آموزش تصویری وصل كردن اينترنت گوشی به لپ تاپ و کامپیوتر + مشکلات رایج

thumbnail
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

تترینگ و وصل كردن اينترنت گوشي به لپ تاپ، روشی کاربردی است که در مواقع عدم دسترسی به مودم و وای فای پیشنهاد می‌شود. در ادامه روش‌های انجام این کار و همچنین روش‌های رفع مشکل وصل نشدن لپ تاپ به اینترنت گوشی را بررسی خواهیم کرد.

این روزها که اینترنت جزء جدایی‌ناپذیری از زندگی اکثر افراد شده است، وجود یک کامپیوتر و یا لپ تاپ بدون اینترنت کاملا بی معنی به نظر می‌رسد. ممکن است در منزل خود مودم نداشته باشید و یا در مکان‌های عمومی ترجیح دهید که به دلیل امنیت از وای فای عمومی استفاده نکنید. در این مواقع بهترین راهکار، استفاده از اینترنت گوشی و اتصال آن به کامپیوتر و لپ تاپ است.

همچنین ممکن است که وای فای منزلتان دچار مشکل و قطعی شده باشد و شما نیاز فوری به اینترنت داشته باشید. در چنین مواقعی می‌توان از اینترنت گوشی خود بهره جست و با اتصال آن به کامپیوتر و یا لپ تاپ، تمام کارهای اینترنتی خود را به‌آسانی انجام داد. اما نحوه وصل شدن اینترنت گوشی به لپ تاپ چگونه است؟ در این مقاله قصد داریم که تترینگ را توضیح داده و اموزش وصل كردن اينترنت گوشی به كامپيوتر را با هم مرور کنیم.

در ادامه می‌خوانید:

روش های وصل كردن اينترنت گوشي به لپ تاپ و کامپیوتر

برای وصل كردن نت گوشي به لپ تاپ 3 روش پیش روی شما قرار دارد:

 • وای‌فای: با استفاده از وای‌‌فای، گوشی شما تبدیل به یک هات اسپات خواهد شد و مانند یک روتر یک شبکه ایجاد و به دستگاه‌های متصل اینترنت ارائه می‌دهد. در این روش می‌توان اینترنت را با چندین دستگاه مختلف به اشتراک گذاشت اما مصرف باتری به اندازه قابل توجهی افزایش پیدا می‌کند.
 • بلوتوث: نحوه اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر از طریق بلوتوث که در این مطلب به آن خواهیم پرداخت پیچیدگی زیادی ندارد اما سرعت آن نسبت به وای‌فای کمتر است. با این حال از نظر مصرف باتری گزینه بسیار بهتر است. این روش دیگر کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد و بیشتر مناسب مواقعی است که بخواهید به اندازه زیادی در مصرف باتری صرفه جویی کنید.
 • کابل USB: در این روش اتصال اینترنت گوشی به لپ تاپ بالاترین سرعت را دارد اما یکی از معایب آن این است که باید به صورت سیمی گوشی و کامپیوتر را به هم متصل کنید. در این روش همچنین فشاری به باتری گوشی وارد نمی‌شود چرا که انرژی دستگاه از طریق کابل تامین خواهد شد.

اموزش تصویری اتصال اینترنت گوشی به لپ تاپ

در ادامه انواع تترینگ و نحوه اتصال اینترنت لپ تاپ به گوشی به روش‌های وای فای، بلوتوث و USB را با هم مرور خواهیم کرد.

وصل كردن اينترنت گوشي به لپ تاپ از طریق USB

ابتدا به نحوه اتصال لپ تاپ به اینترنت گوشی از طریق کابل می‌پردازیم. در این روش، اتصال به اینترنت دارای بیشترین سرعت است اما می‌بایست گوشی خود را از طریق یک کابل USB به لپ تاپ و یا کامپیوتر خود متصل کنید. یکی از اصلی‌ترین مزایای این روش این است که باتری گوشی از بین نخواهد رفت زیرا در این روش گوشی از پورت USB کامپیوتر و یا لپ‌تاپ‌تان قدرت گرفته و اصطلاحا خودبه‌خود شارژ می‌شود.

در این روش می‌بایست ابتدا گوشی خود را از طریق کابل USB به کامپیوتر و یا لپ تاپ خود وصل کرده و سپس مسیر زیر را در گوشی طی کنید:

Settings > Network & internet > Hotspot & tethering

حال در صفحه‌ای که برایتان باز می‌شود گزینه USB tethering را انتخاب کنید.

نحوه اتصال لب تاب به اینترنت گوشی / وصل كردن نت گوشي به لپ تاپ

پس از آن پیغامی روی گوشی همراهتان ظاهر می‌شود که از شما می‌پرسد با انتخاب این گزینه، انتقال داده‌ها بین کامپیوتر و گوشی قطع خواهد شد؛ آیا ادامه می‌دهید؟ اگر گزینه ادامه می‌دهم را انتخاب کنید، اینترنت گوشی به کامپیوتر متصل می‌شود و حال می‌توانید روی کامپیوتر و لپ تاپ خود از اینترنت گوشی استفاده کنید. در نظر داشته باشید که قبل از تمام این عملیات، دیتای گوشی خود را روشن کرده باشید.

وصل كردن اينترنت گوشي به لپ تاپ / چگونه لب تاب را به اینترنت گوشی وصل کنیم

توجه داشته باشید چنانچه گوشی‌ آیفون دارید، در این روش می‌بایست حتما یک کپی از آیتونز روی لپ تاپ و یا کامپیوتر خود داشته باشید. همچنین چنانچه روی لپ تاپ و یا کامپیوتر خود از ویندوز XP استفاده می‌کنید، برای استفاده از USB Tethering می‌بایست حتما از قبل یک فایل تنظیمات را از این آدرس روی سیستم خود نصب کرده باشید. این در حالی است که کاربران مک نیز می‌بایست برای استفاده از این روش، از قبل درایورهای شخص ثالث را روی سیستم خود نصب کرده باشند.

در ویدیوی زیر اینکه «چگونه اینترنت گوشی را به لپ تاپ یا کامپیوتر متصل کنیم؟» را مشاهده خواهید کرد.

وصل كردن اينترنت گوشي به لپ تاپ از طریق بلوتوث

این روش در مقایسه با اتصال اینترنت از طریق وای فای از سرعت کمتری برخوردار است اما در عوض به میزان کمتری از باتری و شارژ گوشی استفاده می‌شود. اتصال اینترنت از طریق بلوتوث نسبت به روش قبل، پیچیده‌تر است و تنها برای لپ تاپ‌ها و کامپیوترهایی که از سیستم بلوتوث پشتیبانی می‌کنند، کارایی دارد.

در ابتدا می‌بایست گوشی و کامپیوتر (یا لپ تاپ) خود را از طریق بلوتوث جفت (Pair) کنید. در ویندوز 10 ابتدا صفحه تنظیمات را باز و بر روی Devices کلیک کنید.

وصل كردن اينترنت گوشي به لپ تاپ / نحوه اتصال لب تاب به اینترنت گوشی

سپس در زبانه Bluethooth and other devices مطمئن شوید که بلوتوث لپ‌تاپ شما روشن است و دستگاه از دید سایر دستگاه‌ها مخفی نیست.

چگونه لب تاب را به اینترنت گوشی وصل کنیم / وصل نشدن لپ تاپ به اینترنت گوشی / وصل كردن اينترنت گوشي به لپ تاپ

حالا به گوشی بروید و در قسمت تنظیمات بلوتوث و بخش Pair new devices کامپیوترتان را انتخاب کنید.

عدم اتصال لپ تاپ به هات اسپات گوشی / چگونه اینترنت گوشی را به لب تاپ وصل کنیم / وصل كردن اينترنت گوشي به لپ تاپ

پس از اینکه هردو دستگاه شروع به برقراری اتصال با هم می‌کنند، در هردوی آن‌ها پیامی برای تایید وصل كردن نت گوشي به لپ تاپ با یک کد تایید دریافت می‌کنید.

پس از آن هردو دستگاه باید به هم متصل شده باشند و امکان وصل كردن اينترنت گوشي به لپ تاپ از طریق بلوتوث فراهم شده است. دوباره در گوشی به قسمت Tethering & Portable Hotspot بروید و گزینه Bluetooth tethering را فعال کنید.

اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر / وصل كردن اينترنت گوشي به لپ تاپ

حالا به لپ‌تاپ برمی‌گردیم و بر روی آیکون بلوتوث راست کلیک و گزینه Join a personal area network را انتخاب می‌کنیم.

وصل كردن نت گوشي به لپ تاپ / اموزش تصویری اتصال اینترنت گوشی به لپ تاپ / وصل كردن اينترنت گوشي به لپ تاپ

در پنجره بعدی می‌توانید گوشی خود را مشاهده کنید. روی کلیک کرده و سپس از گزینه‌های بالایی صفحه گزینه Connect using را انتخاب و بعد روی Access Point کلیک کنید.

وصل كردن اينترنت گوشي به لپ تاپ / نحوه اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر / وصل نشدن لپ تاپ به اینترنت گوشی

وقتی اتصال برقرار شد یک پیام مبنی بر موفقیت آمیز بودن وصل شدن لپ تاپ به اینترنت گوشی دریافت می‌کنید و پس از آن وصل كردن نت گوشي به لپ تاپ به پایان رسیده و به اینترنت دسترسی خواهید داشت.

وصل كردن اينترنت گوشي به لپ تاپ از طریق وای فای

گوشی‌های اندرویدی قابلیت به اشتراک گذاری اینترنت از طریق وای‌فای را دارند. نحوه اتصال اینترنت گوشی به لپ تاپ بدون کابل نیز بسیار راحت است. برای دسترسی به این قابلیت ابتدا به تنظیمات گوشی بروید و گزینه Wireless & Networks را انتخاب کنید. البته دسترسی به این قسمت ممکن است بسته به گوشی شما کمی متفاوت باشد.

وصل كردن اينترنت گوشي به لپ تاپ / نحوه اتصال اینترنت لپ تاپ به گوشی

سپس گزینه Hotspot & tethering را انتخاب کنید.

رفع مشکل عدم اتصال لپ تاپ به اینترنت گوشی / وصل نشدن لپ تاپ به اینترنت گوشی

حالا گزینه Set up Wi-Fi hotspot را لمس کنید.

عدم اتصال لپ تاپ به هات اسپات گوشی / اتصال اینترنت گوشی به لپ تاپ بدون کابل / وصل كردن اينترنت گوشي به لپ تاپ

در پنجره بعدی می‌توانید برای شبکه خود نام انتخاب کرده و رمزعبور تعریف کنید. بهتر است قسمت Security را بر روی گزینه WPA2 PSK باقی بگذارید مگر اینکه بخواهید یک دستگاه قدیمی‌ که از این استاندارد پشتیبانی نمی‌کند را به گوشی وصل کنید.

اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر / اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر با هات اسپات / وصل نشدن لپ تاپ به اینترنت گوشی

پس از اینکه گزینه Save را لمس کردید به لپ تاپ خود رفته و اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر بدون کابل را با وصل شدن به گوشی انجام دهید.

اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر / وصل شدن لپ تاپ به اینترنت گوشی / وصل نشدن لپ تاپ به اینترنت گوشی

همانطور که دیدید طریقه اتصال اینترنت گوشی به لپ تاپ با وای فای کار سختی نیست و ظرف مدت چند دقیقه می‌توانید به اینترنت دسترسی داشته باشید.

وصل نشدن لپ تاپ به اینترنت گوشی

بیشتر کاربران با استفاده از روش‌های بالا می‌توانند کار وصل كردن اينترنت گوشي به لپ تاپ را با موفقیت انجام دهند. با این حال ممکن است برخی از کاربران نیز موفق نشده و با مشکل عدم اتصال لپ تاپ به هات اسپات گوشی مواجه شوند. در ادامه به نحوه رفع مشکل عدم اتصال لپ تاپ به اینترنت گوشی خواهیم پرداخت.

بررسی دلایل وصل نشدن لپ تاپ به اینترنت موبایل با کابل

 • وای‌فای را خاموش کنید: اتصال وای‌فای در برخی مواقع ممکن است در هنگام وصل كردن نت گوشي به لپ تاپ اختلال ایجاد کند. ابتدا وای‌فای گوشی را خاموش کنید و ببینید با این کار اتصال اینترنت گوشی به لپ تاپ انجام می‌شود یا خیر.
 • از سلامت کابل USB اطمینان حاصل کنید: در مرحله بعد مطمئن شوید که کابلی که از آن استفاده می‌کنید سالم است. سپس اتصال کابل به گوشی و کامپیوتر را بررسی کرده و ببینید به درستی به درگاه USB متصل شده است یا خیر. برای اطمینان می‌توانید یک بار کابل را از هردو سمت خارج و دوباره متصل کنید.
 • از یک درگاه USB دیگر استفاده کنید: برای وصل شدن لپ تاپ به اینترنت گوشی حتما از سریع‌ترین درگاه USB خود استفاده کنید. مثلا اگر از درگاه USB 2.0 استفاده می‌کنید، از یک درگاه USB 3.0 یا USB 3.1 استفاده کنید. ممکن است مشکل عدم اتصال لپ تاپ به هات اسپات گوشی به این دلیل باشد که یکی از درگاه‌های شما مشکل دارد.
 • همه چیز را ریستارت کنید: ریستارت کردن کامپیوتر یا لپ‌تاپ یا گوشی یکی از راه‌حل‌هایی است که برای هر مشکلی توصیه می‌شود چرا که با این کار می‌توانید بسیاری از مشکلات را حل کنید. یک روش حل مشکل عدم اتصال لپ تاپ به اینترنت
  که می‌توانید امتحان کنید ریستارت کردن است.
 • درایور تترینگ را بروزرسانی کنید: برخی اوقات ممکن است درایورر تترینگ به مشکل برخورده باشد و به همین دلیل اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر با هات اسپات امکان‌پذیر نباشد. برای حل این مشکل ابتدا در ویندوز Device Manager را جستجو و آن را باز کنید. در فهرست دستگاه‌ها Network Adapter را انتخاب و از زیرمجموعه‌های آن بر روی Remote NDIS based Internet Sharing Device راست کلیک و گزینه Properties را انتخاب کنید. حالا در زبانه Driver گزینه Update driver و بعد Search automatically for updated driver software را انتخاب کنید.
احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail
معرفی بسته های ارزان اینترنت همراه اول؛ با بسته های ...
داوود کاظمی زاده19 اردیبهشت 1401 16:30
thumbnail
مهم‌ترین و بهترین ترفند های گوشی اندروید؛ 14 قابلیت ...
تیم پلازا مگ03 فروردین 1401 13:30
thumbnail
روش‌های کاربردی کاهش مصرف اینترنت در اندروید و آیفون
رقیه رنجبری15 تیر 1400 14:33
thumbnail
آموزش اتصال اینترنت گوشی آیفون به کامپیوتر با USB و ...
محمد علی محمدی22 اردیبهشت 1399 16:00

مشکل عدم اتصال لپ تاپ به اینترنت گوشی وای فای

علاوه بر این ممکن است با مشکل وصل نشدن وایرلس لپ تاپ به مودم گوشی هم مواجه شوید که برای حل آن می‌توانید از روش‌های زیر کمک بگیرید.

 • وای‌فای دستگاه را چک کنید: اگر با مشکل وصل نشدن لپ تاپ به وای فای گوشی مواجه هستید ممکن مشکل از وای‌فای لپ‌تاپ یا کامپیوتر باشد. برای آنکه مطمئن شوید مشکل اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر بدون کابل از گوشی نیست، ابتدا اینترنت را از طریق وای فای با یک کامپیوتر دیگر به اشتراک بگذارید. اگر موفق بودید پس احتمال زیاد مشکل از لپ‌تاپ اولی است. ابتدا وای‌فای کامپیوتر را خاموش و روشن کنید اگر مشکل حل نشد آن را ریستارت کنید و در صورتی که بازهم مشکل وجود داشت احتمال زیاد وای‌فای دستگاه شما آسیب دیده است.
 • رمزعبور را به درستی وارد کنید: اگر برای وصل كردن اينترنت گوشي به لپ تاپ از رمزعبور استفاده می‌کنید حتما مطمئن شوید رمزی که در گوشی به نمایش گذاشته شده را در کامپیوتر وارد می‌کنید. به این ترتیب ممکن است رفع مشکل عدم اتصال لپ تاپ به وای فای بسیار راحت باشد.
 • قابلیت خاموش شدن خودکار هات اسپات را غیرفعال کنید: در برخی از گوشی‌های مدل جدید، هات اسپات در صورتی که برای چند دقیقه به یک دستگاه متصل نباشد به صورت خودکار خاموش می‌شود. اگر این ویژگی روشن باشد ممکن است زمانی که گوشی در حالت استراحت است یا زمانی که برای چند دقیقه از آن استفاده نمی‌کنید، هات اسپات را خاموش کند و همین موضوع دلیل وصل نشدن لپ تاپ به اینترنت گوشی باشد. با غیرفعال کردن این ویژگی به راحتی می‌توانید به حل مشکل عدم اتصال لپ تاپ به وای فای بپردازید. برای غیرفعال کردن حالت عدم اتصال لپ تاپ به هات اسپات گوشی ابتدا به Settings سپس Network and Internet و Hotspot and tethering و سپس Wi-Fi hotspot بروید و گزینه Advanced را انتخاب کنید. در صفحه بعد گزینه Turn off hotspot automatically را خاموش کنید.

سوالات متداول در ارتباط با وصل كردن اينترنت گوشي به لپ تاپ

1. چگونه لپ تاپ را به اینترنت گوشی وصل کنیم؟

برای وصل كردن اينترنت گوشي به لپ تاپ 3 روش وجود دارد. اتصال از طریق USB یا بلوتوث و یا وای‌فای که در این مطلب به هر 3 آن‌ها پرداختیم.

2. علت وصل نشدن لپ تاپ به هات اسپات گوشی چیست؟

عدم اتصال لپ تاپ به هات اسپات گوشی می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. ابتدا مطمئن شوید که رمزعبور هات اسپات گوشی را به درستی وارد می‌کنید. همچنین ببینید آیا با یک لپ تاپ دیگر می‌توانید به هات اسپات گوشی متصل شوید یا خیر. در این صورت ممکن است مشکل از لپ تاپ شما باشد.

3. چگونه نت گوشی را به لپتاپ وصل کنیم؟

اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر از طریق یو اس بی، بلوتوث و وای فای امکان پذیر است. اما آسان‌ترین روش استفاده از وای فای است.

4. مشکل اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر چه دلیلی دارد؟

ممکن است گوشی شما از دید سایر دستگاه‌ها مخفی باشد. در حالت پیش‌فرض سایر دستگاه‌ها حتی اگر بلوتوث گوشی شما روشن باشد هم نمی‌توانند آن را پیدا کنند. برای حل این مشکل به تنظیمات بلوتوث بروید و مطمئن شوید گوشی شما قابل دسترسی است.

5. چه تفاوتی بین اتصال از طریق کابل و وای فای وجود دارد؟

هنگام اتصال با کابل سرعت شما بیشتر خواهد بود و همچنین مصرف باتری گوشی هم کمتر است. علاوه بر این این روش در کامپیوترهایی که دارای وای فای نیستند هم قابل استفاده است در حالی که در طرف مقابل شما فقط دستگاه‌های دارای وای‌فای را می‌توانید به صورت بی‌سیم به گوشی وصل کنید. افزون بر این در این حالت سرعت کمتر از اتصال سیمی است و مصرف باتری نیز به اندازه قابل توجهی بیشتر است.

سخن پایانی

به طور کلی 3 روش برای وصل كردن اينترنت گوشي به لپ تاپ و کامپیوتر وجود دارد که در مواقعی که به اینترنت ثابت دسترسی ندارید می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. در این مطلب با هر 3 طریقه اتصال لپ تاپ به اینترنت گوشی آشنا شدیم. شما ترجیح می‌دهید از کدام یک از این روش‌ها برای اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر استفاده کنید؟ به نظر شما کدام یکی از روش‌های وصل كردن نت گوشي به لپ تاپ کاربردی‌تر است؟

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران3 دیدگاه
avatar
صادق
.
04 آذر 1400، 11:23
پاسخ
0
0
سلام وقت بخیر من لپتابم به هات اسناپ گوشیم که وصل میشه بعد از یک زمانی قطع میشه
avatar
الهام ناصری / سردبیر
.
04 آذر 1400، 11:53
پاسخ
0
0
@صادق
اگه گوشی حس کنه که استفاده خاصی از هات اسپات نمیشه ممکنه خودش خاموش کنه. یا ممکنه فشار زیادی به چیپ گوشی وارد شه و خود به خود قطع شه. البته تنظیمات گوشی رو هم چک کنین ممکنه گزینه «Turn off hotspot automatically» رو انتخاب کرده باشین.
avatar
ناشناس
.
18 آبان 1400، 15:33
پاسخ
0
0
سلام من وقتی توی tethering and Portable Hotspot میرم گزینه ی usb tethering غر فعال هستش یعنی نمیتونم فعال این گزینه رو فعال کنم
avatar
امیر
.
25 بهمن 1398، 04:43
پاسخ
0
2
*** اینو ک همه بلدن با لپ تاپ متصل اینترنت گوشی بشن مشکل اینه من میخوام کامپیوتر رو میزی رو ک به مودم‌ وصله به اینترنت گوشیم متصل کنم
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022