درگیری مارک زاکربرگ با تیم کوک / واکنش زاکربرگ: به اپل ضربه بزنید!

واکنش زاکربرگ
  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

واکنش زاکربرگ به مدیرعامل اپل به خاطر اطلاعیه‌های حریم خصوصی توجه خیلی‌ها را در اینترنت به خود جلب کرده است. زاکربرگ به کارکنان خود گفته بود که «باید به اپل ضربه وارد کنند.»

روز گذشته وال استریت ژورنال (Wall Street Journal) گزارش داد که مدیرعامل شرکت فیس بوک، مارک زاکربرگ (Mark Zuckerberg) در سال 2018 در میان اختلافات طولانی‌مدت بین دو کمپانی، کلمات تندی نسبت به تیم کوک از شرکت اپل بیان کرده است.

چه اتفاقی افتاده: جدیدترین قسمت در این درگیری شامل اطلاعیه‌های مربوط به حریم خصوصی است که اپل قصد دارد در سیستم عامل iOS 14 برای گوشی‌های آیفون از آن استفاده کند. این اعلان‌ها کاربران را وادار می کنند به برنامه‌هایی که می‌خواهند فعالیت آنها را ردیابی کنند مجوز بدهند، اقدامی که زاکربرگ می‌ترسد به تجارت تبلیغات محور شرکتش آسیب برساند.

واکنش زاکربرگ

در گزارش وال استریت ژورنال آمده که رئیس فیس بوک در سال 2018، هنگامی که بر سر شیوه‌های جمع آوری داده‌ها بین آن‌ها اختلاف افتاد ،عقاید خود را درباره اپل مخفی نکرد.

واکنش زاکربرگ به تیم کوک این بود، وی به تیم خود گفت:

ما باید (به آنها) ضربه وارد کنیم

چرا این موضوع مهم است: در آخرین قسمت مربوط به دستورالعمل‌های حریم خصوصی iOS 14 ، فیس بوک در بیانیه‌ای گفت که این دستورالعمل‌ها چارچوبی در مورد راه‌های استفاده کاربران آیفون از تبلیغات شخصی ارائه نمی‌دهند.

ما برای کمک به مردم در تصمیم‌گیری با اطلاع بیشتر، علاوه بر صفحه نمایش اپل، صفحه نمایش خود را نیز عرضه می‌کنیم. این کار اطلاعات بیشتری در مورد نحوه استفاده ما یعنی فیس بوک از تبلیغات شخصی‌سازی شده، که از بیزنس‌های کوچک پشتیبانی می‌کنند و باعث رایگان ماندن اپلیکیشن‌ها می‌شوند، ارائه می‌کند.

همچنین بخوانید :

همچنین لازم به ذکر است زاکربرگ ادعا کرد که اپل یکی از بزرگترین رقبای فیس بوک در کنفرانس کسب درآمد سه ماهه چهارم این شرکت در هفته گذشته است.

با این حال به نظر نمی‌رسد جنگ لفظی بین مدیران عامل دو غول فناوری دنیا به این زودی به اتمام برسد و باید منتظر اظهار نظرهای جنجالی دیگر در آینده‌ای نزدیک باشیم.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها