10 نمونه بهترین اپلیکیشن دارو شناسی + لینک دانلود

اپلیکیشن دارو
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

با نصب اپلیکیشن دارو و داروشناسی مرجع کاملی از اطلاعات داروها و بیماری‌ها در گوشی یا تبلت اندرویدی خود داشته باشید و هنگام نیاز، به آن‌ها مراجعه کنید.

خیلی وقت‌ها می‌خواهیم راجع به دارویی اطلاعاتی کسب کنیم؛ اما نه به حرف‌های بقیه اعتمادی داریم و نه دکتری در دسترس است. آن موقع بهترین کار اعتماد کردن به اپلیکشین‌های داروشناسی است که صحتشان کاملا بررسی و اثبات شده است. اپلیکشین دارو شناسی در واقع نرم افزاری اندرویدی برای گوشی‌ها و تبلت‌هایی با این سیستم عامل است.

این برنامه‌ها این امکان را فراهم کرده که مجموعه‌ای از داروها در یک جا جمع باشد و کاربر با انتخاب دارو می‌تواند به مواردی مانند گروه دارویی، گروه شیمیایی، موارد مصرف، میزان مصرف (براساس سن)، موارد منع مصرف، عوارض جانبی و غیره دسترسی داشته باشد. حتی با این برنامه‌ها می‌توانید بررسی کنید داروی شما ممکن است چه تداخلات دارویی داشته باشد. در ادامه 10 مورد از بهترین و کاربردی‌ترین اپلیکیشن دارو را برای شما فراهم آورده‌ایم.

در ادامه می‌خوانید:

10 نمونه بهترین اپلیکیشن دارو شناسی + لینک دانلود

در ادامه فهرستی از بهترین اپلیکیشن‌های دارو شناسی را برای شما فراهم آورده‌ایم. اما پیش از آنکه سراغ این برنامه‌ها بروید، قول بدهید که از مصرف خودسرانه دارو بپرهیزید!

1. اپلیکیشن داروخانه بنفش

 • قیمت: رایگان

اپلیکیشن دارو شناسی بنفش، از اطلاعات 8500 داروی شیمیایی و گیاهی بهره می‌برد. دارای موتور جستجوی قوی که هنگام تایپ نام دارو، اسم‌های پیشنهادی مشابه را نشان می‌دهد. دارای دسته‌بندی موضوعی، به طوری که جستجو کردن دارو یا نتایج آزمایش و غیره را بسیار آسان کرده است. این اپلیکیشن با دارا بودن نتیجه تمامی آزمایشات موجود، به آزمایشگاهی بزرگ تبدیل شده است. همچنین دارای آدرس تمامی بیمارستان‌ها و داروخانه‌های کشور است.

دارای اطلاعات جامع دارو به صورت موارد منع مصرف، عوارض جانبی، هشدارهای مصرف، تداخل دارویی، نکاتی برای مصرف، مقدار مصرف، اشکال دارویی و غیره است. از ویژگی‌های اپلیکیشن دارو شناسی بنفش می‌توان به فهرست علاقه‌مندی اشاره کرد. ضمن اینکه شما هم می‌توانید به فهرست داروها و بیماری‌ها، عناوینی را اضافه کنید.

دانلود رایگان اپلیکیشن داروخانه بنفش برای اندروید

2. اپلیکیشن اطلاعات دارویی اندروید «مرجع دارو و بیماری»

 • قیمت: رایگان

اطلاعات 720 قلم دارو و 200 بیماری در این برنامه قرار داده شده است. برنامه شامل مجموعه‌ای کامل از اطلاعات بیماری‌ها، داروهای شیمیایی و حتی گیاهی است.

در این برنامه اطلاعات دارویی اندروید تمام اطلاعات لازم و مورد نیاز داروها آورده شده است، مانند موارد مصرف، مكانيسم تاثیر دارو، موارد منع مصرف، هشدار، عوارض، نكات، ميزان مصرف، تداخل و اشكال دارو .
در این اپلیکیشن می‌توانید اطلاعات بیماری را نیز بررسی کنید. شرح بيماری، علايم‌ شايع‌، علل‌، عوامل تشديد كننده بيماری، پيشگيری، عوارض‌ احتمالی، درمان‌، رژيم‌غذايی و غیره از جمله مواردی است که در این اپلیکیشن می‌توانید ببینید.
از قابلیت‌های این اپلیکیشن دارو شناسی می‌توان از امکان جستجوی نام بیماری‌ها و داروها به فارسی و انگلیسی نام برد. یکی از برجسته‌ترین ویژگی‌های این اپلیکیشن این است که جستجو براساس علائم بیماری‌ها و امکان تشخیص بیماری نیز وجود دارد.

دانلود رایگان اپلیکیشن مرجع دارو و بیماری برای اندروید

3. اپلیکیشن این دارو چیه؟

برنامه یادآوری دارو / برنامه شناخت دارو

 • قیمت: رایگان

اپلیکیشن این دارو چیه؟ یک داروخانه کامل با بیش از هزاران دارو هم به زبان فارسی و هم انگلیسی است. این اپلیکیشن دارو شناسی شامل موارد و مقدار مصرف، عوارض جانبی، تداخل دارویی، مکانیسم اثر، نکات قابل توصیه به بیمار، اشکالات مربوط به دارو و اطلاعات دیگر از دارو است.

اپلیکیشن دارو شناسی حرفه‌ای و کامل که اطلاعاتی از قبیل اسامی داروها، میوه‌ها و خواص درمانی آن‌ها، روش‌های پرستاری، تحلیل نتایج آزمایشگاهی و غیره را برای کاربران فراهم کرده است تا یک پزشک یا داروخانه را همراه خود داشته باشند.

از قابلیت‌های این برنامه می‌توان به جستجو براساس زبان فارسی و انگلیسی، فهرست برگزیده‌ها و قابلیت کپی کردن متن و به اشتراک‌گذاری آن‌ها اشاره کرد. یکی دیگر از ویژگی‌های این برنامه این است که حتی می‌توانید اطلاعاتی راجع به طب سنتی، گیاهان دارویی، عرقیجات، خواص ادویه‌جات و غیره را نیز داشته باشید.

دانلود رایگان اپلیکیشن این دارو چیه برای اندروید

4. اپلیکیشن اطلاعات دارویی اندروید «داروخانه فارسی» (دارو و بیماری)

برنامه یادآوری دارو

 • قیمت: رایگان

اطلاعات بیش از 1600 نوع داروی مختلف شیمیایی و گیاهی و بیش از 1200 بیماری و راه‌های درمان آن‌ها در اپلیکیشن داروخانه فارسی قرار گرفته است. یکی از کاربردهای این برنامه برای دانشجویان پزشکی و داروسازی است.

از دیگر ویژگی‌های این اپلیکیشن دسته‌بندی موضوعی آن است که کار را برای پیدا کردن بیماری‌ها یا داروها راحت کرده است. این اپلیکیشن دارو شناسی نیز همانند سایر برنامه های دارو شناسی شامل اطلاعاتی جامع در مورد گروه دارویی، موارد مورد استفاده، موارد منع مصرف، عوارض جانبی و غیره است. این برنامه علاوه بر داروهای شیمیایی، در مورد داروهای گیاهی نیز اطلاعاتی دارد.

اپلیکیشن داروخانه فارسی اطلاعاتی در مورد تعریف و تشریح بیماری‌ها، علائم و نشانه‌ها، درمان و پیشگیری نیز ارائه می‌دهد. از ویژگی‌های این برنامه فهرست علاقه‌مندی و امکان اضافه کردن به آن است. ضمن اینکه می‌توانید اطلاعات یک بیماری یا دارو را از طریق تلگرام، واتساپ و پیامک با بقیه به اشتراک بگذارید.

دانلود رایگان اپلیکیشن داروخانه فارسی برای اندروید

5. اپلیکیشن داروخانه فارسی کامل و پزشک

 • قیمت: رایگان

اپلیکیشن داروشناسی داروخانه فارسی کامل و پزشک در واقع مرجعی کامل از بیش از 2000 دارو و بیماری به همراه اطلاعات آن‌هاست.

همچنین بخوانید :

نام داروها هم به فارس و هم به انگلیسی آورده شده است و شما می‌توانید از قابلیت جستجوی آن برای یافتن یک دارو یا بیماری استفاده کنید. اطلاعات دارو، موارد مصرف، میزان مصرف، مکانیزم اثر دارو و غیره از جمله اطلاعاتی است که راجع به هر دارو وجود دارد.

این اپلیکیشن اطلاعات دارویی اندروید یک پزشک همراه هم محسوب می‌شود. علائم ظاهری بیماری، علل بیماری، روش‌های پیشگیری، عوارض احتمالی، درمان بیماری، شرایط لزوم مراجعه به پزشک از جمله اطلاعاتی در مورد بیماری‌هاست که در این برنامه می‌توانید داشته باشید. از ویژگی های این برنامه می‌توان به ظاهر زیبا و کاربردی آن اشاره کرد. علاوه بر این فهرست فارسی و انگلیسی به طور مجزا آورده شده است و کلمه جستجو شده را در متن مارک می‌کند.

دانلود رایگان اپلیکیشن داروخانه فارسی برای اندروید

6. اپلیکیشن راحت دارو

 • قیمت: رایگان

اپلیکیشن دارو شناسی راحت دارو به شما کمک می‌کند مصرف داروهای خود را فراموش نکنید، در عین حال داروخانه موردنظرتان را بیابید، اطلاعات دارویی کسب کنید و معیارهای سلامت خود از جمله قند، فشار خون، نبض و حتی قد و وزن را در آن ثبت کنید. شما با نصب راحت دارو، در واقع یک نرم افزار مدیریت درمان خواهید داشت. خدمات اصلی این اپلیکیشن عبارتند از:

 • یادآوری دارو در زمان‌های تعیین شده
 • یادآوری زمان مصرف دارو به اعضای خانواده و دوستان بیمار
 • آدرس و اطلاعات تماس داروخانه‌ها و نشان دادن آن‌ها بر روی نقشه
 • بانک اطلاعات دارویی
 • ثبت معیارهای سلامت

شما می‌توانید زمان مصرف داروهای خود را وارد کنید تا به شما یادآوری شود و همچنین می‌توانید افرادی از عزیزان خود را در فهرست دوستان راحت دارویی قرار دهید تا عدم مصرف داروی شما به آن‌ها نیز اعلام شود.

راحت دارو به مبتلایان به بیماری‌های دیابت، فشار خون، آلزایمر و همچنین بانوان باردار، افراد تحت درمان ناباروری، افراد دارای مشکلات قلبی و عروقی، افراد مسن و بیماران درمانگاه‌ها و بیمارستان ‌ها کمک می‌کند تا سلامتی خود را مدیریت کنند.

دانلود رایگان اپلیکیشن راحت دارو برای اندروید

7. اپلیکیشن دارویاب جامع

 • قیمت: رایگان

اپلیکیشن دارو شناسی دارویاب جامع به شما کمک می‌کند بیماری یا عارضه‌ای که برایتان پیش آمده را بشناسید. گاهی پیش آمده دارویی برایتان تجویز شده، اما نه آن را می‌شناسید و نه نحوه مصرف و موارد منع مصرف و اطلاعات دیگر آن را می‌دانید. یا حتی دنبال گیاهان دارویی می‌گشتید و نمی‌دانستید کدام دارو مناسب وضعیتتان است. این اپلیکیشن به شما کمک می‌کند که با جستجو کردن نام بیماری یا داروی مورد نظر چه به انگلیسی و چه به فارسی، اطلاعات آن را پیدا کنید.

یکی از ویژگی‌های این اپلیکیشن دارو شناسی این است که اگر حتی نام دارو را نمی‌دانید، می‌توانید در فهرست داروها آن را پیدا کنید؛ این فهرست به ترتیب الفبا مرتب شده است. اين برنامه حاصل چند ماه تلاش و تحقيق در منابع معتبر است و به رایگان در اختيار شما قرار می‌گیرد تا از دانستن اطلاعات دارويی بی‌نياز شوید.

دانلود رایگان اپلیکیشن دارویاب جامع برای اندروید

8. اپلیکیشن اطلاعات دارویی اندروید «داروخانه»

دانلود اپلیکیشن دارو

 • قیمت: رایگان

اپلیکیشن دارو شناسی داروخانه با بیش از 1600 نوع داروی مختلف شیمیایی و گیاهی و بیش از 600 بیماری شایع و راه‌های درمان آن‌ها، به طور رایگان در دسترس کاربران قرار گرفته است. دسترسی به این برنامه آسان است؛ چراکه دسته‌بندی موضوعی براساس بیماری و دارو دارد.

امکان به اشتراک گذاری نام دارو و موارد استفاده دارو و بیماری‌ها یکی از ویژگی‌های این برنامه دارو شناسی است و با گرافیک بسیار زیبا و دیدنی، استفاده از این برنامه لذت‌بخش شده است.

دارای اطلاعات جامع دارو از جمله گروه دارویی، موارد مورد استفاده، مکانیسزم اثر دارو، عوارض جانبی و غیره است و همچنین اطلاعات جامعی در مورد بیماری را ارائه می‌دهد؛ از جمله تعریف و تشریح بیماری، علائم و نشانه‌ها، علل و عوامل خطرساز، درمان بیماری، پیشگیری و غیره.

دانلود رایگان اپلیکیشن داروخانه برای اندروید

9. اپلیکیشن ایزی دارو

 • قیمت: رایگان

اپلیکیشن دارو شناسی ایزی دارو یک داروخانه آنلاین برای فروش انواع محصولات است؛ از جمله محصولات آرایشی، بهداشتی، داروهای گیاهی، مکمل‌ها و تجهیزات پزشکی. داروخانه آنلاین ایزی دارو با بیش از 1500 محصول از برندهای معتبر داخلی و خارجی یکی از کامل‌ترین داروخانه‌های آنلاین کشور به شمار می‌رود.

این داروخانه به عنوان سرویس اینترنتی داروخانه شبانه‌روزی جالینوس فعالیت می‌کند و دارای تمامی مجوزهای لازم از سازمان غذا و دارو است. همچنین نشان اعتماد تجارت الکترونیک، ضامن تمامی تراکنش‌های مشتریان خواهد بود.

سرویس‌های اپلیکیشن ایزی دارو شامل:

 • اطلاعات کامل محصولات به همراه طریقه مصرف
 • امکان جستجو براساس دسته‌بندی، نام محصول، برند و کارکرد
 • امکان ثبت‌نام از طریق اپلیکیشن و همچنین ورود به حساب کاربری از طریق نام کاربری ساخته شده روی وبسایت
 • استفاده از سرویس نسخه آنلاین برای کوتاه کردن زمان انتظار در داروخانه
 • اطلاع از جشنواره‌های فروش و محصولات جدید وبسایت
 • امکان حفظ کالاها در سبد خرید برای پرداخت در آینده

دانلود رایگان اپلیکیشن ایزی دارو برای اندروید

10. اپلیکیشن داروخانه

 • قیمت: رایگان

هزاران نوع بیماری و ده‌ها هزار دارو در دنیا وجود دارد. برای درمان بسیاری از بیماری‌ها به پزشک مراجعه می‌کنیم؛ اما برخی از داروهایی که برای ما تجویز می‌شود را نمی‌شناسیم. اگر می‌خواهید با داروها آشنا شوید، اما قول می‌دهید که از این به بعد خود درمانی (که معضل شایعی بین ایرانی‌هاست) را آغاز نکنید، برنامه «داروخانه کامل» را روی گوشی یا تبلت اندرویدتان نصب کنید. داروخانه کامل فهرست تقریبا کاملی از تمام داروهای دنیا است. در اپلیکیشن دارو شناسی داروخانه، اطلاعات جامعی در دو بخش داروهای شیمیایی و گیاهی جمع‌آوری شده است.

در برنامه داروخانه موضوعات دسته‌بندی شده‌اند؛ موضوعاتی مثل فهرست کامل داروها، طب سنتی، فهرست کامل داروهای گیاهی، خواص عرقیجات، انواع بیماری‌ها و خواص میوه‌ها.
یکی از ویژگی‌های برجسته این برنامه طراحی گرافیکی زیبا و حرفه‌ای آن است که باعث شده استفاده از آن لذت‌بخش و در عین حال آسان باشد.

دانلود رایگان اپلیکیشن داروخانه برای اندروید

جمع بندی

یکی از نیازهای امروزه در دنیای فناوری اطلاعات، نیاز به اپلیکیشن‌های دارو شناسی است؛ چراکه دیگر مثل گذشته کسی چشم و گوش بسته هیچ دارویی را مصرف نمی‌کند. در مقاله فوق 10 اپلیکیشن اطلاعات دارویی اندروید را معرفی کردیم. با تمامی این برنامه‌ها می‌توانید داروی مورد نظر خود را جستجو کنید و اطلاعات مربوط به آن‌ها را دریافت کنید.

البته پیش از آنکه به سراغ دانلود این اپلیکیشن‌ها بروید، قول بدهید که از مصرف خودسرانه دارو بپرهیزید!

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران2 دیدگاه
avatar
mehrdad
.
20 آذر 1400، 21:19
پاسخ
0
0
برنامه های پیشنهادیتون اصلٲجالب نبودن! اولٲنوددرصدشون اصلٲوجودخارجی نداشتن که دانلودکنیم.دومٲهمون دوسه تایی ام که دانلودکردیم خیییلی ناقص بودن طوریکه فوری لغونصبشون کردم!!!
avatar
.
24 تیر 1400، 13:42
پاسخ
0
0
همه رو نصب کردم و امتحان کردم یا نصب نمیشه یا باز نمیشه یا براش سرچ نزاشته
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022