معرفی روش های تبدیل گوشی به میکروفون کامپیوتر و لپ تاپ

Smartphone as a Windows Microphone / تبدیل گوشی به میکروفون
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

می‌توانید با تبدیل گوشی به میکروفون به جای آن که برای خرید میکروفون هزینه اضافی پرداخت کنید، از میکروفون گوشی خود استفاده کنید.

کامپیوتر ما هر چقدر هم گران‌قیمت باشد فاقد یک میکروفون با کیفیت است. از آنجایی که در کامپیوترهای شخصی و لپ‌تاپ‌ها، میکروفون به ندرت مورد استفاده قرار می‌گیرد، تولیدکنندگان بیشتر میکروفون‌های رده پایین که کیفیت مطلوبی ندارند را برای این محصولات خود در نظر می‌گیرند. البته بسیاری از تولیدکنندگان نیز کاملا قید میکروفون را می‌زنند.

اما در سوی دیگر گوشی‌های هوشمند را داریم که مجهز به میکروفون‌هایی با کیفیت هستند که از قابلیت‌هایی نظیر حذف صدای اضافی نیز پشتیبانی می‌کنند. اگر بخواهید صدای خود را از طریق کامپیوتر ضبط کنید دو گزینه پیش رویتان است. اول اینکه با پرداخت مبلغ نسبتا زیادی یک میکروفون با کیفیت خریداری کنید و دوم اینکه از میکروفون گوشی خود استفاده کنید. اگر تصمیم گرفتید یک میکروفون جداگانه خریداری کنید می‌توانید به مطلب راهنمای خرید میکروفون مراجعه کنید. در غیر این صورت با ادامه این مطلب همراه ما باشید تا با نحوه تبدیل گوشی به میکروفون حرفه ای آشنا شویم.

در ویدیوی زیر نیز می‌توانید «چگونگی استفاده از گوشی به عنوان میکروفون رایانه» را مشاهده کنید.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

برنامه تبدیل گوشی اندروید به میکروفون

برای تبدیل گوشی اندروید به میکروفون کامپیوتر برنامه‌های مختلفی وجود دارند، اما ساده‌ترین و بهترین نرم افزار تبدیل گوشی اندروید به میکروفون برنامه WO Mic است. این برنامه به 3 طریق وای‌فای، بلوتوث و کابل USB به شما این امکان را می‌دهد تا از میکروفون گوشی به عنوان میکروفون کامپیوتر استفاده کنید. برای دانلود این برنامه ابتدا به وبسایت آن مراجعه کنید و نسخه دسکتاپ به همراه درایور مربوطه آن را دانلود و نصب کنید. سپس به گوگل‌پلی بروید و نسخه اندروید را روی گوشی نصب کنید.

حالا برنامه را روی کامپیوتر اجرا کنید و به مسیر Connection > Connect بروید. در اینجا و در بخش Transport type یکی از روش‌های اتصال به گوشی را انتخاب کنید. نکته مهم این است که اگر از آیفون استفاده می‌کنید تنها می‌توانید از روش اتصال وای‌فای استفاده کنید، اما کاربران اندروید می‌توانند با هرکدام از این چهار روش میکروفون را به کامپیوتر وصل کنند. در ادامه نحوه اتصال هر 4 گزینه را توضیح می‌دهیم.

میکروفون یقه ای اینوی مدل YW-001
میکروفون یقه ای اینوی مدل YW-001YinWei YW-001 Tie-Clip Microphone
نوع میکروفنیقه ای
اتصالبا سیم

اتصال از طریق بلوتوث

برای استفاده از این روش باید کامپیوتر شما دارای بلوتوث باشد. اول از همه باید بلوتوث کامپیوتر را با رفتن به مسیر Settings > Devices > Bluetooth & other devices روشن کنید. سپس باید بلوتوث گوشی را هم روشن و گوشی را با کامپیوتر جفت کنید. در صورتی که این کار با موفقیت انجام شود یک نوتیفیکیشن در کامپیوتر ظاهر می‌شود و شما را مطلع می‌کند.

Smartphone as a Windows Microphone / تبدیل گوشی به میکروفون حرفه ای

حالا در برنامه ویندوز WO Mic و در قسمت Transport type گزینه Bluetooth و در بخش Target Bluetooth device نیز گوشی خودتان را انتخاب کنید. سپس بر روی گزینه OK کلیک کنید. در ادامه نسخه اندروید برنامه را در گوشی خود باز و بر روی آیکون چرخ دنده مربوط به تنظیمات کلیک کنید. در پنجره بعدی Transport و بعد Bluetooth را انتخاب کنید. حالا به صفحه قبلی برگردید و آیکون پخش را لمس کنید.

اتصال میکروفون گوشی به کامپیوتر با USB

برای استفاده از این روش به یک کابل USB نیاز دارید. ابتدا گوشی را از طریق کابل به کامپیوتر متصل کنید. اگر برای بار اول این کار را انجام بدهید ویندوز از شما می‌خواهد درایورهای مربوط به گوشی را نصب کنید. در این صورت ابتدا درایورها را نصب کنید و بعد از تنظیمات گوشی گزینه USB debugging را فعال کنید. این گزینه در بخش تنظیمات مربوط به توسعه‌دهندگان قرار دارد.

Smartphone as a Windows Microphone / تبدیل گوشی اندروید به میکروفون

حالا در برنامه ویندوز WO Mic و در قسمت Transport type گزینه USB را انتخاب و بعد بر روی OK کلیک کنید. سپس به نسخه اندروید این برنامه بروید، آیکون تنظیمات را لمس کنید و در بخش Transport حالت USB را انتخاب کنید. حالا به صفحه اول برگردید و آیکون پخش را لمس کنید.

اتصال از طریق وای فای

در این روش هم کامپیوتر و هم گوشی باید به یک شبکه وای‌فای متصل باشند. در این روش ابتدا نسخه اندروید برنامه WO Mic را در گوشی خود باز کنید و مانند قبل به تنظیمات رفته و در بخش Transport این بار گزینه Wi-Fi را انتخاب کنید. یک صفحه عقب‌تر بروید و بر روی آیکون پخش کلیک کنید. با این کار باید یک پیام خاکستری رنگ حاوی یک شماره به نمایش در بیاید. این شماره آدرس IP گوشی شما است.

Smartphone as a Windows Microphone / تبدیل گوشی هوشمند به میکروفون

حالا نسخه ویندوز برنامه را باز و در بخش Transport type حالت Wi-Fi را انتخاب و بر روی OK کلیک کنید. حالا در بخش Server IP address همان شماره IP که نسخه اندروید برنامه در گوشی به شما نشان داد را تایپ و دوباره بر روی OK کلیک کنید. در صورتی که فرایند تبدیل گوشی هوشمند به میکروفون از طریق وای فای را با موفقیت پشت سر گذاشته باشید باید بتوانید از میکروفون گوشی استفاده کنید.

احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail
بهترین میکروفون های گیمینگ 2021 ؛ کدامیک را بخریم؟
عباد رمضان زاده13 اسفند 1399 18:00
thumbnail
راهنمای خرید میکروفون بلوتوث کارائوکه + قیمت در بازار ...
محمد علی محمدی20 شهریور 1399 20:00

اتصال از طریق Wi-Fi Direct

در این روش باید هات اسپات گوشی را روشن کنید و از اینترنت گوشی استفاده کنید. ضمنا این روش تنها برای کامپیوترهایی که قابلیت اتصال وای فای را دارند مناسب است. بهتر است تنها وقتی که نمی‌توانید از هیچکدام از روش‌های بالا استفاده کنید به Wi-Fi Direct روی بیاورید.

ابتدا باید هات اسپات گوشی را روشن کنید. نحوه انجام این کار در هر گوشی متفاوت است، ولی معمولا می‌توانید گزینه مربوط به آن را در تنظیمات و در بخش Connections یا Tethering پیدا کنید. در ادامه باید کامپیوتر را به هات اسپات گوشی متصل کنید. برای این کار به مسیر Settings > Network & Internet > WiFi بروید و هات اسپات گوشی را انتخاب کنید.

Smartphone as a Windows Microphone / نرم افزار تبدیل گوشی اندروید به میکروفون

حالا به نسخه اندروید برنامه WO Mic در گوشی بروید و مانند روش‌های قبل به تنظیمات و بخش Transport مراجعه کنید. این بار باید Wi-Fi Direct را انتخاب کنید و دوباره یک صفحه به عقب بروید و آیکون پخش را لمس کنید. در نهایت به نسخه ویندوز این برنامه بروید و Wi-Fi Direct را به عنوان روش اتصال گوشی و کامپیوتر انتخاب کنید. قسمت Soft AP IP address را در حالت پیش‌فرض خود که 192.168.43.1 است باقی بگذارید و بر روی OK کلیک کنید.

سنجش برقراری صحیح اتصال میکروفون گوشی به کامپیوتر

قبل از اینکه شروع به کار با میکروفون گوشی کنید می‌توانید ببینید اتصال بین گوشی و کامپیوتر به درستی برقرار شده یا خیر. برای این کار در برنامه ویندوز WO Mic بر روی Options کلیک کنید. سپس گزینه Play in speaker را فعال کنید و مطمئن شوید بلندگوهای کامپیوتر روشن هستند و صدای آن‌ها قطع یا بی‌صدا نشده است. اگر اتصال به درستی برقرار شده باشد باید هنگام حرف زدن در میکروفون گوشی صدای خودتان را از بلندگوها بشنوید.

ویندوز صدایتان را دریافت نمی کند؟

به احتمال زیاد به مشکلی برنمی‌خورید، اما اگر دستورالعمل‌های بالا را دنبال کردید ولی ویندوز میکروفون گوشی را تشخیص نداد به مسیر Settings > System > Sound بروید و در بخش Input گزینه (Microphone (WO Mic Device را انتخاب کنید.

Smartphone as a Windows Microphone / برنامه تبدیل گوشی اندروید به میکروفون

پس از اینکه گوشی را به کامپیوتر متصل کردید، با تبدیل گوشی به میکروفون می‌توانید از گوشی به عنوان یک میکروفون مجازی استفاده کنید. این میکروفون در بخش صدای ویندوز ظاهر خواهد شد. شما می‌توانید از این میکروفون در هر برنامه ضبط صدا یا هر فعالیت دیگری که نیاز به میکروفون داشته باشد استفاده کنید. احتمالا بیشتر از همه از کیفیت میکروفون و تاخیر صوتی اندک آن تعجب خواهید کرد. نکته قابل توجهی که باید بدانید این است که برخی آنتی‌ویروس‌ها برنامه Wo Mic را به عنوان یک بدافزار شناسایی می‌کنند. البته اکثر آن‌ها در وبسایت‌های خود اعلام کردند که این یک تشخیص اشتباه است و این برنامه مشکلی ندارد. اما اگر آنتی‌ویروس از شما خواست این برنامه را حذف یا قرنطینه کنید، این درخواست را رد کنید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 55.4 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.3 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 16.5 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 13.2 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 9.5 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 8.8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 7.9 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6.2 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 4 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401