بهترین انیمه های زامبی و شیطانی ؛ معرفی 15 انیمه زامبی محور

thumbnail
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

انیمه های زامبی و انیمه های شیطانی این روزها ژانر محبوب بسیاری از انیمه‌بازهاست. به همین بهانه، پلازا تعدادی از انیمه های سبک زامبی را معرفی خواهد کرد.

تماشای انیمه این‌ روزها سرگرمی محبوب بسیاری از طرفداران این ژانر است. اما انگار انیمه های سبک زامبی و ترسناک علاقه‌مندان زیادی در سراسر جهان پیدا کرده است. تماشای جهانی خیالی با موجوداتی عجیب و گاهی ترسناک برای خیلی‌ها جذاب است. البته ژاپنی‌ها هم بیکار نمانده و با طرح‌ها و داستان‌های متفاوت انیمه های زامبی و انیمه های شیطانی و عاشقانه می‌سازند. این بهانه‌ای شد تا پلازا هم معرفی انیمه های زامبی را تقدیم مخاطبان علاقه‌مند به این ژانر کند. پس با ما همراه شوید و تعدادی از انواع انیمه‌های این سبک، از انیمه های زامبی عاشقانه گرفته تا اکشن و تاریخی را دنبال کنید.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

بهترین انیمه های زامبی و انیمه های شیطانی

در میان طرفداران انیمه بسیاری مخاطب پروپا‌قرص انیمه های زامبی و انیمه های شیطانی هستند. در این قسمت تعدادی از انیمه های سبک زامبی را به شما معرفی می‌کنیم. اگرچه که انیمه‌باز‌ها حتماً همه یا بیشتر این آثار را تماشا کرده‌اند.

1. انیمه Mo Dao Zu Shi

انیمه های زامبی

 • سال پخش: 2018 تا کنون
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 8.6

درست است، این یک انیمه چینی است، اما این باعث نمی‌شود از تماشای آن که یکی از بهترین انیمه های سبک زامبی محسوب می‌شود صرف‌نظر کنید. صادقانه بخواهیم بگوییم این انیمه یکی از بهترین‌های 2018 بود؛ بسیار یکدست و بی‌نقص، داستانی با جزئیات کامل و دنیایی که کاملا معنی‌دار است.

داستان درباره وی وو شیان و لان وانگ جی است که طی یک آموزش جادویی یکدیگر را ملاقات و برای حل بسیاری از راز‌ و‌ رمزها باهم کار می‌کنند. این انیمه در مورد زامبی‌های آخرالزمانی نیست، اما به قدر کافی زامبی، زنده شدن مردگان و جادوی سیاه و سفید دارد که همه این‌ها نقش مهمی در قصه دارند.

2. انیمه Hellsing Ultimate

انیمه های سبک زامبی

 • سال پخش: 2006-2012
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 8.3

اگرچه انیمه Hellsing Ultimate کاملاً درباره زامبی نیست، اما باز هم در جمع انیمه های سبک زامبی قرار می‌گیرد. این انیمه زامبی محور پس از پایان نسخه ابتدایی یعنی Hellsing ساخته شد. با وجود این، Hellsing Ultimate در واقع بهتر از نسخه اصلی داستان مانگا را روایت می‌کند. زامبی‌ها در Hellsing Ultimate بخشی از دنیای وحشت‌انگیز فراطبیعی هستند. داستان درباره عملیات سری Hellsing است که سعی دارد تعداد هیولاهای ماوراء طبیعی که اهالی انگلستان را به ستوه آورده‌اند را کنترل کند. این مجموعه ده قسمت و آبراهام ون هلسینگ نیز شخصیت اصلی داستان است.

3. انیمه Gungrave

انیمه های شیطانی

 • سال پخش: 2003-2004
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.9

انیمه زامبی محور Gungrave بر اساس یک شخصیت‌ از یک بازی محبوب و پرطرفدار ساخته شده است. ماجرای این انیمه جدی درباره مسیر انتقام‌گیری شخصیت اصلی داستان است. شخصیت اصلی که گریو نام دارد، قبلاً انسانی به نام براندون هیت بوده است. او پس از اینکه بهترین دوست و شریک مافیایی‌اش به او خیانت کرد و او را به قتل رساند، به عنوان موجودی زامبی مانند که تقریباً شکست‌ناپذیر است به زندگی بازگشته است. او اکنون برای تلافی و انتقام از دوست خیانت‌کارش زندگی می‌کند.

4. انیمه Tokyo Ghoul

انیمه زامبی محور

 • سال تولید: 2014
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.8

اگر در مورد انیمه های زامبی خیلی سختگیر نیستید، حتماً Tokyo Ghoul را تماشا کنید. این انیمه زامبی محور درباره سفر یک دانشجوی 18 ساله ساکت و معمولی به نام کن کناکی است. زندگی او پس از یک تصادف نزدیک به مرگ زیر و رو می‌شود. پس از تصادف با دریافت عضو از یک غول (روح شیطانی) نجات می‌یابد.

پیوند عضو او را به یک غول انسانی تبدیل می‌کند که برای زنده ماندن باید آدم‌ها را بخورد. کن باید راهی پیدا کند تا انسانیت خود را حفظ کند، در‌حالی‎که روح (غول) بودنش را مخفی می‌کند. برخلاف زامبی‌های گوشتخوار معمولی، غول‌ها سعی می‌کنند زندگی عادی در جامعه داشته‌ باشند. این موضوع باعث می‌شود تا مخاطب با آن‌ها همدردی کند و گاهی هم طرف آن‌ها را بگیرد.

5. انیمه Soul Eater

انیمه های زامبی محور

 • سال پخش: 2008-2009
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.8

«روح خور» یا همان Soul Eater یکی از محبوب‌ترین انیمه های شیطانی است. گرچه کاملا حول محور زامبی‎‌ها نمی‌چرخد، اما در سراسر داستان زامبی‌هایی وجود دارند که آن را در دسته‎ انیمه های زامبی قرار می‌دهد. Soul Eater بر اساس مانگای محبوبی با همین عنوان ساخته شده که درباره تیم‌هایی از آکادمی سلاح مرگ است. این تیم‌ها از یک استاد تسلیحات و یک اسلحه تشکیل شده که قابلیت تبدیل شدن به انسان را دارد. تیم‌‎ها برای ساخت سلاح مرگ و جلب رضایت استاد شینیگامی باید 99 روح شیطانی و یک جادوگر را جمع‌آوری کنند.

6. انیمه Black Butler: Book of the Atlantic

انیمه های سبک زامبی

 • سال تولید: 2017
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.7

Black Butler اصلی کاملاً شیطان‌محور و تماشای آن فوق‌العاده است، اما شاید خیلی مناسب این لیست نباشد. اگر طرفدار قسمت اول و اصلی این مجموعه نیستید، Black Butler: Book of the Atlantic با داشتن ویژگی‌های قابل قبول انیمه های زامبی محور می‌تواند راضی‌کننده باشد.

داستان این انیمه زامبی محور درباره یک ارباب جوان و خادم شیطانی‌اش است. آن‌ها برای بررسی ادعای بازگشت مردگان به زندگی سوار یک کشتی تفریحی لوکس شده و راهی می‌شوند. در این راه مشکلات گوناگونی پیش روی آن‌ها قرار دارد.

7. انیمه D.Gray-man

انیمه های زامبی عاشقانه

 • سال پخش: 2006-2008
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.7

آلن واکر جوانی با چشمی نفرین‌شده و یک جن‌گیر است که باید موجودات شیطانی به نام آکوما را نابود کند و جهان را نجات دهد. رهبر آکوما، میلنیوم ارل، خود به تنهایی یک داستان ترسناک است. او هنگامی‌که کسی برای عزیز از دست‌رفته‌‎اش عزاداری می‌کند، ظاهر می‌شود و با آن بدبخت پیمان می‌بندد. سپس روح شخص مرده را بازمی‌گرداند و او را مجبور می‌کند جماعت عزادار را بکشد و پس از آن به سلاحی برای جناب شیطان تبدیل می‌شود. این اکشن 103 قسمتی با کیفیت یکی از بهترین انیمه های شیطانی محسوب می‌شود.

8. انیمه !School-Live

معرفی انیمه های زامبی

 • سال تولید: 2015
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.2

انیمیشن School-Live اینقدر زیباست که در نگاه اول باور اینکه این یک انیمه زامبیست سخت است. با این حال، آنقدر هم عجیب نیست؛ چون صنعت انیمیشن‌سازی ژاپن در ژانر زامبی متفاوت از غرب است. اما وقتی اولین اپیزود را مشاهده می‌کنید دختران دبیرستانی بامزه‌ای را می‌بینید که کارهای بانمکی انجام می‌دهند.

اما در نهایت، متوجه می‌شوید که آن‌ها تنها بازماندگان مدرسه در جهان پس از مرگ زامبی‌‎ها، یعنی School-Live هستند. این ماجرا کمی احساس ناهماهنگی و ناموزونی را منتقل می‌کند. اما جای نگرانی نیست و با نمره ام ای ال 7.68 سرگرم کننده بودن آن تضمین می‌شود. تماشای این انیمه از برترین انیمه های شیطانی و تلاش این دختران بانمک برای زنده ماندن خالی از لطف نیست.

9. انیمه Kabaneri of the Iron Fortress

انیمه های شیطانی

 • سال تولید: 2016
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.2

«کابانری از قلعه آهنی» یکی دیگر از انیمه های شیطانی است که در دوران انقلاب صنعتی می‌گذرد. این انیمه نوعی Attack on Titan محسوب می‌شود که دشمنان آن به جای موجودات غول‌پیکر ناشناخته، ارواح هیولاهایی به نام کابانه هستند که به سختی کشته می‌شوند. در مقایسه با «حمله به تایتان»، مردم در  Kabaneri of the Iron Fortress با ایستگاه‌هایی سنگر-مانند و دیوارهایی عظیم از کابانه‌ها در امان هستند. روزی یک لکوموتیو بخار که کابانه آن را ربوده‌ است، با یکی از این ایستگا‌ه‌ها برخورد می‌کند. یک مهندس جوان که از تسلیم شدن در برابر این سرنوشت شوم امتناع می‌ورزد، موفق به ساخت سلاحی برای کشتن کابانه می‌شود و به عنوان یک قهرمان سفر خود را برای نابودی آن‌ها آغاز می‌کند.

10. انیمه Highschool of the Dead

بهترین انیمه های زامبی

 • سال تولید: 2010
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.2

«دبیرستان مردگان» اگرچه بر اساس امتیازات MAL در صدر انیمه‌‎های این فهرست نیست، اما قطعاً یکی از برترین انیمه های زامبی تا به امروز است. دلیل عمده این موضوع داستان جدی آن، تحولات هیجان‌انگیز اتفاقات و شباهت آن به فیلم‌ها و سریال‌های زامبی غربی‌ست که این‎روزها پرطرفدار است.

Highschool of the Dead همانطور که از عنوانش پیداست، داستان پنج دانش‌آموز دبیرستانی ­و دو شخصیت دیگر است که پس از تجاوز زامبی‌ها به مدرسه‌شان تلاش می‌کنند نجات یابند. البته ناگفته نماند که شدت خشونت این انیمه بیش از آنست که جبرانی برای آن باشد.

11. انیمه ?Is This A Zombie

برترین انیمه های زامبی

 • سال تولید: 2011
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.1

انیمه ?Is This a Zombie نه تنها از انیمه های سبک زامبی است، بلکه یک کمدیست که آن را از دیگر انیمه‌های این فهرست متمایز می‌کند. داستان درباره فردی به نام آیوموست که به شکل فجیعی به دست یک قاتل سریالی کشته می‌شود. دختری جادویی و ستودنی او را زنده می‌کند، اما دوباره کشته می‌شود. با این‌حال، قدرت آن دختر به او کمک می‌کند که به عنوان یک زامبی برگردد. آیومو و دختر جادویی باید احتیاط کنند، چون یک دیو هم به دنبال آیوموست.

12. انیمه Zombieland Saga

بهترین انیمه های شیطانی

 • سال تولید: 2018
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7

در فهرست انیمه های شیطانی Zombieland Saga را هم باید نام برد. داستان این انیمه درباره یک دختر جوان خواننده است که می‌میرد و به زامبی تبدیل می‌شود. او در یک گروه موسیقی در کنار دیگر دختران زامبی خواننده قرار می‌گیرد که بخشی از کمپین نجات جهان هستند. این انیمه زامبی محور یکی از بهترین انیمه های زامبی و به نوعی می‌توان گفت درخشان است. همه جا شاهد لحظات زامبی‌گونه و در واقع جادوی ارواح هستیم.

13. انیمه Corpse Princess

برترین انیمه های شیطانی

 • سال پخش: 2008-2009
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 6.9

ماکینا هوشیمورا، شخصیت اصلی انیمه Corpse Princess، هم در جمع انسان‌هایی قرار دارد که به زامبی تبدیل شدند. اگرچه شبیه زامبی به نظر نمی‌رسد و مغز انسان را نمی‌خورد، اما قطعاً یک روح است.

او پس از کشته‌ شدن به همراه خانواده‌اش دوباره زنده می‌شود و حالا باید 108 جسد احیاشده دیگر را بکشد تا بتواند به خانواده‌‎اش در بهشت ملحق شود. هدف نهایی او این است که با غلبه بر گروهی از ارواح به نام «هفت ستاره» انتقام مرگ خانواده‌اش را بگیرد. ماکینا دختری با مهارت‌های جسمی قدرتمند است که از سلاح ماشینی MAC-11 برای نابودی دشمنانش استفاده می‌کند.

14. انیمه The Empire of Corpses

انیمه های شیطانی و عاشقانه

 • سال تولید: 2015
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 6

«امپراطوری اجساد» از دیگر انیمه های سبک زامبی و شناخته‌شده است. ماجرای این انیمه زامبی محور در انگلستان قرن 18 می‌گذرد و درباره دانشمندی به نام ویکتور فرنکشتاین است که روشی برای احیای مجدد اجساد کشف کرده‌ است. با ناکارآمدی روش او، روش دیگری کشف می‌شود و اتفاقات دیگری را رقم می‌زند. داستان جالب و منحصربه‌فرد به علاوه شخصیت‌هایی که بر اساس چهره‌های تاریخی و محبوب ادبی شکل گرفته‌اند، دیدن این انیمه را جالب و سرگرم‌کننده می‌کند.

15. انیمه GYO: Tokyo Fish Attack

انیمه های سبک زامبی

 • سال تولید: 2012
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 5.5

انیمه 75 دقیقه‌ای GYO: Tokyo Fish Attack بر اساس مانگایی در ژانر وحشت با همین نام ساخته شده است. این مانگا را مانگاکای محبوب ژانر وحشت، جونجی ایتو (Junji Ito)، نوشته و تصویرسازی کرده‌ است.

همچنین بخوانید :

همان‌ گونه که از عنوان این انیمه برمی‌آید، توکیو به جای جسدهای انسانی، مورد حمله ارواح ماهی‌ها قرار می‌گیرد. این‌ ماهی‌های بسیار متعفن آلوده به یک بیماری شده و می‌توانند آن را به انسان انتقال دهند. در میان این هرج و مرج دختری به نام کائوری به دنبال دوست گمشده‌اش می‌گردد. چیزی که آن را عجیب‌تر می‌کند این است که این ماهی‌های زامبی پاهای فلزی دارند و می‌توانند روی زمین راه بروند.

کلام آخر

تنوع بسیاری در طرح و داستان انیمه های زامبی ساخته شده وجود دارد. اما موارد نام‌برده شده تنها بخشی از چندین و چند انیمه‌ای‌ست که در این ژانر ساخته‌ شده‌ است. بعضی از انیمه‌های این ژانر در جذب مخاطب موفق نبوده و برخی هم معیارها و ملاک‌های این سبک را به خوبی برآورده کرده‌اند. شما چقدر به این انیمه‌ها علاقه‌مند هستید؟ منتظر نظرات شما هستیم.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022