لاکپشت های نینجا ؛ نگاهی به فیلم ها، سریال ها و 20 ویژگی جالب TMNT

لاک پشت های نینجا
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

لاکپشت های نینجا محبوبیت بالایی دارند و برای بسیاری از ما یادآور خاطرات زیبای کودکی هستند. اگر شما هم از طرفداران سریال‌ها و فیلم های لاک پشت های نینجا هستید و اگر خاطرات خوبی از ترتلز ها دارید، با ما همراه شوید تا نگاهی به سریال‌ها، کارتون‌ها، انیمیشن‌ها و فیلم های لاک پشت های نینجا بیندازیم و 20 ویژگی عجیب آنان را  با شما به اشتراک بگذاریم.

لاکپشت های نینجا به 4 لاک پشت خیالی اشاره دارد که کار خود را از دنیای کمیک آغاز کردند. در یک شب، کوین ایستمن (Kevin Eastman) و پیتر لیرد (Peter Laird) در حال کار روی کمیکی بودند که ناگهان ایده‌ای به ذهن ایستمن رسید و او یک لاک پشت نینجای دارای ماسک که نانچاک داشت کشید و به لیرد نشان داده و هر دوی آن‌ها به این ایده جالب خندیدند. اما رفته رفته متوجه شدند که این ایده متفاوت، پتانسیل خیلی خوبی دارد و اینگونه بود که لاکپشت های نینجا خلق شدند.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

شخصیت های لاک پشت های نینجا

لاک‌پشت‌های نینجای نوجوان جهش‌یافته یا همان Teenage Mutant Ninja Turtles حدود بیش از سه دهه، از پرطرفدارترین سمبول‌های فرهنگ عامیانه آمریکا (و حتی ایران) بوده‌اند. با 6 فیلم، 6 سریال، 6 سری کمیک، بیش از 50 بازی ویدیویی و 2 تور کنسرت، لاکپشت های نینجا به شدت موفق عمل کرده و امروزه هم از محبوبیت خاصی نزد طرفداران برخوردار هستند. تاریخ شکل‌گیری ترتلز ها به 1984 و زمانی برمی‌گردد که زندگی کوین ایستمن و پیتر لیرد در خوردن پیتزا و تماشای تلویزیون خلاصه می‌شد و ایده لاکپشت‌ های شبه انسانی که استاد در هنرهای رزمی هستند ناگهان به ذهنشان رسید.

tmnt 3 / لاک پشت های نینجا

ایستمن و لیرد، با اقتباس از فرانک میلر، نسخه تقلید شده‌ای از «دردویل»، «نیو میوتنت»، «سربروس» و «رانین» را شخصاً منتشر کردند و پس از مدتی متوجه شدند که محصولشان در حال تبدیل به یک پدیده فرهنگی است. آن‌ها انتشار ماهانه این عنوان را با Mirage آغاز کردند اما در نهایت برای انتشار به Image Comics ،Archie Comics و IDW پیوستند.

در ویدئو زیر تاریخچه لاک پشت های نینجا با زیرنویس فارسی را مشاهده می‌کنید.

نسخه Archie لاک پشت های نینجا مبداً اولین کارتون ترتلز ها بود که در دهه 80 و 90 به شدت مورد استقبال قرار گرفت. این پروسه به 3 فیلم سینمایی لاک پشت های نینجا به همراه یک کنسرت و یک ویژه برنامه افتضاح کریسمس منجر شد که طرافداران به سرعت فراموشش کردند. با توجه به سازندگان مختلفی که رشته امور را به دست می‌گرفتند، تعریف‌های زیادی از این شخصیت‌ها وجود دارد. تاریخچه‌، شخصیت‌ و قابلیت‌های لاک پشت های نینجا چندین و چندبار دستخوش تغییر قرار گرفت؛ با این حال بعضی چیزها هرگز تغییر نمی‌کنند: «لئوناردو» همیشه رهبر گروه است، «دوناتلو» از تکنولوژی و سیستم‌های مختلف سر در می‌آورد، «رافائل» شخصیت گردن‌کلفت اما خوش‌قلبی دارد و «مایکل آنجلو» را می‌توان بمب خنده گروه دانست. جالب است بدانید نام 4 لاک پشت این فرنچایز بر اساس هنرمندان رنسانس نامگذاری شده‌اند.

سریال Teenage Mutant Ninja Turtles

سریال لاک پشت های نینجا توسط استودیوی Murakami-Wolf-Swenson ساخته شده و قسمت اول آن در 28 دسامبر 1987 و به صورت مینی سریال 5 قسمتی پخش شد. سریال Teenage Mutant Ninja Turtles در 1 اکتبر 1988 با 13 قسمت دیگر، به سریال ثابتی در تلویزیون تبدیل شد. از آن زمان تاکنون، این سریال و فرنچایز تبدیل به پدیده‌های جهانی شده‌اند. سریال لاک پشت های نینجا جو سبک‌تری نسبت تم تیره‌تر کمیک‌ها دارد و تماشای آن برای کودکان و خانواده‌ها مناسب‌تر است.

سریال لاک پشت های نینجا

دلیل اصلی ساخت این سریال، این بود که وقتی از شرکت پلیمیت تویز (Playmate Toys) درخواست شد تا خط تولید اکشن فیگورهایی برای کمیک‌ها راه اندازی کند، این شرکت با توجه به کم بودن طرفداران این کمیک، مردد بود و ابتدا درخواست کرد تا یک قرارداد ساخت سریال لاک پشت های نینجا منعقد شود. سریال Teenage Mutant Ninja Turtles ده سال و در طول 10 فصل از 1987 تا 1996 پخش شد و اصلی‌ترین دلیل شناخته شدن این مجموعه در جهان محسوب می‌شود.

سریال لاک پشت های نینجا

البته این پایان کار انیمیشن لاک پشت های نینجا نبود و در سال 2003، سریال ریبوتی از آن ساخته شد. ریبوت کارتون لاکپشت های نینجا کار خود را در سال 2003 شروع کرد و به مدت 7 فصل تا 2009 ادامه داد. این کارتون توسط 4Kids Entertainment و استودیوی Mirage تولید شد. این سریال نسبت به کارتون قبلی، تم تاریک‌تر و جدی‌تری داشت و می‌توان گفت بیشتر به کمیک‌ها وفادار بود ولی در عین حال، شوخ‌طبعی در آن وجود داشت. کارتون ترتلز ها مورد ستایش منقدین قرار گرفت و دارای امتیاز 8.8 از سایت TV.com و امتیاز 7.7 در IMDB است. این سریال با یک انیمیشن TMNT با نام Turtles Forever در 2009 به تمام رسید که در آن شاهد همکاری تیمی لاک پشت های نینجای مربوط به 1987 و 2003 هستیم.

کارتون لاک پشت های نینجا

البته این‌ها تمام سریال Teenage Mutant Ninja Turtles نیستند و چندین سریال دیگر بر اساس آن ساخته شده که شامل یک سریال لایو اکشن با نام Ninja Turtles: The Next Mutation از سال 1997 تا 1998، سریال Teenage Mutant Ninja Turtles سال 2012 شبکه نیکلودئون به مدت 5 فصل و در نهایت، کارتون لاک پشت های نینجا جدید مربوط به سال 2018 با نام Rise of the Teenage Mutant Ninja Turtles که پخش آن هنوز هم ادامه دارد.

فیلم های لاک پشت های نینجا

تاکنون 7 فیلم سینمایی لاک پشت های نینجا ساخته شده‌اند که یکی از آن‌ها، فیلم انیمیشن TMNT است. عنوان اول، Teenage Mutant Ninja Turtles نام داشت که در سال 1990 و اوج محبوبیت این مجموعه اکران شد و توانست فیلم موفقی باشد. موفقیت این فیلم TMNT باعث ساخت دو دنباله مستقیم برای آن با عنوان‌های Teenage Mutant Ninja Turtles ll: The Secret of the Ooze در سال 1991 و Teenage Mutant Ninja Turtles III در سال 1993 شد. فیلم انیمیشن TMNT در سال 2007 منتشر شد و توانست عملکرد خوبی داشته باشد. پنجمین فیلم لاکپشت های نینجا در سال 2014 و به عنوان ریبوتی برای سه گانه اول ساخته شد. دنباله آن هم با عنوان Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows در سال 2016 اکران شد ولی نتوانست موفقیت لازم را کسب کند و باعث شد سازندگان، دوباره به فکر ریبوت این مجموعه باشند.

فیلم لاک پشت های نینجا

فیلم جدید لاک پشت‌های نینجا با نام Batman vs Teenage Mutant Ninja Turtles به کارگردانی جیک کاستورنا (Jake Casterona) در 4 ژوئن 2019 (14 خرداد 1398) منتشر شد. این فیلم انیمیشن TMNT فیلم نسبتا موفقی بود و توانست امتیاز 100% در راتن تومیتوز و 7.1 از 10 در IMDb را کسب کند.

در ادامه نگاهی به عملکرد 7 فیلم لاکپشت های نینجا خواهیم داشت که تاکنون منتشر شده‌اند.

نام فیلم لاکپشت های نینجاتاریخ اکرانامتیاز راتن تومیتوزامتیاز متاکرتیکبودجه ساختمیزان فروش
Teenage Mutant Ninja Turtles30 مارس 1990 (10 فروردین 1369)40% از 50 نقد51 از 21 نقد13.5 میلیون دلار202 میلیون دلار
Teenage Mutant Ninja Turtles ll: The Secret of the Ooze12 مارس 1991 (21 اسفند 1369)32% از 41 نقد40 از 20 نقد25 میلیون دلار54 میلیون دلار
Teenage Mutant Ninja Turtles III19 مارس 1993 (28 اسفند 1371)21% از 29 نقد40 از 12 نقد21 میلیون دلار54.4 میلیون دلار
انیمیشن TMNT23 مارس 2007 (3 فروردین 1386)34% از 115 نقد41 از 21 نقد34 میلیون دلار95.6 میلیون دلار
Teenage Mutant Ninja Turtles8 آگوست 2014 (17 مرداد 1393)22% از 133 نقد31 از 33 نقد125 میلیون دلار493.3 میلیون دلار
Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows3 ژوئن 2016 (14 خرداد 1395)38% از 139 نقد40 از 27 نقد135 میلیون دلار245.6 میلیون دلار
Batman vs Teenage Mutant Ninja Turtles4 جولای 2019 (13 تیر 1398)100% از 13 نقدنامشخص3.33 میلیون دلار

آیا لاک پشت های نینجا شیطانی هستند؟

در ویدیو بالا که مربوط به یک برنامه دینی مسیحی است، به برخی از جنبه‌های کارتون‌های دهه نود میلادی اشاره می‌شود که برای کودکان مناسب نیستند. در این میان TMNT هم وجود دارد.

20 ویژگی عجیب لاکپشت های نینجا

حالا که مختصر مواردی در مورد شکل‌گیری گروه لاک پشت های نینجا برای همیشه ارائه دادیم، 20 تا از دیوانه‌وارترین جزئیات در مورد بدن لاکپشت‌ های نینجا را بررسی خواهیم کرد. برای مشاهده رتبه بندی شخصیت های منفی فرنچایز لاک پشت های نینجا می‌توانید به این مطلب پلازا مراجعه کنید.

20- ماده ای که آن ها را خلق کرد احتمالاً همان چیزی است که باعث کوری دردویل شد

لاک پشت های نینجا 2017 / Secret-of-the-Ooze

تاریخچه ترتلز ها به دفعات تغییر کرده و ماده شومی که آن‌ها را به شکل جنگجویانی مبارز در آورد و باعث قدرت‌های خارق‌العاده‌شان شد، در نسخه‌های مختلف ماجراهای متفاوتی دارد. در داستان اصلی، ماده جهش‌یافتگی توسط یک نژاد بیگانه به اسم «آتروم» خلق شده است.

در دیگر نسخه‌ها این مایع سبز دست پرورده انسان بوده و سازمان‌های گوناگون آن را ساخته‌اند. در عین حال که ساختش در بعضی داستان‌ها از روی عمد بوده، در اندک مواقعی به شکل تصادفی شکل گرفته و هرگز قرار نبوده روی موجودات زنده استفاده شود. حالا به هر طریقی مایعی سبز رنگ روی چهار بچه لاکپشت تأثیر می‌گذارد و آن‌ها را به ماشین‌های سبز مبارز تبدیل می‌کند. از آنجایی که ایستمن لاک پشت های نینجا را با الهام از دردویل فرانک میلر ساخته، این باور وجود دارد که مایع تقویت کننده لاکپشت‌ های نینجا همان چیزی است که «مت مورداک»، یا دردیویل را کور کرد.

19- لاک‌های ترتلز ها ضد گلوله است

Teenage-Mutant-Ninja-Turtles-Out-of-the-Shadows / لاک پشت های نینجا 2018

در بعضی نسخه‌ها، لاکپشت‌ های نینجا لاک‌های نازک و کوچکی دارند که ماهیت حفاظتی‌شان را کمرنگ‌تر می‌کند؛ در حالی که در بسیاری از مواقع لاک‌ها بزرگ و خشن‌تر نمایش داده می‌شوند. در فیلم 2014 مایکل بی، لاک‌های ترتلز ها به بزرگترین شکلشان ترسیم شده‌اند. در عین حال که اندازه‌شان با توجه به طراحی جدید افزایش یافته، به عنوان هدف خاصی هم عمل می‌کنند و ضد گلوله هستند.

در فیلم، لاک لاکپشت‌ها بسیار ضخیم‌تر و مقاوت‌تر از لاک معمولی طراحی ‌شده‌‎اند. از آنجایی که در ابتدا از قدرت لاک‌هایشان مطلع نیستند، تیر خوردن را مساوی با پایان یافتن جانشان می‌دانند. با این حال به زودی متوجه می‌شوند که لاک‌‌شان آنقدر قدرت دارد که حتی جلوی تیر را هم می‌گیرد.

18- لئوناردو می تواند زخم خودش و دیگر ترتلز ها را درمان کند

leoardo-ninja-turtle-healing / لاک پشت های نینجا دوبله فارسی /

لئوناردو همیشه بالغ‌ترین لاکپشت تیم بوده است. او آموزش‌ها و دانش «اسپلینتر» را بیشتر جدی می‌گیرد و از آن‌ها به طریقی که دیگران نمی‌توانند یا نمی‌خواهند، استفاده می‌کند. اسپلینتر نیز متوجه این قابلیت او می‌شود و لئو را به عنوان رهبر گروه ترتلز ها برمی‌گزیند. به همین دلیل هم تصمیم می‌گیرد به لئوناردو بازیابی سلامتی خودش و دیگران را از طریق نینجوتسو آموزش دهد.

این احتملاً نزدیک‌ترین ویژگی به قدرت‌های ابرقهرمانی است که در اختیار لاک پشت های نینجا قرار دارد. لئو آسیب‌های فیزیکی و حتی مسومیت خودش و دیگران را درمان می‌کند. او هنگام مبارزه با دختر اسپلینتر، «کارای» سمی می‌شود. با این حال به وسیله‌ قدرت نینجوتسو، می‌تواند بلافاصله زهر را از بدنش خارج کرده و دشمنش را شکست دهد.

17- رافائل و دوناتلو زمانی خون آشام بودند

لاک پشت های نینجا فیلم / Leonardo-Ninja-turtle-vampire

در سریال سال 2012، گروه ترتلز ها با چالش‌های متفاوتی دست و پنجه نرم کردند. یکی از مهمترین دشمنانی که با او روبرو شدند، دراکولا بود. اکنون که به قضیه نگاه می‌کنم، آن‌ها با بیشتر هیولاهای دنیا مبارزه کرده‌اند. گرگینه‌ها، مومیایی‌ها و فرانکنشتاین، همگی رویای تصرف و سلطه بر نیویورک را داشتند. در مسیر برقراری نظم نیویورک، دانی و رالف گاز گرفته می‌شوند و به شکل خون‌آشام در می‌آیند.

در نهایت دو لاکپشت دندان نیش در می‌آورند و تشنه خون می‌شوند. این مورد مثال بارزی از این است که لاکپشت‌ها بیش از این که لاکپشت باشند، انسان‌اند؛ چون لاکپشت‌های معمولی اصلاً دندان ندارند. لاکپشت‌ های نینجا علاوه بر دندان، پنجه‌های خون‌آشامی هم در می‌آورند.

16- نینجا ترتلز می توانند درون لاکشان فرو بروند

TMNT-Michelangelo-shell / لاک پشت های نینجا 1

لاک پشت های نینجا مهارتی منحصر بفرد دارند و می‌توانند درون لاکشان فرو بروند. به این جهت که چهار دست و پا هستند و ساختار اسکلتی بدنشان با اغلب حیوانات تفاوت دارد. از آنجایی که لاک پشت های نینجا هم از مهارتی مشابه بهره می‌برند، احتمالاً از ساختار مشابهی برخوردار هستند.

اگرچه وزن زیاد بدن ترتلز ها، حرکت را برایشان دشوار می‌کند. حداقل به خاطر فرم ستون فقرات در حالت ایستاده قادر به این کار نخواهند بود. براین اساس متوجه می‌شویم که آن‌ها ساختار اسکلتی پیچیده‌تری نسبت به یک انسان یا لاکپشت دارند.

15- دوناتلو پس از نابودی بدنش به یک سایبرگ تبدیل می شود

cyborg-donetello-ninja-turtle / لاک پشت های نینجا 2

در سری کمیک‌های Image، دوناتلو در معرض تغییرات فراوانی قرار گرفت. پس از مبارزه در مقابل سایبرگ‌ها، دانی تیر می‌خورد و از هلیکوپتر به بیرون پرتاب می‌شود. درعین حال که بدنش آسیب زیادی دیده، با سایبرگ‌ها تلفیق و تبدیل به یک موجود واحد شد.

البته به خاطر این مسأله کم مانده بود که دیوانه شود و کنترل CPU مغزش را از دست بدهد. پس از این تغییراتی در شخصیتش به وجود آمد و کمی تهاجمی‌تر شد. مثال‌های زیادی وجود دارند که دشمنانش را بدون هیچ رحم و مروتی می‌کشت. بدن نیمه رباتیک، دانی را به یکی از قدرتمندترین ترتلز ها تبدیل ‌می‌کرد و علاوه بر این یک زره دائمی و اسلحه اشعه‌ای داشت که می‌توانست در مبارزاتش استفاده کند.

14- همگی به نیروی غیرمادی متصل هستند

Spirit-splinter / آیا لاک پشت های نینجا وجود دارند

در مواقع مختلف، ترتلز ها باید تمرکز کنند و به نیروی معنوی متصل شوند. این اتصال چه ارتباط با اسپلینتر باشد چه مواجهه با شیاطین درون، باعث می‌شود که لاکپشت‌ها هر موقع خواستند به دنیای ماورا سفر کنند. با کمک اسپلینتر این جنگجویان نوجوان می‌توانند ارتباط عمیقی با جهان غیرمادی داشته باشند.

این قابلیت موقعی به کار می‌آید که نیاز به راهنمایی دارند اما استادشان دم دست نیست. پس از گم شدن اسپلینتر، لاکپشت‌ها با «آپریل اونیل» و «کیسی جونز» در یک کابین جمع می‌شوند. در این بین لئوناردو پیشنهاد می‌دهد که به وسیله مدیتیشن در جنگل با استادشان ارتباط برقرار کنند. خوشبختانه در ارتباط با او موفق می‌شوند. اسپلینتر چهار برادر را به سفرهایی مجزا می‌فرستد تا بر چالش‌های شخصی خودشان فائق بیایند و مقابل دشمنان غیرمادی پیروز شوند. لاکپشت‌‌ها موفق شدند و از نظر روحی و جسمی به سطح جدیدی ارتقا یافتند.

13- شاید خونگرم باشند

آیا لاک پشت های نینجا شیطانی است / Teenage-Mutant-Ninja-Turtles-1990

در حالی که این بیشتر در حد یک تئوری است، شواهد زیادی برای پشتیبانی از آن وجود دارند. اگر ترتلز ها همچنان خونسرد بودند، باید رفتاری به مراتب متفاوت‌تر می‌داشتند. برای مثال در بسیاری از مواقع بازدم گرم را از ریه آن‌ها شاهد هستیم. این اتفاق تنها در مورد حیوانات خونگرم اتفاق می‌افتد چون حرارت داخلی بدنشان به مراتب بیشتر از فضای بیرون است.

اگر خونسرد بودند، دمای بدنشان از محیط اطراف بیشتر نمی‌شد. اما لاکپشت‌ها به جای تخت‌های حرارتی زیر پتو می‌روند، از سرما می‌لرزند و عرق می‌کنند. عرق تنها توسط پستانداران خونگرم شکل می‌گیرد و نشان دهنده این است که فیزیولوژی لاکپشت‌ها بسیار پیچیده‌تر از چیزی است که ما فکرش را می‌کنیم.

12- لئوناردو دستش را از دست می دهد

TMNT-Leonardo-lost-hand / آیا فیلم لاک پشت های نینجا 3 ساخته می شود

طی سومین سری، TMNT توسط کمیک‌های Image عرضه شد. با این که سومین جلد در کانون توجهات قرار نداشت، به خاطر تغییرات مهمی که در شخصیت‌های اصلیش اعمال کرد، از داستان‌های گذشته مجزا می‌شود. یکی از این تغییرات این است که لئوناردو دستش را طی مبارزه با «کینگ کومودو» (یک اژدهای کومودی جهش یافته) از دست می‌دهد.

در عین حال که لاک پشت‌ های نینجا قدرت شگفت‌انگیزی در درمان دارند، نمی‌توانند بافت جدیدی برای بدنشان جایگزین کنند. لئوناردو با وجود قطع شدن دستش و درد شدیدی که داشت، مردانه جنگید. او برای مدتی یک دست رباتی داشت که دوناتلو برایش ساخته بود، اما عاقبت تصمیم گرفت که از آن استفاده نکند و در عوض یک پوشش فولادی همراه با تیغه‌‎ای برنده را جای دست بریده‌اش بگذارد.

11- لاکپشت‌ های نینجا گوش قرمز هستند

لاکپشت های نینجا / teenage-mutant-ninja-turtles-facts-you-didnt-know

قبل از این که مایع سبز رنگ، مشهورترین نینجاهای پیتزاخور را خلق کند، همه آن‌ها یک مشت لاکپشت خانگی بودند؛ آن هم از نوع گوش قرمز! با این که موارد بسیاری از هویت لاکپشت‌ها طی چند دهه اخیر تغییر کرد، این ویژگی همیشه جزوی از خصوصیات اصلی لاکپشت‌ های نینجا باقی ماند.

گوش قرمزها از محبوب‌ترین لاکپشت‌های خانگی در ایالات متحده هستند، پس منطقی به نظر می‌رسد که لاکپشت‌های فیلم هم از همین نژاد باشند؛ چون آن‌ها هم در اصل حیوان خانگی هستند. پس از سریال Teenage Mutant Ninja Turtles درخواست لاکپشت‌ها بالا رفت.

در عین حال با کاهش محبوبیت فیلم های لاک پشت های نینجا، بسیاری از لاکپشت‌های خانگی توسط صاحبانشان رها شدند. بسیاری از این حیوانات در پارک لندن قرار گرفتند و پس از گذشت چنیدن سال به اندازه یک بشقاب غذا رشد کردند. بعدها این مسأله به یک معضل تبدیل شد، چون این لاکپشت‌ها به اردک‌های محلی آسیب وارد می‌کنند.

10- فوق العاده سریع هستند

Teenage Mutant-Ninja-Turtles-TMNT-comic / نینجا ترتلز

ترتلز ها همیشه به عنوان کندترین حیوانات دنیا شناخته شده‌اند. با این حال بسیاری از دارندگان لاکپشت‌های گوش قرمز، می‌دانند که این خونسردهای ریزه میزه می‌توانند، خیلی سریع حرکت کنند. اما این طور نیست که لاکپشت‌ها پس از ارتباط با ماده سبز، فقط از لحاظ قد و قواره رشد کنند و قابلیت‌های ذاتی‌شان را به دست آورند، مهارت‌هایشان بهبود هم یافت.

چنین چیزی به این معنا است که لاکپشت های نینجا اکنون بسیار سریع‌تر از لاکپشت‌های معمولی هستند. به عنوان موجوداتی دو زیست آن‌ها به شدت سریع و تند و تیز حرکت می‌کنند. این مسأله در مبارزات و هنگام رقابت برای قاچ آخر پیتزا ثابت می‌شود. جالب این که با وزن سنگین لاک‌هایشان آن‌ها آنقدر سریع هستند که می‌توانند از لیزر جاخالی دهند و سوار ماشین‌های در حال حرکت بشوند.

9- از میوتااستون ها برای تغییر شکل و قدرت بیشتر استفاده می کنند

Teenage-Mutant-Ninja-Turtles-TV-show / لاک پشت های نینجا 2017

شاید عجیب‌ترین داستان لاکپشت‌ های نینجا Mutant Turtles: Superman Legend باشد که یک کارتون ژاپنی با شرکت لاکپشت‌ها و قدرت‌های جدید است. پس از احضارشان توسط روح نورانی، «کریس مو»، کریستال‌های مخصوصی به آن‌ها بخشیده می‌شود که «میوتا‌استون» نام دارند. این سنگ‌ها به هر لاکپشت اجازه می‌دهد تا برای سه دقیقه به یک مبارز قدرتمندتر مثل «پاوررنجرز» تبدیل شود.

‌آن‌ها بلندتر، پرزرق و برق‌تر و مطمئناً قدرتمندتر هستند. با این حال اگر به قدرت بیشتری نیاز دارند، می‌توانند «سنت میوتیشن» را فعال کنند. این قابلیت مثل «مگازورد» هر چهار لاکپشت را به یک سوپر لاکپشت تبدیل می‌کند: لاکپشتی آبی-نقره‌ای با بال‌های فلزی. سریال فقط به مدت دو اپیزود دوام آورد، با این حال ژاپنی‌ها حال و هوای جدیدی که ژاپن برای ترتلز ها خلق کرد هنوز هم در یادها باقی مانده است.

8- به جهش یافتگان وحشی تبدیل شده اند

TMNT-Lord-Drregg / لاک پشت های نینجا

به ایده جهش پیشرفته‌تر در هر جایی اشاره شده است. انواع و اقسامش را هم مشاهده کرده‌ایم، اما این سری کلاسیک دهه 80-90 بود که سعی داشت دومین مرحله جهش و در واقع جهش نهایی را ترسیم کند. طی مبارزه با «لرد درگ» (اربابی بیگانه که برای کارتون ساخته شده بود)، لاکپشت‌ها یک تغییر در جهش‌یافتگی‌شان را تجربه کردند.

آن‌ها به شکل تصادفی به لاکپشت‌های غول‌پیکر خشن‌تر با پوستی روشن‌تر و پنجه‌های تیز تبدیل شدند. راستش چیزی مثل همان لاکپشت‌ نینجاهای مایکل بی! از لحاظ هوشی تغییری نمی‌کنند، اما نسبت به ظاهر معمولشان قدرتمندتر و زخمت‌تر هستند. پس از چند اپیزود لاکپشت‌ها با کمک اسپلینتر بر خشمشان غلبه و آن را همیشه دفن می‌کنند.

7- استاد مخفی کاری هستند

Teenage Mutant Ninja Turtles 1990 / نینجا ترتلز)

شرط اول نینجا شدن استتار با محیط اطراف و مخفی‌کاری تا حد امکان است. چنین چیزی برای یک لاکپشت بزرگ سبز با هدبندی رنگارنگ کار ساده‌ای نیست. با این حال لاکپشت های نینجا می‌توانند به شکل غیرممکنی ناپدید شوند.

در The Secret of the Ooze، رافی به کاتو کمک می‌کند تا در روز روشن به «فوت کلن» بپیوندد. یکی از چالش‌ها این است که در کمتر از 10 ثانیه بدون کمترین صدایی، با استفاده از دود بیشترین زنگوله را بردارد. در عین حال که این یک مأموریت مشکل به نظر می‌رسد، مادامی که دود اطرافشان را احاطه کرده راف می‌تواند یواشکی داخل اتاق شده و تمام زنگ‌ها را بردارد، تحویل کاتو دهد و از مهلکه بگریزد.

6- می توانند گیتار بزنند

TMNT-band-fan-art / لاکپشت های نینجا

در دهه نود لاکپشت‌ های نینجا کلی کار دیوانه‌وار در سریال Teenage Mutant Ninja Turtles انجام می‌دادند. «وانیلا آیس» نشانمان داد که آن‌ها می‌توانند برقصند و با ویژه برنامه کریسمس 1994 فهمیدیم که می‌توانند شعر کریسمس هم بخوانند. مورد جالب‌تر تور کنسرت Coming Out of Their Shells در دهه 90 بود که لاکپشت‌ های‌ نینجا با جلیقه جین آواز می‌خوانند و گیتارشان را برای حضار تمام دنیا تاب می‌دهند.

پس از این که اسپلینتر دانا هم به عنوان تک خوان به جمع ملحق می‌شود هیجان صحنه به اوج می‌رسد. احتمالاً عجیب‌ترین بخش این بود که لاکپشت‌ها می‌توانستند گیتار بزنند. آکوردهای گیتار با سه یا چهار انگشت اجرا می‎‌شوند، اما لاکپشت‌‎ها در هر دست فقط سه انگشت دارند. مطمئنا تماشای کلیپ لاک پشت های نینجا در حال گیتار زدن بسیار تماشایی و جالب است.

5- نسبت به سرما مقاوم هستند

The-Teenage-Mutant-Turtles-in-the-snow- / لاک پشت های نینجا

متابولیسم بدن لاکپشت های نینجا به خاطر سرما کند می‌شود. خونسردها قابلیت تنظیم حرارت بدن را ندارند؛ بنابراین دمای بدنشان با محیطی که درونش هستند منطبق می‌شود. طی دمای انجماد لاکپشت‌ها کند خواهند شد و تا افزایش درجه مجدد دما به خواب زمستانی فرو می‌روند.

با این حال بارها دیده‌ایم که لاکپشت‌ها برای گرم کردنشان لباس بیشتر به تن می‌کنند. وقتی هوا سرد است، آن‌ها قادرند به هر طرفی بپرند و مبارزه کنند. جهش یافتگی به لاکپشت‌ها اجازه می‌دهد تا با تنظیم حرارت بدن از یخ زدن جلوگیری کنند.

4- به شدت چابک هستند

Teenage-Mutant-Ninja-Turtles / لاک پشت های نینجا 2018

لاکپشت‌ها لایه‌های زیادی دارند و بیرونی‌ترینشان تفاوت و خصوصیات متمایز کننده‌شان است. هر کدام از آن‌ها از روزی که روی دو پایش راه رفت، زندگیش را وقف یادگیری و تمرین هنرهای رزمی کرد. لاکپشت‌های انیمیشن TMNT هنرهای منحصربه‌فردی دارند و در زمین مبارزه در حد یک استاد ظاهر می‌شوند.

بدن لاکپشت های نینجا بیش از هر انسان یا لاکپشت معمولی ورزیده و متعادل است. علی‌رغم ظاهر عجیب و غریبشان، بسیار سریع و آکروباتیک هستند و همین مورد به آن‌ها اجازه می‌دهد در نبرد حسابی تأثیرگذار باشند.

3- نصف صورت رافائل منفجر شد

رافائل لاک پشت های نینجا / raphael-tmnt-explosion-to-face

وقتی که کمیک‌های Archie در دهه هشتاد داستان Teenage Mutant Ninja Turtles را به عهده گرفت، خوانندگان مختصر نگاهی به آینده «راف» داشتند و به سرعت متوجه شدند که او چشم چپ ندارد. لاکپشت‌ها طی ماجراجویی و سفر زمان می‌فهمند که راف آینده چشمش را در نبرد با «شردر»، «ورمنیتور ایکس» و «آرماگدون» از دست داده است.

با این حال پس از مدتی مشخص می‌شود که در هر آینده محتملی در فیلم های لاک پشت های نینجا راف چشمش را از دست خواهد داد. متأسفانه در ترسیم کمیک‌ها، راف سرنوشت بدتری هم دارد. طی درگیری با یک سایبرگ نیمه از صورتش می‌ترکد. تا مدت‌ها ماسک «کیسی جونز» را برای پنهان کردن صورت درب و داغانش بر چهره می‌زد تا این که در آخر به چشم‌بند رضایت داد.

2- لاک پشت های نینجا می توانند تولید مثل کنند

teenage-mutant-ninja-turtles-2-2016 / لاک پشت های نینجا 2

پس از پروسه جهش‌یافتگی که ترتلز ها درونش قرار گرفتند، منطقی‌ترین چیز این است که مایع سبز آن‌ها را عقیم کرده و لاکپشت‌ها قادر به تولید مثل نیستند. در ضمن هیچ فرزندی هم از آن‌ها در سری‌ها مختلف نمی‌بینیم. با این حال در اواخر کمیک‌های Mirage، مایکل آنجلو با یک پرنسس «استایراکوندون» وارد رابطه عاشقانه می‌شود.

گونه استایراکوندون‌ها موجوداتی دایناسور مانند از سیاره «نورگوستو» هستند. پس از عمیق‌تر شدن رابطه این دو، سری چند تخم به مایکل آنجلو می‌دهد و مدعی شد که این‌ها بچه‌های او هستند. جلد چهارم سری هرگز نوشته نشد و سرنوشت تخم‌ها، سری و مایکل آنجلو همچنان در هاله‌ای از ابهام باقی ماند. با حدس شکسته شدن تخم‌ها و بقای بچه‌ها، می‌توانیم این جور حساب کنیم که ترتلز ها هم ورثه برجای می‌گذارند.

1-  خیلی غذا می خورند

Ninja-turtle-eating / لاک پشت نینجا

اغلب این طور به نظر می‌رسد که ترتلز ها مشغول غذا خوردن هستند، یا پیتزا می‌خورند یا با انواع اسنک دهانش می‌جنبد. به شکل معمول یک لاکپشت گوش‌ قرمز می‌تواند 3 روز بدون غذا دوام بیاورد، آن‌ها برای بقا به غذای زیاد نیاز ندارند، اما زندگیشان عمدتاً آرام است و موجودات چندان فعالی نیستند.

تفاوت شاخص بین لاکپشت‌های گوش قرمز و لاکپشت های نینجا در فعالیت بیش از اندازه نینجاها است. اگر درگیر مبارزه با شردر یا کرنگ نباشند، مطمئناً مشغول تمرین هنرهای نینجوتسو هستند. با توجه به اندازه بزرگ، شیوه زندگی و نوجوان بودنشان، به غذای زیادی برای انرژی و مبارزه نیاز دارند.

سوالات متداول

آیا لاک پشت های نینجا وجود دارند؟

لاکپشت های نینجا شخصیت‌هایی غیرواقعی و کمیک هستند که در سال 1984 توسط کوین ایستمن و پیتر لیرد خلق شدند.

آیا لاک پشت های نینجا شیطانی هستند؟

نطرات در این مورد متفاوت است. برخی معتقدند هر نیرویی که بر بدی غلبه کند، نیروی خوبی است و برخی دیگر هرگونه جادو را شیطانی می‌دانند.

سریال لاک پشت های نینجا چند فصل دارد؟

سریال Teenage Mutant Ninja Turtles با 10 فصل و 193 قسمت بین سال‌های 1987 تا 1996 پخش ‌می‌شد.

لاک پشت های نینجا ساخت کدام کشور است؟

لاکپشت های نینجا ساخت کشور آمریکا هستند.

سخن پایانی

در این مطلب به معرفی تمام فیلم های لاک پشت های نینجا و سریال‌ها، و همچنین آشنایی با شخصیت‌های آنان پرداختیم، و سپس، 20 ویژگی جالب از آن‌ها را بیان کردیم. در همین حین عکس های لاک پشت های نینجا واقعی را نیز تماشا و اطلاعاتی در مورد لاک پشت های نینجا جدید 2020 کسب کردیم. اگر شما هم از طرفداران این 4 لاک پشت دوست داشتنی هستید و یا ویژگی جالبی از آن‌ها مد نظر دارید، آن را با ما به اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران11 دیدگاه
avatar
هادی
.
28 مهر 1398، 00:28
پاسخ
1
2
یادش به خیر 22 سال پیش آدامس های لاک پشت های نینجا خیلی رو بورس بود و یه آلبوم که باید از عکس هاش پر می شد و خیلی ها نمیتونستن آلبومش پر کنن
avatar
صادق
.
21 مهر 1398، 23:20
پاسخ
2
1
من قبلا بچه بودم از این لاک پشت های نینجا میترسیدم ولی امروزه یکی از باحالترین کارتن ها بشمار میره و هیچکسم ترسی ازشون نداره?
avatar
Omid
.
21 مهر 1398، 09:43
پاسخ
6
2
اخه دیگه مطلب نبود برید. مطلب تینیجری لاکپشت هم شد مقاله :(
avatar
Ali
.
30 شهریور 1398، 14:57
پاسخ
0
2
سلام عالی بود راستی درمورد اینکه لئوناردو دستش را از دست می ده فیلمی چیزی ساخته نشدهدرمورد اینکه لئوناردو دستش را از دست می ده فیلمی چیزی ساخته نشده
avatar
رایا
.
17 شهریور 1398، 03:59
پاسخ
0
1
نه من قسمت آخر رو دیدم داناتلو اندرویده رافائل و مایکی پیر شدند و لئو دوباره جهش یافته و دنیا نابود شده
نمایش 5 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402