده‌اند و به محبوبیتی جهانی نیز دست یافته‌اند. در ادامه به معرفی بهترین فیلم های بر اساس کتاب های کمیک می‌پردازیم.

فیلم‌های اقتباسی از کتاب‌های کمیک سفر پرفراز و نشیبی را در فرهنگ عامه آمریکا سپری کردند. زمانی وجود داشت که این ژانر از محبوبیت به مراتب کمتری نسبت به اکنون برخوردار بود و بیشتر به عنوان اثری زودگذر و سطحی در نظر گرفته می‌شد.

اما به لطف Iron Man مارول روند رو به رشدش را آغاز کرد و در نهایت به یگی از پرطرفدارترین‌ ژانرهای سینما تبدیل شد. به هر حال تلاش عناوینی مثل Wonder Woman و Black Panther بار دیگر آن را به سطوح بالاتر ارتقا داد. علاوه بر این‌ها وقتی نتایج بشکن منفور تانوس را در Avengers 4 ببینیم این فیلم‌‎های ابرقهرمانی محبوب‌تر هم خواهند شد. با وجود حواشی زیادی که این ژانر در طول مسیرش با آن‌ها مواجه بوده، تعدادی فیلم اقتباسی از کمیک بوک و کتاب مصور وجود دارد که مورد پسند و استقبال طرفداران قرار گرفته‌اند. در ادامه به بررسی فیلم های اقتباس شده از کتاب های کمیک می‌پردازیم.

بهترین فیلم های بر اساس کتاب های کمیک

همانطور که گفتیم دنیای داستان‌های کمیک دنیایی جذاب و بی‌انتها است و تعداد بسیاری از داستان‌های کمیک مورد اقتباس فیلمسازان و صنعت سینما قرار گرفته‌اند. در ادامه به معرفی موفق‌ترین اقتباس‌های سینمایی از داستان‌های کمیک پرداخته و محبوب‌ترین فیلم های بر اساس کتاب های کمیک را بررسی می‌کنیم.

فیلم مرد عنکبوتی (Spider Man)

فیلم های اقتباس شده از کتاب های کمیک

سال ساختکارگردانامتیاز راتن تومیتوزامتیاز متاکریتیکمیزان فروش
2002سم ریمی9073825 میلیون دلار

فیلم مرد عنکبوتی از جمله بهترین فیلم های بر اساس کتاب های کمیک است. این فیلم محصول سال 2002 به کارگردانی سم ریمی و بازی توبی مگوایر، ویلم دفو و کیرستن دانست است. سری فیلم‌های اسپایدرمن یراساس مجموعه کمیک شرکت  مارول کامیکس ساخته شده‌اند. این فیلم اولین فیلم از مجموعه فیلم‌های مرد عنکبوتی است. این فیلم یکی از بهترین و موفق‌ترین فیلم های سینمایی اقتباسی از کتاب های کمیک است که پس از اکران با استقبال گسترده‌ای از سوی مخاطبین و منتقدین مواجه شد و به فروشی معادل 821 میلیون دلار دست یافت که سود هنگفتی را نصیب سازندگان خود کرد. هنوز هم با گذشت حدود 20 سال از ساخت قسمت اول فیلم مرد عنکبوتی، این فیلم یکی از بهترین فیلمهای بر اساس کتاب های کمیک و محبوب‌ترین در نظر علاقه‌مندان دنیای ابرقهرمانان و فیلم‌های کمیک است.

فیلم نگهبانان (Watchmen)

فیلم های سینمایی ساخته شده بر اساس کتاب کمیک

سال ساختکارگردانامتیاز راتن تومیتوزامتیاز متاکریتیکمیزان فروش
2009زک اسنایدر6556185.3 میلیون دلار

فیلم ابرقهرمانی نگهبانان براساس مجموعه کمیکی از شرکت دی‌سی کامیکس به همین نام از آلن مور و دیو گیبونز ساخته شده است. این فیلم محصول سال 2009 به کارگردانی زک اسنایدر و بازی بازیگرانی چون مالین اکرمان، بیلی کروداپ، بیلی کروداپ و متیو گود است. داستان این فیلم در سال 1985 اتفاق می‌افتد، در این برهه از تاریخ، آمریکا جنگ ویتنام را برده و ریچارد نیکسون برای سومین بار رئیس‌جمهور شده است. در این دوران جنگ سرد به اوج خود رسیده و چند ابرقهرمان سابق تلاش می‌کنند تا راز قتل یکی از همکاران خود به نام ادوارد بلیک را حل کنند.

فیلم نگهبانان یکی از پرطرفدارترین فیلم های بر اساس کتاب های کمیک است که پس از اکران به فروشی حدود 186 میلیون دلار دست یافت و موفق شد تا امتیازات بسیار خوبی را نیز از سوی منتقدین و سایت‌های معتبر نقد و بررسی فیلم دریافت کند.

فیلم کلاغ (The Crow)

The Crow

سال ساختکارگردانامتیاز راتن تومیتوزامتیاز متاکریتیکمیزان فروش
1994الکس پرویاس837150.7 میلیون دلار

The Crow از درون و برون داستانی فوق‌العاده نارحت کننده دارد. استعداد جوانی که در فیلم حضور داشت، خیلی زود از دنیا رفت.

چندین شباهت بین زندگی واقعی او و این فیلم وجود دارد، بدنامی برندون لی در واقعیت در کالبد یک ستاره سینما بود، در عین حال شخصیتی که نقشش را بازی می‌کرد، یک ستاره موسیقی راک به اسم «اریک دیون» بود که به یک ضد قهرمان تشنه انتقام تبدیل می‌شود.

The Crow از نگاه منتقدین Rotten Tomatoes امتیاز 81% را دریافت کرد. با این حالت از سمت مخاطبین مورد استقبال بیشتری قرار گرفت و با امتیاز چشم‌گیر 90% روبرو شد. فیلم در فهرست Rotten Tomatoes بالای Batman، Iron Man 2 ،The Amazing Spider-Man ،Batman: The Movie ،Superman Return ،Thor و Captain America The First Avengers قرار می‌گیرد.

فیلم وی مثل وندتا (V For Vendetta)

فیلم های بر اساس کتاب های کمیک

سال ساختکارگردانامتیاز راتن تومیتوزامتیاز متاکریتیکمیزان فروش
2005جیمز مک تیگ736250.7 میلیون دلار

فیلم وی مثل وندتا براساس داستان کمیک دی‌سی/ورتیگو به همین نام اثر آلن مور و دیوید لوید ساخته شده است. فیلم وی مثل وندتا در ژانر سیاسی اکشن و در سال 2006 تولید شده و پس از اکران با استقبال مثبت منتقدین مواجه شد. داستان فیلم در سال 2027 اتفاق می‌افتد. زمانی که دنیا در هرج و مرج و آشوب به سر می‌برد. جنگ داخلی در آمریکا در حال وقوع است و پاندمی بیماری کشنده‌ای به نام سنت ماری سراسر اروپا را فرا گرفته است. در این شرایط شخصی با نام مستعار وی که یک جنگجوی آنارشیست است، تلاش می‌کند تا از طریق اقدامات تروریستی انقلاب کرده و حکومت را سرنگون کند.

فیلم وی مثل وندتا در زمان اکران سر و صدای بسیاری به پا کرد که بازخوردهای مثبت فراوانی را به همراه داشت. لازم به ذکر است که طرح نقاب استفاده شده در این فیلم به شهرت بسیاری دست یافت به طوریکه هنوز هم از این طرح برای نقاب‌ها و محصولات متعدد دیگر استفاده می‌شود و به نمادی برای معترضان بدل شده است.

فیلم اسکات پیلگریم در برابر دنیا (Scott Pilgrim vs. The World)

Scott Pilgrim vs. The World

سال ساختکارگردانامتیاز راتن تومیتوزامتیاز متاکریتیکمیزان فروش
2010ادگار رایت826948.1 میلیون دلار

Scott Pilgrim vs. The World به نویسندگی ادگار رایت و حضور بازیگران دوست‌ داشتنی مثل مری الیزابت، وین‌استید، مایکل سرا، ابری پلازا و کیرن کولکین، از محبوبیت مشابهی بین منتقدین و طرفداران برخوردار بود.

منتقدین امتیاز خوب 82% و طرفداران 83% را به فیلم دادند. روایت داستان «پیلگرام» حین نبرد با هفت رقیب عشقی برای به دست آوردن دل دختر مورد علاقه‌اش شاید کمی تکراری باشد، اما جلوه‌های بصری کارتونی باعث شد تمام مخاطبان، فیلم را تجربه‌ای مفرح بدانید.

Scott Pilgrim در رتبه‌بندی Rotten Tomatoes بالاتر از Iron Man 2 ،The Amazing Spider-Man ،Batman: The Movie ،Superman Return ،Thor ،Captain America: The Avenger و X-Men قرار گرفت.

فیلم آکیرا (Akira)

Akira

سال ساختکارگردانامتیاز راتن تومیتوزامتیاز متاکریتیکمیزان فروش
1988کاتسوهیرو اوتومو907025 میلیون دلار

Akira سال 1988 با اتمسفر پساآخرالزمانیش داستان یک پسر نوجوان با قدرت‌های ابرقهرمانی در تقابل با تهدید پایان دنیا را روایت می‌کند. Akira تمام آنچه که یک انیمه باید داشته باشد را در خود جمع کرده بود و به همین دلیل طی سال‌ها روی عناوین دیگر خیلی تأثیرگذار بود.

این فیلم پرهیجان امتیاز عالی 87% را در فهرست برترین فیلم‌های اقتباسی از کمیک بوک و کتاب‌های مصور Rotten Tomatoes کسب کرد. البته طرفداران به قدی از تماشایش راضی بودند که حتی با 3 درصد بیشتر و امتیاز 90% از فیلم پذیرایی کردند.

Akira رکورد بهتری نسبت به Batman، Iron Man 2 ،The Amazing Spider-Man ،Batman: The Movie ،Superman Returns، Thor ،Captain America: The First Avenger ،X-Men، Batman: Mask Of The Phantasm، ،Superman II ،X2: X-Men United و Batman Begins دارد.

فیلم شهر گناه (Sin City)

فیلم های ساخته شده بر اساس کتاب های کمیک

سال ساختکارگردانامتیاز راتن تومیتوزامتیاز متاکریتیکمیزان فروش
2005فرانک میلر، رابرت رودریگز7774160 میلیون دلار

شهر گناه یکی دیگر از فیلم های بر اساس کتاب های کمیک پرطرفدار در لیست ما است. این فیلم در سال 2005 به کارگردانی فرانک میلر و رابرت رودریگز و بازی هنرپیشگانی چون بروس ویلیس، میکی رورک و کلایو اوون ساخته شده است. فیلم شهر گناه یکی از پرفروش‌ترین فیلم های سینمایی ساخته شده بر اساس کتاب کمیک است که در سرتاسر جهان به فروشی حدود 158 میلیون دلار دست یافت و سودی 60 میلیون دلاری را نصیب سازندگان خود کرد.

داستان فیلم در شهری به نام بیسین سیتی (Basin City به معنی شهر آبگیر) می‌گذرد که اختصارا به Sin city یا شهر گناه معروف است. در نخستین بخش فیلم راوی داستان، پلیسی به نام هارتیگان با بازی بروس ویلیس است که چند ساعتی بیشتر به بازنشستگی‌اش نمانده ‌است و به عنوان آخرین ماموریت خود وظیفه دارد دختر 11 ساله‌ای به نام نانسی کالاهان را از اسارت پسر کودک ‌آزار سناتوری فاسد،به نام رورک نجات دهد.

فیلم تیغه (Blade)

فیلم هایی که بر اساس کتاب های کمیک ساخته شدند

سال ساختکارگردانامتیاز راتن تومیتوزامتیاز متاکریتیکمیزان فروش
1998استفان نورینگتون5645131.2 میلیون دلار

تیغه، محصول سال 1998 کشور آمریکا براساس کتاب کمیکی به همین نام محصول شرکت مارول است. این فیلم به کارگردانی استیون نورینگتون و بازی وسلی اسنایپس یکی از پرفروشترین فیلم های ساخته شده بر اساس کتاب های کمیک در دهه 90 میلادی است. شخصیت اصلی این فیلم کاراکتری به نام بلید است که دارای قدرت‌های متعدد خون آشامی است اما از قدرت‌های خود برای مقاصد خوب استفاده می‌کند. داستان از جایی آغاز می‌شود که بلید با قسمت‌های تاریکی از شخصیت خود روبرو می‌شود.

فیلم جاده‌ای به سوی تباهی (Road To Perdition)

فیلم بر اساس کتابهای کمیک

سال ساختکارگردانامتیاز راتن تومیتوزامتیاز متاکریتیکمیزان فروش
2002سم مندس8172183.4 میلیون دلار

در ادامه  معرفی بهترین فیلم های بر اساس کتاب های کمیک به فیلم جاده‌ای به سوی تباهی می‌رسیم. این فیلم با بازی تام هنکس و جود لاو و به کارگردانی سم مندس براساس مجموعه کمیکی به همین نام نوشته مکس الن کالینز، ساخته شده است. این فیلم پس از اکران در سال 2002 با استقبال گسترده منتقدان و طرفداران کمیک روبرو شد.

فیلم جاده‌ای به سوی تباهی داستان پسربچه‌ای به نام مایکل را روایت می‌کند که چیزی در باره شغل پدرش نمی‌داند و فقط می‌داند که پدرش برای شخصی به نام رونی کار می‌کند. به مرور مایکل بیشتر و بیشتر درمورد شغل پدرش کنجکاو می‌شود تا جایی که در میابد پدرش به عنوان آدمکش برای رونی که یکی از سران مافیا است کار می‌کند. در طی ماجراهایی، مایکل و پدرش درگیر مسائل مافیایی و درگیری با آنان می‌شوند و در این راه باید از یکدیگر حمایت کنند.

فیلم درد (Dredd)

Dredd

سال ساختکارگردانامتیاز راتن تومیتوزامتیاز متاکریتیکمیزان فروش
2012پیت تراویس796041.5 میلیون دلار

Dredd فیلم پساآخرالزمانی در مورد یک مجری قانون است که شهری پر از جنایتکار و معتاد به مواد شیمیایی را اداره می‌کند؛ در نتیجه تمام زیر و بم‌های کلیشه‌ای کمیک بوک را شامل می‌شود.

حس طنز سیاه و مفرح «قاضی درد» کارل اربن بیشتر مورد توجه فیلم دوستان قرار گرفت.

Dredd با 78% از Rotten Tomatoes بالای Batman، Iron Man 2 ،The Amazing Spider-Man ،Superman Returns ،Thor و Captain America: The First Avenger قرار گرفت.

جای تعجب ندارد که فیلم کارش را به شکل یک سریال ریبوت تلویزیونی ادامه دهد.

فیلم پسر جهنمی (Hellboy)

Hellboy

سال ساختکارگردانامتیاز راتن تومیتوزامتیاز متاکریتیکمیزان فروش
2004گیلرمو دل تورو817299.8 میلیون دلار

Hellboy یکی از محبوب‌ترین فیلم‌های ابرقهرمانی کالت سینما است. با این که چند سالی خبر از این شیطان سرخ شاخدار نبود، بازیگر سریال Stranger Things دیوید هاربر قصد دارد این شخصیت را بار دیگر زنده کند. متأسفانه منتقدین به اندازه مخاطبین با این شیطان جنگجو ارتباط برقرار نکردند.

Hellboy از نظر منتقدین در فهرست Rotten Tomatoes به امتیاز 81% دست یافت، در حالی که مخاطبین تنها با 65% گوجه تازه از فیلم پذیرایی کردند. Hellboy بالاتر از Iron Man 2 ،The Amazing Spider-Man، Batman: The Movie ،Superman Return و Captain America: The First Avenger قرار گرفت.

فیلم پسر جهنمی دو : ارتش طلایی (Hellboy II: The Golden Army)

Hellboy II: The Golden Army

سال ساختکارگردانامتیاز راتن تومیتوزامتیاز متاکریتیکمیزان فروش
2008گیلرمو دل تورو8678168.3 میلیون دلار

در عین حال که کم پیش می‌آید یک دنباله بیشتر از فیلم اصلی موفق شود، Hellboy II: The Golden Army این کار را انجام داد.

سری Hellboy ران پرلمن به قدری دوست‌داشتنی بود که همه انتظار یک سه گانه را داشتند. اما چنین اتفاقی هرگز رخ نداد. با این حال امیدواریم که دیوید هاربر ریبوت فرنچایز را به همان اندازه از محبوبیت برساند.

Hellboy II با 86% از Rotten Tomatoes بالاتر از Batman ،Iron Man 2 ،The Amazing Spider-Man ،Batman: The Movie ،Superman Returns ،Thor ،Captain America: The First Avenger ،X-Men، Batman: Mask Of The Phantasm ،Superman II ،X2: X-Men United و Batman Begins قرار گرفت.

فیلم گینزبورگ: یک زندگی قهرمانانه (Gainsbourg: A Heroic Life)

Gainsbourg: A Heroic Life

سال ساختکارگردانامتیاز راتن تومیتوزامتیاز متاکریتیکمیزان فروش
2010جوآن سفر735812.2 میلیون دلار

هر فیلم کمیک بوکی که نباید حتما در مورد یک ابرقهرمان باشد. Gainsbourg: A Heroic Life در مورد زندگی یک خواننده فرانسوی به اسم «سرگی گینزبورگ» است. با این حال به لطف ترسیم خوان اسفار، طراح کمیک بوکی که نویسندگی و کارگردانی فیلم را برعهده داشت به این فهرست راه پیدا کرد.

در عین حال که از فیلم به عنوان اثری شلخته یاد می‌شود، به خاطر ضرباهنگ هیجان‌انگیز و سحرآمیزش، ارزش تماشا دارد. گینبورگ با 73% در Rotten Tomatoes با V For Vendetta از DC و Iron Man 2 از مارول برابری می‌کند و با یک درصد کمتر، پایین Batman تیم برتون قرار دارد.

فیلم باربارلا (Barbarella)

Barbarella

سال ساختکارگردانامتیاز راتن تومیتوزامتیاز متاکریتیکمیزان فروش
1968راجر ودیم74515.5 میلیون دلار

Barbarella امتیاز خوب 74% را به نام خودش ثبت کرده است اما بینندگان خیلی تحت تأثیر قرار نگرفتند و فقط 56% نثارش کردند. با این حال ماجرای علمی-تخیلی زنی که در جست وجوی یک دانشمند گمشده سرتاسر کهکشان را طی می‌کند، خالی از لطف نیست.

همه چیز این فیلم تخیلی از لباس بین کهکشانی (کفش‌های پاشنه‌بلند با پوششی تابستانی) گرفته تا اسم گروه‌های دهه هشتادی (دوران دوران) اقتباسی هستند. Barbarella بالای Batman تیم برتون، Iron Man 2 و The Amazing Spider-Man اندرو گارفیلد و اما استون قرار می‌‎گیرد.

فیلم مرغ با آلو (Chicken With Plums)

Chicken With Plums

سال ساختکارگردانامتیاز راتن تومیتوزامتیاز متاکریتیکمیزان فروش
2011مرجانه ساتراپی74693.3 میلیون دلار

در داستان Chicken With Plums ،یکی دیگر از فیلم های بر اساس کتاب های کمیک لیست ما،مردی بیمار تصمیم می‌گیرد زندگیش را مثل «اسکروچ» (مرد خسیس) از سر بگیرد و این داستانی محسورکننده از عشق و هنر است.

او یک موسیقی‌دان رو به مرگ است که راهی سفری در گذشته می‌شود. با خدایان صحبت می‌کند، آینده فرزندانش را می‌بیند و برای کارهایش انگیزه پیدا می‌کند: یک رابطه قدیمی تمام زندگیش را مجدداً شکل می‌دهد.

 Chicken With Plums با 74% بالاتر از Batman تیم برتون، Iron Man 2 و The Amazing Spider-Man قرار گرفت. این فیلم تلخ و شیرین از دید مخاطبین هم رأی خوب 71 درصد را دریافت کرد.

فیلم ماجراجویی‌های تن تن (The Adventures of Tintin)

The Adventures of Tintin

سال ساختکارگردانامتیاز راتن تومیتوزامتیاز متاکریتیکمیزان فروش
2011استیون اسپیلبرگ7468374 میلیون دلار

The Adventures of Tintin حول یک خبرنگار جریان دارد که در سرتاسر دنیا سفر کرده و حین پرده‌برداری از اسرار بزرگ، ماجراجویی‌های زیادی را تجربه می‌کند.

داستان انیمیشن براساس سه گانه کتاب مصوری از نویسنده فرانسوی، «هرگه» است. یک سگ سفید دوست‌داشتنی هم درونش دارد؛ پس دلیلی باقی نمی‌ماند از اقتباس موشن کپچر استیون اسپیلبرگ از ماجراجویی‌های تن تن لذت نبریم.

فیلم جزوی معدود مثال‌هایی است که مخاطبین و منتقدین هم‌نظر بودند و رتبه خوب 74% را در Rotten Tomatoes به آن اهدا کردند.

در مجموع The Adventures of Tintin در فهرست Rotten Tomatoes بالاتر از فیلم‌های Batman ،Iron Man 2 و The Amazing Spider-Man قرار می‌گیرد.

 

فیلم آن سوی پرچین (Over The Hedge)

Over The Hedge

سال ساختکارگردانامتیاز راتن تومیتوزامتیاز متاکریتیکمیزان فروش
2006تیم جانسون7567340 میلیون دلار

اگر یک کمیک آنلاین را بردارید و بروس ویلیس، کمی استیو کارل و چند موجود پشمالوی دیگر قاطیش کنید، نتیجه چه می‌شود؟ Over The Hedge که امتیاز خوب 75% را از سوی منتقدین به دست آورد.

داستان یک تیم یاغی از حیوانات وحشی که قصد دارند به منظور سرقت و ذخیره آذوقه غذایی (به معنای واقعی کلام) از حصار یک خانه عیانی بپرند، توانست به خاطر گویندگی مثال زدنی و کمدی با طراوتش نظر منتقدین جلب کند.

Over The Hedge از لحاظ رتبه بالاتر از Batman ،Iron Man 2 و The Amazing Spider-Man قرار دارد.

فیلم ماسک (The Mask)

The Mask

سال ساختکارگردانامتیاز راتن تومیتوزامتیاز متاکریتیکمیزان فروش
1994چاک راسل7756351 میلیون دلار

The Mask به جیم کری اجازه داد تا بهترین جیم کریش را ارائه دهد: حین صداهای احمقانه‌ و تکیه کلام‌های مخصوص خودش، صورتش را به طرز اغراق‌آمیزی پیچ و تاب دهد.

در دوران طلایی جیم کری، اکثر فیلم‌هایش چنین ساختاری داشتند و بینندگان هم از چیزی که می‎‌دیدند، راضی بودند. داستان یک کارمند ساده بانک که ماسکی مرموز با قدرت‌های جادویی پیدا می‌کند، توانست 77% در فهرست فیلم های بر اساس کتاب های کمیک Rotten Tomatoes به دست بیاورد.

رتبه این فیلم بالاتر از Batman، Iron Man 2 ،The Amazing Spider-Man ،Superman Returns و Captain America: The First Avenger است.

متروپولیس (Metropolis)

Metropolis

سال ساختکارگردانامتیاز راتن تومیتوزامتیاز متاکریتیکمیزان فروش
2001رینتارو8675750 میلیون دلار

Metropolis با کارآگاهان، دانشمندان و داستانی رازآلود در مورد کنترل نژاد انسان، بدون هیچ شکی بینندگان را به خودش جلب می‌کند.

در عین حال این طراحی هنری زیبایش است که بیشتر از هرچیز دیگری نمود می‌یابد. این انیمه به خاطر پس‌زمینه‌های چند لایه و شخصیت‌های پرجزئیاتش (که اکثراً موهایی پریشان و چشم‌هایی درشت دارند) 86% از Rotten Tomatoes دریافت کرد.

Metropolis در مقایسه با DC و مارول از Batman، Iron Man 2 ،The Amazing Spider-Man ،Batman: The Movie ،Superman Returns ،Thor، Captain America: The First Avenger ،X-Men، Batman: Mask Of The Phantasm ،Superman II ،X2: X-Men United و Batman Begins جلو می‌زند.

مردان سیاه پوش (Men In Black)

Men In Black

سال ساختکارگردانامتیاز راتن تومیتوزامتیاز متاکریتیکمیزان فروش
1997بری سانن فیلد9271589 میلیون دلار

ویل اسمیت برای چندین تابستان باشکوه در باکس آفیس حکم‌رانی کرد. فیلم فضایی-تخیلی و پادشاه پرفروش‌های تابستانی، یعنی Men In Black خودش را در تاریخ فرهنگ عامیانه جا کرد. پس تعجبی ندارد که به امتیاز 92% در Rotten Tomatoes هم دست یابد. این فیلم در مورد یک جفت مأمور بین کهکشانی ناهمگون است که پس از پایان مأموریتشان حافظه آدم‌ها را پاک می‌کنند. اما همین سوژه ساده توانست بسیاری از فیلم‌های DC و مارول را زیر چتر خودش قرار دهد.

Men In Black یکی از موفق‌ترین و پرفروش‌ترین فیلم های بر اساس کتاب های کمیک است که امتیاز بیشتری نسبت به به Batman، Iron Man 2 ،The Amazing Spider-Man ،Batman: The Movie ،Superman Returns ،Thor، Captain America: The First Avenger، X-Men ،Batman: Mask Of The Phantasm ،Superman II ،X2: X-Men United ،Batman Begins ،X-Men: First Class و Spider-Man به دست آورده است

فیلم شکوه آمریکایی (American Splendor)

American Splendor

سال ساختکارگردانامتیاز راتن تومیتوزامتیاز متاکریتیکمیزان فروش
2003شری اسپرینگر برمن94908.7 میلیون دلار

American Splendor یک فیلم بر اساس کتابهای کمیک است. در فیلم مردی توسط کمیک بوک‌ها تشویق می‌شود که کمیک بوک خودش را بنویسید (عمراً اگر بتوانید این جمله را سه بار سریع پشت هم بگید).

با چنین محتوایی American Splendor محکوم به موفقیت در فهرست برترین فیلم های بر اساس کتاب های کمیک Rotten Tomatoes خواهد بود و با امتیاز  94% شاخ بسیاری از ابرقهرمانان DC و مارول را  می‌شکند.

امتیاز مجموعش سبب شد که بالاتر از Batman ،Iron Man 2 ،The Amazing Spider-Man ،Batman: The Movie ،Superman Returns ،Thor ،Captain America: The First Avenger، X-Men ،Batman: Mask Of The Phantasm ،Superman II ،X2: X-Men United ،Batman Begins ،X-Men: First Class ،Spider-Man و The Dark Knight Rises قرار بگیرد.

فیلم شبح درون پوسته (Ghost in The Shell)

سال ساختکارگردانامتیاز راتن تومیتوزامتیاز متاکریتیکمیزان فروش
2017روپرت سندرز4352169.8 میلیون دلار

فیلم Ghost in The Shell یکی از بهترین فیلم های بر اساس کتاب های کمیک است که با انتشار در 1996 خیلی جلوتر از زمان خودش ظاهر شد و نفود تخریب پذیر اینترنت و تکنولوژی در زندگی روزمره انسان‌ها را پیش‌بینی می‌کرد.

فیلم داستان پلیسی سایبرگ را دنبال می‌کند که در تلاش است یک هکر با توانایی کنترل ذهن انسان‌ها را به دام بیاندازد. این سایبرگ در مواجهه با قربانیان بی خاطره، کم‌کم در می‌یابد که چه چیزی یک شخص را انسان می‌کند.

Ghost in The Shell با 96% در فهرست Rotten Tomatoes بسیاری از فیلم‌های اقتباسی از کمیک بوک را شکست داد و مقامی بالاتر از Batman ،Iron Man 2 ،The Amazing Spider-Man ،Batman: The Movie ،Superman Returns ،Thor ،Captain America: The First Avenger ،X-Men ،Batman: Mask Of The Phantasm ،Superman II ،X2: X-Men United ،Batman Begins ،X-Men: First Class ،Spider-Man ،The Dark Knight Rises ،Superman و Spider-Man 2 جای گرفت.

کلام آخر

در این مطلب به بررسی بهترین فیلم های بر اساس کتاب های کمیک پرداختیم. به طور قطع کتاب‌های کمیک منبعی محبوب و فوق‌العاده برای اقتباس فیلم‌سازان و علاقه‌مندان به این مجموعه داستان‌ها است. آیا شما هم تاکنون فیلم بر اساس کتاب های کمیک  تماشا کرده‌اید؟ به نظر شما بهترین فیلم یا فیلم هایی که بر اساس کتاب های کمیک ساخته شدند کدام فیلم یا فیلم‌ها هستند؟! نظرات خود را در کادر پایین و در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022