کشف بازیگران با استعداد توسط هومن سیدی ؛ از امیر جدیدی تا نوید پورفرج

بازیگران ایرانی کشف شده توسط هومن سیدی
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

هومن سیدی از آن جوانان درجه یک و با استعداد سینمای ایران است که این روزها با سریال قورباغه بسیار موفق ظاهر شده است. موضوع این مطلب، کشف بازیگران با استعداد توسط هومن سیدی در سال‌های اخیر است.

هومن سیدی کارگردان، نویسنده و بازیگر توانمند سینما و تلویزیون است که به وضوح در دو دهه اخیر پس از بازی در فیلم یک تکه نان لحظه‌ای درنگ نکرده و همواره در حال پیشرفت و حرکت به سوی قله‌های موفقیت بوده است. در این مطلب، به یک پرونده متفاوت پرداخته‌ایم. موضوع این پرونده کشف بازیگران با استعداد توسط هومن سیدی است و بطور مختصر به اتفاقاتی که برای این بازیگران در سال‌های بعد از اولین همکاری مشترکشان با سیدی رخ داده اشاره داشته‌ایم. همراه پلازا باشید.

بازیگران ایرانی کشف شده توسط هومن سیدی

آنچه در ادامه می‌خوانید:

بازیگران کشف شده‌ توسط هومن سیدی

هومن سیدی در زمینه‌ کشف بازیگران و معرفی استعدادهای درخشان در چند سال اخیر بسیار خوب عمل کرده است.

امیر جدیدی

بازیگران ایرانی

 • سن: 36 سال
 • اولین همکاری با هومن سیدی: آفریقا
 • آثار مطرح: سیزده، رخ دیوانه، من، عرق سرد، تنگه ابوقریب، قاتل اهلی، روز صفر و قهرمان

امیر جدیدی از مشهورترین ستارگان این روزهای سینمای ایران است که کشف هومن سیدی محسوب می‌شود. جدیدی مربی تنیس هومن سیدی بوده و در ملاقات‌های اولیه این دو نفر، سیدی از امیر جدیدی درخواست کرده تا به دلیل فیزیک، استایل و بیان ویژه‌اش وارد بازیگری شود. امیر جدیدی هم به دلیل علاقه به سینما، با راهنمایی‌های سیدی وارد این عرصه می‌شود و در اولین تجربه کارگردانی او یعنی «آفریقا» نقش‌آفرینی می‌کند.

بعد از آفریقا، امیر جدیدی در فیلم دوم هومن سیدی «سیزده» حضوری قدرتمندتر داشت و همین سبب شد برای دومین نقش‌آفرینی زندگی‌اش برنده دیپلم افتخار بهترین بازیگر فیلم‌های اول شود. این دو فیلم شروع دنیای جدید و متفاوتی بود که امیر جدیدی را  به سیمرغ بلورین جشنواره رساند و این روزها در فیلم جدید اصغر فرهادی نقش اصلی را برعهده دارد.

نوید پورفرج

کشف های هومن سیدی

 • سن: 32 سال
 • اولین همکاری با هومن سیدی: مغزهای کوچک زنگ زده
 • آثار مطرح: مغزهای کوچک زنگ زده، مغز استخوان و زالاوا

نوید پورفرج دیگر بازیگر با استعداد و توانمندی است که سیدی به سینمای ایران معرفی کرده است. پورفرج اولین بار در مغزهای کوچک زنگ زده نقش محوری پررنگی داشت و توانست پا به پای نوید محمدزاده در این اثر بدرخشد. او برای بازی در مغزهای کوچک زنگ زده کاندید دریافت سیمرغ بلورین شد تا نشان دهد قدر موقعیتی که سیدی در اختیار او قرار داده بود را به بهترین شکل دانسته است.

پورفرج پس از فیلم هومن سیدی، در دو فیلم مهم یعنی مغز استخوان و زالاوا ایفای نقش کرد که برای هر دو مجددا کاندید دریافت سیمرغ بلورین شد. زالاوا در جشنواره فجر سی و نهم به نمایش درآمد و تحسین منتقدان و مخاطبان را برانگیخت. پورفرج در فیلم زالاوا نقش یک افسر کرد در زمان رژیم قبلی را بازی کرده است.

یسنا میرطهماسب

بازیگران کشف شده توسط هومن سیدی

 • سن: 21 سال
 • اولین همکاری با هومن سیدی: سیزده
 • آثار مطرح: سیزده، لانتوری، تابستان داغ، درساژ و ملکه گدایان

اگر این روزها سریال ملکه گدایان را دنبال کنید، قطعا با یسنا میرطهماسب آشنا هستید. یسنا هم از کشف های هومن سیدی محسوب می‌شود و اولین بار در فیلم سیزده با او و بازیگران مطرحی چون امیر جعفری، ریما رامین‌فر، نوید محمدزاده، امیر جدیدی و آزاده صمدی همکاری کرد. این همکاری مشترک و درخشش این جوان با استعداد سبب شد خیلی زود سر از کار کارگردانان مطرح دربیاورد.

او در درساژ نقش اصلی مرد فیلم را برعهده داشت و توانست با این فیلم تحسین مخاطبان و منتقدان را برانگیزد. میرطهماسب در سریال ملکه گدایان در نقش سهیل یکی از سرپرست‌های کودکان کار بازی کرده است.

مرجان اتفاقیان

هومن سیدی و مرجان اتفاقیان

 • سن: 32 سال
 • اولین همکاری با هومن سیدی: مغزهای کوچک زنگ زده
 • آثار مطرح: مغزهای کوچک زنگ زده و سیاوش

یکی از بازیگرانی که هومن سیدی او را به سینمای ایران معرفی کرد، مرجان اتفاقیان است. سیدی در مغزهای کوچک زنگ زده نقش تک دختر خانواده را به مرجان اتفاقیان سپرد که هیچگونه تجربه‌ای در بازیگری نداشت و او هم انصافا توانست از عهده این نقش سخت به خوبی بربیاید. این بازیگر در آخرین فیلم سیدی، نقش خواهر شکور (فرهاد اصلانی)، شاهین (نوید محمدزاده) و شهروز (مهیار راحت‌طلب) را بازی می‌کرد که قصه اصلی فیلم حول محور او پیش می‌رفت.

جدیدترین اثر مرجان اتفاقیان سریال سیاوش به کارگردانی سروش محمدزاده است که تاکنون هشت قسمت از آن در شبکه نمایش خانگی پخش شده است. اتفاقیان در این سریال نقش نامزد میلاد کی‌مرام را بازی می‌کند.

محمدامین شعرباف

محمدامین شعرباف در سریال قورباغه

 • اولین همکاری با هومن سیدی: قورباغه

مهمترین بازیگری که هومن سیدی در سریال قورباغه معرفی کرد، محمدامین شعرباف در نقش سروش است. شعرباف مثل تمام بازیگران تازه‌کار سریال قورباغه، هنرجوی آموزشگاه بازیگری سیدی بوده و از اعتمادی که هومن سیدی در سریال جدیدش به او کرده، بهترین استفاده را برده است. در بسیاری از سکانس‌ها شعرباف با بازیگران بزرگی چون نوید محمدزاده، صابر ابر و فرشته حسینی بازی دارد و پا به پای آنها و حتی شاید بهتر از آنها ایفای نقش کرده است.

شعرباف که با درخشش در این مجموعه قطعا آینده درخشان و روشنی در پیش دارد، درباره حضور در سریال قورباغه و همکاری با ستاره‌های مطرح سینما در این سریال گفته است که نوید محمدزاده و صابر ابر بیشترین همکاری و همراهی را برای موفقیت او انجام داده‌اند.

اشکان حسن پور

اشکان حسن پور در سریال قورباغه

 • اولین همکاری با هومن سیدی: مغزهای کوچک زنگ زده
 • آثار مطرح: مغزهای کوچک زنگ زده و قورباغه

اشکان حسن پور از دیگر هنرجویان آموزشگاه بازیگری هومن سیدی است که توانسته با درخشش در دو اثر اخیر این کارگردان توانمندی‌های خود را به رخ بکشد. اشکان حسن پور کاراته‌کار حرفه‌ای است و سال 95 آشنایی او با هومن سیدی و علاقه‌اش به بازیگری سبب شد این بازیگر تازه‌کار و آینده‌دار همکاری با تعدادی از بهترین بازیگران سینما و تلویزیون را در کارنامه خود ثبت کند. بعدها قطعا از اشکان حسن‌پور بیشتر خواهیم شنید.

نیما مظاهری

نیما مظاهری در سریال قورباغه

 • اولین همکاری با هومن سیدی: قورباغه

آخرین بازیگر این فهرست، نیما مظاهری است. مظاهری در سریال قورباغه نقش آباد یک جوان خلافکار مبتلا به ام اس را بازی می‌کند که نوید محمدزاده (نوری) و محمدامین شعرباف (سروش) را در اکثر سکانس‌ها همراهی می‌کند.

مظاهری با چهره و صدای متفاوتی در این نقش ظاهر شده و به شدت دوست‌داشتنی و درخشان بازی کرده است. نیما مظاهری مثل سایر بازیگران حاضر در قورباغه از آموزشگاه بازیگری هومن سیدی کار خود را آغاز کرده است.

همچنین بخوانید :

دیگران

در کنار فهرست بازیگرانی که کشف هومن سیدی به حساب می‌آیند، بازیگران دیگری هم حضور دارند که به خصوص در دو اثر اخیر خود همگی جزو جوانان بااستعداد و آینده‌دار هستند. لادن ژاژه‌وند و مهیار راحت‌طلب در مغزهای کوچک زنگ زده و هادی تسلیمی، شهروز دل افکار، احسان منصوری، هامون سیدی، سعید حاج‌علی و سیامک اتفاقیان در قورباغه بیش از بازیگران فرعی دیگر به چشم آمده‌اند و به احتمال زیاد چند سال دیگر هر کدامشان جزو ستارگان مطرح سینما و تلویزیون ایران شوند.

کلام آخر

هومن سیدی با آثار اخیر خود نشان داده نه تنها در زمینه کارگردانی، نویسندگی و بازیگری یکی از بهترین‌هاست، بلکه توانایی بالایی در حیطه کشف استعدادهای نوظهور و بازی گرفتن از آنها دارد. شما کدامیک از بازیگرانی که سیدی آنها را کشف کرده را بیشتر قبول دارید؟ بازی کدامیک از بازیگران فهرست فوق را می‌پسندید؟ به نظرتان کدامیک از بازیگران سریال قورباغه می‌توانند در سال‌های آتی جزو ستارگان بزرگ سینما و تلویزیون باشند؟

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 54.6 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.2 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 15 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 12 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 11 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 9 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 7 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 3 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401