نقد بازی Resident Evil Village | مسیر باشکوه شیطان مقیم

نقد بازی Resident Evil Village
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

یکی از محبوب‌ترین فرنچایزهای تمام دوران، سری بازی های رزیدنت اویل است که طی چند سال اخیر با تغییرات بزرگی رو به رو شده. جدیدترین نسخه از این بازی یعنی رزیدنت اویل 8 یا همان رزیدنت ایول ۸ روستا به تازگی عرضه شده و ما نیز به همین دلیل قصد داریم به بررسی و نقد بازی Resident Evil Village بپردازیم.

بازی رزیدنت اویل 8 (Resident Evil 8) بصورت ناگهانی و شوکه کننده آغاز می‌شود؛ دختر ایتن (تلفظ صحیح: ایثِن) و میا که رزماری نام دارد، توسط کریس ردفیلد و تیمش دزدیده و به روستایی منتقل شده است. حال شما به عنوان یک پدر وظیفه شناس باید دختر خود را به هر قیمتی که شده بازگردانید! سری بازی‌های رزیدنت اویل طی چند سال اخیر با تغییرات بزرگ و مثبتی رو به رو شده که برای سازندگان ریسک بزرگی به حساب می‌آمد، اما طرفداران با شور و اشتیاق فراوان به استقبال این تغییرات رفتند. رزیدنت اویل 6 که نقطه سقوط کامل این مجموعه محسوب می‌شد، با تغییر فضای بازی از ترس و بقا به اکشن خالص، تمام پتانسیل‌های فوق‌العاده داستانی خود را هدر داد. پس از اعتراضات به آن نسخه بود که کپکام تصمیم به ریسکی بزرگ گرفت و موفقیت این مجموعه را برای یک دهه دیگر تضمین کرد!

از طرفی، ما نسخه‌های بازسازی شده رزیدنت اویل 2 و 3 را داشتیم که تیم سازنده با بازطراحی بی‌نقص خود، بهترین خاطرات سال‌های دور را زنده کردند و در سمتی دیگر، مسیر جدیدی برای بازی رزیدنت اویل 7 به بعد رقم خورد که می‌توان از آن به عنوان «مسیر باشکوه» یاد کرد؛ سه‌گانه‌ای که هنوز کار ما با آن تمام نشده است. در این مطلب با بررسی و نقد بازی Resident Evil Village همراه پلازا باشید.

در بخش پایین می‌توانید «تریلر بازی رزیدنت اویل 8 را با زیرنویس فارسی» از تیم پلازا مشاهده کنید:

آنچه در ادامه می‌خوانید:

نقد و بررسی بازی Resident Evil Village | داستان و شخصیت ها

سه سال پس از حوادث دالوی (Dulvey) و ماجرای خانواده بیکر (Baker)، ایثن (Ethan) و میا (Mia) توسط کریس ردفیلد به اروپا منتقل شده‌اند تا زندگی جدیدی را با دختر نوزاد خود یعنی «رزماری» آغاز کنند. یک شب، ردفیلد و گروهش که Hound Wolf نام دارند به خانه آن‌ها حمله کرده، میا را ترور کردند و ایثن و رزماری را ربودند. در این میان، کامیون حمل افراد تصادف کرده و ایثن در محل تصادف به‌هوش می‌آید. او مسیر خود را ادامه داده و به روستایی می‌رسد که موجوداتی گرگ مانند، معروف به Lycans باعث وحشت روستاییان شده است.

بررسی بازی رزیدنت اویل 8

در بررسی بازی رزیدنت اویل 8، این روستا توسط چهار ارباب جهش یافته مختلف اداره می‌شود و هرکدام نیروهای خود را از قلعه‌های داخل روستا کنترل می‌کنند. لیدی آلسینا دیمیترسکو (Lady Alcina Dimitrescu)، یک شخص اشرافی خون‌آشام بلند قد و غیر معمول، به همراه سه دخترش بلا (Bela)، کاساندرا (Cassandra) و دانیلا (Daniela) در قلعه دیمیترسکو اقامت دارند و تمام خادم‌های قلعه که همگی مونث هستند را تبدیل به موجودات جهش یافته کرده‌اند. دونا بنیوینتو (Donna Beneviento)، القاکننده توهم با ظاهری شبح‌مانند، از عمارت خود یعنی House Beneviento حکمرانی می‌کند و از طریق کنترل آنجی که یک عروسک خیمه شب بازی است، کارهایش را انجام می‌دهد.

موجودی عجیب‌غریب، مضحک و بدشکل به نام سالواتوره مورو (Salvatore Moreau) از محل یک مخزن آب در مجاورت روستا فعالیت خودش را ادامه می‌دهد و به عنوان «مرد دریایی» (حالت مذکر پری دریایی!) توصیف می‌شود. کارل هایزنبرگ (Karl Heisenberg) که برادر لیدی دیمیترسکو است و می‌تواند کنترل میدان‌های مغناطیسی اطراف خود را به دست بگیرد، گروهی از Soldat simulacra را از یک کارخانه مدرن هدایت می‌کند. همه این افراد به رهبر این فرقه که مادر میراندا (Mother Miranda) نام دارد و حاکم دهکده است پاسخگو هستند که این شخص به دلیل فعالیت‌های خاصی که در گذشته داشته، مورد پرستش افراد روستا است.

جذابیت اصلی و پیچیدگی داستان در مبحث نقد بازی رزیدنت اویل ۸ به این موضوع برمی‌گردد که هدف این افراد چیست، کریس ردفیلد در این ماجرا چه نقشی دارد و چرا بدن ایثن وینترز نسبت به انواع صدمات مصون است! موضوعی که در رزیدنت اویل 7 شاهد آن بودیم که شاید برای خیلی‌ها این سوال بی‌پاسخ مانده باشد.

بررسی بازی رزیدنت اویل 8 | طراحی محیط

در طی نقد و بررسی بازی رزیدنت ایول روستا هیچ وقت بطور مستقیم اشاره نشد که این روستای پر رمز و راز در کجا واقع شده است؛ اما چند سرنخ نشان می‌دهد که ماجرا جایی در بخش‌های کوهستانی کشور رومانیا رخ می‌دهد.

نقد بازی رزیدنت اویل ۸

این روستا مجموعه‌ای پراکنده از خانه‌های چوبی و آجری، مزارع کشاورزان و کلیساهای متعدد است. بر فراز آن قلعه‌ای مرموز در میان مه مخفی شده و در اطراف نشانه‌های باستانی به چشم می‌خورد که حکایت از وقایع تاریخی طولانی و عجیب دارد. این روستا یک مکان باشکوه است که دوست دارید متر به متر آن را بگردید و البته مطمئن باشید که پاداش خوبی در گوشه و کنار این روستا برایتان مخفی شده است.

در ادامه بررسی بازی رزیدنت اویل 8 باید اشاره کنیم که ایثن یک کاراکتر حوصله سر بر است که به نظر می‌رسد همیشه درباره اتفاقات گیج شده و هرگز حرف جالبی برای گفتن ندارد. همین ویژگی باعث می‌شود تا نتوانیم او را در کنار کاراکترهای اصلی نسخه‌های قبل قرار دهیم؛ اما همین عادی بودن فوق‌العاده او و غیر عادی بودن بسیاری از ساکنان عجیب و غریب روستا، باعث می‌شود تا هنگام رو به رو شدن با دشواری، او را بیشتر از هر کسی درک کنیم!

در بازی رزیدنت اویل 7، خانواده بیکر عده‌ای اَبَر انسان خانه‌نشین بودند، اما در اینجا Capcom به طور جدی تعداد هیولاهای مقابل ایثن را افزایش داده است. در حالی که ایثن سعی در پیدا کردن رز دارد، او در برابر یک خون آشام قد بلند و پر زرق و برق، یک موجود نیمه انسان/نیمه ماهی، یک عروسک سفالی قاتل و دیگر افراد عجیب و غریب و متفاوت قرار می‌گیرد.

چیزی که در نقد بازی رزیدنت ایول روستا دوست داشتنی است، این است که اصلا سعی ندارد فقط یک مدل از ژانر ترسناک را ارائه دهد. رو به رو شدن با هرکدام از شخصیت‌های منفی داستان، یک لایه متفاوت از ترس و وحشت را به شما نشان خواهد داد؛ بعضی ترس را بصورت نفس‌گیر و اکشن به شما القا می‌کند و بعضی نیز با قدم‌هایی آهسته باعث می‌شود روان خود را به وحشتی که آرام آرام در رگ‌هایتان جاری می‌شود تسلیم کنید. بازی Resident Evil: Village سرشار از ایده‌های جالب و به یاد ماندنی است که دائماً روش‌های هوشمندانه و شگفت‌انگیزی را برای افزایش ضربان قلب و بیرون آوردن شما از منطقه راحتی خود ابداع می‌کند. این قضیه تقریباً در کل مدت زمان بازی ادامه دارد.

هر بخش بازی بسیار متفاوت است؛ در نقد بازی رزیدنت اویل ۸ باید اعلام کنیم این بازی تقریباً احساس یک گلچین وحشت را دارد. مسلماً این قضیه باعث ایجاد ناسازگاری‌هایی خواهد شد، گویی که تمام قطعات به صورت فشرده بهم متصل شده‌اند. ممکن است اینطور تصور کنید که کپکام ابتدا ایده بسیاری از ویژگی‌های درخشان بازی را داشته، سپس لحظه آخر تصمیم گرفته است که چگونه همه آن ایده‌ها را به هم متصل کند. اما برای تنوعی که این رویکرد ارائه می‌دهد، ریسک تیم توسعه دهنده ارزش آن را داشته است. شما واقعاً هرگز نمی‌توانید حدس بزنید که سازنده قصد دارد چه عجیب و غریب جدیدی را جلویتان ظاهر کند.

بررسی بازی Resident Evil: Village

این قضیه نه تنها این بازی را به متنوع‌ترین Resident Evil تا به امروز تبدیل کرده، بلکه می‌توان گفت ترسناک‌ترین بازی در این مجموعه است. یکی از بهترین نمونه‌های این قضیه که باید در نقد و بررسی بازی Resident Evil Village به آن اشاره کنیم، عمارت Donna Beneviento است که متعلق به عروسک‌سازی‌ست که یکی از حاکمان دهکده است. در خانه قدیمی و پر از گرد و غبار او که مملو از ده‌ها عروسک ترسناک و چشم سیاه در شرایط مختلف است، شما مجبور به عبور از میان مجموعه‌ای از لحظات درخشان ساخته شده از یک وحشت ناخوشایند و طاقت فرسا خواهید بود که در نهایت به برخوردی منجر می‌شود که می‌تواند ترسناکترین لحظه در تاریخ Resident Evil لقب بگیرد.

در بخشی دیگر با بانو دیمیترسکو رو به رو می‌شوید که یک خون‌آشام بلند بالا است. قلعه او که ظاهری شبیه به قلعه‌های قرن پانزدهم میلادی دارد، یک هزارتوی مجلل از دالان‌های تزئین شده، طلاکاری شده و اتاق‌های لباس باشکوه است که با نور شمع روشن می‌مانند. محیط این قلعه بسیار تاثیرگذار است و هر بار که لیدی دیمیترسکو را هنگام عبور از درهای کم ارتفاع می‌بینید که برای عبور از آن‌ها مجبور به خم شدن است، ترس خاصی به دلتان می‌افتد. هر زمان که او برای شکار کردنتان به دنبال شما راه می‌افتد، باید با استرس و سرعت زیاد به دنبال لوازم مورد نیاز برای حل کردن معماها و یا باز کردن درها بروید.

«قلعه دیمیترسکو» شاید بهترین ویترین از جلوه‌های بصری جذاب Resident Evil باشد، اما کل بازی کاملاً زیباست. در بررسی بازی رزیدنت اویل 8 باید اشاره کنیم که محیط‌ها با جزئیات بسیار زیبا و به طرز حیرت‌انگیزی نورپردازی می‌شوند که دارای یک لایه ملموس از آهک و بافت مخصوص برای هر شی و سطح است. این جزئیات حتی در وضوح بالا نیز جذاب است و قابلیت Ray-tracing باعث ایجاد نور و بازتاب‌های زیبا می‌شود. مدل‌های هر کاراکتر نیز تماشایی هستند و انیمیشنی که برای هر فرد طراحی شده، آن‌ها را به طرز شگفت‌انگیزی قابل باور جلوه می‌دهند. صداپیشگی انگلیسی ممکن است کمی جای کار داشته باشد، اما در بیشتر موارد بر روی شخصیت‌ها می‌نشنید.

در ادامه نقد بازی رزیدنت اویل ۸ به یکی دیگر از جذاب‌ترین قلعه‌ها که مربوط به قلعه عروسک‌ساز است می‌رسیم، اما آرزو داشتیم که کاش می‌شد مدت زمان بیشتری را در آن بگذرانیم. این ایده کپکام که اجازه نمی‌دهد هیچ کدام از ایده‌های اعمال شده در بازی حتی برای لحظه‌ای جذابیت خود را از دست بدهند و یا بیش از اندازه جلوی چشم‌تان باشد قابل تقدیر است؛ اما هنگامی که مراحل مربوط به این قلعه تمام می‌شود با خود می‌گویید «کاش مراحل بیشتری در این قلعه داشتیم».

نقد بازی رزیدنت اویل ۸ | طراحی گیم پلی و دشمنان

در نقد و بررسی گیم پلی بازی Resident Evil Village، حس وحشت آنی‌تر است. در حالی که بازی Resident Evil 7 دارای یک نوع دشمن از جنس گل و لجن بود، بازی رزیدنت اویل 8 مجموعه‌ای از موجودات وحشت انگیز به نام Lycans را دارد.

نقد بازی رزیدنت ایول روستا

این موجودات وحشی اشکال مختلفی دارند و برای مبارزه با آنها باید مرتباً تاکتیک‌های خود را تغییر دهید. مدل استاندارد Lycan چندان قدرتمند نیست، اما چابک و فرز است و می‌تواند ناگهان از دور به سمت شما بپرد و از روی دیوار و نردبان‌ها بالا برود. همین قضیه باعث نبردهایی سرگرم كننده، چشمگیر و سریع می‌شود. در نقد بازی رزیدنت ایول روستا باید اشاره کنیم که شاید ظاهر این موجودات ترسناک نباشد، اما در نیمه‌های پایانی بازی با موجوداتی به مراتب عجیب‌تر، پیچیده‌تر و ترسناک‌تر رو به رو می‌شوید که فراموش کردن آن‌ها کار بسیار دشواری است!

درحالی که قسمت اعظم روستا متشکل از مسیرهای تنگ و باریک است، گاهی هم به محیط‌هایی برخورد می‌کنید که بسیار بزرگ‌تر بوده و مناسب مبارزه و درگیری هستند. در این قسمت‌ها برای شما بشکه‌های انفجاری برای کشتن گله Lycans کنار گذاشته شده است. همچنین می‌توانید از سقف بعضی خانه‌ها بالا بروید، یا حتی وارد خانه‌ای بشوید و با استفاده از وسایل آن جلوی در ورودی و یا پنجره‌ها را بگیرید تا از ورود Lycans جلوگیری شود. در نقد بازی رزیدنت اویل ۸ باید اشاره کرد که این عنوان یک شوتر اول شخص مناسب و معقول است؛ اما هر وقت که کپکام، ایجاد محیطی تنش‌زا و ترسناک را به اکشن ترجیح داده، نتیجه به مراتب بهتری را شاهد بوده‌ایم.

با این حال، در نقد بازی رزیدنت ایول روستا به نظر می‌رسد تیم سازنده بطور کلی علاقه خود را به ساخت معما از دست داده است. با اینکه در مراحل مربوط به روستا چند معما داریم، اما روش حل آن‌ها آنقدر ساده است که عملا جلوی چشم‌تان قرار دارد! اگر از طرفداران قدیمی این مجموعه باشید، رو به رو شدن با این واقعیت ممکن است کمی شما را ناامید کند. این قضیه باعث بالا رفتن سرعت بازی و ایجاد شدن وقفه‌های کمتر در نبرد و درگیری‌هاست؛ اما این وقفه‌ها دوست داشتنی هستند و باعث می‌شوند کمی بیشتر از هوش خود استفاده کنیم. طی 11 ساعت گیم پلی این عنوان، تقریبا جایی نیست که بتواند حتی برای لحظه‌ای شما را متوقف کند.

نقد بازی رزیدنت ایول روستا | بازگشت «تاجر» و «مزدورها»

در بررسی بازی رزیدنت اویل 8 به دو بخش خاطره‌انگیز برخورد خواهیم کرد. ایثن در روستا تعدادی متحد دارد، اما متاسفانه به سرعت پس از آشنا شدن با او به طرز وحشتناکی جان خود را بنا به دلایل مختلف از دست می‌دهند.

بررسی بازی رزیدنت ایول 8 ویلیج / نقد و بررسی بازی Resident Evil Village

اما در بازی با کاراکتری به نام دوک (Duke) آشنا می‌شوید که حضور دوستانه او مایه دلگرمی است. دوک یک شخصیت مرموز و معمایی است که همیشه یک قدم جلوتر از شما از اتفاقات آگاهی دارد. اگر در گوشه و کنار مناطق جدید بگردید، او را آرام و بی‌سروصدا درحال سیگار کشیدن پیدا خواهید کرد که منتظر سکه‌های شماست. او اسلحه، مهمات، نقشه‌های گنج و چند وسیله مفید دیگر می‌فروشد و هر گنجی را که تصادفاً پیدا می‌کنید، از جمله بقایای متبلور رئیسان که همیشه قیمت بالایی دارند، از شما می‌خرد.

دوک همچنین می‌تواند اسلحه‌ها را ارتقا داده و مواد اولیه خام را به وعده‌های غذایی تبدیل کند که به طور دائمی میزان سلامت، قدرت دفاع و سرعت حرکت شما را افزایش می‌دهد. هنگام گشت و گذار در دهکده با طیف وسیعی از حیوانات وحشی از جمله خوک، گوسفند، مرغ و ماهی‌های پر جنب‌وجوش رودخانه روبرو خواهید شد. با شلیک کردن به آن‌ها می‌توانید گوشت‌شان را بردارید. دوک می‌تواند از آنها برای پختن وعده‌های غذایی‌ای که به آن اشاره کردیم استفاده کند. این قضیه یکی از ویژگی‌هایی است که باعث می‌شود بازی از حالت خطی‌ای که در رزیدنت اویل 7 شاهد آن بودیم خارج شود؛ حتی اگر داستان مسیر کاملا مشخصی را دنبال کند.

در بررسی بازی رزیدنت ایول 8 ویلیج، رو به رو شدن با دوک همان احساس آسودگی‌ای را در ما ایجاد می‌کند که وقتی در بازی‌های قدیمی Resident Evil با یک اتاق امن رو به رو می‌شدیم احساس می‌کردیم. این لحظه فرصتی مناسب برای استراحت، خرید لوازم مورد نیاز، مرتب کردن بخش تجهیزات و ذخیره کردن بازی با استفاده از دستگاه ماشین تایپ (Typewriter) است؛ بله، تایپ رایتر به این مجموعه بازگشته، ولی این بار دیگر نیاز به جوهر ندارید.

مدیریت موجودی یکی از موارد مهم در بازی Resident Evil 8 است که اما محدود به سلاح، مهمات و اقلام سلامتی می‌شود. در بررسی بازی رزیدنت ایول ۸ ویلیج باید اشاره کنیم که هیچ جعبه جادویی‌ با ظرفیت نامحدود در این بازی وجود ندارد؛ بنابراین اگر سلاح یا جسم بزرگ دیگری فضای زیادی را در بخش تجهیزات اشغال می‌کند، یا باید آن را بندازید، یا بفروشید یا برای افزایش اندازه بخش تجهیزات، پول پرداخت کنید.

بررسی بازی رزیدنت ایول ۸ ویلیج / نقد و بررسی بازی Resident Evil Village

آیتم‌های مهم مانند کلید در و یا تکه‌های پازل، فضای موجودی را اشغال نمی‌کنند؛ در عوض در محلی جداگانه با ظرفیتی نامحدود نگهداری می‌شوند. در نقد بازی رزیدنت ایول 8 ویلیج باید بگوییم که این ویژگی یکی از روش‌هایی است که بازی رزیدنت ایول روستا با استفاده از آن، فرمول قدیمی سری بازی‌های رزیدنت اویل را ساده‌سازی کرده. گنج‌ها و آیتم‌های عتیقه ارزشمندی که در بازی پیدا می‌کنید نیز جایی را اشغال نمی‌کنند؛ در نتیجه می‌توانید هر آیتمی را که پیدا کردید بردارید. نگه‌داشتن این آیتم‌ها یک مزیت دیگر نیز دارد؛ بعضی از این گنجینه‌ها را می‌توان با هم ترکیب کرد تا آیتمی به مراتب گران‌تر به وجود بیاورید و به دوک بفروشید.

در مقایسه با رزیدنت اویل 7، در این بازی شاهد فضاهای به مراتب بزرگ‌تر و گسترده‌تری هستیم. یکی از آن‌ها، میدان مربعی‌شکل وسط روستا است که هر از چند گاهی باید به آن سر بزنید. این قسمت مانند حاشیه‌ای امن برایتان عمل می‌کند. در اطراف آن درهای مختلفی وجود دارد که بعضی از آن‌ها مسیر اصلی داستان و بعضی نیز مسیر فرعی هستند که اگر وارد آن‌ها شوید، با جوایز با ارزش و مینی باس‌های متنوع رو به رو می‌شوید. دوک نیز در آنجا حضور دارد تا هر زمان که نیاز داشتید، لوازم مورد نیازتان را از او خریداری کنید.

در بخش پایانی نقد بازی رزیدنت ایول ۸ ویلیج نیز به یکی از خاطره‌انگیزترین بخش‌های این مجموعه می‌رسیم. به اتمام رساندن بخش داستانی بازی باعث می‌شود تا گزینه‌های جدیدی برایتان باز شود که شامل موارد مختلف مثل اچیومنت‌های بازی است. یکی دیگر از این بخش‌های مهم، بخش محبوب هواداران یعنی مزدورها (The Mercenaries) است که بار دیگر به این مجموعه بازگشته. الگوی این بخش آرکید و زمانی به بازی رزیدنت اویل 4 کاملا وفادار مانده است.

نقد و بررسی بازی Resident Evil Village | جمع بندی

نقد بازی رزیدنت ایول 8 ویلیج

در بررسی بازی رزیدنت اویل 8 ممکن است حس کنید که ده-دوازده بازی ترسناک با یکدیگر ترکیب شده‌اند؛ اما قدرت و تنوع ایده‌های آن، کیفیت طراحی هنری و اتمسفر تاریک آن بسیار راضی کننده است. Resident Evil Village یک بازی ترسناک جسورانه با تیمی مجرب است، اما در عین حال به شکوه گذشته این مجموعه نیز خود را نزدیک کرده؛ مخصوصا به بازی Resident Evil 4. بسیاری از ابداعات استاد شینجی میکامی در این بازی قابل دید است؛ از «تاجر» گرفته تا سیستم ارتقا اسلحه، محیط روستایی و روستاییانی که دیوانه شده‌اند.

اما در نهایت، بازی رزیدنت اویل 8 هویت خاص خود را دارد و ویژگی‌هایی که از بازی‌های قدیمی قرض گرفته به هیچ وجه توصیف کننده کل ویژگی‌های آن نیست. رزیدنت اویل ۸ یک بازی ترسناک باکیفیت است و تیم سازنده ثابت کرده که پس از 25 سال، هنوز هم توانایی ترساندن، شوکه کردن و غافلگیر کردن مخاطبین خود را دارد.

نظر شما درمورد بررسی و نقد بازی Resident Evil Village چیست؟ این بازی را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ می‌توانید نقد خود را از بازی رزیدنت اویل ۸ در بخش کامنت‌ها با ما در میان بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402