مدیریت اعلان ها در آیفون ؛ چگونه اعلان ها را در گوشی های آیفون غیرفعال کنیم؟

مخفی کردن اعلان ها از صفحه قفل گوشی آیفون
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

مدیریت اعلان ها در آیفون شگردهای خاص خودش را دارد. در ادامه با نحوه سفارشی کردن اعلان ها در آیفون و تنظیمات نوتیفیکیشن در آیفون آشنا خواهید شد.

اگر تلفن همراه را به حال خود بگذارید و اعلان‌های آن را مدیریت نکنید، مجبور خواهید بود در تمام طول روز از کوچکترین جزییات اپلیکیشن‌های مختلف باخبر شوید. با مدیریت اعلان ها در اپل می‌توانید آن‌ها را شخصی‌سازی کرده و از ارسال اعلان تک تک برنامه‌ها جلوگیری کنید. در ادامه به شما آموزش خواهیم داد که چگونه اعلان ها را در گوشی های آیفون غیرفعال کنیم؟ در ضمن راجع به غیرفعال کردن اعلان در اپل، آموزش مدیریت نوتیفیکیشن ها در آیپد و حذف پیش نمایش پیام در ایفون نیز برایتان خواهیم نوشت. با پلازا همراه باشید.

مدیریت اعلان ها در آیفون

آنچه در ادامه می‌خوانید:

آموزش مدیریت اعلان ها در آیفون

نحوه خاموش کردن نوتیفیکیشن های نرم افزارهای آزاردهنده

بهترین زمان غیرفعال کردن اعلان آزاردهنده برخی اپلیکیشن‌ها در اپل هنگام دریافت اعلان از نرم افزار موردنظر است. اگر ورژن iOS تلفن همراه یا آیپدتان از 12 بالاتر است، می‌توانید بدون ورود به بخش تنظیمات نیز نوتیفیکیشن‌های اپلیکیشن موردنظر را غیرفعال کنید.

برای انجام این کار باید مرکز اعلان‌ها را باز کنید. نوتیفیکیشن موردنظر را به سمت چپ بکشید و گزینه «مدیریت» را انتخاب کنید. حالا باید روی گزینه «غیرفعال شدن» کلیک کنید. کار تمام شد! دیگر هیچ نوتیفیکیشنی از برنامه موردنظر دریافت نخواهید کرد.

مشکل نوتیفیکیشن در آیفون

یکی دیگر از ترفندهای مدیریت اعلان ها در آیفون مربوط به آن دسته از نرم افزارهایی است که هنوز اعلان خاصی برایتان ارسال نکرده‌اند. برای غیرفعال‌‌سازی نوتیفیکیشن‌های این اپلیکیشن‌ها باید وارد قسمت «Settings» شوید، روی گزینه «نوتیفیکیشن‌ها» کلیک کنید و نرم افزار موردنظر را انتخاب کنید. حالا باید دکمه سوییچ کنار اپلیکیشن را روی حالت غیرفعال قرار دهید. عنوان این دکمه سوییچ، «اجازه ارسال اعلان» است. از حالا به بعد دیگر هیچ اعلانی از اپلیکیشن موردنظر دریافت نخواهید کرد.

ویدئو های مرتبط
thumbnail
نحوه ایجاد پروفایل های کاربری متعدد در اندروید (زیرنویس ...
00:02:0712 اردیبهشت 1401، 11:30
thumbnail
چگونه بند اپل واچ را تعویض کنیم؟ (زیرنویس فارسی)
00:01:4416 اردیبهشت 1400، 18:00

اگر قصد دارید موارد خاصی از تنظیمات اعلان اپلیکیشن را غیرفعال کنید (مواردی مانند زنگ اعلان های آیفون یا نشانگر مربوط به آیکون و…)، باید وارد بخش «Alerts» شوید.

زنگ اعلان های آیفون

آموزش تنظیم نوتیفیکیشن ها در آیفون و دریافت بی صدای آنها

یکی دیگر از شگردهای مدیریت اعلان ها در آیفون، نحوه دریافت بی‌صدای آن‌هاست. این قابلیت برای اولین بار در ورژن iOS 12 معرفی شد. ابتدا باید از طریق Notification Center یکی از اعلان‌های آیفون خود را به سمت چپ بکشید و گزینه «مدیریت» را انتخاب کنید. یکی از گزینه‌های نمایش‌داده‌شده، Deliver Quietly است.

غیرفعال کردن اعلان در اپل

پس از انتخاب این گزینه دیگر اعلان‌های اپلیکیشن موردنظر روی صفحه قفل گوشی پدیدار نخواهند شد و صدای هشدار آن‌ها نیز قطع خواهد شد. البته همچنان می‌توانید آن‌ها را ببینید، اما روند دریافت اعلان‌ها به صورت بی‌صدا انجام خواهد شد.

البته می‌توانید در روند سفارشی کردن اعلان ها در آیفون، دستور دریافت بی‌صدای نوتیفیکیشن‌ها را دوباره غیرفعال سازید. برای این کار باید وارد قسمت Manage notification screen شوید و گزینه «دریافت آشکار» را فعال کنید.

سفارشی کردن اعلان ها در آیفون

البته راه دیگری هم برای انجام این کار وجود دارد. کافی است وارد قسمت تنظیمات نوتیفیکیشن در آیفون (Settings) شوید، برنامه موردنظر را انتخاب کنید و دوباره همه گزینه‌های هشدار مربوط به آن را فعال سازید.

نحوه فعال سازی نمایش نوتیفیکیشن روی صفحه قفل شده

این کار را نیز می‌توانید از طریق تنظیمات نوتیفیکیشن در آیفون انجام دهید. اگر از تکنولوژی تشخیص چهره تلفن آیفون خود استفاده می‌کنید، احتمالا به این نکته توجه کرده‌اید که تا زمانی که قفل صفحه باز نشده باشد، کاربر اعلانی مشاهده نخواهد کرد.

این موضوع می‌تواند کمی آزاردهنده باشد. اگر برایتان مهم نیست که نوتیفیکیشن‌ها روی صفحه قفل‌شده آیفونتان به نمایش درآیند و دوست دارید هرازچندگاهی نگاهی اجمالی به اعلان‌ها بیندازید، می‌توانید راهکار زیر را اجرا کنید.

به منظور حل کردن این مشکل نوتیفیکیشن در آیفون باید وارد بخش Settings شوید. گزینه «اعلان‌ها» را انتخاب کنید و روی عبارت «نشان دادن پیش‌نمایش» کلیک کنید. در این بخش سوییچ «Always» را فعال کنید.

مخفی کردن اعلان ها از صفحه قفل گوشی آیفون

استفاده از حالت Disturb Mode

یکی دیگر از روش‌های غیرفعال کردن اعلان در اپل، استفاده از حالت Disturb Mode (مزاحم نشوید) است. با کمک این حالت آیفون می‌توانید برای برهه زمانی مشخصی از دست نوتیفیکیشن‌های تلفن همراه خود خلاص شوید. می‌توانید حالت Disturb Mode را به گونه‌ای تنظیم کنید که به صورت اتوماتیک هنگام شب فعال شود یا اینکه به صورت دستی برای برهه زمانی خاصی آن را فعال سازید.

به منظور نشان ندادن پیام روی صفحه آیفون باید وارد بخش تنظیمات نوتیفیکیشن در آیفون (Settings) شوید و گزینه Do Not Disturb را انتخاب کنید. اگر قصد دارید فقط برای همان زمان خاص از این حالت استفاده کنید باید روی سوییج کنار عبارت «مزاحم نشوید» کلیک کنید. حالا باید گزینه Scheduled را انتخاب کنید و در قسمت «از…» و «تا…» تایم زمانی موردنظرتان را وارد کنید.

البته یکی از راهکارهای دیگر استفاده از حالت «مزاحم نشوید» هم این است که مرکز کنترل (Control Center) گوشی خود را باز کنید و انگشت خود را برای چند لحظه روی آیکون ماه (مزاحم نشوید) فشار دهید. حالا می‌توانید گزینه‌های زمینه‌ای دیگر را نیز مشاهده کنید. از طریق این بخش هم می‌توانید به مدت یک ساعت، یک بعدازظهر و… حالت مزاحم نشوید را فعال سازید.

نشان ندادن پیام روی صفحه آیفون

البته سیستم‌ عامل iOS قابلیت دیگری هم دارد که عنوان آن Emergency Bypass است. اگرچه فعال‌سازی همزمان حالت Do Not Disturb و Silent mode می‌تواند بسیار رضایت‌بخش باشد، اما ممکن است در برخی موارد عواقبی هم به همراه داشته باشد. می‌توانید مخاطب خاصی را انتخاب کرده و آن را در فهرست Emergency Bypass تلفن همراهتان قرار دهید. از این به بعد نگران از دست رفتن تماس‌ها و پیام‌های این مخاطب موردنظر نباشید؛ چون سیستم‌ عامل آیفون شما در هر حالتی برای تماس‌ها و پیام‌های این فرد زنگ خواهد زد.

به منظور انجام این کار باید وارد بخش «مخاطب‌ها» شوید و روی نام مخاطب موردنظر کلیک کنید. حالا روی گزینه Edit کلیک کنید و در قسمت بالای فهرست، سوییچ مربوط به Emergency Bypass را روشن کنید.

فعال سازی همیشگی حالت بی صدا

یکی دیگر از روش‌های غیرفعال کردن اعلان در اپل، فعال‌سازی همیشگی حالت بی‌صداست. البته از آنجا که بسیاری از افراد نیاز دارند به خاطر شرایط شغلی یا خانوادگی و… برخی تماس‌ها و پیام‌ها را سریعا جواب دهند، همه افراد نمی‌توانند چنین گزینه‌ای را در نظر داشته باشند. به خصوص اگر اپل‌ واچ دارید، فعال کردن کلی حالت بی‌صدا راهکار خوبی است (به این دلیل که ساعت اپل همه نوتیفیکیشن‌های گوشی را به شما نشان خواهد داد). البته با انجام این کار باز هم لرزش تلفن همراه شما را متوجه اعلان‌ها خواهد کرد، اما دیگر برای هر اعلان صدا نخواهید شنید. به این ترتیب می‌توانید هر ساعت به آیفون خود سر بزنید و از موارد مهم مطلع شوید.

ویدئو های مرتبط
thumbnail
نحوه حذف صدای خواننده از آهنگ (زیرنویس فارسی)
00:05:4018 مرداد 1400، 23:30
thumbnail
راهنمای داشتن همزمان چند واتساپ در کامپیوتر و گوشی ...
00:02:0812 اردیبهشت 1401، 11:30

فعال سازی چراغ LED نوتیفیکیشن ها

یکی دیگر از راهکارهای مدیریت اعلان ها در آیفون، فعال کردن چراغ LED است. با فعال‌سازی این چراغ می‌توانید متوجه شوید که آیا تماس و پیامی دریافت کرده‌اید یا نه. به منظور فعال‌سازی این قابلیت باید وارد بخش «تنظیمات» (Settings) شوید، روی گزینه «دسترسی‌پذیری» کلیک کنید و عبارت صدا/تصویر (Audio/Visual) را انتخاب کنید. حالا سوییچ مربوط به «چراغ هشدار LED» را روشن کنید. البته اطمینان حاصل کنید که گزینه «فلش در حالت بی‌صدا» هم فعال شده باشد.

تنظیمات نوتیفیکیشن در آیفون

کلام آخر

همانطور که مطالعه کردید در این مطلب راجع به مدیریت اعلان ها در آیفون صحبت کردیم. آیا شما از این روش‌ها برای غیرفعال کردن اعلان در اپل استفاده کرده‌اید؟ آیا روش دیگری برای سفارشی کردن اعلان ها در آیفون می‌شناسید؟ خوشحال می‌شویم نظرها و تجربه‌های خود را با ما و دیگر خوانندگان مجله به اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022