موفق ترین فرزندان طلاق! از جانی دپ تا سلنا گومز

فرزندان طلاق معروف
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

به تازگی تعدادی از سلبریتی‌ها و افراد معروف در مورد یکی از شخصی‌ترین مسائل زندگی خود، یعنی طلاق والدینشان، صحبت کرده‌اند. در ادامه این قصد داریم این افراد که از جمله موفق ترین فرزندان طلاق به شمار می‌آیند را معرفی کنیم.

فرزند طلاق، عبارتی است در توصیف شخصی که پدر و مادرش از یکدیگر جدا شده باشند. تاکنون مطالعات انسانی و روانشناسی بسیاری روی فرزندان طلاق و تاثیر طلاق بر شخصیت و آینده آنان انجام شده است. در زندگی هر شخص ممکن است شرایطی به وجود بیاید که ادامه زندگی مشترک را دشوار و یا غیرممکن کند.

در این شرایط در صورت عدم توافق مشترک و با تصمیم دوطرفه، هریک از طرفین به ادامه راه در مسیر خاص خود می‌پردازد و از زندگی مشترک خارج می‌شود. تصمیم به طلاق یک تصمیم شخصی و خصوصی است اما نکته حائز اهمیتی که در این مورد وجود دارد، بحث تاثیر این پدیده بر فرزندان مشترک این زندگی زناشویی است.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

تاثیرات طلاق بر فرزندان

به طور قطع تاثیرات مخرب این پدیده به روی فرزندان، امری غیرقابل انکار است. به طور کلی 1 یا 2 سال اول پس از طلاق والدین، برای فرزندان سخت‌ترین و چالش برانگیزترین زمان ممکن است. پس از گذشت این زمان، به مرور فرزندان به شرایط جدید عادت می‌کنند و زندگی عادی خود را پیش خواهند برد.

اما عده دیگری از آنان که چه بسا تعداد کمی هم نیستند هرگز به شرایط عادی بازنگشته و خلاء عاطفی شدیدی را در خود حس خواهند کرد. والدین در مدیریت این بحران باید نقش پررنگی ایفا کنند تا هضم این موضوع برای فرزندانشان راحت‌تر شده و جدایی آنان تاثیری در میزان محبت و توجه دریافتی فرزندانشان نداشته باشد.

فرزند طلاق

پدیده طلاق، بنیان‌های یک خانواده را فرو می‌پاشد و می‌تواند روی درک مفهوم خانواده به خصوص برای فرزندان تاثیر مخرب بسیاری بگذارد. فرزندان طلاق همواره خود را جدا از دیگر هم سن و سالان خود می‌دانند. آن‌ها به نوعی در سپر حفاظتی خود فرو رفته و به مرور از نظر روحی از اطرافیان خود فاصله می‌گیرند. این سپر محافظتی اغلب تاثیرات روحی و روانی مخربی به همراه خود می‌آورد.

از جمله تاثیرات سوء این فاصله گیری خودخواسته، مواردی از قبیل افسردگی، پرخاش، بروز رفتارهای آسیب‌رسان و… هستند. چالش پیش روی والدین و خود فرزندان در مدیریت این بحران، تلاش برای هضم مسئله طلاق و برخورد منطقی با این معضل، زیر نظر یک روانشناس یا مشاور خانواده است. مقصود از این کار این است که فرزندان طلاق، تفاوتی میان خود و دیگر هم سن و سالان خویش حس نکرده و از همه مهمتر خود را با این مشکل تنها نبینند.

موفق ترین فرزندان طلاق

احتمالا هنگامی که دریابید بسیاری از برترین افراد در هر زمینه کاری، فرزندان طلاق هستند، تعجب خواهید کرد. به تازگی بسیاری از افراد مطرح در مورد این درد مشترک سخن گفته و تجربه خود از پدیده طلاق والدین را فاش کرده‌اند. در ادامه به معرفی آنان می‌پردازیم.

1. باراک اوباما

باراک اوباما

احتمالا متعجب خواهید شد وقتی بدانید یکی از مطرح‌ترین، محبوب‌ترین و موفق‌ترین رئیس جمهورهای آمریکا، باراک اوباما، فرزند طلاق است. والدین او، ان دانهام و باراک اوباما سنیور، هنگامی که باراک 12 ساله بود، از یکدیگر طلاق گرفتند. زندگی مشترک والدین اوباما قدری پیچیده و پر چالش است. مادر او ان دانهام هنگامی که در هاوایی مشغول به تحصیل بود با باراک اوبامای پدر، که او نیز برای تحصیل از کنیا به هاوایی مهاجرت کرده بود، آشنا شد. این دو در سال 1961، علی‌رغم مخالفت پدر و مادرشان، باهم ازدواج کردند. اما فاش شدن یک راز بزرگ، روی زندگی مشترک آنان تاثیر گذاشت.

اوبامای پدر پیش از آشنایی با ان دانهام، در کنیا ازدواج کرده بود و از این ازدواج صاحب دو فرزند نیز بوده است. خانواده‌ای که او برای ادامه تحصیل، در کنیا رها کرده بود! پس از فاش شدن این راز، اختلافات شدیدی بین اوبامای پدر و ان دانهام رخ داد. اوباما اظهار می‌کرد که از همسر اول خود طلاق گرفته است در حالی که این خلاف واقعیت بود. پس از آن اوبامای پسر و مادرش نیز به سرنوشت اولین همسر اوبامای پدر دچار شدند. او برای ادامه تحصیل در دانشگاه و در مقاطع عالی‌تر این بار نیز خانواده خود را رها کرد. ان دانهام و اوبامای سنیور، از سال 1971 از یکدیگر جدا شده و در سال 1973 طلاق خود را رسمی کردند. موفقیت‌های باراک اوباما در زندگی حرفه‌ای و شخصی، او را در صدر لیست موفق ترین فرزندان طلاق قرار می‌دهد.

2.  لئوناردو دی کاپریو

لئوناردو دی کاپریو

همچنین بخوانید :

والدین دیکاپریو تنها یک سال پس از به دنیا آمدن او از یکدیگر جدا شدند. پدر و مادر لئوناردو یکی از معدود زوج‌هایی هستند که حتی پس از جدایی و اتمام زندگی مشترکشان باز هم روابط دوستانه خود را با یکدیگر حفظ کردند. لئوناردو که پس از جدایی پدر و مادرش با مادر خود زندگی می‌کرد، همواره پدر خود را می‌دید و با او نیز وقت بسیاری می‌گذراند. دیکاپریو معتقد است تعامل و همکاری والدینش در تربیت و پرورش او مثال‌زدنی است و تمام موفقیت‌های حرفه‌ای خود را مدیون زحمات پدر و مادرش می‌داند. والدین او همیشه رویاپردازی‌های فرزندشان را تشویق می‌کردند و حامی او بوده‌اند. پدر لئوناردو همواره در مورد زندگی آینده به او چنین می‌گفته است که:

برای من اهمیتی ندارد که فرد موفق یا ثروتمندی بشوی، تنها سعی کن زندگی شگفت‌انگیز و جالبی برای خودت رقم بزنی و از هر لحظه آن لذت ببری.

با این عملکرد و رویکرد از سوی والدین لئوناردو، زیاد هم جای تعجبی نیست که او را از جمله موفق ترین فرزندان طلاق بنامیم. این داستان نشان می‌دهد که برای حمایت از فرزندان حتما نیازی به باهم بودن والدین نیست و نمونه‌های موفق این امر نیز وجود دارند.

3. جانی دپ

جانی دپ

همچنین بخوانید :

جانی دپ، هنرپیشه موفق و مطرح هالیوود است که موفقیتش، شهرت و ثروتی جهانی و فزاینده برایش به ارمغان آورده است. او جزء معدود افرادیست که نه تنها از طلاق والدین خود ناراحت نشد بلکه از آن استقبال هم کرد! علت آن به تنگ آمدن جانی از مشاجره‌های بی‌پایان والدینش بود. این اختلافات شدید در تمام دوران کودکی جانی دپ همواره ادامه داشت و مشکلات روحی بسیاری از جمله اختلال خود آزاری و سوء رفتار را برای جانی نوجوان به همراه داشت.

دامنه این مشکلات به حدی وسیع بود که پس از طلاق والدینش در 15 سالگی فرزندشان، جانی به مصرف مواد مخدر روی آورد و به همین دلیل نیز از مدرسه احراج شد. جانی دپ بعدها اعتراف کرد که طلاق و جدایی والدینش برای او بسیار قابل تحمل‌تر از مشاهده دعواهای شدید آنان بود. او این جدایی را آغازی برای پایان مشکلات عدیده روحی خود می‌داند. البته این روزها ماجرای طلاق جانی دپ از همسرش امبر هرد هم نقل محافل سینمایی شده است. برای اطلاع از آخرین خبرهای پیرامون شکایت جانی دپ از امبر هرد، به این مطلب مراجعه کنید.

4. اما واتسون

اما واتسون

اما واتسون ستاره موفق سینمای هالیوود و سفیر حمایت از زنان سازمان ملل متحد است. او یک مثال بارز از فرزندان طلاق موفق است که به تازگی تجربه خود از این پدیده را با هوادارانش به اشتراک گذاشته و توصیه‌های خوبی به سایر فرزندان طلاق کرده است. والدین اما، در 5 سالگی او از یکدیگر جدا شدند. پدر و مادر اما در آن زمان برای اینکه اما بتواند درک بهتری از این مسئله داشته باشد و متحمل فشار کمتری شود دلیل این جدایی را، تلاش برای حل مشکلات زندگی مشترکشان جلوه دادند. مانند بسیاری دیگر از افراد، اما نیز با گذشت زمان به این مسئله عادت کرد و به زندگی عادی بازگشت و توصیه او برای افرادی که در حال تجربه و هضم جدایی والدینشان هستند این است:

اولین قدم برای هضم و حل این معضل، مواجه شدن با آن است. با خود خلوت کنید، در مورد این اتفاق فکر کنید و هرگز از آن فرار نکنید. بسیاری از ناهنجاری‌های روحی ناشی از طلاق والدین به این دلیل رخ می‌دهند که افراد برای فرار از تفکر درمورد آن، به رفتارهای آسیب‌رسان یا مصرف الکل و مواد مخدر، پناه می‌برند.

5. جنیفر انیستون

خانواده جنیفر انیستون

جنیفر انیستون نیز یکی از فرزندان طلاق معروف است که تجربه تلخ جدایی والدینش را داشته است. پدر جنیفر هنگامی که او 9 ساله بود به زندگی مشترک خود با همسرش خاتمه داد و او را ترک کرد. هضم این موضوع مدتی برای جنیفر انیستون به طول انجامید اما سرانجام توانست بر این مشکل غلبه کند. او اکنون رابطه خوبی هم با پدر و هم مادرش دارد. توصیه جنیفر به تمام فرزندان طلاق این است:

می‌دانم که حتی در زمان بزرگسالی نیز تحمل این موضوع گاهی اوقات سخت می‌شود اما توصیه من به شما این است که والدین خود را ببخشید و آنان رای برای گرفتن این تصمیم سرزنش نکنید. سعی کنید با افکار مثبت خود، شادی و نشاط را به خانواده تزریق کرده و روحیه خود را حفظ کنید.

6. سلنا گومز

سلنا گومز

بسیاری از هواداران سلنا گومز او را ملکه جوان موسیقی پاپ دنیا می‌دانند. سلنا گومز یکی از خوانندگانی است که از دوران نوجوانی خود به انتشار آهنگ پرداخته و در مدت کمی به شهرت زیادی رسید. والدین سلنا گومز هنگامی که او 5 ساله بود از یکدیگر جدا شدند و سلنای کودک با مادرش بزرگ شد. مادر سلنا گومز که در زمان تولد سلنا تنها 16 سال داشت، باسختی فراوان و با وجود داشتن شغل‌های مختلف و مشغولیت با دروس دانشگاهی موفق شد به خوبی او را تربیت کند. هرچند سلنا همیشه مادرش را برای این جدایی سرزنش می‌کند. او در مورد جدایی والدینش اینگونه اظهار نظر کرده است:

من تا کنون بارها مادرم را برای جدا شدنش از پدرم سرزنش کردم چرا که آن زمان نیاز بسیار شدیدی برای داشتن خانواده در خود حس می‌کردم. دوست داشتم پدر و مادرم با یکدیگر باشند و هنوز هم این حس را دارم. حس تلخ این جدایی همواره همراه من خواهد بود.

7. جاستین تیمبرلیک

جاستین تیمبرلیک

والدین جاستین تیمبر لیک ( خواننده و بازیگر مطرح آمریکایی)، لین و رندی تیمبرلیک، هنگامی که او تنها 3 سال داشت، طلاق خود را رسمی کردند. به گفته خود جاستین تیمبرلیک این جدایی، مشکلات بسیاری را از لحاظ روحی رفتاری برای او ایجاد کرد. مشکلاتی که بعضا هنوز هم با آن‌ها دست و پنجه نرم می‌کند. او در مورد غلبه خود به این مشکلات چنین می‌گوید:

سرانجام توانستم خود را از این بند رها کنم. کاری که همه ما باید بتوانیم آن را انجام دهیم. باید خود را از بند مشکلات والدین رها کرده و نگذاریم روی سرنوشت و آینده ما تاثیرگذار شوند. چرا که ما از مشکلات قوی‌تر هستیم.

علی رغم عدم رضایت تیمبرلیک از جدایی والدینش، او همواره تمام خانواده خود، از جمله ناپدری‌اش، را تحسین کرده و از داشتن آنان در زندگی خود شکرگزار است.

8. جاستین بیبر

خانواده جاستین بیبر

جاستین بیبر، خواننده جوانی است که از سنین نوجوانی فعالیت حرفه‌ای خود را در زمینه موسیقی و خوانندگی آغاز کرد. طی مدتی اندک پس از آغاز این حرفه، بیبر به شهرت و محبوبیتی جهانی، مخصوصا در میان نوجوانان دست یافت.والدین جاستین بیبر نیز مانند بسیاری دیگر، پیش از تولد او از یکدیگر جدا شدند. مادر جاستین بیبر که در هنگام تولد جاستین تنها 18 سال داشت وظیفه تربیت و بزرگ کردن او را به عهده گرفت.

به عنوان یک مادر محرد، در این مسیر سختی‌ها و مشقت‌های فراوانی را تحمل کرد و با انجام کارهای خرد و کم درآمد مخارج زندگی خود را تامین می‌کرد. علی‌رغم وجود اختلاف میان مادر و پدر جاستین بیبر، آنان به تعامل خوبی برای تربیت جاستین رسیده بودند. جاستین همواره با پدرش نیز در تماس بود و هیچگاه از محبت او محروم نشد. بیبر در مصاحبه‌ای در این مورد گفت:

صادقانه بگویم، والدینم با من همانند یک بزرگسال رفتار می‌کردند و مانند یک کودک به من عشق می‌ورزیدند.

جاستین بیبر یکی از جوان‌ترین افراد در فهرست موفق ترین فرزندان طلاق است. او با تکیه بر استعداد و پشتکار خود در سن کم به ثروت و موفقیت بالایی دست یافت و به نوعی سرنوشت خود را تغییر داد.

در این مقاله به بررسی معضل طلاق و تاثیر آن بر فرزندان مشترک پرداختیم. همچنین با معرفی معروفترین فرزندان طلاق، به تجربه مشترک آن‌ها از این پدیده اشاره کردیم. نظر شما در مورد معضل طلاق چیست؟ چه راهکاری برای هضم موضوع طلاق والدین، به فرزندانشان پیشنهاد می‌کنید؟!

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 55.4 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.3 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 16.5 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 13.2 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 9.5 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 8.8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 7.9 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6.2 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 4 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401