ترفندهای عکاسی از لباس و پوشاک مد روز

عکاسی از لباس
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

ترفندهای عکاسی از لباس چیست؟ چطور می‌توانیم عکس‌هایی بگیریم که در عین زیبایی کارآمد و مفید باشند؟ در ادامه این مقاله به تکنیک های عکاسی از لباس می‌پردازیم.

اگر فروش اینترنتی پوشاک داشته باشید، یکی از راه‌های موثر برای افزایش فروش، عکاسی از پوشاک با روش اصولی است. محصولات شما باید در تصاویر واضح باشند و تمام ویژگی‌هایشان مشخص. به همین منظور ما تصمیم گرفتیم تا در این مقاله از پلازا از نکاتی کاربردی در رابطه با نحوه عکاسی از لباس برایتان بگوییم. همراه ما باشید.

عکاسی از پوشاک

آنچه در ادامه می‌خوانید:

ترفندهای عکاسی از لباس

احتمال بسته شدن فروش اینترنتی شما یا برعکس پرفروش شدن کارتان، همه به کیفیت عکاسی شما از محصولاتتان بستگی دارد. در این بخش مرحله به مرحله از روش های عکاسی از لباس، خواهیم گفت؛ مانند تجهیزاتی که نیاز دارید، آماده کردن پوشاک، درست کردن استودیو عکاسی حتی در خانه و غیره. همراه ما باشید.

1. روش عکاسی خود را انتخاب کنید

شما برای عکاسی از پوشاک چند راه پیش‌رو دارید که با انتخاب یکی از آن‌ها می‌توانید آمادگی لازم را برای شروع کار به‌دست آورید.

راه اول: استفاده از مانکن نامرئی

ترفندهای عکاسی از لباس

خریداران آنلاین شاپ‌ها بیشتر جذب لباسی می‌شوند که بتوانند ظاهر آن را بر تن خود تصور کنند. استفاده از مانکن راه‌حل خوب و به صرفه‌ای است؛ چراکه در این صورت شما نیازی به استخدام یک مدل برای عکاسی از لباس ندارید.

نکته: توجه کنید که مانکن شما صاف ایستاده باشد. در بسیاری از بوتیک‌ها از مانکن‌هایی استفاده می‌شود که در ژست‌هایی متفاوت ایستاده‌اند. اما این موارد برای عکاسی از پوشاک به دلیل نشان ندادن درست حالت البسه مناسب نیستند.

راه دوم: استخدام مدل

اگر توان مالی استخدام یک مدل را دارید، این کار را انجام دهید. مدل‌ها می‌توانند هر ژست و زاویه‌ای که برای عکاسی از لباس می‌خواهید را به شما بدهند.

نکته: توجه کنید که ژست و زاویه مورد نظرتان طوری نباشد که مشتری را از دیدن جزئیات البسه محروم کند.

راه سوم: پهن کردن البسه

تکنیک های عکاسی از لباس

پهن کردن لباس‌ها یکی از ساده‌ترین روش‌های عکاسی از لباس است. کاربرد بیشتر و بهتر این روش برای لباس و جوراب است. برای یک عکاسی خوب با این روش شما به یک ملحفه سفید نیاز دارید که روی زمین بگذارید. فراموش نکنید که در صورت نیاز لباس‌ها را اتو بزنید.

2. تجهیزات خود را آماده کنید

عکاسی از لباس و پوشاک

تجهیزات شما نیازی نیست که لزوما گران قیمت باشند.

 • یک دوربین معمولی یا حتی اگر دوربین موبایلتان خوب باشد کافی است.
 • نورپردازی یک مقوله اساسی و مهم در عکاسی از پوشاک است؛ چراکه خریداران شما می‌خواهند جزئیات محصولاتتان را ببینند.
 • یکی از راه‌های جلوگیری از لرزش دست استفاده از سه‌پایه است؛ چه برای دوربین و چه برای موبایل.

3. البسه را آماده کنید

عکاسی از لباس ها

 • چک کنید که لباس‌ها همه اتو شده و مرتب باشند.
 • دکمه‌های موجود را ببندید.
 • اگر محصولتان کراوات، خز و یا ریشه دارد، از مرتب بودنشان اطمینان حاصل کنید.
 • دقت کنید که لباس‌ها کثیف و لک نباشند.

4. استودیو عکاسی را آماده کنید

مهم نیست که شما یک استودیو تخصصی دارید و یا در خانه و مغازه عکاسی می‎‌کنید، تنها نورپردازی و دوربین است که اهمیت دارد. اول از همه پس‌زمینه عکاسی خود را درست کنید (استفاده از ملحفه سفید روی زمین یا دیوار). سپس بروید سراغ نورپردازی که اگر مدل دارید بهتر است در صورت وجود امکانات از سه جهت نورپردازی شود.

5. تنظیمات دوربین را چک کنید

آموزش عکاسی از لباس

یکی از ترفندهای عکاسی از پوشاک این است که در صورت داشتن دوربین حرفه‌ای به این فاکتورها توجه شود: دیافراگم، حساسیت ایزو و سرعت شاتر.

 • دیافراگم: برای عکاسی از لباس بهتر است که f/stop دوربینتان را بالا ببرید، چیزی ما بین f/8 و f/11. این کار فوکوس دوربینتان را برای محصول بالا می‌برد
 • سرعت شاتر: ایده‌آل سرعت شاتر برای عکاسی از لباس 1/125 است.
 • حساسیت ایزو: میزان حساسیت ایزو در عکاسی از پوشاک چیزی مابین 400 و 800 است. اما اگر از نور غیرطبیعی استفاده می‌کنید این عدد بهتر است که برای کاهش نویز تصویر مابین 600 و 800 باشد.

6. عکاسی را شروع کنید

عکاسی لباس

 • از سه‌پایه و یا تکیه‌گاهی ثابت برای جلوگیری از لرزش دست استفاده کنید.
 • مدل یا مانکن وسط تصویر باشند.
 • به جای زوم دیجیتال به سوژه نزدیک شوید تا کیفیت تصویر پایین نیاید.
 • تایمر دوربین را روی دو ثانیه قرار دهید تا پیش از عکاسی مجدد فوکوس کند.

7. جزئیات را به نمایش بگذارید

ترفند‌های عکاسی تبلیغاتی لباس

از به نمایش گذاشتن جزئیات غافل نشوید. هیچ‌ چیز بدتر از این نیست که مشتری بعد از دریافت محصول متوجه شود که جنس لباس طوری که تصور می‌کرده، نیست و یا ببیند که به جای دکمه از زیپ استفاده شده است.

از تمام جزئیات عکاسی کنید؛ زیپ، دکمه، کوک، برچسب، پارچه و هر چیزی که تصور می‌کنید مشتری باید پیش از خرید از آنها مطلع باشد. هرچه اطلاعاتی که می‌دهید بیشتر باشد، تعداد سوالاتی که خریداران مطرح می‌کنند هم کاهش می‌یابد.

8. ترفندهای عکاسی از پوشاک

عکاسی از لباس ها

در این بخش به چند تا از ترفندهای عکاسی از لباس می‌پردازیم:

 • اگر لباس برای مدل و یا مانکن گشاد بود با استفاده از سنجاق و گیره اندازه کنید.
 • برای تکان خوردن البسه و حالت دادن به آن‌ها از فن استفاده کنید.
 • حتما پوشاک را اتو کنید؛ چراکه کوچک‌ترین چروک می‌تواند تاثیر منفی بگذارد.

9. عکاسی با ترفند Ghost mannequin

عکاسی از لباس به صورت حرفه ای

یکی دیگر از ترفندهای عکاسی از لباس ترفند Ghost mannequin یا همان مانکن نامرئی است. در این روش شما لباس موردنظر را تن یک مانکن می‌کنید و با استفاده از برنامه فتوشاپ مانکن را حذف می‌کنید. این روش کمی سخت و زمان‌بر است، اما بی‌شک ارزشش را دارد. در ادامه این بخش به توضیح مرحله به مرحله این تکنیک عکاسی از لباس می‌پردازیم.

 • ابتدا یک عکس خوب از لباس بر تن مانکن و یا مدل بگیرید (مانند عکس بالا).
 • حالا لباس را پشت و رو کنید و از قسمت یقه عکس بگیرید.

عکاسی از لباس با مانکن

 • عکس اول را در برنامه فتوشاپ لود کنید و با استفاده از قابلیت Pen tool قسمت یقه عکس اول را برش دهید و سپس عکس دوم را در قسمت موردنظر جای‌گذاری کنید و تمام.

عکاسی از لباس و پوشاک

10. ادیت عکس‌ محصولات

پس از اتمام عکاسی حالا نوبت به ادیت تصاویر می‌رسد. حال منظور ما از ادیت چیست؟ اگر تمایل داشته باشید که عکس البسه را در صفحه مجازی فروشگاه خود پست کنید، بهتر است که همگی یک‌دست و تم آن‌ها هماهنگ و مشابه باشد. می‌توانید با خلاقیت خودتان برای پست‌ها طرحی بریزید و اطمینان داشته باشید که این کار به افزایش توجه خریداران و در نتیجه افزایش فروش محصولاتتان کمک خواهد کرد. همچنین عکس‌های گرفته شده بهتر است همگی در یک اندازه معین برش خورده و نور و پس‌زمینه آن‌ها تنظیم گردد. به این نکته توجه کنید که ادیت و افکت بیش از حد بر روی تصاویر می‌تواند نتیجه معکوس و منفی داشته باشد.

11. صبور باشید

عکاسی مانند تمام حرفه‌های دیگر نیاز به تمرین دارد. پس از اولین تصاویری که می‌گیرید انتظار بالایی نداشته باشید و مدام تمرین کنید. زاویه، میزان نور و تنظیمات دوربین را بارها تغییر دهید تا به نتیجه دلخواه برسید.

کلام پایانی

ایده عکاسی از لباس

در این مقاله از پلازا به آموزش عکاسی لباس پرداختیم. سعی کردیم تا از جزئی‌ترین مسائل تا کمی پیشرفته‌تر بنویسیم تا برای همه قابل استفاده باشد. شک نکنید که یکی از راه‌های اساسی جذب مشتری پست کردن تصویر باکیفیت، زیبا و همه جانبه است. سعی کنید از هیچکدام از موارد بالا غافل نشوید و با تمرین و تکرار عکاسی از لباس ها، به نتیجه دلخواه برسید. آیا شما در زمینه عکاسی از لباس و پوشاک تخصص و یا تجربه دارید؟ اگر نکته‌ دیگری به ذهنتان رسید حتما در قسمت نظرات برایمان بنویسید. با آرزوی کسب و کاری پر رونق برای شما.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها