نکات کاربردی و ترفندهای واچ اکتیو 2 سامسونگ گلکسی

ترفندهای واچ اکتیو 2
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

اگر سامسونگ گلکسی واچ اکتیو 2 را خریده‌اید یا قصد دارید آن را تهیه کنید، لازم است که اطلاعاتی در مورد نکات سامسونگ واچ اکتیو ۲ و ترفندهای واچ اکتیو 2 داشته باشید تا بتوانید از تمام امکانات آن استفاده کنید.

نکات گلکسی واچ اکتیو ۲ برای افرادی که واچ اکتیو 2 دارند خیلی کاربردی است؛ چون می‌توانند با استفاده از این ترفندها بهتر و کارآمدتر از سامسونگ گلکسی واچ اکتیو خود استفاده کنند. به همین منظور، این مقاله از پلازا ترفندهای واچ اکتیو 2 یا نکات سامسونگ واچ اکتیو ۲ را مورد توجه قرار می‌دهد. به این ترتیب، کاربران می‌توانند استفاده بهتری از امکانات گلکسی واچ اکتیو 2 داشته باشند.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

ترفندهای واچ اکتیو 2

اگر می‌خواهید با استفاده از ترفندها و نکات سامسونگ واچ اکتیو ۲ استفاده بهتر و کارآمدتری از واچ اکتیو خود داشته باشید، ادامه این مطلب را در ارتباط با راهنمای استفاده از گلکسی واچ اکتیو 2 دنبال کنید.

فعال کردن حالت Goodnight برای بی صدا کردن واچ اکتیو در شب

نکات سامسونگ واچ اکتیو ۲

اگر می‌خواهید شب موقع خواب اکتیو واچ خود را نیز کنارتان داشته باشید و در عین حال دوست دارید شارژ باتری آن تا حداکثر دو روز دوام داشته باشد، می‌توانید از این ویژگی کاربردی حالت Goodnight برای بی صدا کردن تمام زنگ‌های هشدار به جز نوتیفیکیشن‌ها و آلارم‌ها استفاده کنید. راحت‌ترین راه برای فعال کردن آن از طریق خود ساعت انجام می‌شود. نمایشگر اصلی را پایین بکشید تا منوی تنظیمات ظاهر شود. آیکونی را که شبیه هلال ماه است پیدا کنید. این آیکون باید در گوشه سمت چپ بالا باشد. برای روشن کردن آن را لمس کنید. نوتیفیکیشن بالای تنظیمات نشان خواهد داد که حالت Goodnight روشن است.

قرار دادن واچ اکتیو در حالت نمایشگر همیشه روشن (Always-on screen)

حالت نمایشگر همیشه روشن کاری است که هنوز نمی‌شود در اپل واچ انجام داد. در اسمارت واچ‌های سامسونگ می‌توانید واچ اکتیو را در حالت نمایشگر همیشه روشن (Always-on screen) قرار دهید. البته فعال کردن این گزینه عمر شارژ باتری را تحت تأثیر قرار می‌دهد، پس باید به این نکته هم توجه داشته باشید. این مورد یکی از گزینه‌های راه اندازی سامسونگ واچ اکتیو 2 بشمار می‌رود. برای فعال کردن این گزینه می‌توانید از منوی تنظیمات استفاده کنید. با کشیدن صفحه نمایشگر به پایین این منو باز می‌شود. آیکون چرخ دنده را لمس کنید، تنظیمات باز می‌شود. اولین گزینه در تنظیمات، Watch faces است. آن را لمس کنید و پایین بکشید. گزینه Watch always on را لمس کنید تا این گزینه فعال شود.

ویرایش تنظیمات واچ اکتیو

یکی از نکات سامسونگ واچ اکتیو ۲ این است که با استفاده از این قابلیت واچ اکتیو می‌توانید تنظیمات آن را ویرایش کنید. سامسونگ امکان جابجا کردن Shortcut یا میانبرها را فراهم کردن است. برای انجام این کار به اپلیکیشن Samsung Galaxy Wearable در گوشی خود که به واچ اکتیو شما متصل است، وارد شوید. وارد گزینه «Advanced» شوید و به پایین صفحه بروید تا اینکه به گزینه ویرایش سریع تنظیمات (Edit quick settings) برسید. در این قسمت می‌توانید گزینه‌های موجود در صفحه اول و دوم را تغییر دهید و همچنین میانبرهای دیگری را برای پخش یا توقف موسیقی اضافه کنید و میزان حساسیت تاچ (لمس) را تنظیم کنید.

باز شدن خودکار اپلیکیشن ها

مشخص نیست که این گزینه از نکات گلکسی واچ اکتیو ۲ برای چه کسانی می‌تواند مفید باشد، اما سامسونگ این قابلیت را برای راه اندازی اپلیکیشن‌ها به صورت خودکار به ساعت‌های خود اضافه کرده است. بنابراین، وقتی داخل منوی اپلیکیشن‌ها هستید و نشانگر به سمت اپلیکیشن مشخصی اشاره می‌کند، بدون هیچ لمس دیگری آن اپلیکیشن اجرا خواهد شد. اگر به صورت پیش فرض این گزینه غیرفعال باشد، می‌توانید وارد تنظیمات و منوی اپلیکیشن‌ها شوید و گزینه «Auto open apps» را پیدا کنید. این گزینه را لمس کنید تا باز شدن خودکار اپلیکیشن‌ها فعال شود.

تغییر دادن پس زمینه ویجت ها و نوتیفیکیشن ها

اگر از آن دسته افرادی هستید که می‌خواهند همه ویژگی‌های واچ اکتیو و اسمارت واچ خود را شخصی‌سازی کنند، می‌توانید پس زمینه نمایشگر قسمت‌های مختلف را تغییر دهید. این گزینه نیز یکی از ترفندهای واچ اکتیو 2 بشمار می‌رود. این کار را از طریق اپلیکیشن Galaxy Wearable در گوشی هوشمند خود می‌توانید انجام دهید، اما اگر از داخل خود واچ اکتیو تغییر دهید خیلی راحت‌تر است. وارد تنظیمات اصلی شده و به دنبال منوی «Display» باشید. اکنون گزینه «Background style» را پیدا کنید. در این گزینه می‌توانید چندین پس زمینه و رنگ را انتخاب کنید. همین که سبک جدید خود را انتخاب کردید، تغییرات فوراً اعمال خواهند شد.

حذف کردن یک ویجت

وقتی واچ اکتیو را می‌خرید، احتمالاً دارای ویجت‌های زیادی است و شاید تمایل دارید بعضی از آن‌ها را حذف کنید یا ویجت‌های جدیدی را اضافه کنید. یکی از نکات گلکسی واچ اکتیو ۲ امکان حذف کردن ویجت‌های غیرضروری است. برای حذف یک ویجت می‌توانید آن ویجتی را که می‌خواهید حذف کنید روی نمایشگر لمس کنید. لحظه‌ای دست خود را نگه دارید، اکنون یک آیکون تفریق «» ظاهر خواهد شد. آن را لمس کنید تا ویجت حذف شود.

شخصی سازی نمایشگر تمرینات

یکی دیگر از نکات گلکسی واچ اکتیو ۲ امکان شخصی‌سازی نمایشگر موقع انجام تمرینات ورزشی است. وقتی شروع به انجام ورزش بخصوصی کردید، آیکون کوچک چرخ دنده را انتخاب کنید و گزینه «Workout screen» را لمس کنید. در اینجا می‌توانید انتخاب کنید که کدام اطلاعات روی نمایشگر دیده شود و می‌توانید آن را تنظیم کنید. همچنین می‌توانید انتخاب کنید که آیا به تنظیمات پخش موزیک دسترسی داشته باشید یا خیر.

آرام شدن با گلکسی واچ اکتیو

نکات گلکسی واچ اکتیو ۲

یکی از امکانات گلکسی واچ اکتیو 2 اپلیکیشن Calm برای نظارت بر جلسات مراقبه با اکتیو واچ است. با استفاده از این قابلیت می‌توانید جلسات مراقبه Mindfulness را از طریق اپلیکیشن Samsung Health متوقف کنید و دوباره پخش کنید. به علاوه پس از این جلسات می‌توانید میزان استرس خود را از طریق واچ بررسی کنید. برای شروع یک جلسه وارد اپلیکیشن Samsung Health شوید و به نوار Discover بروید. همین که جلسه را شروع کردید، یک نوتیفیکیشن در واچ شما ظاهر خواهد شد و میزان استرس شما در طول جلسه بررسی خواهد شد.

عکس گرفتن از نمایشگر

اگر به هر دلیلی احساس می‌کنید که لازم است از نمایشگر ساعت خود عکس بگیرید، این گزینه را به عنوان یکی از ترفندهای واچ اکتیو 2 امتحان کنید. برای اسکرین شات گرفتن از صفحه نمایش ساعت خود، در حالی که دکمه Home را فشار می‌دهید، صفحه نمایش را به سمت راست بکشید. این تصاویر در اپلیکیشن گالری (Gallery) در خود ساعت ذخیره می‌شوند و برای دیدن این تصاویر در گوشی، باید آن‌ها را به صورت دستی به گوشی خود منتقل کنید.

فعال کردن حاشیه

راه اندازی سامسونگ واچ اکتیو 2

یکی از قابلیت های گلکسی واچ اکتیو ۲ داشتن حاشیه گرد دیجیتال در لبه‌های ساعت است. بنابراین می‌توانید انگشت خود را روی بالای حاشیه سیاه ببرید و از صفحات و منوهای مختلف استفاده کنید. هر چند رابط اسمارت واچ امکان فعال بودن آن را به صورت پیش فرض فراهم نمی‌کند و باید شخصاً آن را فعال کنید. این مسئله یکی دیگر از نکات گلکسی واچ اکتیو ۲ بشمار می‌رود. برای انجام این کار وارد منوی تنظیمات شوید و به پایین صفحه بروید. به گزینه Advanced که رسیدید، گزینه Touch Bezel را لمس کرده و آن را روشن یا On کنید. به همین راحتی حاشیه فعال می‌شود.

ویژگی My Style

مای استایل (My Style) یکی از ویژگی‌های گلکسی واچ اکتیو 2 بشمار می‌رود. این هم یکی از ترفندهای واچ اکتیو 2 است و به شما اجازه می‌دهد با توجه به رنگ لباس‌های خود واچ فیس (Watch face) درست کنید. بنابراین، اگر لباس صورتی پوشیده باشید، به راحتی می‌توانید از لباس خود یک عکس بگیرید تا اسمارت واچ چند مدل را به شما پیشنهاد دهد.

اگر به عنوان یکی از نکات سامسونگ واچ اکتیو ۲ می‌خواهید این واچ فیس را فعال کنید، اپلیکیشن Samsung Wearable را باز کرده و به نوار واچ فیسز (Watch faces) بروید و گزینه My Style زیر بخش Wallpaper را لمس کنید. سپس گزینه Customize را در بالا لمس کنید. اکنون، اپلیکیشن چند پس‌زمینه را به شما پیشنهاد خواهد داد.

به این ترتیب، آیکون Camera را لمس کنید، از لیست موجود تصویر مورد نظر خود را انتخاب کنید تا برای هر لباس خود یک واچ فیس جدید داشته باشید. فقط باید توجه داشت که سایر فیس‌های شامل اطلاعات مفید را ممکن است دیگر نداشته باشید. این گزینه شبیه یک ساعت آنالوگ (Analog) است. بنابراین، برای دیدن شمارش قدم‌ها یا ضربان قلب خود باید نوع ساعت را تغییر دهید.

مرتب کردن ویجت ها

همانطور که می‌دانید ویجت‌ها با اپلیکیشن‌ها فرق دارند و ساعت‌ها با تعداد زیادی ویجت عرضه می‌شوند. بعضی از این ویجت‌ها ممکن است خیلی کاربردی باشند، اما شاید برخی از آن‌ها مهم‌تر از بقیه باشند. بنابراین، به عنوان یکی از نکات گلکسی واچ اکتیو ۲ ممکن است بخواهید ویجت‌ها را هم مرتب کنید.

برای مثال، شخصی ممکن است برای دنبال کردن ضربان قلب خود ساعت را تهیه کرده باشد و ویجت‌هایی مانند تقویم یا هواشناسی برای او مهم نباشد. خوشبختانه سامسونگ برای این افراد هم گزینه‌هایی را قرار داده است. چنین افرادی می‌توانند برخی ویجت‌ها را اضافه یا حذف کنند. همچنین می‌توانید آن را طبق اولویت‌های خود مرتب کنید.

برای مرتب کردن ویجت‌ها به عنوان یکی از ترفندهای واچ اکتیو 2، صفحه اصلی Wearable را باز کنید و ویجت‌ها را از لیست موجود انتخاب کنید. آیکون کوچک Remove را در کنار ویجتی که می‌خواهید حذف کنید، لمس کنید.

برای اضافه کردن ویجت‌های مورد علاقه خود نیز می‌توانید به همین روش عمل کنید. صفحه را پایین کشیده و آیکون + را لمس کنید. برای مرتب کردن ویجت‌ها، آیکون دو فلش کنار هم را در سمت راست لمس کنید و برای تغییر ترتیب ویجت‌ها آن را بکشید.

حالت Water Lock

قابلیت های گلکسی واچ اکتیو ۲

یکی از ترفندهای واچ اکتیو 2 یا نکات سامسونگ واچ اکتیو ۲ حالت Water Lock است. این گزینه به صورت خودکار فعالیت شما را هنگام شنا کردن شناسایی و ضبط می‌کند. برای فعال کردن آن می‌توانید وارد تنظیمات Advanced شوید و حالت Water Lock را فعال کنید. اما این را به عنوان یکی از نکات گلکسی واچ اکتیو ۲ بخاطر داشته باشید که اگر این حالت را فعال کنید، گزینه‌های Wake-up gestures و نمایشگر همیشه روشن یا Always On Display غیرفعال می‌شوند.

مدیریت نوتیفیکیشن های مزاحم

به عنوان یکی از ترفندهای واچ اکتیو 2 می‌توانید نوتیفیکیشن‌های اپلیکیشن‌هایی را که چندان مهم نیستند، غیرفعال کنید. برای انجام این کار وارد اپلیکیشن Wearable شده و Notifications را لمس کنید. در اینجا می‌توانید تمام نوتیفیکیشن‌ها را خاموش کنید. اما اگر می‌خواهید نوتیفیکیشن فقط چند اپلیکیشن را خاموش کنید، به عنوان یکی از نکات سامسونگ واچ اکتیو ۲ می‌توانید نوتیفیکیشن را طوری تنظیم کنید که فقط اعلان‌های مهم را دریافت کنید.

برای انتخاب اپلیکیشن‌ها، نخستین گزینه که نوشته شده «Apps to get…» را لمس کنید و اپلیکیشن‌های مورد نظر خود را انتخاب کنید. در عین حال، تنظیمات Advanced notification را هم باز کنید. از لحاظ بهره‌وری، بازپخش هوشمند یکی از ویژگی‌های کاربردی است. این ویژگی هوشمند اپلیکیشن‌های گوشی را براساس نوتیفیکیشن‌ها باز می‌کند. برای مثال، اگر یک نوتیفیکیشن یا اعلان تقویم در ساعت خود دریافت کنید، همین که گوشی خود را به دست بگیرید این اپلیکیشن باز خواهد شد.

تنظیم دکمه Home

اگر طرفدار Bixby نیستید، می‌توانید دکمه هوم (Home) را به عنوان یکی از نکات گلکسی واچ اکتیو ۲ برای انجام کارهایی مانند Dialer و Calendar و Find my Phone تنظیم کنید. برای انجام این کار وارد تنظیمات (Settings) و سپس Advanced Settings شوید و دو بار کلید Home را فشار دهید. اکنون یکی از گزینه‌های موجود در فهرست را انتخاب کنید. اکنون محل دکمه Home تغییر خواهد کرد. اگر پیدا کردن این گزینه‌ها در ساعت مشکل است، می‌توانید از طریق اپلیکیشن Wearable نیز این تغییرات را انجام دهید.

به موسیقی محبوب خود گوش بدهید

امکانات گلکسی واچ اکتیو 2

یکی دیگر از ترفندهای واچ اکتیو 2 و از جالب‌ترین نکات سامسونگ واچ اکتیو ۲، گوش دادن به موسیقی محبوب خود است. واچ اکتیو 2 دارای یک موزیک پلیر مینی (Mini music player) است. می‌توانید تعداد زیادی از آهنگ‌های محبوب خود را در آن قرار دهید، هدفون بی‌سیم خود را وصل کنید و لذت ببرید. اصلاً نیازی نیست گوشی همراه خود ببرید.

یکی از جالب‌ترین نکات گلکسی واچ اکتیو ۲ در این قسمت، ساده بودن فرآیند اضافه کردن آهنگ‌ها است. اپلیکیشن را باز کرده و گزینه Add Content to your watch را انتخاب کرده و Add tracks را بزنید و آهنگ‌ها را انتخاب کنید. البته توجه داشته باشید که انتقال آهنگ‌ها ممکن است کمی زمان ببرد. به علاوه، واچ اکتیو دو امکان پخش آهنگ از سرویس‌هایی مانند Spotify را نیز فراهم می‌کند.

جمع بندی

احتمالاً افرادی که واچ اکتیو دو را تهیه کرده‌اند دوست دارند بدانند نکات سامسونگ واچ اکتیو ۲ یا ترفندهای واچ اکتیو 2 چیست. به همین منظور، این مقاله، نکات گلکسی واچ اکتیو ۲ را مورد توجه قرار داد تا بتوانید بیشترین بهره را از اسمارت واچ خود ببرید. برای بیان نظرات خود می‌توانید در بخش دیدگاه‌های پلازا با ما همراه باشید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران1 دیدگاه
avatar
مسعود
.
31 خرداد 1400، 11:15
پاسخ
0
0
با سلام و تشکر وقتی یک نوتیفیکشن روی گوشی میاد با تاخیر چند ثانیه به ساعت میرسه ، امکانش هست این تاخیر رو حذف کرد؟
avatar
اهورا
.
21 اردیبهشت 1401، 14:42
پاسخ
0
0
@مسعود
یکبار گوشی و ساعت رو ریستارت کنید ببینید درست میشه
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022