معرفی بازی Sniper: Ghost Warrior Contracts 2 + تریلر، داستان و گیم پلی

بازی Sniper: Ghost Warrior Contracts 2/ بازی اسنایپر گوست واریور کانترکت
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

در این مطلب قصد داریم تا یکی از جدیدترین بازی‌ها که عنوان آن بازی Sniper: Ghost Warrior Contracts 2 است و همچنین در سبک شوتر ساخته شده است را به شما عزیزان معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

بازی Sniper: Ghost Warrior Contracts 2 نسخه دوم از مجموعه بازی Sniper Ghost Warrior است که جدیدترین نسخه این مجموعه به شمار می‌آید. این بازی علیرغم کیفیت بالای گرافیکی و همچنین صداگذاری بسیار خوب، دارای ضعف‌ها و مشکلاتی نیز هست که باعث شده بازی اسنایپر گوست واریور کانترکت، آن چنان که باید پر رنگ نباشد. به همین ترتیب ما قصد داریم در این مطلب به بررسی بازی Sniper: Ghost Warrior Contracts 2 بپردازیم و ویژگی‌های خوب و بد این بازی را تشریح کنیم. در پایین ویدئویی از محیط بازی برای شما قرار دادیم تا بتوانید برخی از جزئیات کلی این بازی را مشاهده کنید. همراه پلازا باشید.

بازی اسنایپر گوست واریور کانترکت

آنچه در ادامه می‌خوانید:

تریلر بازی Sniper: Ghost Warrior Contracts 2

در این قسمت شما عزیزان می‌توانید برای آشنایی بیشتر با محیط، کیفیت و چگونگی طراحی گرافیکی بازی، نگاهی به تریلر بازی اسنایپر گوست واریور کانترکت بیندازید.

داستان بازی Sniper: Ghost Warrior Contract 2

داستان بازی اسنایپر گوست واریور کانترکت بدون هیچ‌گونه مقدمه و پیشینه‌ای آغاز می‌شود. داستان این بازی حول محور یک سرباز کاربلد می‌چرخد که مهارت بسیار بالایی در تیراندازی با تفنگ‌های دوربین دار یا همان اسنایپر دارد. شخصیت اصلی بازی که بازیکنان کنترل و هدایت او را برعهده دارند شخصی به نام Raven است.

همچنین بخوانید :

ریون در شهری ایفای نقش می‌کند که وجود خارجی نداشته و صرفا برای بازی این شهر خیالی را طراحی و ساخته‌اند. نام این کشور کوامار است. Raven به کوامار اعزام می‌شود تا یک سری کارها را در آن جا انجام دهد و ماموریت خود را به خوبی به پایان برساند. شهر کوامار یک شهر به هم ریخته و نامنظم است که در هنگام اعزام ریون، اوضاع خوبی ندارد. دلیل این به هم ریختگی آن است که اعضای درونی کشور دچار اختلافاتی شده‌اند و در این هیاهو، رهبر کشور نیز می‌میرد.

بررسی بازی Sniper: Ghost Warrior Contracts 2

پس از مرگ رهبرشان، همسر او به عنوان جانشین شوهرش، اداره امور داخلی و خارجی کشور کوامار را برعهده گرفته و تصمیماتی در راستای آن می‌گیرد. پس از رخ دادن این وقایع، کشورهایی که در غرب کوامار قرار دارند تصمیم می‌گیرند تا در این هیاهو اقداماتی انجام دهند تا بتوانند کوامار را تحت سلطه و تصرف خودشان در بیاورند. آن‌ها ریون که یک سرباز آموزش دیده بسیار حرفه‌ای در تیراندازی است را برای اعزام به این منطقه انتخاب می‌کنند.

تمامی داستان بازی Sniper: Ghost Warrior Contracts 2 به این صورت است و شاخه‌های دیگری ندارد. اگر بخواهیم به زبان خیلی ساده داستان این بازی را توصیف کنیم باید بگوییم که این بازی دارای قسمت داستانی خطی است که هیچ گونه شاخ و برگی در خودش جای نداده است. سادگی در داستان یک بازی نکته بدی نیست، اما زمانی که در نسل جدیدی از بازی‌های ویدئویی قرار داریم، انتظار می‌رود تا داستانی جذاب‌تر و پیچیده‌تر را در بازی‌ها ببینیم. بازی اسنایپر گوست واریور کانترکت جلوه‌ای از خوبی و بدی را به نمایش می‌گذارد که این موضوع برای تمامی افراد ممکن است یکنواخت باشد و از قسمت داستانی بازی لذتی نبرند.

به همین ترتیب یکی از مشکلاتی که این بازی در خودش جای داده این است که داستانی بسیار ساده و همچنین کلیشه‌ای دارد. اگر در طراحی و نوشتن داستان بازی Sniper: Ghost Warrior Contracts 2 خلاقیت و وقت بیشتری را صرف می‌کردند، قطعا می‌توانستند داستانی به مراتب جذاب‌تر را در این بازی پیاده کنند.

نقد بازی Sniper: Ghost Warrior Contracts 2

هنگامی که داستان یک بازی به صورت خطی طراحی شده باشد، به صورت مستقیم بر روی روند بازی نیز تاثیر خواهد گذاشت. این مشکل در بازی اسنایپر گوست واریور کانترکت به وفور دیده می‌شود و باعث شده است تا بازی روندی ساده به خود بگیرد به گونه‌ای که بازی خیلی ساده شروع می‌شود و در طول بازی باید یک سری افراد را به قتل برسانید و سپس بازی به انتها می‌رسد. این مورد برای یک بازی که در نسل جدید طراحی و ساخته شده، یک ضعف بزرگ به شمار می‌آید.

گیم پلی بازی Sniper: Ghost Warrior Contracts 2

در بالا در قسمت داستان بازی اسنایپر گوست واریور کانترکت به نکات منفی آن اشاره کردیم. حالا نوبت به یکی از مهمترین قسمت‌های این بازی یعنی گیم پلی آن می‌رسد. بر خلاف قسمت داستانی این بازی، طراحان و سازندگان تمرکز و دقت خوبی را در قسمت گیم پلی پیاده کرده‌اند.

این مورد که یک بازی گیم پلی خوبی داشته باشد علیرغم این که داستان بازی با کیفیت باشد، ارزش انتخاب شدن را دارد. به این دلیل که بازیکنان با چشمشان از بازی لذت می‌برند و اگر بازی دارای گیم پلی بی کیفیت و نامناسب باشد، اما داستان خوبی را در خودش جای داده باشد، قطعا مخاطبین کمتری را به خودش جذب خواهد کرد.

خوشبختانه بازی Sniper: Ghost Warrior Contracts 2 دارای داستانی نسبتا ضعیف ولی گیم پلی با کیفیت است و به همین ترتیب مخاطبان زیادی به تجربه کردن این بازی پرداخته‌اند و یا خواهند پرداخت. نکاتی در رابطه با ریون گفته شد که او یک سرباز آموزش دیده و پر مهارت در تیرندازی با اسنایپر است. او به کشور کوامار فرستاده شده است تا اقداماتی در آنجا انجام دهد.

تریلر بازی Sniper: Ghost Warrior Contracts 2

برخی از اقدامات او به این ترتیب هستند که باید افراد مشخصی را به قتل برساند، در قسمت‌های مختلف و معینی باید بمب گذاری و آنجا را تخریب کند و همچنین به نجات دادن افراد خاصی بپردازد. مجموع این ماموریت‌ها گیم پلی بازی را تشکیل می‌دهند. بازی Sniper: Ghost Warrior Contracts 2 دارای مراحل کلی است که به صورت مجموعه‌ای عمل می‌کنند و طراحی شده‌اند.

منظور از مجموعه‌ای بودن مراحل این است که بازی به صورت کلی دارای چند مرحله اصلی است. هر مرحله اصلی دارای ماموریت‌ها و فعالیت‌هایی است که برای گذراندن آنان باید زمان معینی را در نظر بگیرید. برای مثال، در یکی از مراحل اصلی اقداماتی که باید انجام دهید به این صورت هستند که ابتدا باید چند شخص مشخص را که در فاصله‌های زیاد و کم هستند را با سلاح اسنایپرتان به قتل برسانید.

ماموریت بعد این است که باید برگه‌ها و اطلاعات سیستمی مشخصی را از یک یا چند جای خاص بدزدید. مجموع تمامی این فعالیت‌ها، پایان یک مرحله اصلی را شکل می‌دهند. قابل ذکر است که هر مرحله اصلی، در کنار تمامی ماموریت‌هایی که از آن‌ها نام برده شد، دارای یک سری ماموریت‌ها و چالش‌های فرعی نیز است که در صورتی که آن‌ها را نیز انجام دهید، در پایان مرحله و در زمان امتیاز دهی، امتیاز بیشتری به شما تعلق خواهد گرفت.

برخی از ویژگی‌ها و قابلیت‌هایی که در بازی اسنایپر گوست واریور کانترکت مشاهده می‌کنید مشابه هستند با بازی Metal Gear Solid. در بازی متال گیر سولید بازیکنان علاوه بر ماموریت‌های مشخصی که دارند، می‌توانند شیوه تمام کردن مرحله را خودشان انتخاب کنند. این طراحی به این منظور در بازی اجرا و پیاده سازی شده است که بازیکنان دچار حس یکنواختی نشوند و هر لحظه از بازی کردن لذت کافی را ببرند.

گیم پلی بازی Sniper: Ghost Warrior Contracts 2

در بازی اسنایپر گوست واریور کانترکت بازیکنان پس از فرور آمدن در نقشه بازی، کاملا بر عهده خودشان است که چه شیوه و تاکتیکی را برای رسیدن به مقصد مورد نظرشان انتخاب کنند. بعضی از افراد به صورت سریع وارد عمل می‌شوند و به دل دشمنان حمله می‌کنند، برخی دیگر به صورت آهسته و چریکی به سمت مقصد حرکتشان را شروع می‌کنند.

سازندگان بازی، طراحی و ابتکار خوبی را در این بازی اجرا کرده‌اند که بازیکنان پس از ورود به هر مرحله، تنها با یک تفنگ دشمنان را از پای در نیاورند و سپس مرحله به اتمام برسد. طراحی آن‌ها سبب این موضوع شده است که بازیکن اختیار کامل در روند بازی خودش را حس کند و با انتخاب خودش مراحل را پیش ببرد.

برای مثال یکی از افرادی که شما وظیفه به قتل رساندن او را دارید در فاصله نسبتا دوری از شما قرار دارد و شما برای کشتن او باید یک مسیر مشخص را برای رسیدن به شخص هدف بروید. در دو صورت می‌توانید این کار را انجام دهید و به مقصد برسید. راه اول این است که به صورت حمله سریع وارد میدان شوید که برای اجرای این مورد باید سرعت عمل و دقت بالایی در تیراندازی داشته باشید؛ چرا که دشمنان زیادی در مسیرتان قرار دارند و با حمله سریع بسیاری از آن‌ها متوجه حضور شما خواهند شد و یک باره برای از پای درآوردنتان به سمت شما حمله‌ور می‌شوند.

روش دیگری که می‌توانید برای رسیدن به مقصد از آن استفاده کنید، روش مخفی کاری است. در این روش گزینه‌های متنوع و خوبی در مقابل شما وجود دارد که با استفاده از آن‌ها می‌توانید به مقصدتان با یکم تاخیر برسید. در این روش شما باید ظرافت و دقت خوبی داشته باشید؛ چرا که نباید دشمنان متوجه حضور شما شوند.

بازی اسنایپر گوست واریور کانترکت

شما می‌توانید در بوته‌ها و مکان‌هایی که برای مخفی شدن مناسب هستند مخفی شوید و سپس دشمنتان را بکشید. به قتل رساندن دشمنان در دو حالت قابل اجرا است. حالت اول این است که با سلاح‌هایی مانند کلت که خفه کن دارند به آن‌ها شلیک کنید. راه دیگر این است که می‌توانید به نزدیک‌ترین فاصله از آن‌ها برسید و با سلاح‌های سرد، مانند چاقو کارشان را بسازید.

در صورتی که با سلاح‌های پر سر و صدا شلیک کنید و یا بدون مخفی شدن از دید دشمنان حرکت کنید، دیگر در حالت مخفی کاری نخواهید بود و باید با سرعت عمل بالا به سراغ کشتن دشمنان بروید. بازی به این گونه طراحی شده است که در کنار سلاح اسنایپر و کلت Raven، آیتم‌های مختلف و متنوع دیگری نیز قرار داده شده است تا بازیکن در شرایط مختلف بتواند آیتم و ابزار موردنظر خودش را مورد استفاده قرار دهد.

آیتم‌هایی همچون بمب سی فور، چاقو، پهباد مخصوص کاوش، نارنجک و… آیتم‌هایی از این قبیل هستند. یکی دیگر از نکات جذابی که در نقد بازی Sniper: Ghost Warrior Contracts 2 به آن می‌خواهیم بپردازیم این است که گیم پلی این بازی از تنوع بالایی برخوردار است. منظورمان این است که در طول بازی که شما به دنبال کشتن اهداف هستید، می‌توانید در کنار کشتن مستقیم آن هدف‌ها، به صورت هیجانی‌تری این کار را انجام دهید.

برای مثال شما می‌توانید به آیتم‌های انفجاری که در نزدیکی دشمن هستند شلیک کنید و باعث ایجاد رعب و وحشت برای آن‌ها شوید و همین امر باعث این می‌شود که هدفتان پا به فرار بگذارد. هیجان و حساسیت کار لحظه به لحظه بالاتر می‌رود و شما باید هدف مورد نظرتان را در حرکت اسنایپ کنید که این مورد هیجان بازی و اکشن آن را افزایش می‌دهد و باعث می‌شود بازیکنان از بازی لذت بیشتری ببرند. پس از تمامی این توضیحات، به یکی از مهم‌ترین قسمت‌هایی می‌رسیم که در هر بازی در سبک شوتر از اهمیت بالایی برخوردار است و آن هم سلاح‌های بازی هستند.

بررسی بازی Sniper: Ghost Warrior Contracts 2

خوشبختانه بازی اسنایپر گوست واریور کانترکت از تنوع بالایی در سلاح‌های خودش برخوردار است و همین امر باعث می‌شود شما بتوانید طبق سلیقه‌تان یک سلاح را انتخاب و سپس با آن به جنگ با دشمنان بروید. نکته قابل توجهی که در این بین وجود دارد این است که سلاح‌های اسنایپری که در بازی طراحی و قرار گرفته شده‌اند دارای قابلیت‌های متفاوتی از یکدیگر هستند.

به طوری که یک نوع از اسنایپر قدرت شلیک و قدرت ضربه بالاتری دارد از آن طرف وزن سنگین‌تری دارد که این مورد در تیراندازی و حمل این سلاح یک مقدار مشکل ساز است و سرعت شما در دویدن را کاهش خواهد داد. سلاح اسنایپر دیگری که وجود دارد از نوع سبک است که این نوع از اسنایپر قدرت ضربه پایین‌تری نسبت به سلاح قبل دارد، ولی از آن طرف هم سبک‌تر است و هم سرعت شلیک و ریلود آن بالاتر است. این موارد بسته به سلیقه بازیکنان قابل تغییر هستند و آن‌ها با توجه به شناختی که از سبک بازی کردن خودشان دارند می‌توانند هر یک از این سلاح‌ها را انتخاب کرده و به زمین نبرد پا بگذارند.

نکته قابل توجه دیگری که وجود دارد و در گیم پلی بازی Sniper: Ghost Warrior Contracts 2 دیده می‌شود این است که شما می‌توانید سلاح‌های خود را با اسکین‌ها و طرح‌های بسیار جذاب و زیبایی تزئین کنید. تنوعی که در سلاح‌ها در اختیار بازیکنان قرار گرفته شده است فقط مربوط به سلاح اولیه و اصلی بازی نمی‌شود. بازیکنان علاوه بر تنوع در انتخاب سلاح اصلی، می‌توانند سلاح‌های ثانویه و کلت و چاقوهایشان را نیز از بین گونه‌های مختلف و متنوعی انتخاب کنند.

نقد بازی Sniper: Ghost Warrior Contracts 2

برای مثال، بازیکنان از بین چندین مدل کلت می‌توانند انتخاب کنند که چه نوع کلتی را با خود به میدان جنگ ببرند. کلت‌ها و تفنگ‌های ثانویه نیز دارای ویژگی‌های منحصر به فرد خودشان هستند که در کلت‌ها می‌توانیم به شدت ضربه متفاوتی که دارند اشاره کنیم. سلاح‌های ثانویه نیز سلاح‌هایی از دسته مسلسل‌ها و… هستند که با استفاده از آن‌ها می‌توانید در نزدیکی دشمنانتان آن‌ها را به خوبی از پای در بیاورید. مجموع تمامی این ویژ‌گی‌ها یک بازی خوب و مناسب است که هر بازیکنی که به سبک اکشن و شوتر علاقه دارد باید حداقل یک بار آن را تجربه کند.

سیستم مورد نیاز بازی اسنایپر گوست واریور کانترکت

حداقل سیستم مورد نیاز

 • سیستم عامل: ویندوز 8.1 و 10 (64 بیت)
 • پردازنده: Intel Core i5 7600/ AMD Ryzen 5 1600
 • حافظه رم: 8 گیگابایت
 • پردازنده گرافیکی: Nvidia Geforce 970/ Radeon RX 580
 • ورژن دایرکت ایکس: 11
 • فضای کافی برای نصب: 20 گیگابایت

سیستم پیشنهادی

 • سیستم عامل: ویندوز 8.1 و 10 (64 بیت)
 • پردازنده: Intel Core i7 7700/ AMD Ryzen 7 1700
 • حافظه رم: 16 گیگابایت
 • پردازنده گرافیکی: Nvidia Geforce GTX 1070 یا AMD Radeon 5600 XT
 • ورژن دایرکت ایکس: 11
 • فضای کافی برای نصب: 20 گیگابایت

سخن پایانی

بازی اسنایپر گوست واریور کانترکت یکی از بازی‌های جدید در سبک شوتر به شمار می‌آید که به تازگی نسخه دوم آن منتشر شده است. این بازی با وجود مشکلات فراوانی که در خود دارد، هنوز می‌تواند گزینه خوبی برای انتخاب و تجربه کردن باشد؛ چرا که سازندگان آن به خوبی در قسمت گیم پلی این بازی طراحی‌های مختلفی را پیاده کرده‌اند. به همین دلیل بازیکنان با یک بازی خسته کننده و یکنواخت رو به رو نخواهند شد. امیدواریم از خواندن این مطلب نهایت لذت و استفاده را برده باشید و برایتان کارآمد واقع شده باشد. از این که ما را تا پایان این مطلب همراهی کردید بسیار سپاسگزاریم.

آیا شما به بازی‌های شوتر علاقه دارید؟ آیا شما بازی Sniper: Ghost Warrior Contracts 2 را تجربه کرده‌اید؟ نظرات و پیشنهادات خودتان را با تیم پلازا به اشتراک بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 54.6 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.2 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 15 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 12 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 11 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 9 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 7 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 3 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401