عیب یابی مشکل هات اسپات ؛ روش های رفع مشکلات هات اسپات اندروید

thumbnail
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

اگر با مشکل هات اسپات یا وصل نشدن هات اسپات مواجه شده‌اید، جالب است بدانید که دلایل مختلفی باعث کار نکردن هات اسپات، مشکلات هات اسپات اندروید و روشن نشدن هات اسپات می‌شود. به همین خاطر، ابتدا باید دلیل آن را پیدا کرد و سپس راه حل ارائه داد.

اغلب مشکل خاموش شدن خودکار هات اسپات و یا وصل نشدن هات اسپات اندروید را می‌توان در خانه رفع کرد. به علاوه، اگر گوشی شما به جای آیفون، اندروید باشد، گزینه‌های بیشتری برای رفع این مشکل خواهید داشت. به این ترتیب در این مقاله از پلازا دلیل وصل نشدن هات اسپات گوشی، رفع مشکل هات اسپات شیائومی و سامسونگ و برندهای دیگر دارای سیستم عامل اندروید و به ویژه مشکل روشن نشدن هات اسپات اندروید را بررسی می‌کنیم.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

نحوه عیب یابی و علت وصل نشدن هات اسپات موبایل

اگر به دنبال علت وصل نشدن هات اسپات گوشی خود هستید، برای رفع آن مواردی را که در این قسمت مقاله شرح داده می‌شود، دنبال کنید.

اتصال اینترنت گوشی را بررسی کنید

وصل نشدن هات اسپات

وارد تنظیمات (Settings) گوشی شده و مطمئن شوید که اینترنت سیم کارت شما روشن است. همچنین یک بار از اینترنت خود در گوشی استفاده کنید تا مطمئن شوید که در نقطه ضعیفی قرار ندارید. همچنین اگر مصرف اینترنت گوشی را محدود کرده‌اید، مطمئن شوید که از حداکثر اینترنت محدود شده استفاده نکرده‌اید.

وای فای دستگاه مورد نظر را بررسی کنید

اکنون برای رفع مشکلات هات اسپات اندروید مطمئن شوید که وای فای دستگاهی که می‌خواهید با آن به اینترنت هات اسپات گوشی وصل شوید، درست کار می‌کند. اگر دستگاه شما به گوشی وصل نمی‌شود، ممکن است مشکل از هات اسپات نباشد و به دستگاه مورد نظر مربوط باشد. سعی کنید با دستگاه دیگری به هات اسپات گوشی خود وصل شوید. اگر هات اسپات کار کرد و دستگاه وصل شد، پس مشکل از گوشی نبوده است.

وای فای را در دستگاه مورد نظر خود خاموش و روشن کنید و ببینید که مشکل حل می‌شود یا خیر. اگر باز هم درست نشد، دستگاه را ری استارت کنید. اگر باز هم مشکل داشت، شاید لازم باشد آن را به تعمیرات ببرید.

رمز هات اسپات را بررسی کنید

مشکلات هات اسپات اندروید

یک دلیل وصل نشدن هات اسپات اندروید ممکن است اشتباه وارد کردن رمز هات اسپات باشد. رمز را در گوشی خود چک کرده و مطمئن شوید که آن را به درستی در دستگاه مورد نظر وارد کرده‌اید. اگر درست نیست، برای رفع مشکلات هات اسپات اندروید می‌توانید رمز را اصلاح کنید.

اگر هنوز مشکل وصل نشدن هات اسپات رفع نشده است، می‌توانید یک پسورد ساده‌تر برای هات اسپات خود انتخاب کنید و آن را تغییر دهید و سپس در دستگاه مورد نظر وارد کنید.

قابلیت Battery saver را غیرفعال کنید

برای رفع مشکل قطع شدن هات اسپات اندروید می‌توانید قابلیت ذخیره باتری (Battery saver) یا Low power mode را غیرفعال کنید. حالت Battery saver ممکن است یک سری عملکردهای غیرضروری را در گوشی محدود کند تا شارژ باتری کمتر مصرف شود. البته به این معنی نیست که می‌تواند هات اسپات را غیرفعال کند، اما نرم افزارها معمولاً گاهی با چنین مشکلاتی مواجه می‌شوند. این اتفاق به ویژه گاهی در اندروید اتفاق می‌افتد. سعی کنید حالت Battery saver را خاموش کنید و یک بار دیگر دستگاه مورد نظرتان را به هات اسپات گوشی وصل کنید.

وای فای گوشی خود را خاموش و روشن کنید

وقتی صحبت از باگ‌های نرم افزاری می‌شود، می‌توان وای فای را هم در نظر گرفت. اگرچه معمولاً وای فای باعث چنین مشکلی نمی‌شود، اما ممکن است با خاموش و روشن کردن آن مشکل هات اسپات اندروید و روشن نشدن هات اسپات رفع شود.

با بلوتوث یا یو اس بی وصل شوید

اگر وای فای تنها راه اتصال دستگاه به هات اسپات گوشی است، می‌توانید گوشی و کامپیوتر را با استفاده از بلوتوث یا کابل یو اس بی به هم وصل کنید.

گوشی را ری استارت کنید

گاهی بخصوص اگر گوشی مدتی طولانی روشن باشد و چند برنامه در پس زمینه در حال اجرا باشند، ممکن است عملکرد گوشی کند شود یا با مشکل در هات اسپات گوشی اندروید مواجه شوید. در چنین موردی، مشکل اتصال هات اسپات اندروید یا ایفون به راحتی با ری استارت (Restart) کردن گوشی حل می‌شود.

نسخه قدیمی نرم افزار اندروید را نصب کنید

برخلاف آیفون، در دستگاه‌های اندروید، می‌توانید سیستم عامل گوشی را به یک نسخه قدیمی‌تر نرم افزار اندروید برگردانید. از آنجا که ممکن است عدم اتصال به اینترنت در حالت هات اسپات به علت ایرادی در بروزرسانی نرم افزار باشد، با برگرداندن نسخه قدیمی سیستم عامل گوشی، شاید بتوانید مشکل وصل نشدن به هات اسپات اندروید را رفع کنید. اگر مشکل رفع نشد، می‌توانید دوباره نسخه جدیدتر را دانلود کنید.

هات اسپات خودکار را غیرفعال کنید

گاهی این سوال برای کاربران پیش می‌آید که چرا هات اسپات وصل میشه ولی کار نمیکنه. علت آن می‌تواند فعال بودن حالت خاموشی خودکار هات اسپات باشد. زیرا اگر این حالت فعال باشد، وقتی دستگاه به حالت Sleep برود، هات اسپات به صورت خودکار غیرفعال می‌شود. برای غیرفعال کردن این حالت خودکار مراحل زیر را دنبال کنید:

همچنین بخوانید :
 • وارد قسمت Settings یا تنظیمات و سپس اینترنت و شبکه (Network & Internet) شوید.
 • اکنون به قسمت Hotspot & tethering بروید.
 • سپس وارد قسمت Wi-Fi hotspot و بعد Advanced شوید.
 • اکنون گزینه Turn off hotspot automatically را غیرفعال کنید.

روشن نشدن هات اسپات

هات اسپات را بدون رمز کنید

اگرچه هات اسپات‌های دارای پسورد (رمز) امن‌تر هستند، گاهی همین رمزگذاری ممکن است علت وصل نشدن هات اسپات اندروید و کار نکردن هات اسپات باشد. گاهی اگر هات اسپات بدون رمز باشد، مشکل هات اسپات حل می‌شود. برای تغییر هات اسپات به شکل شبکه باز مراحل زیر را دنبال کنید:

 • وارد قسمت Settings یا تنظیمات شده و سپس به قسمت Network & Internet بروید.
 • اکنون وارد Hotspot and tethering شده و سپس به قسمت Wi-Fi hotspot بروید و تنظیمات Security آن را در حالت «None» قرار دهید.

اما به این موضوع توجه داشته باشید که اگر در یک جای عمومی باشید، ممکن است هر کسی بدون رمز با گوشی خود به اینترنت و هات اسپات شما وصل شود.

باند فرکانس را به 4/2 گیگاهرتز تغییر دهید

گوشی‌های اندروید جدیدتر با قابلیت تغییر فرکانس سیگنال هات اسپات ارائه می‌شوند. درحالی‌که باند 5 گیگاهرتز سریع‌تر است، بسیاری از دستگاه‌ها نمی‌توانند با این فرکانس وصل شوند. به همین خاطر شاید یک دلیل وصل نشدن هات اسپات شیلد اندروید، سرعت بالای باند فرکانس باشد. برای تغییر آن به باند استاندارد 4/2 گیگاهرتز مراحل زیر را دنبال کنید:

 • وارد تنظیمات (Settings) شده و به قسمت Network & Internet بروید.
 • سپس وارد Hotspot and tethering شده و وارد Wi-Fi hotspot شوید.
 • اکنون گزینه AP band را انتخاب کرده و گزینه 4/2 گیگاهرتز را از لیست انتخاب کنید.

رفع مشکل وصل نشدن هات اسپات آیفون به اندروید

شاید یک دلیل وصل نشدن هات اسپات ایفون به اندروید، فعال نبودن Tethering باشد. برای رفع مشکل وصل نشدن هات اسپات ایفون به اندروید از طریق فعال کردن هات اسپات مراحل زیر را در دستگاه ایفون خود دنبال کنید:

 • وارد تنظیمات (Settings) شده و سپس به قسمت Cellular بروید.
 • اکنون به قسمت Personal Hotspot رفته و مطمئن شوید که روشن است.
 • اگر باز هم وصل نشد، با امتحان کردن روش‌های عیب یابی ابتدای مقاله می‌توانید این مشکل را رفع کنید.

اگر باز هم با وجود انجام موارد ذکر شده در این مقاله با مشکل وصل نشدن هات اسپات و کار نکردن هات اسپات مواجه هستید، شاید لازم باشد گوشی خود را به یک متخصص یا تعمیرکار نشان بدهید.

جمع بندی

به طور خلاصه در این مقاله، راه‌های عیب یابی مشکل هات اسپات و وصل نشدن هات اسپات بررسی شده و علت مشکلات هات اسپات اندروید مورد توجه قرار گرفت تا با کمک این روش‌ها مشکل کار نکردن هات اسپات یا روشن نشدن هات اسپات رفع شود. با این حال، اگر سوال یا نظری در این مورد دارید، می‌توانید در بخش دیدگاه‌های پلازا با سایر کاربران در میان بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022