آموزش فعال سازی هات اسپات آیفون و رفع مشکل هات اسپات آیفون

هات اسپات
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

گوشی های هوشمند فقط امکان دسترسی به اینترنت را به شما نمی دهند، آنها می توانند خودشان به عنوان دستگاهی که اینترنت را به سایر گوشی های هوشمند یا سیستم ها منتقل می کند، استفاده شوند. ویژگی هات اسپات (HotSpot) دقیقا برای چنین مواقعی در نظر گرفته شده است و می‌توانید اینترنت گوشی هوشمند خود را به دستگاه دیگری هم بدهید. اما فعال سازی هات اسپات آیفون چگونه بوده و مشکل هات اسپات آیفون را چطور می‌توان رفع کرد؟

فعال کردن هات اسپات ایفون را از طریق چند مرحله ساده می‌توان انجام داد. با این حال، گاهی ممکن است با مشکل قطع شدن هات اسپات آیفون مواجه شوید، به همین خاطر لازم است که روش درست نحوه هات اسپات کردن در آیفون و طریقه استفاده از هات اسپات iOS آموزش داده شود. از این رو، در این مقاله، نحوه فعال سازی اسپات آیفون و عیب‌یابی مشکل هات اسپات آیفون و همچنین نحوه هات اسپات کردن در آیفون بررسی می‌شود.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

هات اسپات موبایل چیست؟

هات اسپات راهی برای به اشتراک گذاشتن اینترنت تلفن همراه با سایر دستگاه هاست. اصطلاح هات اسپات (Hotspot) عموما به اتصالات وای فای اشاره دارد اما در این مبحث آموزشی، نحوه فعال کردن آن برای بلوتوث و USB را هم با شما به اشتراک خواهیم گذاشت. این ویژگی در آیفون با نام Personal Hotspot در نظر گرفته شده در در قسمت تنظیمات قرار دارد.

چگونه هات اسپات را در آیفون فعال کنیم؟

اگر می‌خواهید اینترنت هات اسپات آیفون به لپتاپ یا کامپیوتر یا حتی گوشی دیگری وصل شود، در این قسمت، طرز استفاده از هات اسپات آیفون برای فعال کردن هات اسپات ایفون آموزش داده می‌شود. به همین منظور، وارد تنظیمات Settings > Personal Hotspot شده و حالت را به On تغییر دهید تا هات اسپات فعال شود. در برخی مواقع ممکن است این گزینه را در منوی تنظیمات پیدا نکنید، در این صورت باید با اپراتور اینترنت خود تماس بگیرید.

هات اسپات

ممکن است گزینه Set Up Personal Hotspot را مشاهده کنید که اشاره به فعال کردن هات اسپات در آیفون دارد. اگر چنین گزینه ای را در تنظیمات آیفون دیدید، در اکثر مواقع به این معنی است که نیاز به مداخله اپراتور می باشد. حتی ممکن است بتوانید در این حالت، هات اسپات را فعال کنید، اما هیچ دستگاهی امکان برقراری ارتباط با شما و اتصال به اینترنت شما را نخواهد داشت.

هات اسپات

در واقع، در اکثر موارد برای فعال کردن هات اسپات ایفون و طریقه استفاده از هات اسپات iOS با چالش های زیادی رو به رو می‌شویم که نیاز به مداخله اپراتور اینترنت همراه خود داریم.

چگونه به هات اسپات آیفون وصل شویم؟

در این قسمت طریقه وصل شدن به هات اسپات گوشی های اپل از طریق وای فای، بلوتوث و USB آموزش داده می‌شود.

اتصال به هات اسپات ایفون از طریق وای فای

برای هات اسپات کردن گوشی اپل و استفاده از هات اسپات آیفون از طریق وای فای مراحل زیر را دنبال کنید:
 1. به مسیر Settings > Personal Hotspot در آیفون بروید.
 2. در لپ تاپ یا موبایل خود، در شبکه های اینترنت ظاهر شده، آیفون خود را پیدا و انتخاب کنید.
 3. رمز عبوری را که در آیفون شما و در زیر قسمت Personal Hotspot ظاهر شده را در لپ تاپ یا موبایل دیگر خود وارد کرده و وصل (Connect) شوید.
 4. زمانی که ارتباط برقرار شد، یک خط آبی در بالای صفحه نمایش ظاهر می شود. با ضربه زدن بر روی آن می توانید به سرعت هات اسپات خود را تغییر دهید.

اتصال به هات اسپات ایفون از طریق بلوتوث

برای نحوه هات اسپات کردن در آیفون از طریق بلوتوث مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. Personal Hotspot را در Settings آیفون خود فعال کنید.
 2. به قسمت Settings > Bluetooth رفته و بلوتوث را فعال کنید.
 3. در لپ تاپ یا سایر دستگاه های موبایل خود، تلاش کنید تا با بلوتوث دستگاه خود را با بلوتوث آیفون pair شوید.
 4. زمانی که بلوتوث ها با هم جفت شدند، به تنظیمات  Network در لپ تاپ یا دیگر دستگاه خود رفته و آیفون خود را پیدا کنید.
 5. از آنجایی که این تنها شبکه اینترنت موجود در حال حاضر است، لپ تاپ شما به صورت خودکار به این شبکه وصل خواهد شد.

اتصال به هات اسپات ایفون از طریق USB

برای نحوه هات اسپات کردن در آیفون و طریقه استفاده از هات اسپات iOS از طریق USB مراحل زیر را دنبال کنید (فقط برای لپ تاپ و کامپیوتر):

 1. Personal Hotspot را در قسمت تنظیمات فعال کنید.
 2. آیفون خود را از طریق کابل لایتنینگ به کامپیوتر یا لپ تاپ خود وصل کنید.
 3. در کامپیوتر یا لپ تاپ به تنظیمات Network رفته و آیفون خود را در لیست USB network interface پیدا کنید. سیستم های ویندوزی احتمالا نیاز به نصب درایور دارند.
 4. از آنجایی که این تنها شبکه اینترنت موجود در حال حاضر است، لپ تاپ شما به صورت خودکار به این شبکه وصل خواهد شد.
به طور کلی، وای فای راحت ترین و ساده ترین راه برای اتصال به اینترنت است، اما اتصال به اینترنت هات اسپات از طریق USB از امنیت بالاتری برخوردار خواهد بود. چناانچه از طریق USB بتوانید بین آیفون و کامپیوتر خود هات اسپات برقرار کنید، باتری آیفون شما هم در همین حین شارژ خواهد شد. اتصال از طریق وای فای، باتری آیفون را به سرعت تخلیه می کند.

اتصال هات اسپات چه میزان داده استفاده می کند؟

 اینکه چه مقدار داده در هنگام اتصال به اینترنت استفاده می کنید، وابسته به اینست که چقدر از میزان مصرف خود آگاه هستید. برنامه هایی که در پس زمینه فعال هستند، بروزرسانی ها و پشتیبان گیری ها به میزان قابل توجهی استفاده از داده دارند. اگر به صورت مداوم از هات اسپات آیفون خود استفاده می کنید، شاید نیاز باشد تا محدودیت هایی را در خصوص برنامه هایی که می توانند به اینترنت دسترسی داشته باشند، اعمال کنید.
هات اسپات
Trip Mode یک ابزار کوچک و کم حجم است که به صورت اختصاصی به منظور ذخیره داده ها در هنگام استفاده از هات اسپات تلفن همراه طراحی شده است. این برنامه، زمانی که از هات اسپات استفاده می کنید، اتصال برنامه هایی را که در لیست تعیین شده شما نیستند را شناسایی می کند. Trip Mode به شما این امکان را می دهد تا با استفاده از برنامه هایی مانند Safari و Slack در زمانی که برنامه های پس زمینه، پشتیبان گیری iCloud و ذخیره در فضای ابری غیر فعال است، به راحتی استفاده کنید.

آیا استفاده از هات اسپات شخصی امنیت دارد؟

همان طور که اشاره کردیم، فعال کردن هات اسپات ایفون و اتصال به هات اسپات از طریق وای فای، فاقد امنیت کافی است. مهم ترین نکته ای که باید به یاد داشته باشید این است که اطلاعات شخصی آیفون خود را به اشتراک نگذارید. آیفون شما تنها باید وسیله ای برای اشتراک گذاری اینترنت باشد. اطلاعات شخصی شما به هیچ طریقی نباید برای اشخاص دیگری که به هات اسپات شما وصل می شوند، قابل رویت باشد.

هات اسپات

شما می توانید هر زمان که بخواهید ببینید که چند دستگاه از طریق هات اسپات به اینترنت آیفون شما متصل بوده و از آن استفاده می کنند. اگر اینترنت خود را به اشتراک بگذارید، یک نوار آبی در بالای صفحه نمایش آیفون ظاهر خواهد شد که شما را مطلع می کند. شما می توانید تمام اتصالات را قطع کرده و رمز عبور خود را نیز تغییر دهید. برای انجام این کار کافیست به قسمت Settings > Personal Hotspot بروید. به یاد داشته باشید که هر شخصی که به هات اسپات شما وصل شود می تواند از داده های شما استفاده کند. ممکن است نتوانید از آنها بخواهید که فایل های با حجم زیاد یا فیلم دانلود نکنند، برای این منظور می توانید نام هات اسپات خود را از طریق تغییر نام دستگاه خود، عوض کنید. برای این منظور به مسیر Settings > General > About > Name بروید.

مشکل عدم اتصال هات اسپات ایفون

بسیاری از کاربران با مشکل هات اسپات آیفون و همچنین نحوه هات اسپات کردن در آیفون مواجه می‌شوند. یکی از این مشکلات، قطعی غیرمنتظره هات اسپات ایفون است و البته گاهی دوباره به صورت خودکار وصل می‌شود. به این ترتیب، اگر شما هم با چنین مشکلی مواجه شده‌اید، مطالب این بخش را دنبال کنید. این مشکل می‌تواند از آیفون شما، دستگاه دیگری که می‌خواهد به اینترنت آیفون یا گوشی اپل وصل شود، یا اپراتور اینترنت شما باشد. در هر صورت با دنبال کردن موارد زیر می‌توانید به عیب یابی مشکل هات اسپات آیفون ، بررسی فعال کردن هات اسپات ایفون و طریقه استفاده از هات اسپات iOS بپردازید:

 • اگر سایر دستگاه‌ها به هات اسپات شما وصل نمی‌شوند، ممکن است دلیلش این باشد که آن دستگاه‌ها خارج از دامنه و محدوده هات اسپات اپل هستند. در این صورت، مطمئن شوید که دستگاه‌های دیگر و دستگاه iOS شما به هم نزدیک هستند.
 • سعی کنید کامپیوتر یا موبایل دیگری را به هات اسپات ایفون وصل کنید. اگر دستگاه دیگر بتواند به هات اسپات وصل شود، مشکل از هات اسپات آیفون نیست، بلکه از آن دستگاه قبلی است.
 • همچنین سعی کنید به سایر اتصالات وای فای وصل شوید، اگر باز هم اتصال انجام نشد، پس در این مورد هم مشکل از هات اسپات نیست.
 • سعی کنید وارد وبسایت دیگری شوید، اگر وبسایت دیگری با اینترنت باز شد، پس باز هم مشکل از هات اسپات نیست.
همچنین بخوانید :

به روز رسانی سیستم عامل دستگاه ها

 • مطمئن شوید که آیفون شما با آخرین نسخه سیستم عامل iOS به روز رسانی شده است. با رفتن به تنظیمات (Settings) و سپس General و بعد Software Update می‌توانید بروزرسانی‌ها را انجام دهید.
 • از آپدیت بودن آخرین نسخه سیستم عامل دستگاه دیگر هم مطمئن شوید.
 • برای استفاده از هات اسپات آیفون ، مطمئن شوید که Personal Hotspot در ایفون شما فعال است. به همین منظور وارد Settings یا تنظیمات شده و سپس گزینه Personal Hotspot را بررسی کنید. همچنین مطمئن شوید که گزینه Allow Others to Join هم روشن یا فعال است. و در آخر، اگر آیفون 12 دارید، مطمئن شوید که گزینه Maximize Compatibility فعال است. برای فعال کردن آن به قسمت تنظیمات و سپس Personal Hotspot بروید.
 • آیفون خود و سایر دستگاه یا دستگاه‌هایی را که می‌خواهید به هات اسپات وصل شوند، ری استارت کنید.
 • در دستگاه دیگر، وای فای را خاموش کرده و 30 ثانیه صبر کنید و دوباره آن را روشن کنید.
 • تنظیمات حامل را در آیفون خود به روز رسانی کنید. این آپدیت ممکن است مشکل هات اسپات آیفون را حل کند. به همین منظور وارد تنظیمات Settings شده و به قسمت General و بعد About بروید. اگر آپدیتی موجود باشد، گزینه آن در آنجا دیده خواهد شد. سپس دستورالعمل‌های روی نمایشگر را دنبال کنید.

ریست کردن تنظیمات شبکه

 • تنظیمات شبکه را ریست (reset) کنید. پیش از هر چیزی، لطفاً به این نکته توجه کنید که ریست کردن تمام پسوردها و شبکه‌های وای فای، تنظیمات اینترنت، وی پی ان، تنظیمات ای پی ان (APN) و proxy را پاک خواهد کرد. اگر اشتباهی در تنظیمات کانفیگ وجود داشته باشد، باعث مشکل هات اسپات آیفون می‌شود. بنابراین، هر گاه از ریست کردن مطمئن بودید، این مراحل را دنبال کنید: وارد قسمت تنظیمات Settings و سپس General و بعد Reset شده و سپس به قسمت Reset Network Settings بروید. در اینجا رمز عبور از شما خواسته می‌شود و سپس گوشی آیفون ری استارت (restart) خواهد شد.

تنظیم اپراتورهای مختلف در طریقه استفاده از هات اسپات iOS

برای اینکه در فعال سازی هات اسپات آیفون ، اپراتور اینترنت گوشی شما به درستی عمل کند، می‌توانید تنظیمات هات اسپات آیفون برای ایرانسل و یا همراه اول را انجام دهید:

 • وارد تنظیمات (Settings) و سپس Cellular شده و Cellular Data Network را انتخاب کنید
 • در این بخش، در قسمت APN می‌توانید نام اپراتور خود را مانند mtnirancell برای ایرانسل و یا mcinet برای همراه اول وارد کنید.
 • به این ترتیب، اپراتور شما برای اینترنت سیم کارت و استفاده از هات اسپات فعال می‌شود.
 • برای هات اسپات اپل ios 14 هم می‌توانید مراحل بالا را دنبال کرده و فعال سازی هات اسپات آیفون را انجام دهید.

سوالات متدوال در مورد هات اسپات آیفون

1. هات اسپات آیفون 12 کجاست؟

برای فعال سازی سریع هات اسپات در آیفون 12، گوشه سمت راست بالای نمایشگر را پایین کشیده و به Control Center دسترسی پیدا کنید، سپس انگشت خود را در وسط نوار Connectivity نگه داشته و آیکن Personal Hotspot را برای فعال سازی انتخاب کنید.

2. هات اسپات آیفون را چطور فعال کنیم؟

وارد تنظیمات (Settings) شده و سپس گزینه Personal Hotspot را فعال یا On کنید.

3. چرا هات اسپات ایفون وصل نمیشه؟

به دلایل مختلفی ممکن است این اتفاق بیافتد؛ برای مثال، به روز نبودن سیستم عامل آیفون یا دستگاه دیگر، وجود مشکل در تنظیمات شبکه، مشکل از اپراتور اینترنت یا در آیفون 12، فعال نبودن گزینه Maximize Compatibility می‌توانند از دلایل این مشکل باشند.

4. چگونه هات اسپات در آیفون را غیر فعال کنیم؟

با وارد شدن به تنظیمات گوشی (Settings)، می‌توانید گزینه Personal Hotspot را غیرفعال یا off کنید.

جمع بندی

اگر با دنبال کردن و چک کردن این موارد هم مشکل هات اسپات آیفون و فعال سازی هات اسپات آیفون رفع نشد، لازم است که گوشی خود را پیش یک متخصص یا تعمیرکار مخصوص دستگاه‌های اپل ببرید. اگرچه آیفون به شما این امکان را می دهد تا در هر شرایطی که هستید، اینترنت خود را با دیگر دستگاه ها (موبایل، لپ تاپ و کامپیوتر شخصی) به اشتراک گذاشته و از اینترنت پر سرعت استفاده کنید. امیدواریم این آموزش برای شما مفید واقع شده باشد. همچنین می‌توانید سوالات و نظرات خود را در پایین صفحه در بخش دیدگاه‌های پلازا بیان کنید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران1 دیدگاه
avatar
علی
.
14 بهمن 1398، 01:49
پاسخ
0
0
خیلی توضیحاتتون چرت بود... کلا گفتی اپراتور شبکه مداخله کند درضمن حداقل میدونم من بکی میدونستم ایجون هات اسپات رو فعال کنم???
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022