بیوگرافی گروه متالیکا ؛ تاریخچه، اعضا و افتخارات

متالیکا
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

در این مقاله با بیوگرافی گروه موسیقی متالیکا (Metallica)، یکی از پرطرفدارترین گروه‌های موسیقی تاریخ، آشنا خواهید شد و تاریخچه متالیکا را به همراه اعضا و افتخارات، بررسی خواهیم کرد.

متالیکا یک گروه هوی متال و ثرش متال آمریکایی است که در سال 1981 در لس آنجلس شکل گرفت. بنیان گذاران این گروه، لارس اولریک (Lars Ulrich)، درامر گروه و جیمز هتفیلد (James Hetfield)، خواننده و گیتاریست گروه هستند. متالیکا در بیشتر دوران فعالیت خود در سان فرانسیسکو مستقر بوده است. این گروه به همراه گروه‌های انترکس (Anthrax)، مگادث (Megadeth) و اسلیر (Slayer)، چهار گروه بزرگ ثرش متال هستند. اعضای گروه متالیکا شامل درامر و ترانه سرا، لارس اولریک، خواننده، گیتاریست و ترانه سرا، جیمز هتفیلد، گیتاریست اصلی، کرک همت (Kirk Hammett) و گیتاریست بیس، رابرت تروهیو (Robert Trujillo) است. اعضای سابق این گروه نیز شامل دیو ماستین (Dave Mustaine)، ران مک گاونی (Ron McGovney)، کلیف برتون (Cliff Burton) و جیسون نیوستد (Jason Newsted) هستند.

در ویدیوی زیر می‌توانید شاهد «اجرای زنده آهنگ Enter Sandman از گروه Metallica» باشید.

گروه Metallica در جامعه موسیقی زیرزمینی طرفداران زیادی کسب کرد و با پنج آلبوم اول خود، مورد تحسین زیاد منتقدان قرار گرفت. آلبوم سوم گروه Metallica، آلبوم Master of Puppets، به عنوان یکی از سنگین ترین و تأثیرگذارترین آلبوم ثرش متال محسوب می‌شود. پنجمین آلبوم این گروه، آلبوم Metallica در سال 1991 که ریشه در سبک هوی متال دارد، در زمینه تجاری بسیار موفق بود و بیش از 16 میلیون نسخه از آن در آمریکا به فروش رفت. این آلبوم محبوبیت زیادی در بین مخاطبان جریان اصلی کسب کرد. این گروه ژانرهای مختلفی را در آهنگ‌های خود امتحان کرد. اما در آخر در آلبوم Death Magnetic، به همان سبک ثرش متال بازگشت و مشابه آلبوم‌های اول خود فعالیت کرد. با بیوگرافی گروه Metallica همراه پلازا باشید.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

تاریخچه گروه متالیکا

تشکیل گروه متالیکا و سال های ابتدایی

متالیکا و شیطان پرستی

متالیکا در اواخر سال 1981 در لس آنجلس شکل گرفت. زمانی که لارس اولریک تبلیغی برای تشکیل گروه متال در روزنامه لس آنجلس قرار داد، جیمز هتفیلد به عنوان گیتاریست به این تبلیغ پاسخ داد و لارس اولریک او را به عنوان خواننده و گیتاریست ریتم استخدام کرد. گروه در اکتبر 1981، پنج ماه پس از اولین دیدار هتفیلد و اولریک، تشکیل شد.

همچنین بخوانید :

نام گروه در اصل ایده یکی از دوستان لارس اولریک بود. او دو نام متالیکا و متال مانیا را در نظر داشت که در آخر لارس اولریک نام متالیکا را انتخاب کرد. در این زمان دیو ماستین به آگهی لارس برای گیتاریست اصلی پاسخ داد. اولریک و هتفیلد پس از دیدن تجهیزات گران قیمت او، با پیوستن ماستین به گروه موافقت کردند. گروه اولین آهنگ خود به نام Hit The Lights از مجموعه Metal Massacre را منتشر کرد. این مجموعه نیز در سال 1982 به صورت عمومی انتشار یافت. گروه اولین اجرای زنده خود را در 14 مارس 1982 (23 اسفند 1360) در کالیفرنیا انجام داد. این اجرا به همراهی گیتاریست بیس، ران مک گاونی انجام شد.

همچنین بخوانید :

در سال 1982، هتفیلد و اولریک با نوازنده گیتار بیس، کلیف برتون آشنا شدند و از قدرت نوازندگی او لذت بردند. آن‌ها از کلیف برتون درخواست کردند که به گروه بپیوندد و از مک گاونی نیز خواستند که گروه را ترک کند. کلیف برتون ابتدا پیشنهاد آن‌ها را رد کرد، اما در آخر به شرط انتقال گروه به سان فرانسیسکو پیشنهاد را پذیرفت و به عنوان بیسیست به گروه پیوست.

در سال 1983، دیو ماستین به دلیل مصرف بیش از حد مواد مخدر و الکل و همچنین رفتارهای خشونت آمیز، از گروه اخراج شد. در بعد از ظهر همان روز، گیتاریست کرک همت به گروه متالیکا اضافه شد. دیو ماستین که بعدها گروه مگادث را تشکیل داد، بارها در مصاحبه‌های مختلف بیزاری خود از کرک همت را ابراز کرد و معتقد بود که کرک همت شغل او را دزدیده و با نواختن آهنگ‌هایی که ماستین نوشته بود، معروف شده است. دیو ماستین در اولین آلبوم مگادث، آهنگ Mechanix را قرار داد که متالیکا قبلاً روی آن کار کرده بود و نامش را The Four Horseman گذاشته بود. دیو ماستین این کار را برای به چالش کشیدن متالیکا انجام داد و گفته بود که متالیکا از او به عنوان یک مست یاد می‌کنند و می‌گویند که او نمی‌تواند گیتار بنوازد.

در سال 1983، آلبوم Kill ‘em All از متالیکا منتشر شد و به رتبه 155 از 200 آلبوم بیلبورد رسید. این آلبوم با این که از نظر مالی موفقیت زیادی نداشت، اما باعث شد که متالیکا در صحنه متال زیرزمینی، به محبوبیت زیادی دست پیدا کند.

آلبوم Master of Puppets و مرگ کلیف برتون

متالیکا در ایران

متالیکا دومین آلبوم استودیویی خود یعنی آلبوم Ride The Lightning را در سال 1984 منتشر کرد و در بیلبورد 200 به رتبه 100 رسید. همچنین دیو ماستین به عنوان نویسنده آهنگ‌های Ride The Lightning و The Call of Ktulu معرفی شد. سومین آلبوم متالیکا، یعنی Master of Puppets در مارس سال 1986 منتشر شد و در بیلبورد 200 به رتبه 29 رسید و 72 هفته در این جدول ماند. بسیاری از منتقدان در نقد گروه متالیکا، آلبوم Master of Puppets را بزرگترین دستاورد گروه می‌دانند.

همچنین بخوانید :

در تاریخ 27 سپتامبر 1986 (5 مهر 1365) در جریان تور Damage, Inc. اتوبوس گروه دچار واژگونی شد. اولریک، کرک همت و هتفیلد آسیب جدی ندیدند، در حالی که کلیف برتون بر اثر این حادثه جان خود را از دست داد. مرگ کلیف برتون آینده گروه را در هاله‌ای از ابهام فرو برد. با این حال اعضای گروه تصمیم گرفتند که گیتاریست بیس جایگزین به گروه اضافه کنند. سرانجام، جیسون نیوستد، به عنوان بیسیست به گروه افزوده شد.

دهه 90 میلادی

ثروت گروه متالیکا

همچنین بخوانید :

اولین آلبوم استودیویی متالیکا بعد از مرگ کلیف برتون، …And Justice for All نام داشت. این آلبوم در سال 1988 منتشر شد و به رتبه 6 در بیلبورد رسید. این آلبوم یک موفقیت تجاری برای متالیکا محسوب می‌شد و اولین آلبوم آن‌ها بود که به تاپ تن بیلبورد دست پیدا کرد. همچنین برای اولین بار این آلبوم برای جایزه گرمی (Grammy) نامزد شد.

در سال 1991 آلبوم پر سر و صدای متالیکا به نام Metallica که به عنوان آلبوم Black نیز شناخته می‌شود، منتشر شد. این آلبوم در 10 کشور به رتبه اول دست یافت و در هفته اول، 650 هزار نسخه از آن در ایالات متحده به فروش رفت. این آلبوم به عنوان تاپ تن متالیکا محسوب می‌شود و جزو 25 آلبوم پرفروش در آمریکا است.

همچنین بخوانید :

از دیگر آلبوم‌های موفق گروه، می‌توان به آلبوم Load اشاره کرد که در سال 1996 منتشر شد. این آلبوم دومین آلبوم متالیکا بود که به رتبه یک بیلبورد دست پیدا کرد. متالیکا، یک آلبوم متشکل از کاورهای مختلف در سال 1998 منتشر کرد. آلبوم Garage Inc. شامل کاور آهنگ‌های Diamond Head، آهنگ Killing Joke، آهنگ The Misfits، آهنگ Thin Lizzy، آهنگ Mercyful Fate، آهنگ Black Sabbath و غیره بود. این آلبوم در جدول بیلبورد به شماره 2 رسید. در سال 2001 نیوستد تصمیم به ترک گروه متالیکا گرفت. او گفت که دلیل ترک گروه، دلایل شخصی و خصوصی است.

قرن 21

گروه Metallica

در ژوئن 2003، هشتمین آلبوم استودیویی متالیکا یعنی St. Anger منتشر شد و به رتبه اول بیلبورد دست پیدا کرد. با این حال، منتقدان بسیاری از صدای بد درام اولریک و عدم وجود تک نوازی گیتار انتقاد کردند. با این حال، St. Anger برنده جایزه گرمی برای بهترین اجرای متال شد. بعد از اتمام ضبط آلبوم St. Anger، گروه به دنبال پیدا کردن جایگزینی برای نیوستد بود. سرانجام، رابرت تروهیو به عنوان بیسیست گروه استخدام شد.

همچنین بخوانید :

در سال 2008 آلبوم Death Magnetic از متالیکا منتشر شد. در ایالات متحده حدود 490 هزار نسخه از آن به فروش رسید. متالیکا همچنین به اولین گروهی تبدیل شد که پنج آلبوم متوالی آن‌ها به رتبه اول بیلبورد می‌رسد. این آلبوم در 32 کشور مختلف نیز مثل کانادا، استرالیا و انگلستان به رتبه اول دست پیدا کرد. در ژانویه 2009، گروه Metallica رسماً به تالار مشاهیر راک اند رول وارد شد.

دهمین آلبوم متالیکا، به نام Hardwired… to Self-Destruct در سال 2016 منتشر شد. این آلبوم نیز سنت شکنی نکرد و به رتبه اول بیلبورد رسید. در حال حاضر متالیکا در حال کار بر روی آلبوم جدید خود است و همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

سبک موسیقی گروه Metallica

اعضای گروه متالیکا

صدای موسیقی متالیکا به عنوان هوی متال، ثرش متال، اسپید متال و هارد راک توصیف شده است. متالیکا بسیار تحت تاثیر گروه‌های هوی متال بلک سبث (Black Sabbath)، دیپ پرپل (Deep Purple)، لد زپلین (Led Zeppelin)، کویین (Queen)، ای سی/دی سی (AC/DC)، راش (Rush)، اروسمیث (Aerosmith)، جوداس پریست (Judas Priest) و اسکورپیونز (Scorpions) بود. همچنین گروه‌های ونوم (Venom)، موتورهد (Motörhead)، ساکسون (Saxon)، بلیتزکریگ (Blitzkrieg)، آیرن میدن (Iron Maiden)، رامونز (Ramones) و میس فیتس (Misfits) نیز تاثیر زیادی در سبک موسیقی متالیکا داشته‌اند.

همچنین بخوانید :

لارس اولریک چندین بار گفته است که گروه آیرن میدن بیشترین تاثیر را در موسیقی متالیکا داشته است. موضوعات آهنگ‌های متالیکا معمولاً در مورد مسائل شخصی، اجتماعی، خشم، جنون و انتقادات علیه رهبران مذهبی و نظامی و مواد مخدر است. گرچه در دهه 90، متالیکا متن ترانه‌های ساده‌تری را نوشت که باعث جلب توجه مخاطبان جریان اصلی شد. بعد از ایجاد جنبش گرانج در دهه 90، توجه متالیکا به آلترناتیو راک جلب شد و تحت تاثیر قرار گرفت. این موضوع باعث خشم طرفداران قدیمی شد.

گروه متالیکا در آلبوم نهم خود یعنی Magnetic Death بار دیگر با سبک اصلی خود یعنی ثرش متال و هوی متال کار کرد. این آلبوم شامل ریف و سولوهای گیتار عالی و اشعار زیبا بود که بسیاری از طرفداران را دوباره راضی کرد.

افتخارات متالیکا

نقد گروه متالیکا

گروه Metallica به عنوان یکی از تأثیرگذارترین گروه‌های موسیقی در سبک هوی متال و ثرش متال محسوب می‌شود. همچنین این گروه به عنوان یکی از 4 گروه بزرگ ثرش متال معرفی می‌شود. به علاوه با مجموع فروش 125 میلیون نسخه، از هنرمندان پرفروش تاریخ به شمار می‌رود. بسیاری از منتقدان نیز از این گروه به عنوان بهترین و تأثیرگذارترین گروه متال تاریخ نام برده‌اند.

متالیکا سرانجام در سال 2009 به تالار مشاهیر راک اند رول راه یافت. متالیکا تا به امروز، 10 آلبوم استودیویی، 4 آلبوم اجرای زنده، یک کاور آلبوم، 37 تک آهنگ و 39 موزیک ویدیو منتشر کرده است. گروه موسیقی متالیکا 23 بار نامزد جایزه گرمی شده و 9 بار این جایزه را دریافت کرده است. شش آلبوم آخر گروه Metallica به طور متوالی در بین 200 آلبوم برتر بیلبورد قرار دارند. متالیکا با فروش بیش از 125 میلیون نسخه آلبوم در سال 2018 در سراسر جهان، به یکی از بزرگ ترین گروه‌های تاریخ موسیقی تبدیل شد و ثروت گروه متالیکا به اوج خود رسید.

گروه Metallica به عنوان یکی از بزرگ ترین هنرمندان تمام دوران معرفی شده است. این گروه در فهرست 100 آرتیست برتر مجله رولینگ استون، رتبه 61 را کسب کرده است. متالیکا همچنین سومین هنرمند پرفروش موسیقی است. این گروه در ایالات متحده 58 میلیون نسخه از آلبوم خود را به فروش رسانده است. گروه متالیکا در ایران نیز طرفداران بی شماری دارد.

در 4 آپریل سال 2009 (15 فروردین 1388)، متالیکا به تالار مشاهیر راک اند رول وارد شد. اعضای فعلی یعنی جیمز هتفیلد، لارس اولریک، کرک همت و رابرت تروهیو به این تالار معرفی شدند. همچنین اعضای سابق گروه یعنی کلیف برتون و جیسون نیوستد نیز وارد تالار مشاهیر راک اند رول شدند.

MTV متالیکا را به عنوان سومین گروه برتر سبک هوی متال در تاریخ معرفی کرده است. متالیکا در بین 100 هنرمند برتر تاریخ در VH1 در رتبه 42 قرار گرفت. همچنین در بین 20 گروه برتر متال، در رتبه اول جای گرفت. آلبوم‌های Master of Puppets و Metallica (Black Album) نیز در بین 500 آلبوم برتر تاریخ قرار دارند. به علاوه، آلبوم Master of Puppets توسط IGN به عنوان بهترین آلبوم متال نام گذاری شده است.

جمع بندی

در این مقاله بیوگرافی یکی از پرطرفدارترین و بهترین گروه‌های متال را خواندید. لازم به ذکر است که این گروه در تاریخ موسیقی متال به خصوص ژانر هوی متال و ثرش متال، تاثیر فراوانی داشته‌اند.

بسیاری از هنرمندان و گروه‌های مختلف موسیقی نظیر کورن (Korn) و جاناتان دیویس (JonathanDavis)، گادسمک (Godsmack)، گوژیرا (Gojira)، مشین هد (Machine Head)، تریویم (Trivium) و اونجد سون فولد (Avenged Sevenfold) نیز از متالیکا الهام گرفته‌اند. همچنین در مجموع 15 آلبوم ادای احترام به متالیکا توسط هنرمندان مختلف منتشر شده است که شامل کاورهای آهنگ‌های متالیکا است. در آخر لازم است که ذکر کنیم متالیکا و شیطان پرستی هیچ گونه ارتباطی با یکدیگر ندارند. به علاوه، فلسفه متالیکا صرفاً ساخت موسیقی عالی و تاثیرگذار است.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران1 دیدگاه
avatar
جوکر
.
28 آذر 1401، 00:15
پاسخ
0
4
یک کلام متالیکا تمام .
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402