بهترین برنامه های خالی کردن و مدیریت حافظه گوشی اندروید

برنامه خالی کردن حافظه گوشی
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

هر چند وقت یک بار خالی کردن حافظه اندروید به حفظ سرعت و بهبود عملکرد گوشی کمک می‌کند. برنامه خالی کردن حافظه گوشی هم برای همین هدف ساخته شده است. اما ممکن است انتخاب بهترین برنامه پاکسازی اندروید و اپلیکیشن پاک کردن حافظه موبایل در میان برنامه های مدیریت حافظه گوشی مشکل باشد.

به طور کلی برنامه آزاد کردن رم گوشی و بهترین برنامه های مدیریت حافظه به بهبود عملکرد دستگاه، طولانی شدن عمر شارژ باتری و حذف شدن فایل‌های اضافه کمک می‌کند. به عنوان مثال، فایل‌های پنهان یا Cache در طول زمان روی هم انباشته می‌شوند و لازم است که پاکسازی شوند. همچنین داده‌های اضافی تبلیغات و تصاویر Thumbnail ممکن است فضای زیادی را اشغال کنند. به همین منظور، معرفی برنامه رفع مشکل حافظه داخلی گوشی و مدیریت حافظه در سیستم عامل اندروید ضروری به نظر می‌رسد. همراه پلازا باشید.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

بهترین برنامه های مدیریت حافظه گوشی اندروید

در این قسمت تعدادی از برنامه های پاکسازی گوشی معرفی می‌شوند.

1. برنامه SD Maid

برنامه خالی کردن حافظه گوشی

برنامه تحلیلگر حافظه گوشی SD Maid برای پاکسازی عمیق فایل‌های اضافه در اندروید بکار می‌رود. این برنامه خالی کردن حافظه گوشی، تعداد زیادی ابزارهای مختلف را برای مدیریت فایل‌های اضافه ارائه می‌دهد. وقتی فایل‌های پنهان را پاکسازی کند، می‌توانید فایل‌های تکراری یا داپلیکیت و فایل‌های باقی مانده از اپلیکیشن‌های قبلاً نصب شده و اپلیکیشن‌های فعلی را هم مدیریت کنید. همچنین یک اپلیکیشن عالی برای تحلیل مموری دستگاه بشمار می‌رود و به بالا رفتن سرعت دستگاه کمک می‌کند. همچنین می‌توانید برای پاکسازی حافظه گوشی زمان مشخصی را تعیین کنید تا اپلیکیشن در آن زمان این کار را انجام دهد. فضای کاربرپسندی دارد و پاکسازی ممکن است کمی زمان ببرد.

دانلود برنامه SD Maid برای اندروید

2. برنامه Norton Clean

اپلیکیشن پاك كردن حافظه موبايل

این اپلیکیشن پاک کردن حافظه موبایل، به عنوان بهترین برنامه افزایش رم گوشی شناخته شده و توسط Norton ساخته شده است. نورتون به ابزارهای آنتی ویروس امنیتی خود مشهور است. این برنامه بهترین برنامه پاکسازی گوشی بدون تبلیغات بشمار می‌رود و فایل‌های پنهان، فایل‌های اضافه از اپلیکیشن‌های حذف شده و غیره را پاکسازی می‌کند. همچنین گاهی پیشنهاد می‌دهد اپلیکیشن‌هایی را که کمتر استفاده می‌کنید، حذف کنید و عملکرد دستگاه را بالا ببرید.

دانلود برنامه Norton Clean برای اندروید

3. برنامه CCleaner

بهترین برنامه پاکسازی اندروید

این برنامه نه تنها بهترین برنامه پاکسازی اندروید بشمار می‌رود، بلکه برای ویندوز 10 و macOS هم استفاده می‌شود. با استفاده از این برنامه آزاد کردن رم گوشی به عنوان یکی از برنامه های مدیریت حافظه گوشی می‌توانید به طور هم زمان چندین اپلیکیشن را حذف کنید و از تحلیلگر مموری آن هم استفاده کنید. علاوه بر قابلیت‌های پاکسازی، این اپ به عنوان ابزار نظارت بر سیستم هم بکار می‌رود و این امکان را فراهم می‌کند که میزان مصرف CPU توسط اپلیکیشن‌های مختلف و سطح دمای دستگاه را مشاهده کنید. البته ناگفته نماند که این اپلیکیشن دارای تبلیغات آزاردهنده است، اما برنامه پاکسازی خوبی محسوب می‌شود.

دانلود برنامه CCleaner برای اندروید

4. برنامه Files By Google

برنامه های مدیریت حافظه گوشی

همچنین بخوانید :

اپلیکیشن Files By Google به عنوان برنامه خالی کردن حافظه گوشی برای مدیریت حافظه گوشی سامسونگ و به طور کلی گوشی‌های اندروید بکار می‌رود. این برنامه نه تنها فایل‌های اضافه را پاکسازی می‌کند، بلکه پیشنهاد می‌دهد که تصاویر قدیمی، اپ‌های بی استفاده و بسیاری موارد دیگر را حذف کنید. مهم‌تر از همه این اپلیکیشن پاک کردن حافظه موبایل هیچ تبلیغاتی ندارد. با داشتن فضایی کاربرپسند به افراد اجازه می‌دهد که فایل‌ها و پوشه‌های خود را مدیریت کنند.

دانلود اپلیکیشن Files By Google برای اندروید

5. برنامه Droid Optimizer

برنامه آزاد کردن رم گوشی

اپلیکیشن Droid Optimizer قدیمی‌ترین و بهترین برنامه پاکسازی اندروید بشمار می‌رود. شاید فضای کاربری کمی قدیمی به نظر برسد، اما به خوبی می‌تواند مموری گوشی را پاکسازی کند. این اپ همچنین تم Dark هم دارد. یکی از ویژگی‌های جالب برنامه این است که می‌توانید اپلیکیشن‌هایی را که Permissionهای حساس دارند، مشاهده کنید. به عبارت بهتر، برنامه‌هایی که به قسمت‌های حساس گوشی شما مانند گالری و غیره دسترسی دارند مشاهده می‌کنید. به علاوه، این اپلیکیشن بدون تبلیغات است.

دانلود اپلیکیشن Droid Optimizer برای اندروید

6. برنامه Ace Cleaner

برنامه تحلیلگر حافظه گوشی

برنامه آزاد کردن رم گوشی Ace Cleaner یک اپلیکیشن ساده و در عین حال مؤثر است و تجربه جدیدی را از بهینه‌سازی گوشی در اختیار شما قرار می‌دهد. بعضی از ویژگی‌های این اپلیکیشن به عنوان یکی از بهترین برنامه های مدیریت حافظه گوشی عبارتند از پاکسازی، تقویت عملکرد، بی صدا کردن نوتیفیکیشن، افزایش دوام شارژ باتری و خنک کننده سی پی یو.

همچنین بخوانید :

این بهترین برنامه پاکسازی اندروید با قابلیت‌هایش می‌تواند عملکرد گوشی را تقویت کرده و به حداکثر برساند. همچنین با استفاده از آن می‌توانید تصاویر تکراری را در حافظه حذف کنید و فضای گوشی را افزایش دهید.

دانلود برنامه Ace Cleaner برای اندروید

7. برنامه AVG Cleaner

مدیریت حافظه گوشی سامسونگ

برنامه خالی کردن حافظه گوشی AVG Cleaner به عنوان یکی دیگر از بهترین برنامه های مدیریت حافظه گوشی شناخته می‌شود. این اپلیکیشن پاک کردن حافظه موبایل، علاوه بر حذف فایل‌های اضافه، به عنوان برنامه مدیریت فایل، تقویت حافظه و تحلیلگر هوشمند تصویر عمل کرده و تصاویر تکراری را حذف می‌کند. این اپلیکیشن به عنوان بهترین برنامه پاکسازی اندروید و برنامه آزاد کردن رم گوشی، به دوام شارژ باتری گوشی کمک کرده و اپلیکیشن‌ها را تحلیل می‌کند و می‌توانید آن‌ها را هایبرنیت (Hibernate) کنید.

دانلود برنامه AVG Cleaner برای اندروید

8. برنامه Avast Cleanup & Boost

بهترین برنامه های مدیریت حافظه

اپلیکیشن Avast نیز بهترین برنامه پاکسازی اندروید بشمار می‌رود و با داشتن ویژگی‌هایی مانند تحلیلگر تصاویر و گزینه هایبرنیت اپ‌ها شباهت زیادی به برنامه AVG دارد. این اپلیکیشن پاک کردن حافظه موبایل از قابلیت ادغام با حافظه Cloud برخوردار بوده و پاکسازی امنی انجام می‌دهد. همچنین می‌توانید اندازه تصاویر را هم بهینه‌سازی کنید، البته این ویژگی برای کاربرانی فعال است که هزینه پرداخت کرده باشند.

دانلود اپلیکیشن Avast برای اندروید

9. برنامه All-In-One Toolbox: Cleaner, Booster, App Manager

برنامه رفع مشکل حافظه داخلی گوشی

این برنامه به عنوان یکی از بهترین برنامه های مدیریت حافظه گوشی همانطور که از نامش پیدا است، علاوه بر پاکسازی فایل‌های اضافه چندین کاربرد دارد. این اپ با داشتن بیش از 30 ابزار به افزایش عملکرد دستگاه کمک می‌کند. این برنامه فضای کاربری راحت و پر سرعتی دارد.

دانلود All-In-One Toolbox برای اندروید

10. برنامه One Booster

مدیریت حافظه در سیستم عامل اندروید

همچنین بخوانید :

برنامه آزاد کردن رم گوشی One Booster یکی از بهترین برنامه های مدیریت حافظه گوشی و برنامه خالی کردن حافظه گوشی بشمار می‌رود. همچنین به عنوان آنتی ویروس هم استفاده می‌شود. با استفاده از این برنامه می‌توانید فایل‌های پنهان و اضافه را حذف کنید و گوشی را پاکسازی کنید. به علاوه، از قابلیت خنک کننده سی پی یو نیز برخوردار است و دوام شارژ باتری گوشی را بالا می‌برد.

دانلود برنامه One Booster برای اندروید

جمع بندی

برای پاکسازی مموری و رم گوشی می‌توان از برنامه خالی کردن حافظه گوشی استفاده کرد. به همین منظور در این مقاله، تعدادی اپلیکیشن پاک کردن حافظه موبایل معرفی شد. با این حال، اگر سوال یا نظری در مورد بهترین برنامه پاکسازی اندروید دارید، می‌توانید در پایین صفحه با سایر کاربران به اشترک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران1 دیدگاه
avatar
محدثه قاسمی
.
26 آذر 1400، 17:56
پاسخ
0
0
عالیه من که خیلی دوست داشتم??
avatar
A
.
08 دی 1400، 16:51
پاسخ
0
1
@محدثه قاسمی
چه برنامه ای رو نصب کردید ممنون میشم بگید؟
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022