فواید آموزش زبان در آموزشگاه های معتبر زبان انگلیسی

فواید آموزش زبان
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

زبان انگلیسی به عنوان یک زبان رسمی و بین المللی در تمام جهان مورد استفاده است و در زمینه‌های مختلف شغلی، تحصیلی و حتی در زندگی روزمره و مسافرت نیاز به زبان انگلیسی به طور کامل احساس می‌شود به همین دلیل علاوه بر اینکه آموزش زبان در نظام های آموزشیِ دولت‌ها اهمیت زیادی دارد آموزش غیرانتفاعی و پولی زبان انگلیسی نیز هم‌زمان و موازی با نظام‌های آموزشی دولتی در حال فعالیت است تا ضعف‌های آموزش دولتی را در زمینه آموزش زبان پوشش دهد. در ایران نیز تقریبا در همه شهر‌های دور و نزدیک کشور آموزشگاه‌های زبان به صورت جدی و تخصصی در حال ارائه خدمات آموزشی زبان برای گروه‌های سِنی مختلف هستند.

فهرست عناوین مطلب:

آموزش زبان انگلیسی، پیش نیاز موفقیت شغلی و تحصیلی در عصر جدید است
آموزش زبان انگلیسی، پیش نیاز موفقیت شغلی و تحصیلی در عصر جدید است.

آموزش زبان انگلیسی در تهران

موضوع آموزش زبان در تهران توسط زبان آموزان پایتخت نشین، جدی‌تر دنبال می‌شود و موسسات آموزش زبان انگلیسی در تهران  موظف به ارائه خدمات آموزشی در بالاترین سطح کیفیتی هستند تا جایی که سطح علمی برخی از موسسات آموزش زبان تهران با استاندارد‌های جهانیِ آموزش زبان انگلیسی هم‌خوانی دارد. این آموزشگاه‌ها از بهترین و مجرب‌ترین اساتید بهره می‌گیرند، سطح علمی و آموزشی آنها  قابل مقایسه  با موسسات آموزش زبان دیگر شهرهای کشور نیست و بسیار بالاتر است پس اگر در آموزشگاه‌های زبان تهران یادگیری زبان را دنبال می‌کنید بدون شک تصمیم بسیار هوشمندانه‌ای گرفته‌اید.

فواید  آموزش در آموزشگاه‌های معتبر زبان انگلیسی

۱) استمرار در یادگیری به پشتوانۀ نظم آموزشی

یکی از مشکلاتی که اکثر علاقه‌مندان به یادگیری زبان انگلیسی دارند این است که در جریان یادگیریِ آنها به صورت مقطعی وقفه

استمرار و نظم در یادگیری از جمله مزیت های آموزش آموزشگاهی زبان انگلیسی است
استمرار و نظم در یادگیری از جمله مزیت های آموزش آموزشگاهی زبان انگلیسی است.

ایجاد می‌شود یعنی اینکه نمی‌توانند به‌صورت منظم و مستمر در یادگیری زبان انگلیسی تلاش کنند در نتیجه ممکن است هیچ وقت نتوانند خود را به یک سطح رضایت بخش در زبان انگلیسی برسانند و همواره باید بعد از یک دوره که آموزش زبان را رها کرده اند دوباره از نو شروع کنند.

این عدم استمرار از معایب اصلی خودآموزی زبان انگلیسی است ولی در آموزش آموزشگاهی زبان انگلیسی تا حد زیادی این مشکل برطرف می‌شود و علاوه بر اینکه برنامه مطالعاتی زبان آموزان، کاملا هوشمندانه تنظیم می‌شود به واسطه تمرین و تکرار و آزمون‌های آزمایشی دوره‌ای کمتر مجال کم‌کاری به زبان آموزان داده می‌شود پس آموزش این افراد سرعت و کیفیت بیشتر و بهتری خواهد داشت.

2) تعیین سطح برای زبان آموزان

فایده دیگری که آموزش زبان انگلیسی در آموزشگاه‌های زبان عاید شما می‌کند این است که اولا سطح آموزشی شما در زبان انگلیسی مشخص می‌شود و بسته به آن سطح، آموزش دریافت می‌کنید به همین دلیل پیوسته در مسیر آموزش پیشرفت خواهید کرد ولی در غیر این صورت ممکن است با مطالب آموزشی که سطح پایین‌تری دارند عملا وقت خود را تلف کنید. موضوع بعدی این است که در آموزشگاه‌های زبان انگلیسی بعد از قبولی در هر مقطع مشخص، گواهینامه مربوطه را از آموزشگاه اخذ خواهید کرد که در بسیاری از موارد این گواهی‌ها در مشاغل مختلف به کار شما خواهند آمد و در جریان استخدام به  عنوان یک امتیاز برای شما لحاظ خواهند شد.

3) توجه بیشتر به مهارت های چهارگانه زبان آموزی

اگر افراد در آموزشگاه زبان، آموزش انگلیسی را دنبال کنند به صورت هم‌زمان و هم‌سو با هم

مهارت های چهارگانه زبان آموزی

مهارت‌های چهارگانۀ زبان آموزی را در خود تقویت خواهند کرد؛ منظور از مهارت‌های زبان آموزی همان Listening، Reading، Writing و Speaking است که در صورت خودآموزی زبان، تقویت همگام همه این مهارت‌ها دشوار خواهد بود. به همین دلیل است که اکثر افرادی که به صورت شخصی، زبان انگلیسی را فرا گرفته اند در یک یا چند مورد از مهارت های نامبرده دارای ضعف هستند.

4) فضای اجتماعی و صمیمی

ماهیت گروهی و جو صمیمی و اجتماعی موجود در کلاس‌های آموزشگاه‌های زبان انگلیسی، زبان آموزان را  بیشتر ملزم به تلاش و ممارست خواهند کرد  و این افراد سعی خواهند کرد از گروه آموزشی جا نمانند. به علاوه، گفت و گو محور بودنِ آموزش انگلیسی در آموزشگاه ها باعث ماندگاری بیشتر مطالب آموزشی در ذهن افراد خواهد شد.

فضای صمیمی کلاس ها و دوره های آموزشگاه های زبان، یک عامل جذاب برای ترغیب هرچه بیشتر به زبان آموزی

5) ارزیابی و آزمون های دوره ای

نکته بعدی ارزیابی و امتحانات دوره‌ای در آموزشگاه‌های زبان است که فواید زیادی را برای زبان آموزان در پی دارد چون این امتحانات ضعف‌ها و مشکلات افراد را در آموزش زبان آشکار می‌سازند و فرد به کمک اساتید مجربی که در کنار خود می بیند توانایی رفع مشکلات آموزشی را خواهد داشت.

 

منظور از آموزش زبان ویژه مشاغل چیست؟

یکی از خدمات آموزشی  که در برخی از آموزشگاه زبان ارائه می‌شود آموزش زبان ویژه مشاغل « English for Specific Purpose» است که به اختصار ESP نامیده می‌شود. آموزش زبان ESP در حوزه زبان تخصصی جای می‌گیرد؛ همان‌طور که می‌دانید در بسیاری از متد‌های آموزشی یا آزمون‌ها مباحث زبان انگلیسی به دو بخش عمومی و تخصصی تقسیم می‌شوند. زبان انگلیسی عمومی بیشتر مربوط به زندگی روزمره و مطالبی است که فرد برای زندگی عادی در سطح اجتماع به آنها نیاز دارد ولی زبان انگلیسی تخصصی شامل واژگان و اصطلاحات تخصصی در یک حوزه خاص است. اگر تمایل به اشتغال در یک شغل خاص در خارج از کشور را دارید  باید واژه ها و اصطلاحات تخصصی مربوط به آن حوزه کاری را بدانید و برای این کار به آموزش زبان ویژه مشاغل نیاز پیدا می‌کنید.

برای موفقیت در مشاغل مختلف در خارج از کشور، دوره های انگلیسیِ ویژه مشاغل «ESP» ضرورت دارند.
برای موفقیت در مشاغل مختلف در خارج از کشور، دوره های انگلیسیِ ویژه مشاغل «ESP» ضرورت دارند.

دوره‌های ESP در برخی از موزشگاه‌های زبان برای علاقمندان ارائه می‌شوند و اطلاعات کافی را در مورد شغل مورد نظر در اختیار زبان آموز قرار خواهند داد و در نهایت از فرد آزمون مربوط به دوره گرفته می‌شود و فرد می‌تواند با اطمینان کامل به شغل مورد علاقه خود در خارج از کشور وارد شود.

 

سخن پایانی

با توجه به تاثیر چشمگیر زبان انگلیسی در موفقیت و آینده تحصیلی و شغلی در داخل و خارج از کشور، افراد باید به آموزش و یادگیری انگلیسی توجه ویژه ای داشته باشند به همین دلیل بهتر است این موضوع را برای کودکان و فرزندان جزء اولویت‌های اصلی قرار دهند در مورد گروه‌های سنی بالاتر نیز به دلیل دغدغه‌های معیشتی و کاری و دشواری پایبندی به یک نظم آموزشی، بهتر است این افراد همان‌طور که در متن بالا به آن اشاره شد به جای خودآموزی زبان، آموزش آموزشگاهی را در پیش گیرند تا بتوانند در یک مدت زمان کوتاه‌تر به اهداف آموزشی خود برسند. موضوع دیگر در حوزه آموزش زبان،  نیاز‌های خاص آموزشی است که برخی از افراد به دنبال آن هستند از جمله آموزش زبان ویژه مشاغل که این نوع از آموزش‌ها نیز با حضور در آموزشگاه‌های زبان قابل دستیابی هستند.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 33 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.2 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.5 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.8 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 16.7 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400