«میلیاردر ژاپنی» 8 نفر را با خود به سفر ماه با SpaceX خواهد برد

یوساکا مائیزاوا
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

میلیاردر ژاپنی یوساکا مائیزاوا (Yusaka Maezawa) 8 تن از تمام اقشار دنیا را در سفر ماه با موشک اسپیس ایکس (SpaceX) با خود همراه خواهد کرد.

یوساکا مائیزاوا دو سال بعد از اینکه اعلام کرده بود فقط با گروه گزینش شده‌ای از هنرمندان به ماه سفر خواهد کرد، روز سه‌شنبه از همه دعوت کرد که برای حضور در SpaceX Starship در مأموریت خصوصی او به دور ماه درخواست بدهند. در حال حاضر تاریخ در نظر گرفته شده برای این سفر سال 2023 است، اما امکان دارد تغییر کند.

مائیزاوا در یک پست ویدئویی در عصر سه‌شنبه گفت:

می‌خواهم آدم‌هایی با انواع پیشینه‌ها و حرفه‌های مختلف به من ملحق شوند. در آخر از 8 فرد دعوت خواهم کرد که در سفر همراه من باشند.

ثروت یوساکا مائیزاوا، بنیان‌گذار بزرگ‌ترین خرده‌فروشی آنلاین مُد ژاپن، 2 میلیارد دلار است. در رویدادی با ایلان ماسک در مرکز اسپیس ایکس (SpaceX) کالیفرنیا، او اولین مسافری بود که نامش برای استارشیپ (Starship) در سال 2018 ثبت شد. در این رویداد مائیزاوا، مجموعه‌دار آثار هنری، پروژه Dear Moon خود را اعلام کرده و گفت قصد دارد 6 تا 8 هنرمند را از سراسر جهان همراه خود به این مأموریت 6 روزه به ماه در زمان نامشخصی در سال 2023 ببرد.

یوساکا مائیزاوا در آن رویداد گفت:

پس از بازگشت به زمین، از هنرمندان می‌خواهیم که چیزی بسازند و شاهکارهای خلق شده توسط آن‌ها، الهام‌بخشِ قوه تخیل درونِ همه ما خواهد بود.

سفر ماه

اما در ویدئوی یوتیوب پست شده در روز سه‌شنبه مائیزاوا اضافه کرد:

شاید هر فردی را که سرگرم انجام کاری خلاقانه است، بتوان هنرمند نامید و هر کسی که از این دو معیار برخوردار باشد می‌تواند درخواست بدهد: 1) کسانی که می‌توانند به سایر افراد و داشتن جامعه‌ای بهتر کمک کنند 2) کسانی که تمایل دارند از سایر مسافران با آرزوها و آرمان‌های مشابه حمایت کنند.

استارشیپ (Starship) موشک مریخی اسپیس ایکس (SpaceX) است و برای سفر انسان و حمل 10 تن بار در مأموریت‌های آینده به عمق فضا طراحی شده است. البته پست یوساکا مائیزاوا در روز سه‌شنبه اطلاعات کاملی را در مورد نحوه آموزش فضانوردان انتخاب شده برای مأموریت در اختیار نگذاشت، اما به روشنی بیان کرد که هزینه بلیط را خودش می‌پردازد، تمام صندلی‌ها را از قبل رزرو کرده است و این یک سفر خصوصی خواهد بود. سه روز زمان می‌برد تا استارشیپ به ماه برسد، دور آن بچرخد و دوباره سه روز زمان می‌برد تا به زمین برگردد.

همچنین بخوانید :

علاوه بر پروژه مائیزاوا، مأموریت‌های خصوصی فضانوردی دیگری هم در سال آینده و پایان امسال انجام خواهند شد؛ از جمله، سفر به ایستگاه فضایی برنامه‌ریزی شده برای اوایل سال آینده که سرمایه‌گذاران املاک و خیرین در این سفر حضور خواهند داشت و یک مأموریت هم به ویژه برای خیریه در پایان امسال انجام خواهد شد که همه مسافران آن غیرنظامی هستند.

 اما مأموریت میلیاردر ژاپنی یوساکا مائیزاوا برای سفر به دور ماه به همراه 8 تن از تمام اقشار جوامع دنیا خواهد بود. زیرا به باور او هر شخصی که دست به کار خلاقانه‌ای می‌زند، هنرمند است. او از تمام مردم خواسته است که برای مأموریت سفر ماه درخواست بدهند.

لطفاً نظرات خود را در بخش دیدگاه‌های پلازا با ما در میان بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022