معرفی بازی سفیر عشق ؛ داستان، تریلر، گیم پلی و سیستم مورد نیاز

بازی سفیر عشق
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

بازی سفیر عشق عنوان هک اند اسلش و اکشن جدیدی است که توسط رسانه شکوه کویر ساخته و به انتشار رسیده است. با معرفی این بازی همراه ما باشید.

در ابتدا می‌خواهیم با یکی از شرکت‌های بازی سازی داخلی آشنایی بیشتری پیدا کنیم و سپس به سایر مشخصات بازی سفیر عشق خواهیم پرداخت. استودیو رسانه شکوه کویر در سال 1385 فعالیت خودش را آغاز کرد، اما نام استودیو کهربای کویر بود. در آن سال اولین عنوان خودش یعنی بازی الماس مرنجاب را به انتشار رساند.

رفته رفته این استودیو قابلیت‌های بیشتری در زمینه ساخت و طراحی بازی کسب کرد و شروع به ساختن بازی‌های جذابی کرد. در سال 1390 به دلیل استقبال زیادی که از چند عنوان از بازی‌های این شرکت شده بود، به صورت رسمی فعالیت خودش را با نام رسانه شکوه کویر آغاز کرد. فهرست بازی‌هایی که تا کنون توسط این استودیو بازی سازی ساخته شده است را در ادامه مرور می‌کنیم.

مشخصات بازی سفیر عشق

بازی الماس مرنجاب (1385)، گنجینه پنهان (1386)، راز مقبره (1387)، قتل در کوچه‌های طهران 1312 (نسخه دو بعدی در سال 1388)، قتل در کوچه‌های طهران 1312 (نسخه سه بعدی در سال 1389)، شیطنت‌های علیمردان خان (1390)، گربه قجری (1390)، صدای فراموش شده 1 (1390-1392)، مسیر عشق، زیر صفر (1391)، سال‌های سیاه (1390 تا 1393)، بازی مرگ: کفر خونین (1392 تا 1393)، افسانه جنگ (1392 تا 1394)، قتل در کوچه‌های طهران 1394 (1393 تا 1394)، علی مردان خان در ملاقات با مرلین جادوگر (1393)، انقلاب عشق 1357 (1392 تا 1394) و آخرین عنوان این استودیو بازی سفیر عشق است که در سال 1393 تا 1394 ساخته شد. با معرفی بازی Ambassador of Love همراه پلازا باشید.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

تریلر بازی سفیر عشق

در این قسمت شما عزیزان برای آشنایی بیشتر با طراحی گرافیکی، جلوه‌های بصری بازی و همچنین آشنایی با چگونگی آن، می‌توانید نگاهی به تریلر گیم پلی این بازی جذاب بیندازید.

داستان بازی سفیر عشق

در این قسمت از بررسی بازی سفیر عشق قصد داریم تا داستان این بازی مهیج و سرگرم کننده را به شما شرح دهیم. بازی Ambassador of Love روایت کننده زندگی شخصی به نام مهران است. شخصیت مهران در بازی، یک شخصیت فرضی و خیالی است. بازی پس از آن که شروع می‌شود به صورت‌های مختلفی به بازیکنان خواهد گفت که مهران یکی از یاران وفادار و پایبند به امام حسن (ع) است. پس از آن که امام حسن (ع) با معاویه به صلح می‌رسند، مهران تصمیم می‌گیرد تا برای ملاقات با همسرش به شهرشان برود.

همسر و خانواده او در شهر ری زندگی می‌کنند. قبل از حرکت کردن به سمت شهر ری، اتفاقات مختلفی رخ می‌دهند تا او رفتنش را به تعویق بیندازد. اتفاقاتی که پیرامون او روی می‌دهند باعث می‌شوند نه تنها رفتن به سمت شهر ری را کنسل کند، بلکه برای رفتن به کوفه آماده می‌شود. پس از آغاز کردن راهش به سمت کوفه، پس از مدتی به آنجا می‌رسد. او در آنجا با اتفاقات مختلفی مواجه می‌شود. اتفاقاتی همچون دعوت شدن امام حسین (ع) توسط مردم کوفه و آمدن مسلم ابن عقیل به این شهر از جمله این رویدادها هستند.

داستان بازی سفیر عشق در زمان‌های مختلفی روی‌ می‌دهد. منطقه‌هایی که در بازی و در آنجا به مبارزه خواهید پرداخت نیز از تنوع بالایی برخوردار هستند. اتمسفر و فضای بازی به صورت فرضی و ساختگی طراحی شده و مکان‌ها و اشخاصی که در بازی مشاهده خواهید کرد چهره‌های ساختگی هستند و هیچ کدام از آن‌ها طبق واقعیتشان نیستند. راوی داستان در ابتدا توضیحاتی را درباره این بازی می‌دهد و سپس بازی آغاز می‌شود. رفته رفته داستان مهران و جریان‌های زندگی‌اش به تصویر کشیده خواهند شد که بسیاری از آن‌ها مربوط به شهر کوفه هستند.

زمان انتشار بازی سفیر عشق

ماموریت‌هایی که این بازی به شما خواهد داد با ایفای نقش برخی از شخصیت‌های پر رنگ صورت می‌گیرد. اگر تا به حال ماجراها و روایت‌های کربلا را مطالعه و یا مشاهده کرده باشید، با نام‌هایی همچون مختار ثقفی و… آشنایی دارید. این شخصیت‌های معروف در بازی قرار داده شده‌اند تا جلوه‌های بازی را جذاب‌تر و حساسیت آن را بالاتر ببرند. برخی از این افراد به مهران که در اصل شما هستید، ماموریت‌هایی خواهند داد تا پس از انجام دادن آن‌ها پاداش‌های ارزنده‌ای به شما تعلق گیرد.

داستان بازی سفیر عشق روایت کننده برخی از وقایعی است که در کوفه و پیرامون امامان صورت می‌گیرد. این داستان‌ها بر اساس واقعیت ساخته شده‌اند، اما فضاسازی‌ها و مکان‌هایی که استودیو رسانه شکوه کویر در بازی خود یعنی سفیر عشق استفاده کرده است کاملا تخیلی و فرضی هستند. جو بازی مانند آن دوره طراحی شده و با دیدن صحنه‌ها و مکان‌های بازی مشخص است که در دوران امامان همه این اتفاقات در حال رخ دادن هستند. در ادامه با ما همراه باشید تا به نکات جذابی که مربوط به گیم پلی این بازی هستند بپردازیم.

گیم پلی بازی سفیر عشق

در این قسمت قصد داریم تا به نکات قابل توجهی که مربوط به گیم پلی بازی Ambassador of Love می‌شوند بپردازیم، پس با ما همراه باشید. در ابتدا به سبک بازی می‌پردازیم. بازی سفیر عشق یک عنوان ترکیبی از دو سبک اکشن و هک اند اسلش است. همانطور که با بازی‌های هک اند اسلش و اکشن آشنایی دارید باید بگوییم که استودیو رسانه شکوه کویر طراحی‌های بسیار جذابی را در این عنوان اکشن خود پیاده‌سازی کرده است. مبنا و هدف در بازی سفیر عشق مبارزه علیه مفسدین و مخالفین دین پیامبر و امامان است. کسانی که این بازی را تجربه می‌کنند و یا در آینده به بازی کردن این عنوان خواهند پرداخت، متوجه این موضوع می‌شوند که غرور خاصی در بازی موج می‌زند.

تریلر بازی سفیر عشق

سازنده این بازی در کنار ایجاد یک بازی برای سرگرم شدن بازیکنان، قصد داشته است تا رویدادها و سختی‌هایی که برخی از امامان در آن فضای سنگین پشت سر گذاشته‌اند را به تصویر بکشد که باید بگوییم واقعا یک اثر جذاب و خیره کننده را تحویل جامعه گیم داده است. مبارزات در بازی سفیر عشق به صورت ترتیبی شکل می‌گیرند. منظور از ترتیبی چیست؟ حتما در بسیاری از بازی‌های مبارزه‌ای دیده‌اید که در ابتدای بازی دشمنانتان یا به آسانی از پا در می‌آیند و یا اگر به صورت دسته جمعی حمله می‌کنند، تعدادشان کم است.

مبارزه ترتیبی به مبارزاتی می‌گویند که ابتدا بازی به صورت خودکار برای شما دشمنان آسان و با تعداد کمی را در نظر می‌گیرد. هدف از این طراحی آن است که بازیکنان نحوه مبارزه و همچنین چگونگی استفاده از سلاح‌ها را یاد بگیرند و آموزش ببیند که برای شکست دادن دشمنانی با تعداد بالا و درجه سختی بالاتر چه نوع مبارزه و حالت‌های دفاعی نیاز است.

از این رو بازی سفیر عشق چنین شیوه مبارزاتی را در بازی قرار داده است. دشمنانی که در بازی با آن‌ها رو به رو می‌شوید ابتدا تعدادشان کم است و رفته رفته افزایش می‌یابند. هنگام نبرد دشمنانتان به دور شما می‌آیند و به صورت حلقه یا ردیفی به دور یا جلوی شما می‌ایستند. شما باید نحوه مبارزه در بازی سفیر عشق را یاد بگیرید تا بتوانید در حرکاتتان تنوع و مانور خوبی را از خود به نمایش بگذارید.

همینطور که در حال پیشرفت هستید، شاهد تنوع چشم‌گیری در نیروهای دشمن خواهید بود. ابتدا باید با تعدادی شمشیر زن بجنگید و پس از آن، کماندار و… را باید از پای دربیاورید. نحوه از پای درآوردن کماندارها متفاوت‌تر از سایر نیروها است که در طول بازی متوجه خواهید شد که چگونه باید با این نیروهای دور زن مبارزه کرده و آن‌ها را از صحنه نبرد ناپدید کنید. پس از خرید بازی سفیر عشق خواهید دید که نیروهایی قدرتمندتر از قبل به سراغ شما می‌آیند و باید با ذکاوت و ابزاری که در اختیار دارید به مبارزه بپردازید.

مکانیزم‌های متعدد و مختلفی برای مبارزه در این بازی قرار داده شده است و برای مبارزه کردن با هر دسته از دشمنان (کمان دارها، زره پوشان و…) ابزار و آلات جنگی متنوعی برای بازیکنان قرار گرفته شده است. شخصیت اصلی بازی یعنی مهران، می‌تواند انتخاب کند که در چه موقعیتی باید ضربه سنگین و یا ضربه سبک وارد کند. جا خالی دادن یکی از عنصرهای بسیار مهم و همچنین کارآمد در بازی‌های هک اند اسلش و شمشیری است.

قیمت بازی سفیر عشق

احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail
معرفی 20 ماشین بازی ایرانی برای اندروید | لینک دانلود ...
شایان حسین زاد24 مهر 1402 13:30
thumbnail
بررسی تمام سری بازی های شاهزاده ایرانی (Prince of Persia)
محمد امین سرافراز16 مهر 1399 22:45

شما با استفاده از حرکاتی همچون جا خالی، ضد ضربه، بدل کردن حرکات دشمن و… می‌توانید پیروز میدان جنگ باشید البته اگر هرکدام را در موقعیت مناسبش استفاده کنید. برای مثال بعضی از بازیکنان و کاربران پس از مطالعه کردن چنین مطالبی فکر می‌کنند که در مبارزه باید به صورت مکرر دکمه‌های مربوط به دفاع را فشار دهند. هنگامی که می‌بینند این فشار دادن‌های دکمه که بدون هدف و غیر اصولی صورت می‌گیرند، هیچگونه نتیجه مثبتی در روند مبارزه‌شان ندارد، از بازی نا امید می‌شوند.

باید بگوییم که استفاده از تمامی حرکات برای دفاع و حمله در بازی باید به صورت دقیق و متناسب با شرایط پیش رویتان انجام شود. برای مثال اگر حرکت بدل را زودتر از حمله دشمن انجام دهید، نه تنها به شما کمکی نخواهد کرد، بلکه فرصت خوبی را در اختیار دشمنتان قرار خواهید داد تا ضربه‌ای را به شما وارد کند.

وقتی که در حالت معمولی ایستاده‌اید، اگر دشمن به شما حمله کند آسیب می‌بینید، اما مقدارش کم است. این به آن دلیل است که در حالت معمولی سپر و زره‌هایتان در مقابل ضربه دشمن به صورت خودکار بیش از نیمی از ضربه را مهار می‌کنند. اما اگر برای بدل کردن ضربات دشمن آن هم به صورت اشتباهی دکمه را فشار دهید به این دلیل که زره و اصطلاحا گاردتان باز شده است، ضربه‌ای که از طرف دشمن به شما برخورد می‌کند آسیب بیشتری را به شما وارد خواهد کرد.

از این رو استفاده مناسب از المان‌ها و حرکات دفاعی که در بازی قرار گرفته شده‌اند باید با دقت بالایی استفاده و به کار گرفته شوند. سلاح‌های بازی به مرور زمان و کم کم در اختیار مهران قرار خواهند گرفت. در ابتدا یک شمشیر ساده دارید و رفته رفته سلاح‌های کارآمدی همچون زره، سپر، تیر و کمان و شمشیر دوم نیز در اختیارتان خواهد بود. با استفاده از شمشیر دوم می‌توانید به صورت همزمان و با دو شمشیر به مبارزه بپردازید. هنگامی که زره برایتان قفل‌گشایی می‌شود، یکی از ابزار مهم در بازی است که علاوه بر دفاع از خود در برابر شمشیر و ضربات دشمن، تنها راه جلوگیری از کمان‌داران نیز هست.

گیم پلی بازی سفیر عشق

هنگامی که کمان‌داران به شما شلیک می‌کنند وقتی که جایی برای مخفی شدن نداشته باشید تنها کاری که از دستتان بر می‌آید دفاع با سپرتان است. با پیروزی در نبردها، رفته رفته سطح مهران شخصیت اصلی بازی بالا می‌رود و سپس گزینه‌های بسیار خوبی برایش قفل‌گشایی خواهد شد. با بالا رفتن سطح او، منابعی برای او باز می‌شوند که در رنگ‌های قرمز و زرد هستند. هر کدام از این منابع یک‌سری قابلیت و توانایی و ابزار را در اختیار مهران قرار خواهند داد.

همچنین بخوانید :

منبع قرمز رنگ این فرصت را در اختیارتان قرار می‌دهد تا سلاح‌های موردنظرتان را ارتقا دهید. منبع بعد که منبع زرد رنگ است به شما این موقعیت را خواهد داد تا حرکات و به اصطلاح Comboهای جدیدی را قفل‌گشایی کرده و بازه حرکاتتان در نبرد را افزایش دهید. علاوه‌بر کمبوها شما می‌توانید حرکاتی ترکیبی را بر روی دشمنان اجرا کنید. خاصیت و نکته مثبتی که این حرکات ترکیبی نسبت به سایر فن‌های بازی دارند این است که شدت ضربه‌تان در این حرکات بالاتر است و می‌توانید مقدار قابل توجهی از سلامت و جان دشمنانتان کم کنید.

حالت‌های مختلف دیگری در کنار تمامی موارد ذکر شده در بازی سفیر عشق وجود دارند که به حالت مخفی کاری و حمله سریع می‌توان اشاره کرد. در حالت مخفی کاری مهران در یک مکان قایم و یا بهتر است بگوییم مخفی می‌شود و سپس هر دشمنی که به سمتش می‌آید و به طور کلی در نزدیکیش است را به صورت آرام و بدون ایجاد سر و صدا از پای در بیاورد. در حالت حمله سریع یا Fast Attack، مهران به صورت سریع به سمت دشمن مورد نظرتان حمله می‌کند و با یک یا دو ضربه جانانه او را از پای در می‌آورد.

خرید بازی سفیر عشق

حالت دیگری که به کام بازیکنان خوش آمده نوار خشم مهران است. این نوار زمانی که پر شود شما می‌توانید با قدرت بسیار بالا ولی برای مدت محدود دشمنانتان را به سادگی هرچه تمام‌تر بکشید. هنگامی که به دشمن ضربه وارد می‌کنید، کادر خشم با سرعت بیشتری پر خواهد شد. فضای کلی بازی به صورت Open World (جهان باز) بوده و ماموریت‌های شما در قسمت‌های مختلف کوفه رخ می‌دهند. با رو به رو شدن با برخی از شخصیت‌های بازی، آن‌ها به مهران کارها، ماموریت و وظایفی را خواهند سپرد که باید به خوبی آن‌ها را کامل کرده و انجام دهید.

سیستم مورد نیاز بازی سفیر عشق

حداقل سیستم مورد نیاز

 • سیستم عامل: ویندوز 7 نسخه 64 بیت
 • پردازنده: اینتل کور آی 5
 • حافظه رم: 8 گیگابایت
 • پردازنده گرافیکی: انویدیا جی تی ایکس 780
 • ورژن دایرکت ایکس: 11
 • فضای مورد نیاز برای نصب: 14 گیگابایت

سیستم پیشنهادی

 • سیستم عامل: ویندوز 10 نسخه 64 بیت
 • پردازنده: اینتل آی 7 یا بالاتر
 • حافظه رم: 8 گیگابایت یا بالاتر
 • پردازنده گرافیکی: انویدیا جی تی ایکس 960 یا بالاتر
 • ورژن دایرکت ایکس: 11
 • فضای مورد نیاز برای نصب: 14 گیگابایت

سیستم مورد نیاز بازی سفیر عشق

سخن پایانی

بسیاری از کاربران و بازیکنانی که هنوز بازی سفیر عشق را تجربه نکرده‌اند و حالا قصد تجربه آن را دارند، یکسری سوالات پیرامون آن دارند که عمده‌ترین آن‌ها زمان انتشار بازی سفیر عشق و همچنین قیمت این بازی است. در رابطه با زمان انتشار این بازی باید بگوییم که بازی سفیر عشق در تاریخ 30 آذر ماه سال 1399 برای پلتفرم کامپیوتر به مرحله انتشار رسیده است.

در رابطه با قیمت بازی سفیر عشق باید بگوییم که این بازی در بازار فعلی به قیمت حدودی 47 هزار تومان به فروش می‌رسد. علاقه‌مندان به بازی‌های ساخته شده توسط سازندگان خوب ایرانی، می‌توانند این بازی را خریداری کرده و آن را تجربه کنند. امیدواریم از خواندن این مطلب لذت کافی را برده باشید و برای شما مفید و کارآمد واقع شده باشد. از این که ما را تا پایان این مطلب همراهی کردید بسیار سپاسگزاریم.

آیا بازی ایرانی سفیر عشق را تجربه کرده‌اید؟ آیا به بازی‌های ایرانی که در سبک اکشن هستند علاقه دارید؟ نظرات و پیشنهادات خودتان را با تیم پلازا به اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران2 دیدگاه
avatar
سید محمد مهدی نفیسی
.
16 شهریور 1400، 17:35
پاسخ
0
0
سلام خدا قوت ولش کنید جواب سوال منو ندید
avatar
سید محمد مهدی نفیسی
.
16 شهریور 1400، 17:32
پاسخ
0
0
سلام خسته نباشید خدا قوت رم من ۴ هست میخوام عوض کنم بشه ۸ ولی یه موضوع ویندوز من ۷ ولی ۳۲ بیتی هست میشه اجرا کرد؟یا اگه نمیشه میشه بدون ترید ویندوز ۷ فقط بیت ۶۴ بخرم؟ یا باید کلا ویندوز ۷ با۶۴ بیتی بخرم؟ که اگه نشد یا قیمت ویندوز زیاد بیخیال
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402