فصل پنجم سریال شرلوک هلمز : تریلر، داستان، بازیگران و تاریخ پخش

مونا جلالی - ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ۱۹:۵۰
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

خبر ساخت سریال شرلوک هلمز فصل 5 طرفداران زیادی را خوشحال کرده است. اگر شما هم از طرفداران این سریال مهیج هستید، و دوست دارید اطلاعات بیشتری در مورد فصل جدید سریال Sherlock Holmes کسب کنید، با ما همراه باشید. در این مقاله نگاهی به تاریخ پخش، بازیگران، داستان و تریلر فصل پنجم سریال شرلوک هلمز خواهیم انداخت.

بی شک می توان از این مجموعه به عنوان یکی از بهترین سریال های تاریخ نام برد. شرلوک سریالی جنایی است که بر اساس داستان‌های کارآگاهی شرلوک هولمز نوشته آرتور کانن دویل (Arthur Conan Doyle) ساخته شده است و از شبکه بی بی سی وان پخش می‌شود. سازندگان این سریال استیون موفات (Steven Moffat) و مارک گیتیس (Mark Gatiss) هستند. در سریال Sherlock بازیگرانی چون بندیکت کامبربچ (Benedict Cumberbatch) در نقش شرلوک هولمز و مارتین فریمن (Martin Freeman) در نقش دکتر جان واتسون حضور دارند. تاکنون 12 قسمت از این سریال به علاوه یک قسمت ویژه برای کریسمس سال 2016 پخش شده است. طرفداران بی‌صبرانه منتظر فصل پنجم سریال شرلوک هلمز هستند و خبر خوب این است که این فصل در حال ساخت است و به زودی پخش خواهد شد. در این مقاله بعد از مرور فصل‌های قبلی سریال‌، نگاهی به جزئیات فصل پنج مینی سریال شرلوک هلمز خواهیم انداخت. با ما همراه باشید.

فصل 5 سریال Sherlock

آنچه در این مقاله می‌خوانید:


نگاهی اجمالی به فصل های قبلی سریال شرلوک


در اولین بخش از مقاله نگاهی اجمالی به فصل‌های پیشین سریال شرلوک هلمز داریم. سپس با جزئیات فصل ۵ شرلوک هلمز در خدمت شما هستیم.

فصل اول سریال شرلوک هلمز

سریال شرلوک برداشتی مدرن از داستان‌های شرلوک هولمز است و در انگلستان معاصر اتفاق می‌افتد. فصل اول این سریال در تاریخ 25 جولای 2010 (3 مرداد 1389) شروع به پخش شد. این فصل بیشتر به روابط شرلوک و جان و شروع آشنایی این دو نفر می‌پردازد. در این فصل بیننده فرصت آشنایی با شرلوک را پیدا می‌کند و بدون شک مجذوب هوش و ابتکار این شخصیت می‌شود.

نام سریالفصلمیانگین بینندگان در بریتانیا (میلیون)امتیاز راتن تومیتوزامتیاز متاکریتیک
Sherlock18.379385

فصل 1 سریال Sherlock

فصل دوم

قسمت اول فصل 2 در تاریخ 1 ژانویه 2012 (11 دی 1390) پخش شد. این فصل هم 3 قسمت داشت. در این فصل علاوه بر رابطه احساسی شرلوک با آیرین آدلر به رویارویی شرلوک و موریارتی پرداخته می‌شود.

نام سریالفصلمیانگین بینندگان در بریتانیا (میلیون)امتیاز راتن تومیتوزامتیاز متاکریتیک
Sherlock210.239491

فصل سوم

نخستین قسمت فصل 3 در تاریخ 1 ژانویه 2014 (11 دی 1392) به روی آنتن رفت. در این فصل جان واتسون با زنی به نام مری ازدواج می‌کند. البته این ازدواج جلوی ماجراجویی‌های شرلوک و جان را نمی‌گیرد. فصل 3 سریال شرلوک در جشنواره امی اواردز جوایز زیادی را به خود اختصاص داد از جمله جایزه بهترین بازیگر مرد در مینی‌سریال (برای بندیکت کامبربچ)، جایزه بهترین بازیگر مکمل مرد در مینی‌سریال (برای مارتین فریمن)، بهترین نویسندگی، بهترین فیلم‌برداری و بهترین موسیقی را گرفت.

نام سریالفصلمیانگین بینندگان در بریتانیا (میلیون)امتیاز راتن تومیتوزامتیاز متاکریتیک
Sherlock311.829188

فصل 3 سریال Sherlock

قسمت ویژه

بعد از فصل 3 در ژانویه سال 2016 (دی ماه 1394) قسمت ویژه‌ای برای کریسمس منتشر شد. این قسمت عروس نفرت‌انگیز نام دارد و بیشتر داستان آن در دوره ویکتوریا اتفاق می‌افتد. این قسمت تاثیر مستقیمی بر فصل‌های سریال ندارد. با این حال یکی از جذاب‌ترین قسمت‌های سریال شرلوک به حساب می‌آید. این قسمت ویژه در 68امین مراسم جشنواره امی اواردز جایزه بهترین فیلم تلویزیونی را دریافت کرد.

نام سریال و قسمتفصلمیانگین بینندگان در بریتانیا (میلیون)امتیاز IMDB
Sherlock: The Abominable Bride11.648.2

فصل چهارم

فصل 4 هم همزمان با کریسمس سال 2017 (1395) پخش شد. بر خلاف فصل‌های قبلی که هر قسمت داستانی کاملا جداگانه داشتند‌، هر ‌3 قسمت فصل 4 با هم ارتباطی تنگاتنگ دارند. این فصل به نسبت فصل‌های قبلی فضای تاریک‌تری دارد. رابطه شرلوک و واتسون هم به خوبی همیشه نیست و هر دوی آن‌ها درگیر معمایی بزرگ و خطرناک می‌شوند.

نام سریالفصلمیانگین بینندگان در بریتانیا (میلیون)امتیاز راتن تومیتوزامتیاز متاکریتیک
Sherlock410.0056

فصل 4 سریال Sherlock

تاریخ پخش سریال شرلوک هلمز فصل 5

تا همین اواخر طرفداران سریال Sherlock فکر می‌کردند که فصل ۵ شرلوک هلمز حالا حالاها پخش نخواهد شد. استیون موفات که یکی از سازندگان این سریال است گفته است که:

من واقعا راجع بهش فکر نکرده‌ام. مارک هم مشغول کارهای دیگری است. به همین دلیل ما هنوز صحبت درستی راجع به این‌که با فصل بعدی چه می‌خواهیم بکنیم نداشته‌ایم.

به هرحال از آن‌جایی که استیون موفات دیگر روی فیلم Doctor Who‌ کار نمی‌کند و کار بندیکت فعلا با فیلم Doctor Strange تمام شده است، احتمالا دیگر زمان بیشتری دارند تا روی فصل 5 سریال Sherlock کار کنند. برای آشنایی بیشتر با فیلم Doctor Strange 2 به این مطلب مراجعه کنید.

تاریخ پخش فصل 5 سریال Sherlock

هنوز تاریخ پخش سریال شرلوک هلمز فصل 5 اعلام نشده است. اما احتمالا فصل 5 زودتر از سال 2022 پخش نخواهد شد. البته موضوع دیگر خود شبکه بی بی سی است که قطعا نمی‌خواهد شرلوک همه توجه‌ها را از بقیه برنامه‌های این شبکه به خودش معطوف کند. اگر خوش شانس باشیم فصل 5 مجموعه شرلوک هلمز بین سال‌های 2022 و 2023 به صفحه تلویزیون برخواهد گشت.

بازیگران سریال شرلوک هلمز فصل 5

قطعا در هر فصلی از سریال شرلوک باید خود شرلوک هولمز (با بازی بندیکت کامبربچ) و جان واتسون (با بازی مارتین فریمن) حضور داشته باشند. کامبربچ مشتاق است که دوباره در نقش شرلوک هولمز بازی کند. او در سال 2014 به مجله Vogue گفت: «اگر بتوانیم کیفیت را بالا نگه داریم، نمی‌توانم تصور کنم که از شرلوک بودن و بازی در این نقش خسته شوم.» او در سال 2017 به مجله GQ گفت: «حتی تصور این‌که دیگر این نقش را بازی نکنم آزاردهنده است.»

بازیگران فصل 5 سریال Sherlock

البته به نظر می‌رسد مارتین فریمن کمتر مشتاق است. او به روزنامه تلگراف گفت: «دیگر چیزی نیست که لذت‌بخش باشد. بلکه چیزی هست مثل این‌که «تو باید کار لعنتیت رو انجام بدی». به خاطر همین دیگه اصلا سرگرم‌کننده نیست.»

اگرچه هنوز بازیگران دیگر فصل جدید سریال Sherlock Holmes تایید نشده‌اند، اما احتمالا مارک گیتیس هم در نقش برادر شرلوک هولمز در این فصل حضور خواهد داشت.

داستان فصل ۵ شرلوک هلمز

هنوز جزئیات داستان فصل جدید سریال Sherlock Holmes مشخص نیست. البته عوامل و بازیگران این سریال نظرات خودشان را راجع به داستان فصل 5 سریال Sherlock با دیگران به اشتراک گذاشته‌اند. استیون موفات در پست فیسبوکش نظرات خودش را منتشر کرده است. او 4 فصل اول سریال را چپتر اول می‌داند که در آن دکتر واتسون مرد زن مرده‌ای می‌شود و شرلوک به فردی مهربان‌تر و باهوش‌تر تبدیل می‌شود. موفات چپتر دوم را به این صورت متصور می‌شود که حالا پسرهای ما به صورت خودآگاه با بدکاران به مبارزه می‌پردازند.

داستان فصل 5 سریال Sherlock

بندیکت به مجله Vogue گفت:«من دوست دارم نقش شرلوک را در زمان پیری‌اش بازی کنم.» منظور او نسخه جدیدی از شرلوک بوده که شبیه به فیلم آقای هولمز با بازی ایان مک‌کلن در سال 2015 است. از طرف دیگر سریال شرلوک هلمز فصل 5 ممکن است همانند فصل 1 باشد و دوباره شرلوک و واتسون با هم روی پرونده‌های مختلف کار کنند.


 تریلر فصل 5 سریال Sherlock Holmes چه زمانی منتشر می شود؟


هنوز تریلر فصل 5 سریال Sherlock Holmes منتشر نشده است. اما به محض انتشار بر روی وبسایت پلازا قرار خواهد گرفت.

تریلر فصل 5 سریال Sherlock

بعد از فصل 4 که چندان موفق نبود، سریال شرلوک یک بار دیگر برخواهد گشت. در این مقاله بعد از مرور فصل‌های قبلی سریال شرلوک، به جزئیاتی که تاکنون راجع به فصل جدید سریال Sherlock Holmes منتشر شده‌اند پرداختیم. نظر شما راجع به این دو یار قدیمی یعنی شرلوک و جان چیست؟ به نظر شما محوریت داستان فصل ۵ شرلوک هلمز بر چه اساس است؟ شما می‌توانید در پایین همین صفحه نظرات خودتان را با ما به اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران23 دیدگاه
avatar
صبا
.
25 آذر 1399، 10:16
پاسخ
0
0
پس چرا اکثر سایتای دیگه میگن احتمال ساختش هست ولی شما میگین درحال ساخته
avatar
هلمز واقعی
.
25 آبان 1399، 19:39
پاسخ
0
0
شرلوک عالی بود هر4فصلش ولی داستان فصل 4 یک جورایی تخیلی بود کاش توی فصل 5 بیشتر درباره مهارت های شرلوکی و جنگ ساکت موریارتی با شرلوک باشه
avatar
Handsome boy
.
06 شهریور 1399، 20:37
پاسخ
1
0
سلام چرا با اینکه خود بازیگر اصلی شرلوک یعنی بندیکت کامبریچ برای بازی شرلوک مشتاقه و اگر فصل پنجی باشه، بازیگرای اصلی هستن و مشتاق بازی در این فیلم هستند، کارگردان هنوز هیچ حرکتی نمی کننننننننهههههههههههه!!!???????
avatar
لالا
.
18 مرداد 1399، 16:34
پاسخ
0
2
من مست هر فیلمی جذب نمیشن این فیلم انقدر خاص و عالی بود که من عاشقش شدم! بندیکت کامبرمچ که بازیش عالی بود. ولی به نظر من فصل چهار یکم فیلم اوفت کرد. ولی درکل فیلم شرلوک عالیه، و هرچند بار هم ببینمش ازش خسته نمیشن. توی فصل چهار که موریارتی خیلی سالم از هلیکوپتر پیاده شد یه لحظه با خودم گفتم: نگا می دونستم این عوضی زندس!! :-) بعد یه زیر نویس لعنتی اومد که نوشته بود پنج سال پیش تاحالا انقدر تو ذوقم نخورده بود!!! :-)
avatar
محمد
.
04 مرداد 1399، 14:29
پاسخ
0
0
سلام و خسته نباشید هنوز چیز جدیدی درباره ی فصل ۵ شرلوک منتشر نشد لطفا جواب بدید
نمایش 5 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022