امکان انتقال اطلاعات لایبرری iCloud اپل به Google Photos فراهم شد

لایبرری iCloud اپل
  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

اپل قابلیت انتقال تصاویر، ویدئوها و آلبوم‌های لایبرری iCloud اپل به گوگل فوتوز (Google Photos) را به خدمات خود اضافه کرده است.

ویژگی امکان انتقال اطلاعات لایبرری iCloud اپل به گوگل فوتوز یک صفحه پشتیبانی دارد که روش کار را به طور کامل شرح می‌دهد. ابتدا به لینک Privacy.apple.com وارد می‌شوید، لاگین (Logging in) می‌کنید و فرآیند «انتقال یک کپی از اطلاعات» (Transfer a copy of your data) را انجام می‌دهید. به گفته خود شرکت اپل، فرآیند انتقال ممکن است سه روز تا یک هفته طول بکشد.

اما به گفته شرکت اپل، بعضی از اطلاعات منتقل نخواهند شد: آلبوم‌های به اشتراک گذاشته شده، اسمارت آلبوم‌ها (Smart albums)، محتوای فوتو استریم (Photo stream)، تصاویر زنده (Live photos)، بعضی متادیتاها و اطلاعاتی که در لایبرری iCloud اپل ذخیره نشده‌اند.

انتقال اطلاعات لایبرری iCloud اپل

اما بخش مربوط به عدم انتقال تصاویر زنده (Live photos) هنوز کاملاً معلوم نیست. آیفون‌ها تصاویر زنده را به صورت پیش فرض (Default) می‌گیرند و اپل هنوز به وضوح نگفته است که کل تصویر منتقل نخواهد شد یا فقط ویدئو کلیپ آن.

البته اطلاعات از iCloud Photo Library حذف نمی‌شوند و به گفته شرکت اپل، فقط یک کپی از آن‌ها منتقل خواهد شد؛ بنابراین، کاربر چیزهایی را که دیگر نمی‌خواهد در لایبرری iCloud اپل باقی بماند، خودش به صورت دستی حذف می‌کند. به علاوه، این قابلیت هم اکنون در استرالیا، کانادا، اتحادیه اروپا، ایسلند، لیختن‌اشتاین، نیوزیلند، نروژ، سوئیس، انگلیس و آمریکا در دسترس و فعال است.

اگر قصد دارید گوشی خود را از آیفون به اندروید تغییر دهید یا فقط می‌خواهید از گوگل فوتوز (Google Photos) استفاده کنید، این ابزار روش سریعی را برای انتقال تمام تصاویر برای شما فراهم می‌کند و فقط با چند کلیک می‌توانید اطلاعات را به محل ذخیره جدیدشان منتقل کنید.

جمع بندی

اکنون شرکت اپل امکان انتقال اطلاعات لایبرری iCloud اپل به گوگل فوتوز را فراهم کرده است. البته فعلاً دسترسی به این ویژگی در تمام کشورها ممکن نیست و در آینده نزدیک ممکن است در سایر کشورها نیز فعال شود. لطفاً نظرات خود را در بخش دیدگاه‌های پلازا با ما در میان بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها