10 اپلیکیشن که قاتل باتری گوشی شما هستند!

خالی شدن باتری گوشی
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

در حال حاضر این حقیقت بر کسی پوشیده نیست که برخی از اپلیکیشن‌ های اندرویدی قاتل باتری گوشی هستند. این اپلیکیشن‌ها در پس زمینه گوشی، حتی زمانی که از آنها استفاده نمی‌کنید هم اجرا می‌شوند. آن‌ها همواره از اینترنت و سنسورهای حرکتی گوشی شما استفاده می‌کنند که همه این‌ها موجب خالی شدن باتری گوشی می‌شوند. این در حالی است که شدت استفاده برخی اپ‌ها از سایر آن‌ها به مراتب بیشتر است. مسئله مهم این است که برخی از این اپلیکیشن‌ها جزو محبوب‌ترین برنامه‌هایی هستند که از آن‌ها استفاده می‌کنیم و دل کندن از آن‌ها کار چندان آسانی نیست.

خوب است بدانید که هم‌اکنون، می‌توانیم این اپ‌ها را به لطف تحقیقات انجام شده از سوی اپراتورهای تلفن همراه، سازندگان آنتی‌ویروس Avast و AVG و همچنین علاقه‌مندان به دنیای تکنولوژی شناسایی کنیم. در ادامه با بدترین اپلیکیشن‌هایی که باتری گوشی شما را زود خالی می‌کنند، آشنا می‌شوید.

10 اپلیکیشن که منجر به خالی شدن باتری گوشی می‌شوند

1. اسنپ چت (Snapchat)

خبر بد برای کاربران اسنپ چت. براساس آمارهای منتشر شده، اسنپ چت جزو پرمصرف‌ترین اپلیکیشن‌های رسانه اجتماعی است. خوب است بدانید که اسنپ چت در رده چهارم لیست منتشر شده برای اپلیکیشن‌های قاتل باتری گوشی از سوی Avast و در رده دوم لیست AVG قرار دارد. بسیاری از کاربران در انجمن توسعه دهندگان XDA اظهار داشتند که پس از حذف اسنپ چت از روی گوشی خود افزایش طول عمر باتری را تجربه کردند.

 • برای رفع مشکل چه کار کنیم؟

فعال کردن حالت سفر یا همان Travel Mode یکی از جدیدترین قابلیت‌های اسنپ چت است که خوب است درباره آن بیشتر بدانید. درواقع، حالت سفر از بارگذاری خودکار تصاویر و ویدیو‌ها جلوگیری می‌کند. شما این حالت را در بخش تنظیمات اپلیکیشن پیدا خواهید کرد. همچنین باید ردیاب موقعیت مکانی را که یکی از جنبه‌های مهم مصرف باتری است غیرفعال کنید. اما توجه داشته باشید این کار، برچسب‌های جغرافیایی را که یکی از بهترین و جدیدترین امکانات اسنپ چت است غیر فعال می‌کند. شما می‌توانید با دستاورد جدید محققان برای صرفه‌ جویی در مصرف باتری گوشی‌ های اندرویدی در اینجا بیشتر بخوانید.

 • چه برنامه‌ای را می‌توانیم جایگزین اسنپ چت کنیم؟

در حال حاضر، به نظر می‌رسد همه شبکه‌های اجتماعی از قابلیت‌های اسنپ چت شامل کپی کردن داده‌های فیلتر شده، ماسک‌ها، استوری و غیره پشتیبانی می‌کنند. شاید بخواهید از قابلیت استوری اینستاگرام به جای Snapchat استفاده کنید.

2. تیندر (Tinder)

اگرچه اپلیکیشن تیندر به زندگی اجتماعی شما سرعت می‌بخشد، اما خوب است بدانید که باعث خالی شدن باتری گوشی شما می‌شود و قاتل باتری گوشی شما است. تیندر همواره در حال پیدا کردن افرادی است که در نزدیکی شما  قرار دارند، از این رو همیشه موقعیت مکانی شما را زیر نظر دارد و مطابق آن اطلاعات را تازه‌سازی می‌کند.

 • برای رفع مشکل چه کار کنیم؟

شما می‌توانید از یک کاربر همیشه فعال در تیندر به یک کاربر معمول‌تر تبدیل شوید. امکان اجرای اپلیکیشن در پس زمینه را خاموش کنید تا از اجرای اپلیکیشن تیندر در صورت عدم استفاده از آن جلوگیری شود. همچنین شاید بخواهید تمامی اعلان‌ها را هنگام استفاده از آن غیرفعال کنید. با توجه به گزارش‌های موجود، این ترکیب به عملکرد بهتر باتری منجر می‌شود. یک راهکار دیگر این است که می‌توانید از نسخه تحت وب اپلیکیشن تیندر استفاده کنید.

 • چه برنامه‌ای را می‌توانیم جایگزین تیندر کنیم؟

برای اپلیکیشنی نظیر تیندر باید به دنبال جایگزینی باشید که دارای ویژگی‌های مشابه باشد. OkCupid و Match.com از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های مورد نظر هستند. با این حال، اگر شما یک کاربر «همیشه فعال» هستید، خوب است بدانید که تمام این اپ‌ها از منابع مشابه استفاده می‌کنند، بنابراین می‌توانید از تیندر استفاده کنید و تنها تنظیماتی را که قبلا به آن اشاره شد، انجام دهید.

3. BBC News یا هر اپلیکیشن خبری دیگر

اپلیکیشن‌های خبری باید همیشه به‌روز باشند، اما هزینه‌ای که بابت استفاده از آنها باید پرداخت کنید، خالی شدن باتری گوشی موبایل است. اپ‌هایی نظیر BBC News, NYTimes, NDTV, CNN و مشابه این‌ها به طور مداوم در پس زمینه گوشی اجرا می‌شوند. خوشبختانه محدود کردن این قبیل اپلیکیشن‌ها راهی ساده دارد.

 • برای رفع مشکل چه کار کنیم؟

اپلیکیشن‌ها را از بین ببرید. هر نوع اپ خبری که در گوشی دارید را حذف کنید. این اپلیکیشن‌ها همان چیزی را ارائه می‌دهند که در سایت خبری آن‌ها هم وجود دارد، نه چیزی بیشتر. بنابراین می‌توانید مرورگر کروم را بر روی گوشی خود نصب کرده و با استفاده از آن سایت‌های خبری مختص به هر اپ را دنبال کنید. این یک راه حل آسان است و فضا، داده و همینطور باتری کمتری مصرف می‌کند.

 • چه برنامه‌ای را می‌توانیم جایگزین اپ‌های خبری کنیم؟

برای به روز بودن و آگهی از آخرین خبرها، ممکن است بخواهید از شر اپ‌های خبری خلاص شوید و از توییتر به عنوان منبع خبری استفاده کنید. لازم به ذکر است که تمام صفحه‌های خبری مهم در توییتر فعال هستند.

4. مایکروسافت Outlook

مایکروسافت Outlook یکی از پرمصرف‌ترین اپلیکیشن‌های باتری و قاتل باتری گوشی است. مایکروسافت اپ‌های اندرویدی زیادی را توسعه می‌دهد که در این میان اپلیکیشن اندرویدی ایمیل Outlook، توانسته نظر بسیاری از کاربران را به سوی خود جلب کند. متاسفانه، مایکروسافت Outlook در لیست Avast دارای رتبه 10 است که شاید زمان تجدید نظر کاربران در استفاده از آن باشد.

 • برای رفع مشکل چه کار کنیم؟

اگر اپلیکیشن‌های ایمیل در پس‌زمینه گوشی غیر فعال شوند، بی کارامد خواهند شد. اگرچه می‌توان اعلان‌های این اپلیکیشن را حذف کرد، اما شاید بهترین راهکار، استفاده از اپ جایگزین برای آن باشد.

 • چه برنامه‌ای را می‌توانیم جایگزین Outlook کنیم؟
همچنین بخوانید :

هیچ گونه کم و کاستی از نظر اپلیکیشن‌های مدیریت ایمیل در پلی استور گوگل وجود ندارد و همواره شاهد وجود اپ‌های زیادی در این زمینه هستیم. بنابراین می‌توانید اپلیکیشن مورد نظر خود را در میان همه آن‌ها انتخاب کنید. البته به شخصه پیشنهاد من به شما استفاده از اپلیکیشن Inbox است که توسط Gmail طراحی شده است. با این اپلیکیشن قادر خواهید بود چندین حساب خود را مدیریت کنید. به عنوان یک کاربر گوشی تمام‌وقت و کسی که هر روز صدها ایمیل دریافت می‌کند، با استفاده از این اپ می توانم از طول عمر و بازده باتری خود اطمینان حاصل کنم.

5. فیسبوک و مسنجر

بزرگترین شبکه اجتماعی در جهان، یکی از بزرگترین قاتل‌های باتری گوشی هم است. اپلیکیشن فیسبوک و خواهر آن مسنجر در این تمام این گزارش‌ها  در بالاترین رده قرار داشته‌اند. زمانی‌که نگاهی به دسترسی‌های اندرویدی فیسبوک بر روی گوشی خود داشته باشید، لقب بزرگترین قاتل باتری برای آن مناسب خواهد بود.

 • برای رفع مشکل چه کار کنیم؟

اپلیکیشن‌های اصلی را حذف کنید و نسخه کم حجم جایگزین آن‌ها یعنی Facebook Lite و Messenger Lite را نصب کنید. هر دو اپلیکیشن از داده، منابع و باتری کمتری استفاده می‌کنند. درست است که شما برخی عملکردهای آن نظیر برقراری تماس ویدیویی را از دست خواهید داد، اما تجربه کلی بسیار عالی است.

 • چه برنامه‌ای را می‌توانیم جایگزین فیسبوک و مسنجر کنیم؟

بهتر است با واقعیت روبه رو شویم، هیچ شبکه اجتماعی وجود ندارد که یک جایگزین واقعی برای فیسبوک باشد. بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که از هیچ یک از اپلیکیشن‌های آن استفاده نکنید و به جای آن از نسخه تحت وب فیسبوک استفاده کنید. شما می‌توانید با روش شناسایی اپلیکیشن هایی که شارژ باتری گوشی های اندرویدی را تخلیه می کنند در پلازا آشنا شوید.

6. اپلیکیشن خرید آمازون

اگر اپلیکیشن خرید آمازون را بر روی گوشی خود نصب دارید، بهتر است همین حالا از شر آن خلاص شوید. در آمازون فروش و پیشنهادات زیادی در روز رقم می‌خورد، اما طبق گفته Android Pit، اپلیکیشن این برنامه به خوبی برای اندروید بهینه سازی نشده است. نتیجه این است هنگامی که این اپ برای نمایش محصولات جدید به طور مداوم در پس زمینه اجرا می‌شود، سبب خالی شدن باتری گوشی می‌شود.

Amazon Shopping App Android battery drain apps / اپلیکیشن خرید آمازون قاتل باتری گوشی

 • برای رفع مشکل چه کار کنیم؟

اپلیکیشن خرید آمازون هیچ تفاوتی با وب سایت تحت وب خود ندارد. اپ را حذف کنید و در مقابل از یک مرورگر برای انجام خریدهای خود کمک بگیرید. همچنین می‌توانید سایت‌های clutter-free آمازون را جستجو کنید.

 • چه برنامه‌ای را می‌توانیم جایگزین آمازون کنیم؟

در حقیقت هیچ فروشگاه اینترنتی با آمازون قابل مقایسه نیست، بنابراین به دنبال جایگزینی برای آن نباشید.

7. اپلیکیشن‌های پیش فرض سامسونگ

اندروید یک مشکل مخرب دارد و این مسئله در گوشی‌های سامسونگ بیشتر خود را نشان می‌دهد. دستگاه های سامسونگ با تعدادی از اپلیکیشن‌های اختصاصی از پیش نصب شده همراه هستند. احتمالا شما بسیاری از آنها را استفاده نمی‌کنید، اما باید بدانید که همواره این اپ‌ها در پس زمینه گوشی در حال اجرا هستند و باعث خالی شدن باتری گوشی می‌شوند. در اینجا می توان از سامسونگ لینک (AllShare)، اپ Beaming Service for Samsung و WatchON به عنوان سه مورد از بزرگترین قاتل‌های باتری گوشی سامسونگ یاد کرد.

 • برای رفع مشکل چه کار کنیم؟

خوب است بدانید تا زمانی‌که گوشی اندرویدی شما روت نباشد، نمی‌توانید این اپلیکیشن‌های از پیش نصب شده را حذف کنید. بهترین چیز بعدی این است که آنها را غیرفعال کنید. به مسیر Settings > Applications > Applications Manager > All بروید و روی برنامه Samsung Link ضربه بزنید. تیک Show Notifications را که به طور پیش فرض علامت‌گذاری شده، بردارید. سپس، Clear Data را انتخاب کنید و در نهایت گزینه Disable را بزنید. این کار را برای تمام اپلیکیشن‌های سامسونگ که استفاده نمی‌کنید انجام دهید.

 • چه برنامه‌ای را می‌توانیم جایگزین اپ‌های پیش‌فرض سامسونگ کنیم؟

برخی از اپ‌های از پیش نصب شده سامسونگ اضافی هستند، بنابراین جایگزین‌های بهتری از پلی استور نصب کنید. برای مثال، به جای اپلیکیشن S-Voice می‌توانید از Google Assistant استفاده کنید.

8. اپلیکیشن Musical.ly

این شبکه اجتماعی نسبتا جدید که برای تحقق رویای ستاره موسیقی شدن است، محبوبیت فراوانی به دست آورده و سهمی در از بین بردن شارژ باتری گوشی دارد. موزیکال لی، جایگزینی مناسب برای اپلیکیشن Vine است، اما فرایندی که در پس زمینه توسط این اپ انجام می‌شود، قاتل باتری گوشی نیست. بلکه هنگامی که اپلیکیشن را اجرا می‌کنید، از حجم وسیعی از منابع سخت افزاری استفاده می‌کند که می‌تواند مصرف داده بالایی داشته باشد. نتایج نشان می‌دهد که بسیار بیشتر از یک اپ معمولی باتری را خالی می‌کند.

 • برای رفع مشکل چه کار کنیم؟

همانند اپ‌های فیسبوک و مسنجر، می‌توانید نسخه لایت اپلیکیشن Musical.ly را برای گوشی اندرویدی خود دانلود کنید (البته در حال حاضر Musical.ly lite در دسترس نیست). این نسخه کم حجم بسیاری از ویژگی‌های برنامه اصلی را با خود به همراه دارد، اما در عین حال از منابع و اطلاعات کمتری استفاده می‌کند.

 • چه برنامه‌ای را می‌توانیم جایگزین Musical.ly کنیم؟

این اولین برنامه از نوع خود نیست. شما می توانید داب اسمش را برای تجربه مشابه امتحان کنید.

9. یوتیوب، نتفلیکس و دیگر اپلیکیشن‌های پخش آنلاین

اگر ترجیح می‌دهید تمام فیلم‌ها و موسیقی خود را به صورت آنلاین از یوتیوب، نتفلیکس و … پخش کنید، طبیعی است که این اپ‌ها باتری زیادی مصرف کنند. علاوه بر این، آنها از وای فای یا دیتا استفاده می‌کنند و  به دلیل پخش ویدئو، صفحه نمایش همیشه روشن است.

android-battery-drain-apps-netflix/ اپلیکیشن نتفلیکس قاتل باتری گوشی/باتری سامسونگ

 • برای رفع مشکل چه کار کنیم؟

از آنجایی که تماشای ویدئو با مصرف باتری همراه است، کار زیادی نمی‌توان انجام داد. بهترین کار برای مدیریت مصرف باتری استفاده از چند ترفند کوچک است. به عنوان مثال، به صورت دستی روشنایی صفحه نمایش را در پایین ترین حالت تنظیم کنید تا به راحتی بتوانید ویدیوها را پخش کنید یا از هدفون‌های باسیم به جای هدفون‌های بلوتوث استفاده کنید.

 • چه برنامه‌ای را می‌توانیم جایگزین اپ‌های پخش آنلاین کنیم؟

جایگزین‌های واقعی برای اپلیکیشن‌های پخش آنلاین به غیر از اپ جدید YouTube Go برای اندروید وجود ندارد. این اپلیکیشن جدید در مصرف باتری صرفه جویی می‌کند و همچنین استفاده از دیتای گوشی را کاهش می‌دهد.

10.  اپلیکیشن های LionMobi Power Battery and CleanMaster

به طرز ناباورانه‌ای اپ‌های مدیریت باتری و پاک کننده‌های سیستم یکی از بزرگترین قاتل‌های باتری گوشی هستند. جالب است بدانید که اپلیکیشن LionMobi در لیست Avast جزو ۱۰ اپلیکیشن اول تمام کننده باتری گوشی قرار گرفته است. همچنین AVG استفاده از اپلیکیشن مشهور CleanMaster را به کاربران هشدار داده است.

 • برای رفع مشکل چه کار کنیم؟

در واقع ساده است. دست از تلاش برای پیدا کردن اپلیکیشنی برای بهینه کردن گوشی بردارید و این اپلیکیشن‌های محبوب و مشهور را از روی گوشی خود حذف کنید.

 • چه برنامه‌ای را می‌توانیم جایگزین اپ‌های مدیریت باتری کنیم؟
همچنین بخوانید :

تنها برنامه بهینه سازی باتری که می‌توانیم به شما پیشنهاد دهیم، Greenify است. این اپ اجرای خودکار اپلیکیشن‌ها را در پس زمینه تا زمانی که شما از آن‌ها استفاده کنید،متوقف می‌کند. این یکی از راهکارهای عالی ما برای افزایش سرعت گوشی اندرویدی شما است.

در ویدیوی زیر 15 اشتباهی که عمر باتری گوشی را کاهش می دهند (بخش اول)» را تماشا کنید: 

در ویدیوی زیر 15 اشتباهی که عمر باتری گوشی را کاهش می دهند (بخش دوم)» را تماشا کنید: 

ظرفیت باتری شما چقدر است؟

سازندگان گوشی‌های اندرویدی، اندازه باتری گوشی‌ها را افزایش می‌دهند. حالا شما می‌توانید دستگاه‌های اندرویدی با باتری‌های 5000 میلی آمپر ساعتی دریافت کنید. اما این چیزی نیست که اپلیکیشن‌ها به دنبال آن هستند. عاداتی شبیه شارژ گذاشتن گوشی در طول یک شب می‌تواند باتری گوشی را ضعیف کند که این خود دلیلی است که احتمال دارد حتی باتری‌های بزرگ نسبت به باتری‌های کوچک خوب عمل نکنند. شما می‌توانید در اینجا با 15 اشتباهی که عمر باتری گوشی شما را کاهش می دهد، آشنا شوید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 66.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.7 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 20 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 18.9 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 14.675 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 14.672 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 9.5 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 8.9 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 8.8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1400