قرارداد مایکروسافت و بتسدا ؛ بازی‌های انحصاری برای مایکروسافت در راه است!

 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

دنیای بازی‌های کامپیوتری و کنسول‌ها این روزها طرفداران ویژه‌ی خود را دارد. حال خبرهای خوشی برای گیمرها اعلام شده که می‌تواند آینده‌ی بازی‌ها را تغییر دهد. بله این اخبار حاکی از عقد قرارداد مایکروسافت و بتسدا برای خرید بازی‌های بتسدا است. برای جزییات بیشتر با ما همراه باشید.

روز سه‌شنبه هفته جاری اعلام شد که قرارداد مایکروسافت و بتسدا برای خرید از ZeniMax Media که شرکت مادر بتسدا (Bethesda Softworks) است به طور رسمی تکمیل شد. مدیر ارشد ایکس باکس آقای فیلیپ اسپنسر در بیانیه‌ی خود اعلام کرد که:

با افتخار حضور هشت کمپانی فوق‌العاده با استعداد Bethesda Game Studios، id Software، ZeniMax Online Studios، Arkane، MachineGames، Tango Gameworks، Alpha Dog و Roundhouse Studios و طرفداران پرشور جهانی آن‌ها را به خانواده‌ی Xbox خوش‌آمد می‌گوییم. حالا که همه چیز رسمی شده است، ما می‌توانیم کار خود را شروع کرده و بازی‌های بهتر و بیشتری را به مردم ارائه کنیم.

اسپنسر ادعا کرد که کمپانی بتسدا به همان روش همیشگی خود تولید بازی‌ها را ادامه خواهد داد و تایید کرد که برخی از بازی‌ها بر روی سیستم عامل‌هایی غیر از Xbox ارائه خواهد شد. وی گفت:

گیمرها باید بدانند كه كنسول‌های Xbox، رایانه شخصی و Game Pass بهترین مکان برای تجربه بازی‌های جدید بتسدا خواهد بود، که از جمله شامل برخی عناوین جدید در آینده تنها برای گیمرهای ایکس‌باکس و PC خواهد بود. همانطور که قبلاً هم اشاره کردیم، بسیار مهم است که بتسدا بازی‌های خود را به همان روشی که همیشه داشت ادامه دهد. ما مشتاقانه منتظریم تا به تیم های خلاق بتسدا برای دستیابی به تعداد بیشتری از بازیکنان در سراسر دنیا کمک کنیم تا عناوین آینده‌ی بتسدا را به بزرگترین و محبوب‌ترین بازی‌های تاریخ خود تبدیل کنیم. ایکس باکس و بتسدا مدت‌هاست که دیدگاه مشترکی در مورد آینده بازی دارند. بتسدا هم به عنوان طرفدار و هم به عنوان خالق، پتانسیل Xbox Game Pass را درک می کند.

بازی های بتسدا / قرارداد مایکروسافت و بتسدا

اسپنسر گفت:

بتسدا در اواخر سال جاری میلادی اطلاعات بیشتری را در رابطه با آینده‌ی تیم خود منتشر خواهد کرد. در همین حال برای اینکه بطور درخور این لحظه‌ی خاص را جشن بگیریم، در اواخر این هفته بازی‌های اضافی بتسدا را به Xbox Game Pass اضافه می‌کنیم.

برای اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید. بتسدا در حال حاضر دو برنامه انحصاری بر اساس زمان‌بندی PS5 در نظر دارد: توکیو، که قبلا کمپانی ایکس‌باکس با افتخار اعلام کرده بود و در عین حال Indiana Jones، Starfield و Elder Scrolls V که صاحبین PS5 مشتاقند که بدانند آیا به پلی‌استیشن می‌پیوندند یا خیر.

بر اساس گزارشی که GameBeat در روز دوشنبه منتشر کرد، مایکروسافت در روز پنجشنبه ویدئویی منتشر خواهد کرد و در آن به سوالاتی که حول محور قرارداد مایکروسافت و بتسدا است پاسخ می‌دهد. در کنار بیانیه‌ی ایکس‌باکس، بتسدا نیز ویدئویی منتشر خواهد کرد و در آن به جزییاتی درباره‌ی قرارداد مایکروسافت و بتسدا تا فروش بازی‌ها توسط مایکروسافت خواهد پرداخت. وی گفت: ما مرحله‌ی بعدی را همراه با خانواده‌ی خود در ایکس‌باکس جشن خواهیم گرفت. با یکدیگر ما الهام بخش خلاقیت و ایجاد جهانی هستیم که در آن هرکس می‌تواند اثری از خود به جای بگذارد.

در یک بیانیه‌ی جداگانه که توسط رئیس بخش بازاریابی آقای پیت هاینس نوشته شد، کمپانی بر روی حرف آقای اسپنسر تاکید کرد و نوشت که به همان روش گذشته کار خود را ادامه خواهند داد. هاینس نوشت:

در ابتدا اجازه دهید که بگویم در حال حاضر ما هیچ اطلاعیه یا تغییر مهمی ایجاد نخواهیم کرد. همان‌طور که گفتیم، انتظار این است که بتسدا سافت‌ورک و استودیو‌ی ما همکاریشان را به همان شیوه‌ی گذشته ادامه دهند، تنها با این تفاوت که حمایت و منابع بیشتری نسبت به گذشته در اختیار داریم. بدیهی است که Game Pass یک ابتکار مهم برای ایکس‌باکس بوده است و ما در تلاشیم که حتی بازی‌های بیشتری را در مقایسه با گذشته بر روی آن قرار دهیم. فراتر از این؟ خب بهتر است که منتظر باشید، تیم ما تازه همکاری خود را شروع کرده اند.

با خرید ZeniMax Media توسط شرکت مایکروسافت، ما شاهد توسعه‌ی تیم استودیو‌ی بازی ایکس‌باکس از 15 به 23 تیم خواهیم بود. با استخدام بیش از 2300 نیروی کار در سراسر جهان توسط استودیو‌ی بتسدا که شامل: Bethesda Game Studios (Fallout, Elder Scrolls), id Software (Doom), ZeniMax Online Studios (Elder Scrolls Online), Arkane (Dishonored, Prey), MachineGames (Wolfenstein), Tango Gameworks (The Evil Within), Alpha Dogو Roundhouse Studios. می‌شود.  مدیر ارشد ایکس‌باکس، فیلیپ اسپنسر اخیرا گفت که اعتقاد دارد کار تیم سازنده‌ی بتسدا تاثیر بسیار بسیار مهمی بر روی آینده‌ی ایکس‌باکس خواهد داشت.

جمع‌بندی

باید منتظر ماند و دید که آیا نتیجه‌ی قرارداد مایکروسافت و بتسدا در تولید مشترک باز‌ی‌ها آن‌طور که انتظار می‌رود با کیفیت و قابل قبول خواهد بود یا نه! نظر شما چیست؟ نظرات خود را در بخش دیدگاه‌های پلازا با ما در میان بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 33 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.2 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.5 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.8 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 16.7 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400