بهترین برنامه های اسکرین شات گرفتن برای اندروید و iOS + لینک دانلود

اسکرین شات گرفتن
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

شما احتمالا با نحوه گرفتن اسکرین ‌شات گرفتن در اندروید و iOS آشنا هستید. هرچند اسکرین شات در اندروید با اسکرین شات در آیفون متفاوت است. اما هنگامی که می‌خواهید از تمام یک صفحه وب یا یک چت اسکرین‌شات بگیرید، از کدام برنامه های اسکرین شات برای اندروید و iOS استفاده می‌کنید؟

توانایی اسکرین شات گرفتن از ویژگی‌های ناب تلفن های هوشمند است؛ شما می توانید فقط با فشار چند دکمه به راحتی تصویری واقعی از صفحه نمایش بگیرید که می‌تواند برای بعضی کارها استفاده شود. در عین حال، یکی از مشکلات اصلی اسکرین شات در اندروید و همچنین اسکرین شات در آیفون این است که تنها می‌توان عکسی گرفت که صفحه نمایش قادر به ارائه آن است. به این معنا که اگر نمایشگر گوشی کوچک است و وضوح صفحه نمایش کم است، اسکرین‌شات نیز محدود خواهد بود.

برنامه عکس از صفحه گوشی اندروید

به منظور دستیابی به میدان دید وسیع‌تر و برای دور زدن محدودیت‌های بالا توسط کاربران، ویژگی «اسکرین‌شات اسکرولی طولانی» (Long-scrolling screenshot) پیشگام شده است. در این مقاله می‌توانید ضمن آشنایی با بهترین برنامه های اسکرین شات برای اندروید و iOS، آن‌ها را دانلود کنید.

نحوه اسکرین شات گرفتن از دستگاه های اندرویدی

 

با وجود سازندههای سختافزاری بسیاری که وجود دارد و همچنین آپدیتهای مختلفی که منتشر میسود. اسکرین شات در اندروید را خیلی مختلف میکند. به طوری که اسکرین شات گرفتن از گوشی سامسونگ با اسکرین شات گرفتن از گوشی هواوی و البته بقیه گوشی های اندرویدی متفاوت است. در ادامه نحوه اسکرین شات گرفتن از دستگاه های اندرویدی برای گوشیهای ساموسنگ، هواوی و گوگل پیکسل را میگوییم. با پلازا همراه باشید.

اسکرین شات گرفتن از گوشی ساموسنگ

اسکرین شات در اندروید

گوشی ساموسنگ برخلاف آیفون، سازنده های مختلفی برای سخت افزارهای خود دارد. بنابریان از یک مدل گوشی به مدل دیگر، اسکرین شات گرفتن در اندروید مختلف میشود. اما در اکثر گوشیهای سامسونگ، کلیدهای ترکیبی برای اسکرین شات دکمه پاور و دکمه صدا کم کن (دکمه پایینی صدای گوشی) هست.اگرهم دکمه خانه (home) گوشی فیزیکی باشد ممکن است کلید های ترکیبی اسکرین شات دکمه خانه و دکمه پاور باشد.

برخی از گوشی های سامسونگ یک منوی تنظیمات سریع برای اسکرین شات گرفتن دارد. اگر گوشی دستیار گوگل یا Bixby دارد با دستور صوتی از دستیار صوتی گوشی بخواهید که برایتان اسکرین شات بگیرد.

اسکرین شات در اندروید 10 سامسونگ، البته برخی از گوشی های آن به این صورت است که دستتان را به صورت صاف (مثل وقتی میخواهید کاراته بزنید) یک سمت صفحه نمایش بگذارید و به سمت دیگر بکشید.

نحوه اسکرین شات گرفتن از گوشی هواوی

اسکرین شات گرفتن از گوشی هواوی

نحوه اسکرین شات گرفتن از گوشی هواوی تقریبا شبیه نحوه اسکرین شات تمام گوشی های اندروید ست. دکمه های اسکرین شات هواوی فشردن همزمان دکمه پاور و دکمه کم کردن صدا است. البته در گوشی های جدید هواوی با فعال سازی قابلیت اسکرین شات از منوی تنظیمات میتوانید با زدن دو ضربه روی صفحه از آن اسکرین شات بگیرید.

اسکرین شات گرفتن از گوشی گوگل پیکسل

اسکرین شات گرفتن در گوشی های گوگل پیکسل یکی از راحت ترین تکنیک گرفتن اسکرین شات در گوشی است. به این صورت که دکمه home را میزنید و خیلی سریع گزینه اسکرین شات گرفتن را انتخاب میکنید. به همین سادگی و راحتی! اسکرین شاتها هم در گالری تصاویر ذخیره میشود و میتوانید همانند تصاویر دیگر و یا با برنامه های ادیت عکس، آنها را ویرایش کنید.

نحوه اسکرین شات گرفتن از صفحه گوشی آیفون و آیپد

اسکرین شات در آیفون

در این بخش آموزش اسکرین شات در آیفون داریم. اگر شماهم یک گوشی آیفون یا آیپدی دارید که دکمه Home فیزیکی دارد (مثل گوشی آیفون SE)، دکمه روشن و خاموش را بگیرید و همزمان دکمه خانه را فشار دهید. در این موقع شما صدای شاتر دوربین را میشنوید و یک فلش نور هم روی صفحه نمایش میبینید. یعنی کلید های اسکرین شات در گوشی آیفون دکمه خانه و دکمه پاور است.

برای گوشی هایی که دکمه Home ندارند مانند آیفون X، آیفون 11 و آیفون 12 و آیپد پرو جدید و دستگاه های iPad Air- دکمه کناری یا Side button را به همراه دکمه افزایش صدا فشار دهید.

اگر هم از مداد اپل بریا دستگاه iPadOS استفاده میکنید برای اسکرین شات در iOS کافی است خودکار را از یک گوشه گوشی به سمت مخالف بکشید  تا از صفحه نمایش عکس بگیرد.

بهترین برنامه های اسکرین شات برای اندروید و iOS

شیائومی در یکی از رندرهای اخیر خود از می یوآی (MIUI)، برای اولین بار ویژگی «اسکرین‌شات طولانی» را معرفی کرد. این قابلیت به کاربران امکان می‌دهد تا نسبت به سایر تلفن‌های هوشمند، اسکرین‌شات‌های طولانی‌تری بگیرند.

هنوز هیچ یک از تلفن‌های هوشمند اندرویدی این ویژگی را ندارند؛ گرچه اگر این قابلیت به‌طور پیش فرض روی تلفن همراه نصب شود، بسیار ارزشمند است. با این حال برای سایر افرادی که از می یوآی (MIUI) استفاده نمی‌کنند نیز ویژگی اسکرین‌شات اسکرولی طولانی در دسترس است؛ کافی است یک نرم افزار عکس گرفتن از صفحه گوشی اندروید یا یکی از برنامه های اسکرین شات برای اندروید یا iOS مانند نرم‌افزارهای زیر را روی تلفن همراهشان نصب کنند.

 

اپلیکیشن  LongShot

برنامه های اسکرین شات برای اندروید

دانلود برای اندروید

LongShot یک اپلیکیشن قدرتمند برای اندروید است که می‌توانید برای ساختن اسکرین‌شات‌های اسکرولی و طولانی از آن استفاده کنید. در واقع بهترین برنامه های موجود برای گرفتن اسکرین شات بلند است. این برنامه دارای امکانات اصلی زیر است:

 • ابزار دوخت که به شما امکان می‌دهد چندین اسکرین‌شات را به هم وصل کنید و یک عکس طولانی درست کنید.
 • ابزاری که می‌تواند به‌طور خودکار از صفحات طولانی وب عکس بگیرد.
 • ابزاری شناور که به سرعت و به‌طور متوالی چند اسکرین شات می‌گیرد.

اگر می‌خواهید از یک صفحه کامل وب اسکرین شات بگیرید، فقط به پایین صفحه بروید. بدون هیچ اقدام دیگری عکس گرفته می‌شود. همچنین برای شخصی‌سازی بیشتر می‌توانید نقاط شروع و پایان مورد نظرتان را مشخص کنید. هیچ محدودیتی در تعداد اسکرین‌شات‌هایی که می توانید به هم وصل کنید وجود ندارد.

LongShot تمام تصاویر خود را با فرمت Lossless ضبط می‌کند. هرگونه ماتی احتمالی که هنگام اشتراک‌گذاری تصویر با سایر برنامه‌ها مشاهده می‌کنید، ناشی از فشرده‌سازی تصویر در انتهای کار است. این برنامه رایگان است و حاوی هیچ‌گونه علامت چاپی نیست. برای گرفتن اسکرین شات تمام صفحه اندروید، این نرم افزار را از لینک زیر دانلود کنید.

 

برنامه Web Scroll Capture

برنامه اسکرین شات اسکرولی اندروید

دانلود برای اندروید

صرفا با توجه به نام برنامه Web Scroll Capture به سادگی متوجه می‌شوید که به‌عنوان یکی از برنامه های اسکرین شات برای اندروید چه کاری انجام می‌دهد. این برنامه می‌تواند از قطعه‌ای از صفحات وب که حاوی موضوع جذابی هستند عکس بگیرد تا مطالب آن را به‌صورت آفلاین مطالعه کنید.

همچنین این اپلیکیشن به شما امکان می‌دهد صفحات وب را دانلود کنید؛ در نتیجه می‌توانید مطالب موجود در یک صفحه وب را نگهداری کنید و بعدا مطالعه کنید. هر دو ویژگی علی‌الخصوص برای افراد در حال حرکت که همزمان امکان برقراری ارتباط اینترنتی فعال را ندارند مفید است. از امکانات دیگر این برنامه می‌توان به تبدیل اسکرین‌شات‌های اسکرولی صفحات وب به پی‌دی‌اف اشاره کرد.

اگرچه نام این نرم افزار اسکرین شات اندروید القا می‌کند عملکرد آن منحصر به صفحات وب است، به این معنی که باید فقط در بالای یک مرورگر وب کار کند، اما درواقع Web Scroll Capture دامنه گسترده‌تری دارد که در صورت نیاز می‌تواند در قسمت‌های مختلف فضای اندروید نیز به کار آید. اگر قصد دانلود این برنامه اسکرین شات اندروید را دارید از لینک زیر استفاده کنید.

 

اپلیکیشن Stitch and Share

نرم افزار عکس گرفتن از صفحه گوشی اندروید

دانلود برای اندروید

Stitch and Share یک دیگر از برنامه های اسکرین شات برای اندروید است که قابلیت تصویربرداری طولانی در حد نیاز کاربر را به او می‌دهد. اما برخلاف برنامه‌های دیگر، Stitch and Share در فروشگاه Google Play موجود نیست و این موضوع آن را به یک اپلیکیشن Sideloading تبدیل کرده است؛ این به معنی بارگیری برنامه به فرمت APK از اینترنت است تا به صورت دستی روی گوشی اندرویدی نصب شود.

اپلیکیشن Stitch and Share، مانند LongShot عملکرد مشابهی را برای گرفتن عکس‌ها به صورت فریم به فریم و دوختن آن‌ها در کنار یکدیگر دارد. نتیجه یک اسکرین‌شات طولانی است که برای دیدن کل محتوای آن لازم است اسکرول کنید. از دیگر ویژگی‌های LongShot می‌توان به امکان ویرایش اشاره کرد. خروجی این اپلیکیشن می‌تواند به صورت عکس یا لینک برای دیگران ارسال شود. همچنین برنامه LongShot سریع و راحت است. اگر این نرم افزار اسکرین شات اندروید را می‌خواهید، از لینک زیر برای دانلود آن اقدام کنید.

نرم افزار Scroll Capture

دکمه های اسکرین شات سامسونگ

دانلود برای اندروید

Scroll Capture برنامه شگفت‌انگیز دیگری برای گوشی‌های اندروید است که اسکرین‌شات اسکرولی ایجاد می‌کند. پس از نصب، گرفتن یک اسکرین شات به آسانی ضربه زدن روی «نماد ضبط» برنامه است تا با این اشاره، نرم افزار Scroll Capture کار خودش را انجام دهد. برای دانلود این نرم افزار عکس گرفتن از صفحه موبایل اندروید از لینک زیر استفاده کنید.

 

برنامه PICSEW

برنامه اسکرین شات اندروید

دانلود برای iOS

اپلیکیشن Picsew یک برنامه اسکرین شات در آیفون است. Picsew اپلیکیشن خوبی برای ساختن اسکرین شات اسکرولی در iOS است؛ زیرا نسبت به برنامه‌های بالا امکانات بیشتری دارد. از همه مهم‌تر این که Picsew می‌تواند تصاویر را در امتداد هر دو محور عمودی و افقی متصل کند و به شما امکان می‌دهد در صورت نیاز اسکرین‌شات‌های اسکرولی بسیار جذاب و منظره مانند ایجاد کنید. همچنین Picsew دارای گسترش Snapshot وب است؛ به این ترتیب شما می‌توانید با یک ضربه از کل صفحه وب، اسکرین‌شات بگیرید.

مانند بسیاری از این برنامه‌ها، Picsew امکان دوخت اتوماتیک یا دستی را نیز دارد. تعداد اسکرین‌شات‌هایی که می‌توانید به هم متصل کنید تا یک تصویر واحد به‌دست آید محدودیتی ندارد.

این برنامه با هر محتوای قابل اسکرول در دستگاه iOS شما، از جمله برنامه‌های شخص ثالث و برنامه‌های رسانه‌های اجتماعی کار می‌کند. این برنامه اسکرین شات برای iOS را در زیر دانلود کنید.

نرم افزار Stitchcraft

دانلود برای اندروید

یکی از بهترین جایگزین‌های LongShot در اندروید Stitchcraft است. Stitchcraft، برخلاف رقیب خود، ویژگی اسکرول و پرتاب اتوماتیک ندارد؛ اما هنوز هم یک برنامه قوی است.

Stitchcraft فاقد ابزار خودکار است؛ به این معنی که باید تمام اسکرین‌شات‌ها را به‌صورت جداگانه بگیرید. فقط برای نتیجه دوخت بهتر اطمینان حاصل کنید که مقدار کمی همپوشانی بین آن‌ها وجود دارد. فرآیند دوخت اتوماتیک است. تصاویری را که می‌خواهید در شات‌اسکرین طولانیتان داشته باشید انتخاب کنید و برنامه آن‌ها را در کنار هم قرار می‌دهد. اگر ترجیح می‌دهید کنترل بیشتری روی فرایند داشته باشید، می‌توانید فرآیند دوخت را نیز به‌صورت دستی انجام دهید.

Stitchcraft با صفحات وب، برنامه‌های شخص ثالث، پیام‌های موضوعی و تصاویر پس‌زمینه ثابت کار می‌کند. سایر ویژگی‌های قابل توجه شامل ابزار حاشیه‌نویسی، امکان مدیریت تصویرها و آسان بودن اشتراک‌گذاری تصاویر در شبکه‌های اجتماعی است.

برنامه رایگان است؛ با این وجود نسخه حرفه‌ای بدون آگهی آن نیز موجود است. برای گرفتن اسکرین شات پیوسته اندروید می‌توانید این اپلیکیشن را در زیر دانلود کنید.

 

اپلیکیشن Tailor

بهترین برنامه اسکرین شات اندروید

دانلود برای iOS

اپلیکیشین بعدی برای اسکرین شات در آیفون برنامه Tailor است. Tailor یکی دیگر از برنامه‌های همه‌کاره iOS است. این نرم‌افزار با محبوب‌ترین نرم‌افزار روی دستگاه شما از جمله پیام‌رسان فیسبوک، واتساپ و توییتر کار خواهد کرد.

اپلیکیشن Tailor به‌طور خودکار یک صفحه وب یا برنامه را برای شما اسکرول نمی‌کند؛ بلکه شما باید تمام اسکرین‌شات‌های خود را به‌صورت دستی بگیرید و سپس آن‌ها را به Tailor اضافه کنید. برنامه می‌تواند همه آن‌ها را به‌طور خودکار به هم وصل کند. نسخه اصلی برنامه رایگان است. با 3 دلار پرداخت درون برنامه‌ای، می‌توانید تبلیغات و علامت چاپ را حذف کنید. برای دانلود این برنامه از لینک زیر استفاده کنید.

برنامه های پیش فرض اندروید (Android Manufacturer Apps)

برخی از توسعه‌دهندگان تلفن‌های اندرویدی در تلاشند به توانایی گرفتن اسکرین‌شات‌های طولانی توسط دستگاه‌های خود دست یابند. سامسونگ و هواوی در این راه گام برداشته‌اند. سامسونگ ویژگی Capture More خود را با Note 5 معرفی کرد. این نسخه در Galaxy S8 به عنوان Scroll Capture معرفی شد. برای استفاده از این ویژگی به Advanced Settings بروید و Smart Capture را روشن کنید. طبق معمول اسکرین‌شات بگیرید، اما برای افزودن عکس‌های بیشتر روی Scroll Capture ضربه بزنید. تا زمانی که تمام محتوای مورد نیاز خود را پوشش نداده‌اید به Scroll Capture ضربه بزنید.

در دستگاه‌های هواوی، Power + Volume Down را فشار دهید تا یک اسکرین‌شات ساده بگیرید. بلافاصله روی Scrollshot ضربه بزنید تا یک اسکرین‌شات طولانی داشته باشید. صفحه به‌طور خودکار شروع به اسکرول می‌کند؛ برای متوقف کردن آن روی صفحه ضربه بزنید.

اسکرین شات تمام صفحه اندروید

حتما برای شما هم پیش آمده که برای اسکرین شات گرفتن از یک مقاله، چت یا رسپی غذا مجبور شده باشید چند بار از صفحه گوشی عکس بگیرید و در نهایت برای چیدن آن‌ها در کنار هم و استفاده از آن دچار مشکلات زیادی شده‌اید. این مشکل را می‌توان با استفاده از یک برنامه عکس از صفحه گوشی اندروید یا iOS کاملا مدیریت کرد. شما می‌توانید در این مقاله تعدادی از برنامه های اسکرین شات برای اندروید و iOS را ببینید و با امکانات آن‌ها آشنا شوید. پس از بررسی کامل برنامه های اسکرین شات برای اندروید و iOS، برنامه مناسب خودتان را انتخاب و دانلود کنید. شما در مورد چه اپلیکیشن‌هایی به اطلاعات بیشتری نیاز دارید؟ در زیر همین پست با ما مطرح کنید.

در این مطلب همانور که خواندیم اسکرین شات گرفتن در گوشی های اندرویدی و iOS کمی باهم تفاوت دارند. با اینحال کلید های ترکیبی برای اسکرین شات و همچنین بهترین برنامه اسکرین شات اندروید و بهترین برنامه های موجود برای گرفتن اسکرین شات بلند را معرفی کردیم.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 55.4 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.3 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 16.5 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 13.2 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 9.5 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 8.8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 7.9 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6.2 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 4 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401