روش های کسب درآمد از یوتیوب ؛ چطور فروش خود را افزایش دهیم؟

راه های درآمد زایی از یوتیوب
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

با وجود تحریم‌ها و سختی‌هایی که در ایران است می‌توان از یوتیوب درآمد زایی کرد. در این مطلب روش های کسب درآمد از یوتیوب را باهم بررسی می‌کنیم.

این روزها ستاره‌های یوتیوب خودشان به سلبریتی‌هایی تبدیل شده‌اند که خیلی راحت از آن کسب درآمد می‌کنند. افراد بسیاری هم در ایران علاقه دارند که روش های کسب درآمد از یوتیوب را بدانند، ولی از طرفی فکر می‌کنند با فیلتر بودن یوتیوب این کار امکان پذیر نیست. در صورتی که اینطور نیست و کسب درآمد از اینترنت و یوتیوب بسیار لذت بخش است! حالا به سراغ روش های کسب درآمد از یوتیوب برویم، بدون آنکه نیاز به اعضا و دنبال کننده میلیونی داشته باشیم.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

چه کسانی بیشترین درآمد را از یوتیوب دارند؟

آموزش کسب درآمد از یوتیوب

شاید برایتان جالب باشد که بدانید چه کسانی بیشترین درآمد را از یوتیوب داشته‌اند. به همین منظور مجله فوربز 10 کانال یوتیوب را معرفی کرد که از سال 2017 تا 2018 بیشترین درآمد را داشتند.

 1. Ryan’s world یا دنیای رایان: درآمد 26 میلیون دلار
 2. Dude Perfect: درآمد 20 میلیون دلار
 3. Anastasia Radzinskaya: درآمد 18 میلیون دلار
 4. Rhett and Link: درآمد 17.5 میلیون دلار
 5. Jeffree Star: درآمد 17 میلیون دلار
 6. Preston: درآمد 14 میلیون دلار
 7. PewDiePie و Markiplier که هر دو در مقام هفتم قرار دارند با 13 میلیون دلار
 8. DanTDM: درآمد 12 میلیون دلار
 9. Vanoss’gaming: درآمد 11.5 میلیون دلار

رقم‌های بالا خیلی وسوسه انگیز بود نه؟ پس در ادامه با پلازا همراه باشید تا به سوال‌هایی که ممکن است در ذهن شما باشد پاسخ دهیم.

کسب درآمد از یوتیوب در ایران

درآمد دلاری از یوتیوب

حالا این سوال پیش می‌آید که آیا واقعا می‌توان از ایران با یوتیوب کار کنیم و کسب درآمد داشته باشیم؟ یا اینکه تکلیف این درآمد دلاری از یوتیوب در ایران چیست؟ در یک کلام باید گفت بله می‌توان. اما باید توجه داشته باشید که یوتیوب ایران را تحریم کرده است و برای تسویه حساب با یوتیوب باید یک حساب Google Adsense داشته باشیم. این حساب هم نیاز به آدرس دقیق محل زندگی دارد که خوب نمی‌توان آدرسی از ایران را ثبت کرد. پس چکار کنیم؟ اگر دوست مطمئنی خارج از ایران دارید، به نام او حساب باز کنید و بعد پولتان را از آن دوست بگیرید. بهتر است آن دوست خارجی کانال یوتیوب را بسازد و بعد شما مدیریتش را به دست بگیرید.

روش دوم هم این است که یک سرور مجازی راه اندازی کنید و سپس از طریق آن یک حساب PayPal باز کنید که البته بازهم برای حساب پی پال نیاز به آدرس یک نفر خارج از ایران دارید. البته روش اول قابل اطمینان‌تر است؛ چون ممکن است به هر طریقی یوتیوب متوجه این دور زدنتان با سرور مجازی بشود.

چقدر بازدید لازم است تا یوتیوب به شما پول بدهد؟

تعداد بازدیدهایی که هر ویدئو می‌خورد به میزان درآمد از یوتیوب بستگی ندارد. اگر ویدئویتان هزاران بازدید بخورد اما هیچ کس واقعا آن را نبیند یا روی تبلیغاتش کلیک نکند، هیچ پولی نصیبتان نمی‌شود. و دلیل آن قانونی است که یوتیوب در این مورد وضع کرده است: ویدئویی بازدید واقعی دارد که روی تبلیغاتش کلیک شود یا تبلیغات اول هر ویدئو (که معمولا 10، 15، 20 و 30 ثانیه هستند) به طور کامل دیده شوند.

قانون بعدی این است که کانال شما باید حداقل دارای 1000 عضو فعال باشد و اینکه ویدئوهایی که می‌گذارید حداقل 4000 ساعت دیده شوند. ممکن است یک ویدئوی 10 دقیقه‌ای داشته باشید که 400 بار به طور کامل دیده شده یا 40 ویدئوی 10 دقیقه‌ای داشته باشید که هر کدام 10 بار دیده شده باشند.

روش های کسب درآمد از یوتیوب

درآمد دلاری از یوتیوب

همانند کسب درآمد از اینستاگرام، این مخاطبان کانال شما هستند که میزان کسب درآمد شما را مشخص می‌کنند. اما اگر چند روش را همزمان پیش ببرید، احتمال و البته میزان درآمدتان بیشتر خواهد شد. در ادامه چند مورد از این روش های کسب درآمد از یوتیوب را با هم مرور می‌کنیم:

تولید محتوا

نحوه درآمد زایی از یوتیوب

وارد برنامه همکاری با یوتیوب بشوید و از تبلیغات پول در بیاورید. اولین راه برای درآمد زایی از یوتیوب، تبلیغات است. زمانی که بتوانید طی یک سال 1000 عضو جذب کنید و ویدئوهایتان 4000 ساعت دیده شود، می‌توانید شروع به کسب درآمد کنید. دقت کنید این ارقام برای 12 ماه گذشته هستند و یوتیوب آن را ملاک قرار می‌دهد. برای این کار باید ابتدا بخش کسب درآمد کانالتان را فعال کنید. بدین ترتیب به یوتیوب اجازه می‌دهید که اول ویدئوهایتان تبلیغاتش را بگذارد و بدین ترتیب با دیدن هر ویدئو و طبیعتا آن تبلیغ به شما هم پول می‌دهد.

کسب درآمد از یوتیوب برای ایرانی ها

برای فعال سازی این بخش فرآیند زیر را انجام دهید:

 • به حساب یوتیوب خود وارد شوید.
 • روی آیکون حسابتان در گوشه بالایی سمت راست کلیک کنید. روی YouTube Studio کلیک کنید.
 • در منوی چپ، Other Features > Monetization را انتخاب کنید.
 • قوانین را بخوانید و تیک موافقت آن را بزنید.
 • یک حساب Adsense بسازید (در مورد این حساب در بالا توضیح داده شد).
 • اولویت‌های کسب درآمدتان را مشخص کنید.

در ادامه به فکر ساختن ویدئوهای جذاب و خلاقانه باشید. ویدئوهایتان می‌توانند محتوای آموزشی، سرگرمی و غیره داشته باشند. بیشترین موضوعاتی که در یوتیوب محبوبیت دارند در مورد بازی، نقد و بررسی محصولات، معرفی بهترین و بدترین محصولات و آموزش هر چیزی هستند.

درآمد زایی از یوتیوب

بهتر است عنوان جذابی برای ویدئوها انتخاب کنید؛ چراکه بیننده اول عنوان را می‌بیند و بعد جذب ویدئو می‌شود. عکس سفارشی یا همان عکسی که اول ویدئو قرار می‌گیرد را جذاب کنید.

اگر حسابی در اینستاگرام، تلگرام و غیره دارید، آدرس یوتیوبتان را در آنجا قرار دهید تا بازدید بیشتری داشته باشید. با اعضای کانال تعامل داشته باشید. اگر کامنتی می‌گذارند به نظراتشان اهمیت بدهید و جوابشان را بدهید. گاهی موضوعات جالبی از دل همین کامنت‌ها پیدا می‌شود.

فروش محصولات

روش های کسب در آمد از یوتیوب

دومین راه از روش های کسب درآمد از یوتیوب، فروش است. چیزهای بسیاری هستند که شما می‌توانید بفروشید. کالاهایی از تی شرت، ماگ قهوه، کیف تا هر چیزی که فکرش را بکنید را می‌توانید در این پلتفرم اجتماعی بفروشید. فروش کالا را با یک ویژگی مخصوص خودتان می‌توانید افزایش دهید و با همان ویژگی تعامل و رابطه‌تان با دنبال کنندگان را بیشتر کنید. عکس بالا را ببینید. رومان آتوود کالاهای بسیار و مختلفی را با همان شعار بیشتر بخند و البته لبخند معروفش می‌فروشد. او شعار Smile More را روی محصولات بسیاری چاپ کرده و می‌فروشد.

حتی می‌توانید با شبکه‌های فروش کالایی که در یوتیوب هستند همکاری کنید و کالای آن‌ها را بفروشید. اگرچه این کار مستلزم رقابت تنگاتنگ با دیگر یوتیوبرهاست. می‌توانید یک قدم فراتر بروید و کالای خودتان را تولید کنید و بفروشید. اگر تولیدکننده محصولی هستید، می‌توانید با یوتیوب فروش محصول را بیشتر کنید.

یک نکته را در فروش محصولات در نظر داشته باشید. با محصولی که می‌خواهید بفروشید یک ویدئو درست کنید؛ مثل ویدئوی طرز استفاده از وسایل. تجربه ثابت کرده است افراد پس از دیدن ویدئوی چگونگی استفاده از یک محصول، ترغیب به خرید آن شده‌اند.

برای ایده تان سرمایه گذار پیدا کنید

نحوه درآمد زایی از یوتیوب در ایران

وقتی تمام چیزی که عملی شدن ایده‌ای که دارید را غیر ممکن می‌کند، پول است، به دنبال یک سرمایه گذار باشید که حاضر شود روی ایده‌تان سرمایه گذاری کند.

اگر به دنبال بودجه برای خرید تجهیزات بهتر، استخدام کارمند، یا هر کار دیگری هستید، می‌توانید با مخاطبان و دنبال کنندگان به اشتراک بگذارید و از بین آن‌ها سرمایه گذار پیدا کنید. در واقع می‌توان گفت پیدا کردن کسی یا کسانی که حاضر شوند به شما پول بدهند بابت یک کار یا ایده، یکی از روش های کسب درآمد از یوتیوب به طور غیرمستقیم است. بیشتر کسانی که توانسته‌اند از طریق یوتیوب سرمایه گذار پیدا کنند، یک تریلر یا ویدئوی جذاب و هیجان انگیز می‌سازند که در آن ایده خود را بیان می‌کنند.

محتوای خود را به رسانه های مجاز بدهید

درآمد زایی از یوتیوب

اگر موفق به ساخت یک ویدئوی وایرال شدید، می‌توانید محتواهایی که تولید می‌کنید را به رسانه‌های مجاز فروش بدهید. شبکه‌های خبری، نمایش‌های تلویزیونی و وب سایت‌های تازه تاسیس و غیره از جمله کسانی هستند که برای خرید ویدئوی وایرال شده شما پول می‌دهند.

اینفلوئنسر شوید

کسب درآمد از YouTube

یکی دیگر از روش های کسب درآمد اینترنتی تبلیغات برای شرکت‌هاست. این روزها اینفلئونسری آسان‌ترین و کارآمدترین راه کسب در آمد است؛ هم برای اینفلوئنسر و هم برای کمپانی تبلیغ کننده. به علت تاثیری که این اشخاص بر روی مخاطبان خود دارند، کمپانی‌های بسیاری به دنبال اینفلوئنسرهای معروف هستند تا محصولاتشان را برایشان تبلیغ کنند. به طور متوسط اینفلوئنسرها بابت هر 1000 عضو، 20 دلار دریافت می‌کنند.

اگر تعداد اعضای کانالتان و بازدید ویدئوهایتان بالا رفت می‌توانید به راحتی از شرکت‌های تولیدکننده پول بگیرید و برایشان تبلیغ کنند. حتی لازم نیست شما به دنبال یک حامی بروید. به محض معروف شدنتان، آنها به شما پیشنهاد همکاری خواهند داد. فقط هنگام تبلیغات به چند نکته توجه داشته باشید تا جذب مخاطبتان بیشتر و بیشتر شود. اول و مهم‌تر از همه اینکه با مخاطب صادق باشید. تمامی ویژگی‌های مثبت و منفی محصول را بازگو کنید. چیزی که واقعا خوب نیست را تبلیغ نکنید. مردم باهوش هستند. فرق راست و دروغ را خیلی راحت متوجه می‌شوند.

چطور فروش خود را افزایش دهیم؟

اگر هرکدام از روش‌های فروش بالا را انتخاب کردید (فروش محصولات دیگری، فروش محصولات خود، تبلیغ و اینفلوئنسری) می‌توانید برای افزایش جذب مخاطب و البته فروش بیشتر راه‌های زیر را مد نظر قرار دهید:

 • از مخاطبان خود بخواهید نظر بدهند که آیا این نوع تبلیغات یا فروش یا حتی آن محصول را دوست دارند یا خیر. یا از آن‌ها بخواهید آن ویدئو را لایک یا دیس لایک کنند.
 • لینک خرید محصول یا لینک کمپانی مورد نظر را قرار دهید.
 • ویدئوهای یوتیوب خود را در پلتفرم‌های دیگر مانند تلگرام، اینستاگرام، وب سایت و غیره قرار دهید تا میزان بازدید افزایش یابد.

چه کسانی کانال یوتیوب را ببینند بهتر است؟

کسب درآمد از یوتیوب برای ایرانی ها

حالا که به فکر ساختن یک حساب یوتیوب افتادید و می‌خواهید از آن در آمدی به دست بیاورید، بهتر است چند نکته زیر را در نظر داشته باشید تا هنگام گرفتن تبلیغات یا فروش محصولات هدفمندتر عمل کنید. با نکات زیر می‌توانید مخاطبانتان را دسته بندی کنید و متناسب با آن تبلیغ کنید یا حتی محصولی بفروشید.

 • جنسیت مخاطبین
 • محدوده سنی که مخاطبان در آن قرار می‌گیرند
 • محدوده جغرافیایی، کشور و شهر، در واقع جایی که ویدئویتان دیده می‌شود
 • مدت زمانی که مخاطبان ویدئوها را نگاه می‌کنند، جهت جلوگیری از ساختن ویدئوهای طولانی و خسته کننده

حالا که راه و روش ساخت یک اکانت جذاب و تمامی روش های کسب درآمد از یوتیوب را بررسی کردیم، این نکته را همیشه و همه جا در نظر داشته باشید که محتوای خلاقانه تولید کنید. از هر چیزی که فکرش را بکنید یک ویدئو در اینترنت وجود دارد. پس شما به فکر متفاوت بودن باشید. این خلاقیت شماست که برای شما مخاطب می‌آورد. آیا شما روش‌های دیگری برای کسب درآمد از YouTube می‌شناسید؟

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران6 دیدگاه
avatar
سارا محمدی
.
29 آبان 1400، 11:13
پاسخ
0
0
از مطلبی که نوشته بودین خوشم اومد امیدوارم این اینترنت رو از ما نگیرن. من خودم به شخصه همه کارام رو اینترنتی انجام میدم. اینجا هر چیزی که میخوایم پیدا میشه و کسایی مثل شما با ارائه مطلبای بدردبخور دارن بهمون کمک میکنن که کارمون سریع تر راه بیفته. حتی دیدم واسه لوله بازکنی برچسب دیگه نیازی نمیشه و با دوتا کلیک ساده میشه چاه بازکن پیدا کرد! دم همگی شما صاحبای سایت های مختلف گرم که اینطوری کارمون رو راحت کردین.
avatar
sara
.
08 فروردین 1400، 00:37
پاسخ
0
0
سایت شما عالی هستش امیدوارم موفق باشید
avatar
اعظم شعبانی
.
23 مهر 1399، 19:55
پاسخ
0
0
درآمد زایی از یوتیوب در ایران چطور هست؟
avatar
وحید
.
07 آبان 1399، 11:35
پاسخ
0
0
@اعظم شعبانی
شما ویدیو رو میسازین و توی یوتیوب آپلود میکنین و وقتی به ۴ هزار ساعت بازدید و هزار نفر دنبال کننده رسیدید میتونید برای درآمد زایی از یوتیوب اقدام کنید بعد از اون یوتیوب روی ویدیوهای شما تبلیغات نمایش میده و معمولا ۵۵ درصد از پول تبلیغات رو به شما میده
avatar
اعظم شعبانی
.
23 مهر 1399، 19:55
پاسخ
0
0
نحوه کسب درآمد از یوتیوب فقط با ویدئو هست؟ منظورم اینه کسب درامد از یوتیوب بدون ساخت ویدیو با محتوای متنی و عکس هم امکان داره؟
avatar
وحید
.
07 آبان 1399، 11:32
پاسخ
0
0
@اعظم شعبانی
بهتره ویدیوی که خودتون میسازین باشه حتی اگه صورت خودتون معلوم نباشه چون اگه از عکس و ویدیوهایی که توی اینترنت هست استفاده کنید یوتیوب معمولا قابلیت درآمدزایی رو برای کانال شما فعال نمیکنه و دلیلش هم اینه که این محتواها قبلا استفاده شدن
avatar
اعظم شعبانی
.
23 مهر 1399، 19:54
پاسخ
0
0
کسب درآمد از یوتیوب برای ایرانی ها امکان پذیره؟ یا حتما باید حساب بانکی خارج از ایران داشته باشیم؟
avatar
سارا زارع
.
19 آبان 1399، 08:39
پاسخ
0
0
@اعظم شعبانی
بله امکان پذیر هست. بهتره که یک نفرو که کامل میشناسید و میدونید پولتونو بالا نمیکشه توی خارج از کشور داشته باشید و به حساب اون شخص حسابتونو باز کنید.
avatar
وحید
.
07 آبان 1399، 11:30
پاسخ
0
0
@اعظم شعبانی
بله امکان پذیره بهترین حالت اینه که با شرکت هایی که چند هزار کانال بهشون متصل هست (که بهشون MCN میگن) همکاری کنین تا هم درآمدتون از تبلیغات بیشتر باشه هم راحت پول رو بهتون برسونن
نمایش 1 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022