معرفی کتاب های بیل گیتس + فهرست کتاب های پیشنهادی Bill Gates

بیل گیتس
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

بیل گیتس بنیانگذار شرکت مایکروسافت علاقه زیادی به مطالعه کتاب دارد و دو کتاب هم تاکنون خودش نوشته است. در این مطلب قصد داریم به معرفی کتاب‌های بیل گیتس پرداخته و لیستی از کتاب های پیشنهادی او را ارائه کنیم.

بیل گیتس یکی از نمادهای صنعت کامپیوتر است و کمتر کسی را می‌توان یافت که او را نشناسد. او موسس مایکروسافت و یکی از ثروتمندترین و نیکوکارترین افراد روی زمین است. بیل گیتس عاشق مطالعه کتاب‌های مختلف بوده و معتقد است یک کتاب خوب می‌تواند بهترین هدیه باشد. در این مطلب قصد داریم نگاهی به دو کتاب نوشته خود بیل گیتس بپردازیم و بعد از آن، کتاب‌های پیشنهادی بیل گیتس برای مطالعه را معرفی کنیم.

در ادامه می‌خوانید: 

کتاب های بیل گیتس

1. کتاب راهی که در پیش است (The Road Ahead)

 • تاریخ انتشار: 1995 میلادی
 • تعداد صفحات: 286 صفحه

کتاب های بیل گیتس

The Road Ahead توسط موسس مایکروسافت، بیل گیتس، یکی از مدیران میاکروسافت، ناتان میهرولد (Nathan Myhrvold) و پیتر رینیرسون (Peter Rinearson) که یک ژورنالیست است نوشته شده است. این کتاب در نوامبر سال 1995 منتشر شده است. مسیر پیش رو، پیامدهای انقلاب رایانه‌های شخصی را خلاصه کرده و آینده‌ای را توصیف می‌کند که که با ورود بزرگراه جهانی اطلاعات تغییر کرده است.

کتاب راهی که در پیش است بیل گیتس توضیح می‌دهد که چگونه ابزارهای آینده نحوه تصمیم‌گیری‌های ما درباره موارد مختلف را تغییر می‌دهد؛ از اینکه چه چیزی را بخریم گرفته تا چگونه دوستمان را انتخاب می‌کنیم تا چگونه از خانواده خود در دنیایی که رفته رفته پیچیده‌تر می‌شود مراقبت کنیم. دانستن طرز تفکر آن زمان درباره تکنولوژی و پیشرفت آن نکته جالبی در مورد این کتاب است. برای مثال گیتس در این کتاب اشاره‌ای به کیف پول رایانه‌ای داشته و تصویر آن را به صورت زیر ترسیم کرده است.

road ahead / کتاب مسیر پیش رو از بیل گیتس

 

2. کتاب تجارت با سرعت تفکر (Business @ the Speed of Thought)

 • تاریخ انتشار: 1999 میلادی

کتاب تجارت با سرعت تفکر / بیل گیتس کتابها

کتاب تجارت با سرعت تفکر بیل گیتس توسط بیل گیتس و کالینز همینگوی (Collins Hemingway) در سال 1999 نوشته شده است. در این کتاب، گیتس درباره چگونگی کمک تکنولوژی به کسب و کارهای مختلف و اینکه چگونه فناوری در آینده، ماهیت کسب و کارها را تغییر می‌دهد صحبت کرده است. گیتس در این کتاب تاکید می‌کند که مدیران نباید به تکنولوژی به عنوان یک هزینه بالاسری نگاه کنند، بلکه باید آن را به عنوان یک دارایی استراتژیکی در نظر بگیرند و مثال‌های مختلفی را از شرکت‌های موفق مختلف مانند مایکروسافت، دل و … در این مورد آورده است.

بهترین کتاب بیل گیتس

اگر بخواهیم از بین این دو کتاب یکی را به عنوان بهترین کتاب بیل گیتس معرفی کنیم، باید کتاب تجارت با سرعت تفکر را انتخاب کنیم. این کتاب در سال 1999 و در یکی از نقاط عطف تکنولوژی کامپیوتری نوشته شده است. گیتس در این کتاب تاکید می‌کند که فضای سایبری و صنعت دیگر نمی‌توانند ماهیت‌های متفاوتی داشته باشند و کسب و کارها باید برای موفقیت در عصر ارتباطات، تغییر کنند. گیتس در این کتاب پیش بینی‌های مختلفی درباره کسب و کارها و تکنولوژی انجام داده بود که اگر قصد دارید بدانید چه تعدادی از آن‌ها به واقعیت پیوسته است، می‌توانید به این مطلب قبلی پلازا در این خصوص مراجعه کنید.

فهرست کتاب های پیشنهادی بیل گیتس

معمولا هر سال لیستی از کتاب های پیشنهادی را معرفی می‌کند که بنظر وی ارزش خواندن دارند. در این بخش قصد داریم به معرفی کتاب های پیشنهادی گیتس برای تابستان بپردازیم. کم کم داریم به تابستان نزدیک می‌شویم و خواه برنامه تابستان امسال‌تان گردش ساحلی باشد یا اینکه فقط می‌خواهید کل سفر غرق در داستان‌های تامل برانگیز و تاثیرگذار شوید، بیل گیتس ثروتمند و بشردوست پیشنهادهایی برای‌تان دارد. بیل گیتس هرساله لیستی از کتاب های پیشنهادی برای تعطیلات تابستانی را منتشر می‌کند و در این بخش قصد داریم نگاهی به کتاب های پیشنهادی گیتس بپردازیم.

معمولا کتاب های پیشنهادی گیتس مجموعه‌ای از ژانرهای مختلف است و این لیست او هم شامل آثار غیرعلمی-تخیلی، زندگی‌نامه‌ها و همچنین یک اثر تاریخی می‌شود. اما بیل گیتس این اطمینان را به خوانندگان می‌دهد که علی‌رغم سنگین بودن موضوعات، از خواندن تمام کتاب‌های معرفی شده لذت خواهید برد. در ادامه لیست کتاب های پیشنهادی و ویدیو خلاصه توضیحات پنج کتاب معرفی شده بیل گیتس را آورده‌ایم.

1. کتاب لئوناردو داوینچی (Leonardo da Vinci)

 • نویسنده: والتر ایزاکسون (Walter Isaacson)

کتاب لئوناردو داوینچی (Leonardo da Vinci)

چرا گیتس از طرفداران این کتاب است:

فکر می‌کنم لئوناردو یکی از جذاب‌ترین آدم‌هایی است که تا به‌حال به دنیا آمده است. هرچندکه امروزه لئوناردو را بیشتر نقاش می‌دانند اما او علایق بسیار عجیب و غریب و متنوعی داشت از آناتومی انسان گرفته تا تئاتر. ایزاکسون در این اثر به بهترین نحو ممکن دیدگاه‌های مختلف لئوناردو را همچون قطعات پازلی کنار هم چیده و شرح می‌دهد که چه چیزی لئوناردو را به فردی استثنایی و فوق‌العاده تبدیل کرده است. فکر می‌کنم که بد نباشد که سراغ بیوگرافی‌های برجسته ایزاکسن از آلبرت انیشتین و استیو جابز هم بروید.

2. کتاب هیچ اتفاقی بی دلیل نیست و دروغ های دیگری که پسندیده‌ام

 • نویسنده: کیت باولر (Kate Bowler)

چرا گیتس این کتاب نوشته کیت بولر را توصیه می کند:

زمانی که بولر استاد دانشکده الهیات دانشگاه دوک متوجه می‌شود که مبتلا به بیماری سرطان روده بزرگ پیشرفته (مرحله 4) است، سعی می‌کند که درک کند چرا این اتفاق افتاده است. آیا این امتحان خداوند است؟ نتیجه این تلاش، سرگذشت اندوه آور و در کمال تعجب خنده‌داری شد درباره ایمان وی و کنار آمدن با فناپذیری و مرگ خود.

3. کتاب لینکلن در باردو (Lincoln in the Bardo)

 • نویسنده: جرج ساندرز (George Saunders)

چرا گیتس خواندن این کتاب را توصیه می‌کند:

همیشه فکر می‌کردم که هرچیزی که لازم است درباره آبراهام لینکلن (Abraham Lincoln) بدانم را می‌دانم، اما خواندن این رمان باعث شد که درباره بخش‌هایی از زندگی وی مجدد فکر کنم. این کتاب وقایع تاریخی جنگ داخلی آمریکا را با عناصر فانتزی و خیال در هم می‌آمیزد؛ در واقع داستان گفتگویی طولانی است میان 166 روح از جمله پسر مرحوم لینکلن. با خواندن این کتاب تازه فهمیدم که لینکن زیر بار مصیبت و مسئولیت چه رنج و غمی را متحمل شده است. این کتاب یکی از آثار جذاب و رمزآلودی است که حتما بعد از خواندنش آن را برای همه تعریف می‌کنید.

4. کتاب داستان مبدا: تاریخ بزرگی از همه چیز

 • نویسنده: دیوید کریستین (David Christian)

کتاب بیل گیتس / کتاب داستان مبدا: تاریخ بزرگی از همه چیز

چرا گیتس خواندن این کتاب را توصیه می‌کند:

دیوید کتاب مورد علاقه من را نوشته است: تاریخ بزرگ (Big History). این کتاب داستان خلقت جهان از انفجار بزرگ (Big Bang) تا جوامع پیچیده امروزی را شرح می‌دهد که دیدگاه‌ها و شواهد رشته‌های مختلف را در روایت واحدی به هم می‌بافد. اگر تا به حال تاریخ بزرگ را نخوانده‌اید، داستان مبدا مقدمه بسیار خوبی برای آن است. اگر هم قبلا خوانده باشید این کتاب مرور تازه‌ای خواهد بود. در هر صورت با خواندن این کتاب به درک و برداشت بیشتری از جایگاه انسانیت در جهان خواهید رسید.

5. کتاب حقیقت محض (Factfulness)

 • نویسنده: هانس رسلینگ (Hans Rosling) با همکاری اولا رسلینگ و آنا رسلینگ رانلاند

چرا گیتس خواندن این کتاب را توصیه می‌کند:

از اولین روز انتشار این کتاب خواندنش را به همه توصیه کرده‌ام. هانس سخنران برجسته و نابغه سلامت جهانی که سال گذشته فوت کرد در این کتاب به خوبی شما را با واقعیت‌های اصلی جهان آشنا می‌کند: چطور زندگی بهتر می‌شود، و در چه جاهایی هنوز هم باید برای پیشرفت جهان کار کرد. او قصه‌های فراموش نشدنی از زندگی خود را نیز درلابلای کتاب آورده است. به نظرم این کتاب نقطه تکامل نابغه‌ای چون اوست و بهترین کتابی است که تا بحال خوانده‌ام.

در این مطلب دو کتاب بیل گیتس و تعدادی کتاب پیشنهادی بیل گیتس را به شما معرفی کردیم. نظر شما درباره این کتاب‌ها چیست؟ شما هم کتاب‌های پیشنهادی خود را در بخش دیدگاه پلازا بنویسید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران3 دیدگاه
avatar
مرتضی بخشی
.
03 اردیبهشت 1398، 16:35
پاسخ
0
2
اصلا از کتاب های بیل گیتس خوشم نیومده و کتاب حقیقت محض رو به شدت پیشنهاد می کنم که بخونید
avatar
آرام حسینی
.
06 اردیبهشت 1398، 11:19
پاسخ
0
1
@مرتضی بخشی
ممنون از همراهی تون با پلازامگ. ممنون از معرفی کتاب مورد علاقه تون به دوستان.
avatar
نیما
.
03 اردیبهشت 1398، 16:00
پاسخ
0
2
بیل گیتس تو بهترینی... این کتاب تجارت با سرعت تفکرش رو به شدت توصیه میکنم
avatar
علی
.
15 تیر 1399، 11:20
پاسخ
0
1
@نیما
کتاب تجارت با سرعت تفکرش هر کی داره تلگرام برام بفرسته ، ممنون
avatar
آرام حسینی
.
06 اردیبهشت 1398، 11:18
پاسخ
0
1
@نیما
ممنون از همراهی تون با پلازامگ و مرسی که تجربه تون از آثار بیل گیتس رو با ما شریک شدید.
avatar
بیلی بزرگ
.
03 اردیبهشت 1398، 15:40
پاسخ
0
3
عالی بود. واقعا بیل گیتس یه استاد و مرد کامله
avatar
آرام حسینی
.
06 اردیبهشت 1398، 11:17
پاسخ
0
1
@بیلی بزرگ
ممنون از همراهی تون با پلازامگ. بله بیل گیتس یکی از شخصیت های تاثیرگذار دنیای امروز هست.
جدول فروش فیلم ها
 • 54.6 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.2 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 15 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 12 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 11 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 9 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 7 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 3 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401