معرفی بهترین بازی های استراتژیک آفلاین کامپیوتر

بهترین بازی های استراتژیک آفلاین برای کامپیوتر
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

اگر به اینترنت دسترسی ندارید و به دنبال تجربه یک بازی در ژانر استراتژی هستید، معرفی بهترین بازی های استراتژیک آفلاین کامپیوتر را از دست ندهید. در این مقاله بهترین بازی های استراتژی آفلاین PC را معرفی می‌کنیم.

بازی‌های استراتژیک از قدیمی‌ترین و پرطرفدارترین ژانرهای بازی در میان بازیکنان، به‌ویژه پی سی گیمرها است. بعید است که با این سبک آشنا نباشید و معمولا در همه پلتفرم‌ها نمونه‌های موفقی از آنها را شاهد هستیم. این بازی‌ها به واسطه هوش خاص و به کار گرفتن صحیح استراتژی مبارزه، از حساسیت و جذابیت بالایی برخوردار هستند. مهم نیست که بازی در کدام بازه زمانی و چه تمدنی روایت می‌شود؛ تقریبا هسته اولیه بیشتر بازی‌های استراتژیک یکسان است: تلاش برای جمع‌آوری منابع، حفظ قدرت و افزایش قلمرو در بازی. عده زیادی از گیمرها عادت دارند تا بدون داشتن دغدغه اینترنت و مبارزات همزمان، به تجربه بازی های استراتژیک آفلاین PC بپردازند.

فهرست مطالب

بهترین بازی های استراتژیک آفلاین کامپیوتر

در ادامه بهترین بازی های استراتژیک آفلاین کامپیوتر را معرفی می‌کنیم. لازم به ذکر است بدانید در این فهرست به عناوینی اشاره خواهیم داشت که درطول تاریخ، درسبک استراتژی میزبان گیمرهای بسیاری بوده‌اند و بی‌تردید یادآور خاطرات بسیاری می‌باشند.

بازی Anno 1800

بهترین بازی های استراتژیک آفلاین برای کامپیوتر

بازی Anno 1800 نشان داد که یوبی سافت در ساخت بازی های استراتژیک آفلاین کامپیوتر نیز موفق عمل می‌کند. این بازی هفتمین نسخه از سری بازی‌های آنو است که در جریان انقلاب صنعتی و  در قرن 19 میلادی اتفاق می‌افتد. تحولات تمدن اروپا و پیشرفت تکنولوژی در آن برهه تاریخی، از زیباترین لحظات در بازی Anno 1800 است. شما در این بین باید در نقش یک رهبر دانا با قدرت تصمیم‌گیری بالا ظاهر شوید. در واقع تصمیمات شما در تمامی وقایع سیاسی، اقتصادی و حتی رویدادهای تاریخی بازی نقش اساسی دارند. البته قسمت‌های زیادی از بازی را سازوکار شهرسازی و مکانیسم‌های نبردهای دریایی شامل می‌شود، ولی در مجموع باید بازی Anno 1800 را جز بهترین بازی های استراتژیک آفلاین برای کامپیوتر قرار داد.

بازی Command & Conquer

بهترین بازی های استراتژیک آفلاین برای کامپیوتر

پیشینه سری بازی‌های Command & Conquer به سال 1995 بازمی‌گردد. برای اثبات موفقیت‌های این مجموعه،‌ کافیست که به نسخه بازسازی‌شده آن یعنی Command and Conquer Remastered Collection اشاره کرد. عنوانی که از دیدگاه VG247 با نمره عجیب 100 از 100 توانست تا بار دیگر نگاه‌ها را به خود جلب کند. گیمرهای طرفدار ژانر استراتژیک باید با نام Command & Conquer: Red Alert به خوبی آشنا باشند. این عنوان آنقدر محبوب بود که خود به یک سری زیرمجموعه از مجموعه Command & Conquer تبدیل شد. بازی Command & Conquer: Generals نیز یکی دیگر از شاخه‌های پرمیوه از این درخت قدرتمند استراتژیک شد. همانند دیگر ساخته‌های این مجموعه، ژنرال نیز مورد ستایش قرار گرفت و دنباله ساخت خوبی را به همراه داشت. همواره بخش داستانی در تمامی نسخه‌های مختلف وجود داشته و کمک شایانی به قرار گرفتن نام Command & Conquer در فهرست بازی های استراتژیک آفلاین PC کرده است.

بازی XCOM 2

بهترین بازی های استراتژیک آفلاین برای کامپیوتر

بازی XCOM 2 از آن جهت قابل بررسی است که علاوه بر PC، بر روی کنسول‌های نسل هشتمی و حتی iOS نیز عرضه شده است. این بازی در کنار گیم پلی استراتژیک،‌ یک شوتر تاکتیکی بدون نقص را نیز ارائه می‌دهد. حال به همه این موارد قابل‌ بازی بودن به صورت تک‌نفره را نیز اضافه کنید. یک بازی استراتژیک آفلاین PC که با چیزی حدود 20 ساعت گیم‌پلی می‌تواند شما را سرگرم نگه دارد. بخش‌های مختلف بازی آنقدر متنوع و جذاب طراحی شده که از تکراری شدن آن جلوگیری خواهد کرد. مسائل گرافیکی و صداگذاری‌ها نیز عالی کار شده است و همه چیز برای تجربه یکی از بازی های استراتژی آفلاین کامپیوتر مهیا شده است.

بازی Stronghold

بازی های استراتژیک آفلاین PC

یکی دیگر از بهترین بازی های استراتژی آفلاین PC بازی Stronghold است. نوشتن از مجموعه بازی‌های Stronghold نیازمند یک یا چند مقاله مفصل است. این بازی‌ها که معمولا در ایران به نام «بازی قلعه» و یا «بازی جنگ‌های صلیبی» معروف بود،‌ اولین بار در سال 2001 برای رایانه‌های شخصی منتظر شد. اساس بازی بر روی گسترش قلمرو و فعالیت‌های جنگاوری است، اما در کنار آن نیم‌نگاهی به ساختار حکومتی و سیستم کنترل منابع داشته است. موفقیت‌های بازی آنچنان بالا بود که تا به امروز 7 نسخه دیگر از آن منتشر شد و نظرات مثبت کاربران را به همراه داشته است. هر چند بازی‌های Stronghold دارای بخش چندنفره است، اما پاشنه آشیل موفقیت این بازی بر روی بخش داستانی و آفلاین می‌چرخید. جایی که نبردهای حماسی میان اقوام مختلف در بازه‌های زمانی شکل می‌گرفت. سری بازی‌های Stronghold را باید در کنار قرار دادن در بازی های استراتژیک آفلاین کامپیوتر، در میان بازی‌های نوستالژی استراتژیک قرار داد.

بازی Warhammer 40,000: Dawn of War

بازی های استراتژیک آفلاین PC

سری بازی های Dawn of War یا همان Warhammer 40,000 نامی آشنا برای گیمرهای استراتژی‌باز است. معمولا این فرانچایز به داستان‌سرایی غنی و حماسی معروف است. از این جهت می‌تواند گزینه خوبی برای افرادی باشد که به دنبال بازی های استراتژیک آفلاین کامپیوتر هستند. چاشنی موفقیت این مجموعه در به‌کارگیری خوب ترکیب سبک نقش آفرینی و ژانر استراتژی است. نقش‌آفرینی ماندگار نژادهای Orc ،‌Elder و Tyranids از المان‌های درخشان این مجموعه است. تا به امروز نسخه‌های متعددی از این سری منتشر شده که آخرین نسخه آن بازی Warhammer 40,000: Dawn of War III است. شما می‌توانید با تجربه این بازی در کنار بخش داستانی، از یک عنوان چندنفره فوق‌العاده که در میان بازی های استراتژی آفلاین PC قرار گرفته است نیز بهره ببرید.

بازی Age Of Empires

بازی های استراتژیک آفلاین PC

نام بردن از بعضی بازی‌ها مساوی است با یک فلش‌بک دوست‌داشتنی به گذشته‌های نه چندان دور. سری بازی «عصر پادشاهان» را باید همانند تاجی بر سر پادشاهی ژانر استراتژیک دانست. سازندگان قدم اول ساخت بازی را محکم برداشتند و نسخه دوم در بهترین حالت ممکن منتشر شد. همزمان با ساخت‌وساز شهر، تمدن بازی Age Of Empires قابل پیشرفت است. در تمامی مراحل بازی باید به کنترل منابع و غنائم توجه ویژه‌ای داشت. در این میان نقش حمله دشمنان و کشورگشایی را باید زیر نظر داشت. شاید در نگاه اول بگویید که این المان‌ها در بسیاری از بازی‌های دیگر مشاهده شده است، ولی خب هنر سازندگان در به‌کارگیری استانداردهای گیم‌پلی یک بازی استراتژیک است. وجود تمدن‌های مختلف و شیوه رهبری آن در طول بازی بر همه قسمت‌های بازی تاثیرگذار است. همچین روایت بخش‌هایی از نبردهای تاریخی در بازی Age Of Empires مشاهده می‌شود.

بازی Cities: Skylines

بازی های استراتژی آفلاین کامپیوتر

برای تجربه یکی از بهترین بازی های استراتژیک کامپیوتر آفلاین که به دور از جنگ و خونریزی دنبال می‌شود،‌ بازی Cities: Skylines انتخاب خوبی است. اساس این بازی بر شهرسازی و اصول پرپیچ‌وخم آن شکل گرفته است. تمامی جزئیات برای ساخت و طراحی یک شهر ایده‌آل و مدرن در نظر گرفته شده است. سیستم حمل‌ونقل شهری،‌ برنامه‌ریزی اسکان شهروندان،‌ افزایش رضایت شهروندی، ساخت‌ اصولی ساختمان‌های تجاری و مسکونی در نواحی شهر و اجرای سیاست‌های مالیاتی صحیح، این موارد فقط بخش کوچکی از المان‌های خلاقانه این شاهکار است. به جرات می‌توان گفت که برای پیشبرد این بازی به یک مهندس شهرسازی خبره نیاز است. اگر همچنان رویای ساختن یک شهر آرمانی را در سر دارید،‌ بازی Cities: Skylines را از دست ندهید.

بازی Civilization

بازی های استراتژی آفلاین کامپیوتر

نام «سید میر» فقید همواره در تاریخ بازی‌های استراتژیک می‌درخشد. دنباله‌ای که افتخار سری بازی‌های تمدن را با نام Sid Meier’s Civilization درخشان کرده است. این مجموعه بازی توانست تا انقلابی عظیم در عرضه بازی‌های استراتژیک نوبتی به پا کند. نام Civilization به زیبایی هرچه تمام‌تر درخور گیم پلی و حال و هوای بازی است. از طراحی المان‌ها تا موسیقی بازی، همگی مطابق تمدن درحال ساخت شماست. پیش از هر نوبت باید فکر کنید و هوشمندانه‌ترین تصمیمات را اتخاذ کنید. هر انتخاب شما در سرنوشت بازی نقشی اساسی دارد و شیوه تفکر استراتژیک از ارکان سری Civilization است. تا به امروز 13 بازی از این فرانچایز برای پلتفرم‌های مختلف منتشر شده است. مجموعه‌ای که با افتخار هرچه تمام‌تر در میان بهترین بازی های استراتژی آفلاین برای کامپیوتر قرار گرفته است.

بازی Company of Heroes

بازی های استراتژی آفلاین کامپیوتر

اگر به دنبال یک بازی استراتژیک کامپیوتر جنگی آفلاین هستید که در زمان جنگ جهانی دوم روایت می‌شود، بازی Company of Heroes پیشنهاد ما به شما است. یک میدان جنگ مهیج که به شدت واقع‌گرایانه طراحی شده و مبارزات به طرز عجیبی طبیعی به‌نظر می‌رسند. روایت‌های داستانی از جنگ جهانی دوم مانند  Lev Isakovich فقط قسمت جذابی از بخش تکنفره بازی است و نسخه دوم این بازی یعنی Company of Heroes 2 با ارائه گرافیک و المان‌های نوآورانه توانست تا موفقیت قسمت قبل را تثبیت کند. گیم پلی بازی به عنوان یک اثر استراتژیک به شدت جدید و تحسین‌برانگیز است. توانایی به‌کارگیری تاکتیک‌های جنگی در نبردهای نامنظم و حفظ منابع و نیروها در خط مقدم،‌ از ویژگی‌های بارز بازی Company of Heroes است.

بازی Warcraft

بازی های استراتژی آفلاین کامپیوتر

یکی دیگر از بهترین بازی های استراتژی آفلاین PC بازی Warcraft محسوب می‌شود. در هر ژانری یک بازی وجود دارد که کمی نابغه‌وار عمل می‌کند. این بازی‌ها ارکان جدیدی را وارد ژانر خود کرده و زمینه‌ساز موفقیت در بازی‌های بعدی خود هستند. سری بازی‌های Warcraft گواه این ماجرا در مجموعه خود و در کل مدال افتخاری درخشان بر روی سینه  کمپانی بلیزارد انترتینمنت بود. قطعا طرفداران با بخش داستانی و تک‌نفره نسخه‌های اولیه آشنایی دارند. قصه‌پردازی این مجموعه از روی کتاب‌هایی با همین نام یعنی سه‌گانه نبرد باستانیان (چشمه جاودانگی) اثر «ریچارد ناک» و طلوع هورد اثر «کریستی گولدن» شکل می‌گرفت. نسخه سوم بازی را می‌توان نقطه عطف این بازی استراتژیک آفلاین کامپیوتر دانست. بازی وارکرفت 3: پادشاهی آشوب (Warcraft III: Reign of Chaos) با ظهور «لژیون آتش» توانست تا زمینه‌ رخدادهای جدید و جذابی را به وجود آورد. کمتر کسی است که بازی‌های وارکرفت را جز بهترین بازی های استراتژیک آفلاین PC قرار ندهد.

بازی Endless Legend

بهترین بازی های استراتژیک آفلاین برای کامپیوتر

بازی Endless Legend را باید یکی از بهترین بازی‌های ژانر استراتژیک 4X معرفی کرد. این نوع بازی‌ها بر پایه مبارزات نوبتی شکل گرفته و بازیکنان باید برای جستجو (eXplore)، توسعه (eXpand)، استثمار (eXploit) و منهدم کردن نژاد حریف (eXterminate) بازی را دنبال کنند. مانند دیگر بازی‌های 4X،‌ ساختار دیپلماسی و روابط سیاسی در کنار پیشرفت تکنولوژی و ساختار تمدن نقش اساسی در بازی Endless Legend ایفا می‌کنند. هنر شیوه حکمرانی رمز موفقیت در بازی است و برای پیشروی بازی نیاز به صبر بسیار است. سیستم تجربه کاربری بازی بسیار حساب‌شده عمل می‌کند و خبری از فتوحات و دستاوردهای آنچنانی نیست. پس برای تجربه یک بازی استراتژیک PC آفلاین، بازی Endless Legend را از دست ندهید.

بازی Stronghold 2 بازی استراتژیک افلاین برای کامپیوتر

Stronghold 2

اگر در حال بررسی فهرستی از بازی‌های استراتژیک در منابع دیگر بودید و عنوان قلعه ۲ را ندیدید باید بدانید که آن فهرست یکی از بهترین عناوین استراتژیک را از دست داده است. بازی قلعه ۲ برای سال‌های بسیاری توانست میزبان گیمرهای بسیاری از سراسر جهان باشد که بد نیست بدانید این عنوان با برخورداری از گیم پلی اعتیادآور توانسته میزبان گیمرهای مختلفی در سنین متنوع باشد. در طول سال‌های بسیار بازی Stronghold 2 با برخورداری از جزئیات مهم توانست نظرات منتقدین را به سمت خود جذب نماید.

در طول این بازی استراتژی آفلاین جناح‌های مختلفی وجود داشته است که با تعیین نمودن جناح خود می‌توانید در بازی حضور پیدا کنید. با انجام چنین کاری نبردهای شما در برابر دشمنان آغاز خواهد شد که در لحظات آغازین بازی باید به دنبال ایجاد قلمرو مقاوم برای خود باشید. بازی قلعه ۲ در زمان عرضه چندین گام از بازی‌های مشابه جلوتر بود به نحوی که امروزه شاهد بازی‌هایی هستیم که بر اساس تصمیم گیری کاربر پیش خواهند رفت و این موضوع در زمان عرضه بازی قلعه ۲ در آن به کارگیری شده بود.

در این زمینه باید بدانید که شما برای رسیدن به پادشاهی در یک دوراهی سخت قرار می‌گیرید که باید تصمیم گیری نهایی خود را انجام دهید. در این زمینه می‌توانید از برادر ناتنی و پادشاهی پیروی کنید و به دنبال نابودسازی دشمنان خود باشید و یا به دنبال برادر واقعی خود برای نابود کردن پادشاهی باشید. طراحی دیدنی و وجود جزئیات کاربردی و ابزارآلات مفید به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید یک سرزمین عالی و بدون ایراد را راه‌اندازی کنید که در این زمینه طراحی بسیار خوبی در بازی پیاده سازی شده است که می‌تواند برای شما جالب به نظر بیاید.

سخن پایانی

معرفی بهترین بازی های استراتژی آفلاین PC را چگونه ارزیابی می‌کنید؟‌ در روزهایی که تکنولوژی در حال پیشرفت چشمگیر و بازی‌های آنلاین به شدت فراگیر شده است، هنوز هستند کاربرانی که سبک بازی‌های آفلاین را انتخاب می‌کنند. این مورد به بازی های استراتژیک آفلاین کامپیوتر هم راه پیدا کرده و گیمرهای زیادی هستند که به دنبال دانلود بازی های استراتژیک آفلاین برای کامپیوتر هستند. خوشبختانه عناوین فهرست فوق از بهترین بازی های استراتژی آفلاین PC به راحتی در فضای اینترنت قابل‌جستجو هستند و به سیستم سخت افزاری قدرتمندی نیاز ندارند. البته ناگفته نماند که عناوین معرفی‌شده در فهرست بالا پیشنهادی بوده و قطعا بازی‌های زیادی در ژانر استراتژیک تک‌نفره وجود دارند.

به نظر شما جای خالی نام کدام بازی در فهرست بهترین بازی های استراتژی آفلاین کامپیوتر حس می‌شود؟

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402