ترفندهای عکاسی از کودکان ؛ آموزش عکاسی از کودک در فضای باز و خانه

نکات عکاسی از کودکان
  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

همه ما حداقل یک بار عکاسی از کودکان را امتحان کرده‌ایم، ولی نتوانسته‌ایم حتی یک عکس خوب هم ثبت کنیم. آموختن ترفندهای عکاسی از کودکان می‌تواند برای به تصویر کشیدن دنیای واقعی آن‌ها به شما کمک کند. پس برای آشنایی با انواع ژست عکاسی کودکان و نکات عکاسی از آن‌ها ما را در این مطلب همراهی کنید.

عکاسی از کودکان در عین لذت‌بخش بودن، می‌تواند کاری چالش‌برانگیز باشد، زیرا بیشتر کودکان علاقه‌ای به ژست گرفتن برای دوربین ندارند. به خصوص وقتی که بچه‌ها در حال بازی هستند، نمی‌توان از آن‌ها انتظار داشت بدون دردسر برای دوربین ژست بگیرند. در حین عکاسی از کودک همه چیز خیلی سریع اتفاق می‌افتد و این موضوع ثبت لحظه را برای عکاس بسیار دشوار می‌کند.

در ویدیوی زیر می‌توانید با «نکاتی در مورد عکاسی از کودکان» آشنا شوید.

در نهایت بسیاری از ما پس از عکاسی از کودک در منزل و یا عکاسی از کودک در فضای باز، با عکس‌های تار و خارج از فوکوس روبرو می‌شویم. در این‌جاست که در می‌یابیم باید ترفندها و نکات عکاسی از کودکان را بیاموزیم تا مهارت‌های خود را در عکاسی بهبود بخشیم و نتایج بهتری بگیریم. عکاسی پرتره از‌ کودکان با عکس‌هایی که پس از گفتن جمله به دوربین نگاه کن و لبخند بزن می‌گیریم، بسیار متفاوت است. یک پرتره واقعی نشان‌دهنده شخصیت و انرژی منحصر به فرد هر کودک است و دنیای او را همانطور که هست ثبت می‌کند.

در این مقاله از پلازا به معرفی ترفندهای عکاسی از کودکان می‌پردازیم و اطلاعات مفیدی را درباره ژست عکاسی کودک، در اختیار شما قرار می‌دهیم. برای آشنایی با اصول عکاسی از کودکان با ما همراه ما باشید.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

ترفندهای عکاسی از کودکان

ژست عکاسی کودکان

عکاسی از کودکان می‌تواند یک فرآیند شاد و نشاط‌آور باشد، اما در عین حال بسیار دشوار و چالش‌برانگیز است. چه بخواهید شغل خود را به عنوان یک عکاس پرتره شروع کنید و چه فقط بخواهید لحظاتی را با خانواده خود ثبت کنید، چیزهای زیادی وجود دارد که باید در مورد عکاسی از کودکان و ژست عکاسی کودکان بدانید. در اینجا کاربردی‌ترین نکات عکاسی از کودک را آورده‌ایم که می‌توانند برای عکاسی از کودک در طبیعت و یا عکاسی از کودک در خانه به شما کمک کنند.

10. از کودک همانطور که هست عکاسی کنید، نه آنطور که می خواهید

زیبایی عکاسی از کودکان در ثبت لحظات واقعی است و بهترین عکس‌ها اغلب بدون برنامه‌ریزی قبلی ثبت می‌شوند. کودکان صادق هستند و معمولاً احساسات خود را به صورت واقعی نشان می‌دهند. این موضوع باعث می‌شود که پرتره‌های آن‌ها به عکس‌هایی خاص و تکرارنشدنی تبدیل شود. بهتر است که شما در کلاس‌های آموزش عکاسی پرتره از کودکان شرکت کنید، ولی به یاد داشته ‌باشید که عکاسی از کودکان در واقع توانایی ثبت لحظه‌های متفاوت و بامزه است. عکاس باید آماده باشد تا وقتی کودکان لبخند می‌زنند، می‌خندند و یا در حال بازی هستند، از آن‌ها عکس بگیرد.

9. کودکان را وادار نکنید در مقابل دوربین ژست بگیرند

راهنمای ژست عکاسی کودک در خانه و ژست عکاسی کودک در طبیعت را دور بیندازید و بگذارید بچه‌ها همانی باشند که هستند. در هر ژست و حالتی از کودک عکس بگیرید، حتی اگر عالی نباشد؛ چون در غیر این صورت کودک فکر می‌کند اشتباه کرده ‌است و در عکس‌های بعدی دچار استرس و اضطراب می‌شود. تعداد زیادی عکس بگیرید و فقط منتظر بهترین لحظه نباشید؛ زیرا ممکن است هرگز بهترین لحظه فرا نرسد. به احتمال زیاد، تصاویر تار بسیاری خواهید داشت، ولی در میان آن‌ها چند عکس خوب که از وضوح قابل قبولی برخوردار باشند نیز پیدا می‌کنید.

ترفند عکاسی از کودکان

8. ارتباط خوبی با کودک برقرار کنید

برقراری رابطه خوب با کودک مهم‌ترین مرحله در عکاسی از کودکان است. شما باید با کودک تعامل داشته ‌باشید و از او بخواهید ایده‌های خود را با شما در میان بگذارد و در نهایت از این ایده‌ها استفاده کنید. گفتگو با بچه‌ها، دشوارتر از آن است که به نظر می‌رسد. هرگز به آن‌ها دستور ندهید یا آن‌ها را تحقیر نکنید. بهتر است درباره چیزهای واقعی صحبت کنید و حرف‌های تکراری نزنید و سوال‌های کلیشه‌ای نپرسید. از کارهایی که دوست دارند انجام دهند بپرسید و درباره کودکان و شخصیت آن‌ها اطلاعات بیشتری به دست آورید. چنین کاری باعث می‌شود تا کودک با شما احساس راحتی بیشتری کند و شخصیت واقعی خود را نشان دهد. اگر کودک در مقابل دوربین شما راحت باشد، می‌توانید بهترین عکس‌ها را ثبت کنید.

7. کودکان را خسته نکنید

اگر با یک مدل کودک حرفه‌ای کار نمی‌کنید، جلسات عکاسی شما نباید بیش از یک ساعت طول بکشد. در هنگام عکاسی از کودکان همواره به علائم و نشانه‌های خستگی در کودک توجه کنید و جلسه را بیشتر از آن ادامه ندهید. به عبارت دیگر، زمان برای عکاسی از کودکان بسیار ارزشمند است؛ بنابراین زمان را غنیمت بشمارید و تا فرصت دارید، بیشترین و بهترین عکس‌ها را بگیرید.

گذراندن یک یا چند دوره آموزش عکاسی برای کودکان کافی نیست. شما باید یک عکاس حرفه‌ای باشید، وسایل و ابزار کار خود را به خوبی بشناسید و بدانید که چگونه یک عکس با کیفیت بگیرید. شما برای عکاسی از کودکان فقط یک پنجره زمانی کوتاه پیدا می‌کنید؛ پس از آن استفاده کنید.

6. از نور طبیعی در محیط طبیعی استفاده کنید

استودیوها می‌توانند برای بچه‌ها ترسناک باشند و یا آن‌ها را مضطرب کنند. به شما توصیه می‎‌کنیم در عکاسی از کودکان تا جایی که می‌توانید از استودیو استفاده نکنید؛ مگر اینکه کار، تجاری و تبلیغاتی باشد. پیشنهاد می‌کنیم لوکیشن‌هایی ساکت و آرام، با سایه و نور مناسب را در فضای باز پیدا کنید. شما می‌توانید در دوره‌های آموزش عکاسی از کودک در فضای باز و عکاسی کودک در طبیعت شرکت کنید و مهارت خود را در این زمینه افزایش دهید.

بیشتر بچه‌ها حوصله آرام نشستن را ندارند. بهتر است در عکاسی از کودکان، همیشه از نور طبیعی استفاده کنید و در ساعت‌های طلایی روز، از آن‌ها در یک فضای باز عکس‌هایی رویایی بگیرید. البته برای عکس‌های سیاه و سفید می توانید در خانه و هر ساعت از روز عکاسی کنید.

عکاسی از کودکان

5. ارتفاع خود را تا قد کودک کاهش دهید

در هنگام عکاسی از کودکان شما نباید به ژست آن‌ها توجه کنید، بلکه باید به ثبت لحظه‌ای تکرارنشدنی و خاص تمرکز کنید. زمانی که از بچه‌ها عکاسی می‌کنید، باید دنیای واقعی آن‌ها را به تصویر بکشید و داستان یک لحظه را در عکسی برای همیشه حفظ کنید. بنابراین تا آنجا که ممکن است به زمین نزدیک شوید و حتی اگر لازم بود روی آن دراز بکشید تا تصویری را خلق کنید که احساس ارتباط بیشتری با جهان کودک را به نمایش بگذارد.

4. کمی بچگی کنید و با سوژه خود همراه شوید

در زمان عکاسی از کودکان شما هم کمی بچگی کنید تا بچه‌ها بیشتر با شما احساس راحتی کنند و لذت ببرند. مثل یک کودک بخندید، شوخی کنید و خود را رها کنید. سعی کنید با خواندن آهنگ و شعر آن‌ها را بخندانید، یا برایشان برقصید و شکلک درآورید. اگر می‌خواهید در زمان عکاسی، بچه‌ها به شما نگاه کنند و در عین حال طبیعی رفتار کنند، برای آن‌ها داستان تعریف کنید. فراموش نکنید که در نهایت هدف داشتن اوقاتی خوش برای شما و به خصوص بچه‌ها است.

3. از کودکان تشکر کنید و به آنها جایزه بدهید

تشویق کردن کودکان در حین عکاسی از آن‌ها بسیار مهم است. شما با جایزه دادن به ‌کودکان در واقع از آن‌ها برای همکاری کردن تشکر می‌کنید. در عین حال آن‌ها برای ادامه کار نیز مشتاق می‌شوند. شما می‌توانید با دادن خوراکی و یا اسباب‌بازی‌ به بچه‌ها، ذوق و هیجان آن‌ها را ثبت کنید. در عکاسی از کودکان به دنبال بهترین ژست عکس کودک در منزل و یا زیباترین ژست عکاسی کودک دختر و پسر نباشید و بچه‌ها را کلافه نکنید. شما می‌توانید با جایزه دادن به کودکان عکس‌العمل آن‌ها را ثبت کنید و عکس‌های واقعی بگیرید.

عکاسی از کودک

2. سوژه عکاسی خود را از قبل انتخاب کنید

عکاسی از کودکان با توجه به شخصیت آن‌ها شما را با چالش‌های متفاوتی روبرو می‌کند. کودکی که می‌خواهید از او عکاسی کنید را بشناسید و خود را آماده کنید. این شما هستید که باید خود را با کودک همراه کنید؛ پس سعی نکنید او را کنترل کنید. فراموش نکنید برای عکاسی از کودک از والدین او اجازه بگیرید. بهتر است یک همراه در جلسه عکاسی در کنار کودک و شما باشد.

1. لذت ببرید

عکاسی از کودکان را برای خود به کاری سرگرم‌کننده تبدیل کنید. مهم نیست که در یک جلسه عکاسی چه عکسی می‌گیرید، هدف این است که ‌بچه‌ها با لبخند به خانه بروند و برای دیدن عکس‌های خود مشتاق باشند. شما برای عکاسی از کودکان باید واقعاً عاشق تعامل با آن‌ها باشید. کار اصلی شما این است که کمک کنید به بچه‌ها خوش بگذرد. وقتی آن‌ها از ارتباط با شما لذت ببرند و اوقات خوشی را سپری کنند، لحظات با ارزش و نابی را رقم می‌زنند که می‌توانید آن‌ها را ثبت کنید. تمام چیزی که شما باید به یاد داشته باشید این است که احساسات کودکان را بشناسید، حال و هوای آن‌ها را درک کنید و سپس لنز مناسب را انتخاب کنید و تمام لحظات را ثبت کنید.

کلام آخر

ژست عکاسی کودک

عکاسی از کودکان می‌تواند یک شغل بسیار شیرین و یا یک سرگرمی نشاط‌آور باشد، اما سختی‌هایی نیز دارد. گاهی کودکان با شما همکاری نمی‌کنند و یا وسط جلسه عکاسی خسته می‌شوند. ممکن است که در یک جلسه کامل هیچ عکس خوبی گرفته نشود. برخی اوقات نیز در این میان خاطره‌ای برای یک عمر ساخته می‌شود و عکسی ثبت می‌شود که هیچگاه تکرار نخواهد شد. یک عکس، جزئیات لحظات خاص و ناب زندگی را مستند می‌کند و روزهای خوب را در خاطر ما حفظ می‌کند. شما می‌توانید با آموختن ترفندهای عکاسی از کودکان و بهترین ژست عکاسی کودکان، با ایجاد اوقاتی خوش برای آن‌ها لحظات زیبایی را ثبت کنید و عکس‌هایی بگیرید که در آن‌ها روح زندگی جریان دارد.

کدام یک از ترفندهای فهرست بالا را امتحان کرده‌اید؟ جای کدام ترفند در فهرست ما خالی است؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها