لغو پیامک تبلیغاتی ایرانسل و همراه اول چگونه است؟

لغو پیامک تبلیغاتی ایرانسل / لغو پیامک تبلیغاتی همراه اول
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

اگر از دریافت پیامک‌های تبلیغاتی خسته شده‌اید، با ما همراه باشید تا با روش‌های لغو پیامک تبلغاتی ایرانسل و لغو پیامک تبلیغاتی همراه اول آشنا شوید.

مطمئنا همه ما تجربه دریافت پیامک‌های تبلیغاتی را در طول شبانه‌روز داشته‌ایم. فرقی نمی‌کند که شما مشترک کدام اپراتور باشید، پیامک‌های تبلیغاتی از همه اپراتورها ارسال می‌شوند. این موضوع زمانی آزاردهنده می‌شود که شما تمایلی برای دریافت پیامک‌های تبلیغاتی ندارید، اما همه روزه شاهد حجم زیادی از این پیامک‌ها در Inbox گوشی خود هستید.

اگر از دریافت پیامک‌های تبلیغاتی خسته شده‌اید و به دنبال راهی برای جلوگیری از ارسال آن‌ها هستید، با پلازا همراه باشید. ما در این مطلب قصد داریم روش‌های لغو پیامک تبلیغاتی ایرانسل، لغو پیامک تبلیغاتی همراه اول و رایتل را به شما آموزش دهیم.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

 لغو پیامک تبلیغاتی ایرانسل

اپراتور ایرانسل به طور خودکار همه روزه تعداد زیادی پیامک تبلیغاتی را برای مشترکین فعال خود ارسال می‌کند و این درحالی‌ست که مشترکین غالبا تمایلی برای دریافت چپنین پیامک‌های تبلیغاتی ندارند. البته جای نگرانی نیست، روش‌هایی برای لغو پیامک تبلیغاتی ایرانسل وجود دارد. اما قبل از پرداختن به روش‌های غیر فعال کردن پیامک تبلیغاتی به چند نکته مهم در این زمینه توجه کنید:

انواع پیامک‌های تبلیغاتی که به گوشی شما ارسال می‌شوند، همه از نوع تبلیغاتی نیستند. بعضی پیامک‌ها از نوع خدماتی هستند، مانند پیامک‌های تراکنش‌های بانکی، پیامک‌های حکومتی، پیامک‌های پلیسی، قضایی و غیره. این نوع پیامک‌ها برای اطلاع رسانی و ارائه خدمات هستند و راهی برای حذف پیامک های تبلیغاتی از این نوع وجود ندارد.

برخی از پیامک‌ها تبلیغاتی‌اند، یعنی هدف آن‌ها تبلیغات یک محصول و یا نوعی خدمت‌رسانی است، مانند حراج‌های فصلی. برخی از پیامک‌ها نیز که به پیامک‌های ارزش افزوده یا VAS معروفند، در ازای ارائه محتوا به شما مبلغی را از حسابتان کسر می‌کنند، مانند پیامک‌هایی در مورد موارد آموزشی، بهداشتی و مسابقه. اکثرا این نوع پیامک‌ها هستند که باعث می‌شوند مشترکین اپراتورها به دنبال راهی برای غیر فعالسازی پیامک های تبلیغاتی باشند. شما می‌توانید با روش‌هایی که در این مطلب ذکر می‌کنیم، برای غیر فعال سازی پیامک های پولی تبلیغاتی اقدام کنید.

نکته دیگر این‌ است که پیامک‌های اطلاع رسانی که از اپراتورها ارسال می‌شوند، جزء پیامک‌های تبلیغاتی محسوب نمی‌شوند، لذا چنانچه روش‌های لغو پیامک های تبلیغاتی را انجام دهید، همچنان این نوع پیامک‌های اطلاع رسانی را دریافت خواهید کرد. برای لغو پیامک تبلیغاتی ایرانسل چند روش وجود دارد که در این قسمت به آن‌ها می‌پردازیم.‌

لغو پیامک تبلیغاتی ایرانسل از طریق پیامک

برای قطع پیامک تبلیغاتی ایرانسل، شما می‌توانید از روش ارسال پیامک به اپراتور ایرانسل استفاده کنید. برای این کار، عدد 2 را به شماره 5005 ارسال کنید. ارسال این پیامک برای شما هزینه‌ای ندارد.

تماس با پشتیبانی ایرانسل برای قطع پیامک تبلیغاتی ایرانسل

برای لغو پیامک تبلیغاتی ایرانسل، با شماره 700 تماس بگیرید و درخواست خود را مبنی بر غیر فعالسازی پیامک های تبلیغاتی ثبت کنید. اگر با خطی غیر از ایرانسل می‌خواهید تماس بگیرید، شماره 09377000000 را بگیرید و درخواست حذف پیامک تبلیغاتی ایرانسل را بدهید.

استفاده از کد USSD

برای عدم دریافت پیامک‌های تبلیغاتی ایرانسل می‌توانید از یک کد دستوری استفاده کنید. کد ارسالی برای لغو پیامک تبلیغاتی برای هر سه اپراتور ایرانسل، همراه اول و رایتل مشترک است. برای لغو پیامک تبلیغاتی ایرانسل از طریق کد USSD مراحل زیر را طی کنید:

 • کد دستوری *800# را شماره گیری کنید.
 • شما وارد منویی می‌شوید که شامل این گزینه‌ها است: خدمات فعال یا سرویس‌های فعال، قطع خدمات، قطع تبلیغات، تبلیغ از خط شخصی و استعلام سرشماره.
 • اگر در صفحه اول گزینه قطع تبلیغات را مشاهده نکردید، برای نمایش سایر گزینه‌ها، # را وارد کنید.

غیر فعال کردن پیامک تبلیغاتی

 • سپس عدد 3 را برای قطع تبلیغات وارد کنید.
 • بعد از انجام این مرحله، پیامی ظاهر می‌شود که از قطع پیامک تبلیغاتی ایرانسل تا 24 ساعت آینده خبر می‌دهد، آن را OK کنید.

استفاده از اپلیکیشن ایرانسل من

یکی از روش‌های غیر فعال کردن پیامک تبلیغاتی، استفاده از اپلیکیشن ایرانسل من است. برای انجام این کار مراحل زیر را طی کنید:

 • بعد از نصب اپلیکیشن ایرانسل من بر روی گوشی خود، آن را باز کنید.
 • منوی سه خطی در بالای صفحه را لمس کنید.
 • گزینه پرونده را انتخاب کنید.

لغو پیامک های تبلیغاتی

 • در تب تنظیمات، گزینه مدیریت پیامک‌های تبلیغاتی را لمس کنید.

توجه داشته باشید که اگر برای لغو پیامک تبلیغاتی ایرانسل از روش دیگری استفاده کرده باشید، در اینجا گزینه فعال‌سازی پیامک‌های تبلیغاتی را مشاهده خواهید کرد.

شماره گیری کد دستوری *5006#

شما همچنین می‌توانید برای لغو پیامک تبلیغاتی ایرانسل کد *5006# را شماره گیری کنید. سپس عدد 1 را ارسال کنید. با ارسال این عدد، پیامی را دریافت می‌کنید که می‌گوید برای عدم دریافت پیامک‌های تبلیغاتی، کلید واژه LAGHV را ارسال کنید.

لغو طرح های 8282 و 8686

توجه داشته باشید اگر یکی از طرح‌های پیامکی ایرانسل را فعال کرده باشید، مانند طرح 8282 و یا طرح 8686، برای لغو آن‌ها به روش زیر عمل کنید.

برای لغو طرح سامانه 8282 ایرانسل:

 • ابتدا یک پیامک به 131 برای دریافت رمز ورود به ویترین ایرانسل ارسال کنید.
 • سپس به سایت ویترین ایرانسل مراجعه کنید و در بالای سایت گزینه ورود به سیستم را انتخاب کنید.
 • در بخش شناسه، شماره موبایل خود را وارد کنید. در بخش رمز عبور، رمزی را که از طریق پیامک دریافت کرده‌اید را وارد کنید.
 • سپس به «سرویس مبتنی بر پیام کوتاه» بروید و در قسمت «شارژ خودکار- همه بسته‌های من» طرح‌هایی که فعال کرده‌اید را لغو اشتراک کنید.

برای لغو طرح 8686 ایرانسل:

 • عبارت Laghv Pishvaz یا Laghv را به شماره 8686 ارسال کنید.

لغو پیامک تبلیغاتی همراه اول

مشترکین اپراتور همراه اول، برای غیر فعال کردن پیامک تبلیغاتی همراه اول می‌توانند به روش‌های زیر عمل کنند:

فرستادن عدد یک به 8999

با ارسال این عدد پیامکی به شما ارسال می‌شود که خبر قطع پیامک تبلیغاتی همراه اول را می‌دهد.

شماره گیری کد دستوری *8999#

با شماره‌گیری کد دستوری *8999#، کد غیر فعالسازی پیامک تبلیغاتی همراه اول را می‌توانید انتخاب کنید و نتیجه آن در مدت 24 ساعت به شما اعلام می‌شود.

شماره گیری کد دستوری *800#

برای ارسال کد لغو پیامک تبلیغاتی همراه اول، کافیست کد دستوری *800# را شماره‌گیری کنید. در این روش از سرویس‌های فعال سیم کارت خود مطلع می‌شوید، سپس مواردی را که نمی‌خواهید، غیرفعال می‌کنید.

برقراری تماس با مرکز اطلاع رسانی 9990

برای لغو پیامک تبلیغاتی همراه اول، می‌توانید با شماره 9990 تماس گرفته و مشکل خود را در مورد حذف پیامک های تبلیغاتی همراه اول با اپراتور مطرح کنید.

استفاده از اپلیکیشن همراه اول

با نصب این اپلیکیشن، در بخش خدمات می‌توانید برای لغو پیامک تبلیغاتی همراه اول اقدام کنید.

لغو پیامک تبلیغاتی رایتل

مشترکین اپراتور رایتل برای غیر فعالسازی پیامک های تبلیغاتی می‌توانند از روش‌های زیر استفاده کنند:

با استفاده از اپلیکیشن رایتل من

بعد از نصب نرم افزار رایتل من، می‌توانید از منوی مدیریت خدمات پیامکی انبوه و ارزش افزوده نسبت به حذف پیامک های تبلیغاتی اقدام کنید.

ارسال یک پیامک بدون متن به شماره 800 و یا شماره 195

شما می‌توانید یک پیامک خالی به هر یک از شماره‌های فوق ارسال کنید. طی مدت 24 ساعت، نحوه لغو پیامک تبلیغاتی به شما اعلام خواهد شد.

شماره گیری کد دستوری *800# و یا کد دستوری *195#

با شماره‌گیری هر یک از این دو کد دستوری، گزینه‌های زیر نمایش داده می‌شوند که با وارد کردن عدد مربوط به هر گزینه، دستور مربوط به آن اجرا می‌شود.

 • خدمات فعال
 • قطع خدمات محتوایی
 • قطع تبلیغات
 • تبلیغ از خط شخصی
 • هزینه خدمات ارزش افزوده

در مطلب بالا با آموزش لغو پیامک های تبلیغاتی ایرانسل و همچنین اپراتور همراه اول و رایتل آشنا شدید. امیدواریم این مطلب آموزشی رضایت خاطر شما را فراهم کرده باشد. شما از کدام یک از روش‌های ذکر شده در مطلب فوق برای غیر فعال کردن پیامک تبلیغاتی استفاده کرده‌اید؟ مشترکین اپراتورهای ایرانسل، همراه اول و یا رایتل می‌توانند هر یک از روش های لغو پیامک های تبلیغاتی را امتحان کنند و نتیجه را با در میان بگذارند.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022