مارک زاکربرگ، سوندار پیچای و جک دورسی دوباره به کنگره آمریکا فراخوانده شدند!

مارک زاکربرگ سوندار پیچای جک دورسی
  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

جلسه رسیدگی به اطلاعات غلط با حضور مارک زاکربرگ (Mark Zuckerberg)، سوندار پیچای (Sundar Pichai) و جک دورسی (Jack Dorsey) در تاریخ 25 ماه مارس (5 فروردین 1400) برگزار می‌شود.

کمیته انرژی و تجارت مجلس آمریکا خواستار یک جلسۀ دادرسی جدید در رابطه با اطلاعات غلط در پلتفرم‌های آنلاین شده است و فیسبوک، گوگل و توئیتر در این جلسه حضور دارند. این جلسه که در تاریخ 25 ماه مارس برگزار می‌شود، تلاشی مشترک میان کمیته فرعی ارتباطات و فناوری و کمیته فرعی تجارت و حمایت از مصرف‌کننده خواهد بود. مدیرعامل فیسبوک، مارک زاکربرگ، مدیرعامل گوگل، سوندار پیچای و مدیرعامل توئیتر، جک دورسی برای شهادت در جلسه ماه مارسِ رسیدگی به اطلاعات غلط حضور خواهند داشت.

رؤسای کمیته‌ها در بیانیۀ مشترکی اظهار کردند:

این جلسه در ادامۀ کار کمیته، پلتفرم‌های آنلاین را مسئول افزایش رشدِ اطلاعات غلط خواهد دانست. مدت‌ها است که فناوری‌های بزرگ قادر نبوده‌اند نقش خود را در ایجاد و گسترش اطلاعات غلط برای مخاطبان آنلاین بپذیرند. صنعت نتوانسته است که این بخش از کار خود را مدیریت کند. ما باید دست به کار شویم و محرک‌های شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی را برای مجاز کردن اطلاعات غلط و حتی ترویج آن‌ها تغییر دهیم.

مارک زاکربرگ

احضار مارک زاکربرگ و جک دورسی به کنگره در ماه نوامبر

پیش از این، زاکربرگ و دورسی، در ماه نوامبر برای جلسه رسیدگی به تعدیل محتوا و اطلاعات غلط دادرسی سنا به کنگره فراخوانده شدند. اما پس از حمله 6 ژانویه به پارلمان آمریکا و انواع مسدود کردن‌هایی که پس از آن در پلتفرم‌های آنلاین رخ داد، این نخستین جلسۀ دادرسی با حضور مارک زاکربرگ، سوندار پیچای و جک دورسی است. از آن تاریخ، هر سه شرکت، رئیس‌جمهور سابق آمریکا، دونالد ترامپ را از پلتفرم‌های خود حذف کرده‌اند. در مورد گوگل، یوتوب (Youtube) این اقدام را انجام داده است.

در جلسۀ 25 ماه مارس که برای رسیدگی به اطلاعات غلط و انتشار اخبار نادرست برگزار می‌شود، مدیرعامل‌های پلتفرم‌های آنلاین بزرگ دنیا از جمله مارک زاکربرگ، سوندار پیچای و جک دورسی حضور خواهند داشت. این جلسه برای جلوگیری از گسترش اخبار کذب و اطلاعات غلط در رسانه‌های اجتماعی برگزار خواهد شد.

لطفا نظرات خود را در این مورد در بخش دیدگاه‌های پلازا با ما در میان بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها