سایز عکس در اینستاگرام چقدر باید باشد؟ سایز فیلم در اینستاگرام چطور؟

thumbnail
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

سایز عکس در اینستاگرام چقدر است؟ ین موضوع یکی از دغدغه‌های اصلی کاربران این شبکه اجتماعی محسوب می‌شود. در ادامه این مطلب نکاتی جامع درباره سایز عکس و سایز فیلم در اینستاگرام به شما ارائه خواهیم کرد.

استفاده از اینستاگرام در گذشته خیلی آسان بود، اما امروزه کاربران با اضافه شدن قابلیت‌هایی نظیر IGTV و استوری با مشکلاتی در رابطه با سایز فیلم برای اینستاگرام یا سایز عکس در بخش‌های مختلف آن روبرو می‌شوند. در این مطلب بهترین سایز عکس برای اینستاگرام را به شما معرفی خواهیم کرد. علاوه بر این انواع سایز فیلم در اینستاگرام را نیز مورد بررسی قرار خواهیم داد. پس همراه پلازا باشید.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

سایز عکس برای پست اینستاگرام

عکس‌هایی با کیفیت 320 تا 1080 پیکسل بهترین سایز عکس در اینستاگرام به شمار می‌روند، اما اینستاگرام برای عکس‌های استوری، پست یا کاور IGTV قوانین خاص خود را اعمال می‌کند. برای مثال اگر کیفیت عکس مربوطه پایین‌تر از 320 پیکسل باشد، اینستاگرام آن را بزرگ می‌کند. همچنین اگر سایز عکس بیشتر از حد مجاز باشد، برنامه اینستاگرام آن را تا کیفیت 1080 پایین خواهد آورد.

سایز کاور هایلایت اینستاگرام / سایز عکس برای پست تلگرام / ابعاد مناسب عکس برای اینستاگرام

به عبارت دیگر خیلی نگران سایز عکس در اینستاگرام نباشید؛ چون این اپلیکیشن به گونه‌ای طراحی شده است که به طور خودکار سایز تصاویر را تنظیم می‌کند. در قدیم عکس‌های مربعی شکل با نسبت 1:1 بهترین سایز عکس در اینستاگرام به شمار می‌رفت؛ بنابراین کاربران برای آپلود مجبور بودند که تصویر مورد نظر را برش (Crop) دهند. اما امروزه شبکه اجتماعی اینستاگرام قابلیت آپلود عکس به صورت پرتره (Portrait) و منظره (Landscape) را نیز در اختیار کاربران قرار داده است.

به طور کل امروز برای پست کردن تصاویر در اینستاگرام می‌توان از بین 3 گزینه مربعی (Square)، لنداسکیپ یا افقی (Landscape) و پرتره یا عمودی (Portrait) استفاده کرد که در ادامه هر یک را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

سایز عکس مربعی

سایز عکس در اینستاگرام / سایز عکس پروفایل اینستاگرام / ابعاد عکس در اینستاگرام

نسبت تصویر : 1:1 | سایز مناسب برای عکس : 1080*1080

این نسبت تصویر به عنوان یکی از قابلیت‌های قدیمی اینستاگرام به شمار می‌رود و اگر می‌خواهید از این گزینه استفاده کنید، اینستاگرام با قابلیت برش خودکار این کار را برای شما آسان خواهد کرد. در گذشته اکثر تلفن‌های همراه عکس‌هایی با فرمت منظره و پرتره ثبت می‌کردند و استفاده از این گزینه برای کاربران خیلی خوشایند نبود، اما امروزه گوشی‌های آیفون این گزینه را به دوربین تلفن‌های همراه خود اضافه کردند و اپلیکیشن‌هایی برای این کار در گوشی‌های اندرویدی نیز در نظر گرفته شده است. به طور کل می‌توان گفت که حالت مربعی رایج‌ترین سایز عکس در اینستاگرام به شمار می‌رود.

سایز عکس لنداسکیپ یا افقی

سایز عکس استوری اینستاگرام / سایز عکس های اینستاگرام / ابعاد عکس استوری اینستاگرام

نسبت تصویر : 1.91:1 | سایز مناسب برای عکس : 608*1080

به احتمال زیاد عکس‌های افقی را در پست‌های اینستاگرام دیده‌اید. استفاده از این گزینه برای پست‌های اینستاگرام کمی دشوار است؛ چون عکس‌های منظره اغلب با نسبت تصاویر 16:9 ثبت می‌شوند. بنابراین اگر عکس‌های خود را با این سایز آپلود کنید، یک حاشیه سیاه رنگ به اطراف آن اضافه خواهد شد.

در برخی اوقات این نوار سیاه رنگ، از زیبایی عکس کاسته و تناقضی بین آن با دیگر پست‌های فید اینستاگرام (Feed) ایجاد خواهد کرد. برای مثال در عکس زیر نوار مشکی رنگ در بالا و پایین عکس به علت تنظیمات نادرست نسبت تصاویر است.

سایز عکس برای اینستاگرام / سایز عکس در اینستاگرام چقدر است / ابعاد عکس اینستاگرام

اما عکس افقی زیر یک پست دیگر از همان صفحه کاربری است که تنظیمات نسبت تصاویر در آن به خوبی رعایت شده است.

سایز عکس در استوری اینستاگرام / سایز عکس برای پست اینستاگرام / ابعاد استاندارد عکس اینستاگرام

سایز عکس پرتره یا عمودی

نسبت تصویر : 4:5 | سایز مناسب برای عکس : 1680*1080

شما می‌توانید با استفاده از دوربین موبایل به راحتی عکس‌های پرتره ثبت کرده و آن را در اینستاگرام پست کنید. علاوه بر این قادر خواهید بود عکس‌های منظره را برای بارگذاری در اینستاگرام به صورت پرتره برش دهید.

سایز عکس اینستاگرام / سایز فیلم اینستاگرام

سایز عکس استوری اینستاگرام

یکی از قابلیت‌های بسیار جذاب اینستاگرام، انتشار محتوا به صورت استوری (Story) است. کیفیت 1920*1080 با نسبت تصویر 9:16 بهترین سایز عکس در اینستاگرام محسوب می‌شود؛ به گونه‌ای که هیچ نوار مشکی در حاشیه استوری دیده نخواهد شد. اگرچه امکان انتشار استوری با نسبت تصویر بین 1.91:1 تا 9:16 نیز در اختیار کاربران قرار دارد.

سایز عکس عمودی در اینستاگرام / سایز عکس پست اینستاگرام / تنظیم ابعاد فیلم در اینستاگرام

از آنجایی که استوری حالت عمودی دارد، بنابراین بهتر است که عکس‌های عمودی شکل را به عنوان استوری منتشر کنید. البته امکان استوری کردن عکس‌های افقی نیز در اینستاگرام وجود دارد، اما ظاهر مطلوبی به خود نخواهد گرفت. به عبارت دیگر بهتر است همیشه از عکس‌هایی با نسبت 9:16 برای استوری اینستاگرام استفاده کنید.

سایز فیلم در پست اینستاگرام

می‌دانید ابعاد استاندارد فیلم در اینستاگرام چقدر است؟ فیلم‌های پست اینستاگرام را می‌توان همانند عکس به 3 صورت مربعی، افقی و عمودی منتشر کرد. در ادامه بهترین سایز فیلم برای اینستاگرام (ابعاد فیلم در اینستاگرام) را به شما معرفی می‌کنیم.

سایز فیلم مربعی

تغییر سایز ویدیو برای igtv اینستاگرام / ابعاد لوگو اینستاگرام / تغییر ابعاد فیلم برای اینستاگرام

ویدیوی مربعی شکل با سایز 1080*1080 و نسبت ابعاد 1:1 در یک چهارچوب بدون حاشیه نمایش داده می‌شود. به عبارت دیگر حالت مربعی شکل، بهترین سایز فیلم در اینستاگرام محسوب می‌شود.

سایز فیلم افقی

اندازه هایلایت اینستاگرام / سایز فیلم در استوری اینستاگرام / ابعاد فیلم برای اینستاگرام

ویدویوی افقی یا همان لنداسکیپ باید در ابعادی بین 1.91:1 تا 16:9 باشد؛ البته فیلم‌برداری در نسبت ابعادی 16:9 بسیار آسان است؛ به گونه‌ای که شما با چرخاندن گوشی خود قادر به ضبط فیلم با چنین ابعادی خواهد بود. به طور کل پیشنهاد می‌شود از نسبت 1.91:1 برای سایز فیلم در اینستاگرام صرف نظر کرده و فیلم‌های افقی را با نسبت ابعادی 16:9 ضبط کنید. علاوه بر این اگر نسبت ابعادی ویدیو 16:9 باشد، آنگاه رزولوشن آن نیز حدود 607*1080 پیکسل خواهد بود.

سایز فیلم عمودی

سایز فیلم در اینستاگرام / سایز فیلم برای اینستاگرام / ابعاد استاندارد فیلم در اینستاگرام

ویدیوی عمودی یا همان پرتره در اینستاگرام باید دارای نسبت تصویر 4:5 باشد؛ وگرنه به صورت خودکار برش داده می‌شود. سایز فیلم در اینستاگرام در حالت عمودی نیز بهتر است تا حد امکان به 1350*1080 نزدیک باشد.

سایز فیلم در IGTV اینستاگرام

سایز فیلم در پست اینستاگرام / سایز فیلم استوری اینستاگرام / ابعاد فیلم در اینستاگرام

سرویس IGTV ابتدا فقط از ویدیوهای عمودی پشتیبانی می‌کرد، اما هم اکنون می‌توانید ویدیوهایی عمودی با نسبت تصویر 9:16 و افقی با نسبت تصویر 16:9 را در IGTV اینستاگرام منتشر کنید. به عبارت دیگر سایز ویدیوهای IGTV باید بین 1920*1080پیکسل (برای نسبت تصاویر 9:16) و 1080*1920 (برای نسبت تصاویر 16:9) باشد.

سایز عکس برای کاور IGTV اینستاگرام

تغییر سایز فیلم برای اینستاگرام / تغییر سایز فیلم برای استوری اینستاگرام / ابعاد فیلم اینستاگرام

برای پیش نمایش ویدیوهای IGTV در فید اینستاگرام یا پروفایل خود باید یک عکس کاور مناسب برای آن در نظر گرفت. به عبارت دیگر نسبت تصاویر و سایز عکس کاور IGTV اینستاگرام با پست و استوری بسیار تفاوت دارد. عکس کاور IGTV باید رزولوشن 654*420 پیکسل و نسبت ابعاد 1:1.55 داشته باشد. البته شما می‌توانید از عکس‌های قدیمی موجود در گالری IGTV نیز برای کاور استفاده کنید.

به خاطر داشته باشید که ویدیوهای IGTV در فید اینستاگرام با نسبت تصاویر 4:5 و در صفحه پروفایل با نسبت تصاویر 1:1 نمایش داده خواهد شد؛ بنابراین سعی کنید عکس کاور مناسب با این دو حالت را انتخاب کنید.

سایز فیلم در لایو اینستاگرام

تغییر سایز فیلم در استوری اینستاگرام / بهترین سایز فیلم برای اینستاگرام / تنظیم سایز فیلم در اینستاگرام

لایو اینستاگرام به منظور فیلم‌برداری مستقیم از دوربین گوشی طراحی شده است که به صورت عمودی در این شبکه مجازی منتشر می‌شود. به عبارت دیگر طول و عرض فیلم در لایو اینستاگرام باید به صورت کامل و با نسبت تصاویر 9:16 باشد. البته نباید خیلی درباره سایز فیلم در لایو اینستاگرام نگران باشید، چراکه شما قادر نخواهید بود سایز یا نسبت تصاویر فیلم لایو اینستاگرام را به صورت دستی تغییر دهید.

سخن پایانی

امروزه استفاده از شبکه اجتماعی اینستاگرام در بین مردم بسیار رواج پیدا کرده است، اما اکثر کاربران از سایز عکس در اینستاگرام یا ویدیو برای اشتراک‌گذاری در بخش‌های این شبکه اجتماعی آگاهی ندارند. امروز در یک راهنمای جامع برای شما، انواع سایز استاندارد عکس و سایز فیلم در اینستاگرام را برایتان معرفی کردیم. در صورت هرگونه مشکل می‌توانید سوالات خود را در زیر همین مطلب با ما در میان بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022