بهترین فیلم های فلسفی جهان ؛ از «مهر هفتم» تا «بین‌ستاره‌ای»

بهترین فیلم های فلسفی
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

فیلم های مفهومی و فلسفی همیشه طرفداران خاص خودشان را داشته‌اند. آشنایی با بهترین فیلم های فلسفی تاریخ سینما مورد علاقه همگان نیست، اما اگر شما از علاقمندان به این ژانر هستید و قصد تماشا و دانلود فیلم فلسفی خارجی را دارید، با ما همراه شوید. ما در این مقاله به معرفی بهترین فیلم های فلسفی جهان و فلسفی ترین فیلم های تاریخ می‌پردازیم.

تصور کنید که در سینما هستید و فیلم تمام می‌شود. تیتراژ پایانی بر روی زمینه مشکی در حال حرکت است. کسی که کنار شما نشسته از خواب بیدار می‌شود. شخص دیگری به سمت در خروج می‌رود و زیر لب چیزی می‌گوید. و شما… شما فقط همانجا نشسته‌اید و به پرده خالی سینما خیره شده‌اید. در سرتان غوغایی‌ست و همه افکار و ایده‌هایتان به هم ریخته‌اند.

بله، این دقیقا احساسی‌ست که بعد از تماشای فیلم های مفهومی و فلسفی دارید. احساسی که بعد از تماشای این فیلم‌ها دارید عجیب است، اما در عین حال زیبا هم هست. در این مقاله از پلازا بهترین فیلم های فلسفی جهان را معرفی خواهیم کرد. پس اگر به مفاهیم فلسفی علاقه‌مند هستید، با ما همراه باشید.

بهترین فیلم های فلسفی تاریخ سینما

ما لیستی از برترین فیلمهای فلسفی را برای کسانی که عاشق فلسفه هستند تهیه کرده‌ایم. داستان فیلم‌هایی که در  لیست فیلم های فلسفی خارجی هستند به مضامینی مرتبط با رشته فلسفه اشاره دارند و شخصیت‌های این فیلم‌ها موضوعاتی را درباره ریشه‌ها و اهمیت هستی مطرح می‌کنند.در این لیست، فیلم‌ها به ترتیب امتیاز IMDb آورده شده‌اند.

1. فیلم سینمایی The Matrix

بهترین فیلم های فلسفی

همچنین بخوانید :

فیلم سینمایی فلسفی The Matrix یا «ماتریکس» فیلمی به نویسندگی و کارگردانی خواهران واچوفسکی و محصول سال 1999 است. این فیلم آینده‌ای را متصور می‌شود که در آن انسان‌ها در واقعیتی شبیه‌سازی شده به نام ماتریکس گرفتار شده‌اند. این واقعیت توسط ماشین‌آلاتی هوشمند ساخته شده است. درنهایت برنامه‌نویسی به نام نئو حقیقت را می‌فهمد و در مقابل این ماشین‌ها قیام می‌کند.

برخی معتقدند که فیلم The Matrix به کتاب «تاملات در فلسفه اولی» از رنه دکارت، فیلسوف فرانسوی، و نظریه او به نام «شیطان فریبکار» اشاره دارد. در این کتاب فرض شده است که شاید دنیایی که ما آن را درک کرده‌ایم، توهمی فراگیر برای فریب ما باشد. برای آشنایی و دانلود فیلم فلسفی خارجی ماتریکس به این مقاله مراجعه کنید.

بعد از فیلم اول ماتریکس، دو فیلم دیگر هم در ادامه آن ساخته شد. این فیلم موفقیتی عظیم هم در بین منتقدان و هم در گیشه بود. ماتریکس جوایز زیادی مانند 4 جایزه اسکار را دریافت کرد. این فیلم با بودجه 63 میلیون دلاری ساخته شد و فروشی بیشتر از 460 میلیون دلار داشت. این فیلم یکی از بهترین فیلم های فلسفی جهان است که نامش هم در فهرست فیلم های مفهومی و فلسفی ذکر میشود و هم در فهرست برترین فیلم‌های اکشن.

نام فیلمسال ساختژانرکارگردانکشور ساختزبانامتیاز راتن تومیتوزامتیاز IMDB
The Matrix1999علمی-تخیلی / اکشنخواهران واچوفسکیآمریکا / استرالیاانگلیسی88٪8.7

2. فیلم سینمایی Interstellar

بهترین فیلم های فلسفی

فیلم سینمایی فلسفی Interstellar یا «میان‌ستاره‌ای» فیلمی دیگر از کریستوفر نولان در لیست بهترین فیلم های فلسفی جهان است. این فیلم پر از صحنه‌های زیبا از فضاست و به مسائل مدرن مربوط به بشر می‌پردازد. اگر عاشق سفرهای طولانی فضایی، ماجراجویی در سیاره‌های یخ‌زده و در کل فلسفه هستید، حتما از دیدن این فیلم لذت خواهید برد.

در فیلم بین‌ستاره‌ای بازیگرانی چون متیو مک کانهی (Mattew McConaughey) و ان هتوی (Anne Hathaway) ایفای نقش کرده‌اند. این فیلم با فروشی بیشتر از 677 میلیون دلار، تبدیل به پرفروش‌ترین فیلم سال 2014 شد. نام این فیلم در فهرست‌های متفاوتی ذکر شده است از جمله برترین فیلمهای فلسفی تاریخ، بهترین فیلم‌های علمی تخیلی، برترین فیلم‌های فضایی و جذاب‌ترین فیلم‌های سفر در زمان. توصیه ما به شما این است که هرچه زودتر برای دانلود فیلم فلسفی خارجی میان ستاره ای اقدام کنید.

نام فیلمسال ساختژانرکارگردانکشور ساختزبانامتیاز راتن تومیتوزامتیاز IMDB
Interstellar2014علمی-تخیلیکریستوفر نولانآمریکا / انگلستانانگلیسی72٪8.6

3. فیلم سینمایی Memento

بهترین فیلم های فلسفی

فیلم سینمایی Memento یا «یادگاری» تریلری محصول سال 2000 به کارگردانی کریستوفر نولان (Christopher Nolan) و از برترین فیلمهای فلسفی است.

فیلم یادگاری درباره مردی به نام لئونارد شلبی است که بر اثر یک اتفاق، حافظه کوتاه مدت خود را از دست می‌دهد. او با کمک یادداشت‌ها، خالکوبی‌ها و عکس‌هایش سعی دارد کسی که همسرش را کشته است را پیدا کند.

این فیلم به یکی از موضوعاتی که توسط فیلسوف اسکاتلندی دیوید هیوم (David Hume) مطرح شده است اشاره دارد: این موضوع که هویت، یک توهم است. فیلم Memento سعی دارد به این سوال پاسخ دهد که «ما که هستیم؟».

Memento فروش چندانی نداشت اما از نظر سینمایی موفقیتی بزرگ بود و یکی از بهترین فیلمهای فلسفی روانشناسی نام گرفت. در لیست 100 فیلم برتر قرن بیست و یکم، این فیلم رتبه بیست و پنجم را دارد. کریستوفر نولان یکی از معدود کارگردان‌های امروزی است که فیلم‌هایی با مضامین فلسفی می‌سازد. به همین دلیل در این لیست یک فیلم دیگر هم از این کارگردان قرار دارد که در ادامه با آن آشنا خواهید شد. اگر قصد دارید دانلود فیلم های فلسفی را با فیلم یادگاری آغاز کنید، می‌توانید برای دانلود فیلم فلسفی خارجی یادگاری به این مقاله مراجعه کنید.

نام فیلمسال ساختژانرکارگردانکشور ساختزبانامتیاز راتن تومیتوزامتیاز IMDB
Memento2000تریلر / نئو-نوآر / روان‌شناختیکریستوفر نولانآمریکاانگلیسی92٪8.4

4. فیلم سینمایی The Seventh Seal

بهترین فیلم های فلسفی

معرفی بهترین فیلم های فلسفی جهان را با یک فیلم سوئدی ادامه می‌دهیم. فیلم سینمایی فلسفی The Seventh Seal یا «مهر هفتم» فیلمی سوئدی‌ست که کارگردان مشهور تاریخ سینمای جهان، اینگمار برگمان (Ingmar Bergman)، آن را ساخته است.

این فیلم درباره یک شوالیه است که در حال بازی شطرنج با مرگ است. داستان فیلم مهر هفتم در روستایی سوئدی می‌گذرد که تحت تاثیر اثرات مخرب بیماری طاعون است. این فیلم درواقع به فلسفه، مذهب و سوالاتی درباره خداوند می‌پردازد و یکی از برترین فیلمهای فلسفی در ژانر تاریخی و فانتزی است.

فیلم مهر هفتم یکی از فیلم‌های کلاسیک دنیای سینما، یکی از بهترین فیلم‌های جهان و از بهترین فیلم های فلسفی عرفانی به حساب می‌آید. این فیلم، برگمان را به شهرتی جهانی رساند.

نام فیلمسال ساختژانرکارگردانکشور ساختزبانامتیاز راتن تومیتوزامتیاز IMDB
The Seventh Seal1957تاریخی / فانتزیاینگمار برگمانسوئدسوئدی / لاتین93٪8.2

5. فیلم سینمایی Stalker

بهترین فیلم های فلسفی

داستان فیلم فلسفی تخیلی استاکر، که از بهترین فیلم های فلسفی دنیا است، در آینده‌ای دور و مکانی نامعلوم اتفاق می‌افتد. در این فیلم منطقه اسرارآمیزی به نام Zone وجود دارد. مردم باور دارند که در این منطقه اتاقی هست که در آن عمیق‌ترین آرزوهای قلبی افراد برآورده می‌شوند. یک نویسنده افسرده و یک دانشمند با راهنمایی مردی به نام استاکر به این منطقه می‌روند تا اتاق را پیدا کنند. در طول مسیر این سه نفر درگیر بحث‌هایی فلسفی با یکدیگر می‌شوند و دلایل سفرشان را مطرح می‌کنند.

شاعر سینمای جهان، یعنی آندری تارکوفسکی این فیلم را کارگردانی کرده است. این شاهکار تارکوفسکی فضایی عجیب و منحصر به فرد دارد که به بیننده اجازه نمی‌دهد با چیزی که می‌بیند کاملا احساس راحتی داشته باشد. فیلم سینمایی Stalker یکی از بهترین فیلم‌های درام در نیمه دوم قرن بیستم نام گرفته و از برترین فیلم های مفهومی و فلسفی است.

نام فیلمسال ساختژانرکارگردانکشور ساختزبانامتیاز راتن تومیتوزامتیاز IMDB
Stalker1979علمی-تخیلی / هنریآندری تارکوفسکیاتحاد جماهیر شورویروسی100٪8.2

6. فیلم سینمایی Mr. Nobody

بهترین فیلم های فلسفی

چه اتفاقی می‌افتاد اگر همه مردم جاودانه بودند؟ در آن صورت ما خودمان را با تماشای یک برنامه تلویزیونی سرگرم می‌کردیم که شخصیت اصلی آن پیرمردی دیوانه به نام نیمو بود. نیمو آخرین انسان فانی بر روی زمین است و خاطراتش را برای بقیه تعریف می‌کند. اما شاید این خاطرات سناریوهایی متفاوت از زندگی او یا شاید فانتزی‌های ذهن بیمار او هستند. فیلم فلسفی عرفانی Mr. Nobody قطعا بهترین فیلمی است که در آن گذشته، حال و آینده به صورت جداگانه و در کنار یکدیگر در جریان هستند.

این فیلم سینمایی فلسفی علمی-تخیلی را ژاکو وان دورمال (Jaco Van Dormael) کارگردانی کرده و محصول سال 2009 است. جارد لتو (Jared Leto) نقش آقای نوبادی را در این فیلم، که از بهترین فیلم های فلسفی جهان است، بازی کرده است. توصیه می‌کنیم برای دانلود فیلم فلسفی خارجی Mr. Nobody شکی نداشته باشید.

نام فیلمسال ساختژانرکارگردانکشور ساختزبانامتیاز راتن تومیتوزامتیاز IMDB
Mr. Nobody2009درام / علمی-تخیلیژاکو وان دورمالبلژیک / کانادا / فرانسه / آلمانانگلیسی67٪7.8

7. فیلم سینمایی Synecdoche, New York

بهترین فیلم های فلسفی

فیلم سینمایی فلسفی Synecdoche, New York، از برترین فیلم های مفهومی و فلسفی، اولین فیلم به کارگردانی چارلی کافمن (Charlie Kaufman) است. به خاطر جستجوی عمیق کافمن در معنا، به او لقب کافکای آمریکایی را داده‌اند. در این فیلم کارگردان مرزهای بین خیال و واقعیت را از بین می‌برد و دنیای خودش را با احساسات و افکار منحصر به فردش به تصویر می‌کشد. برخی از منتقدان معتقدند که کافمن در ساخت این فیلم شکست خورده و فیلمی پرمدعا و خودنما ساخته است. در حالی که دیگران آن را جز بهترین فیلم های فلسفی جهان تقسیم بندی کرده‌اند.

نام فیلمسال ساختژانرکارگردانکشور ساختزبانامتیاز راتن تومیتوزامتیاز IMDB
The Synecdoche, New YorkSeal2008درام / پست‌مدرنچارلی کافمنآمریکاانگلیسی68٪7.6

8. فیلم سینمایی The Fountain

بهترین فیلم های فلسفی

اگر به موضوع مرگ و جاودانگی علاقه دارید، فیلم سینمایی فلسفی The Fountain به یکی از فیلم‌های محبوبتان در فهرست بهترین فیلمهای فلسفی تبدیل خواهد شد. فیلم «چشمه» را دارن آرونوفسکی (Darren Aronofsky) کارگردان آمریکایی ساخته است.

این فیلم که در آن هیو جکمن (Hugh Jackman) و ریچل وایس (Rachel Weisz) بازی کرده‌اند، سه داستان موازی درباره جاودانگی و مرگ عزیزان را روایت می‌کند. یکی از ویژگی‌های فیلم چشمه این است که با تصاویر چشم‌نواز، موسیقی عالی و دیالوگ‌های کم به شما فرصت تفکر درباره موضوعات مطرح شده در فیلم را می‌دهد.

این فیلم با بودجه 35 میلیون دلاری ساخته شد و فقط 16 میلیون دلار فروش کرد و در گیشه با شکست مواجه شد. از طرف دیگر برخی فیلم چشمه را بدترین فیلم آرونوفسکی می‌دانند. با این حال این فیلم همواره طرفداران خاص خودش را داشته و با مفاهیم عمیقی که مطرح می‌کند فرصت خوبی را برای تعمق و تفکر در مضامین هستی‌گرایانه در اختیار ما قرار می‌دهد.

نام فیلمسال ساختژانرکارگردانکشور ساختزبانامتیاز راتن تومیتوزامتیاز IMDB
The Fountain2006درام / فانتزی / عاشقانه / حماسیدارن آرونوفسکیآمریکاانگلیسی52٪7.2

9. فیلم سینمایی Melancholia

بهترین فیلم های فلسفی

فیلم سینمایی فلسفی Melancholia یا «مالیخولیا» دومین فیلم از «سه‌گانه افسردگی» به کارگردانی لارس فون تریر (Lars Von Trier) است. در این فیلم دنیا دارد به پایانش نزدیک می‌شود و سیاره‌ای آبی به نام مالیخولیا قرار است با زمین برخورد کند. اما شاید فون تریر منظورش از این سیاره آبی افسردگی، انکار و مالیخولیایی باشد که همه ما کم کم داریم گرفتارش می‌شویم.

کرستن دانست (Kirsten Dunst) برای بازی در این فیلم از جشنواره فیلم کن جایزه بهترین بازیگر زن را دریافت کرد. برخی از منتقدان این فیلم را یکی از بهترین فیلم‌های سال 2011 می‌دانند و نام آن را در فهرست برترین فیلمهای فلسفی ذکر کرده‌اند. شما می‌توانید تماشای فیلم های مفهومی را با دانلود فیلم فلسفی خارجی مالیخولیا آغاز کنید.

نام فیلمسال ساختژانرکارگردانکشور ساختزبانامتیاز راتن تومیتوزامتیاز IMDB
Melancholia2011درام روان‌شناختی / علمی-تخیلی / هنریلارس فون تریردانمارک / سوئد / فرانسه / آلمان / ایتالیاانگلیسی79٪7.1

10. فیلم سینمایی A Serious Man

بهترین فیلم های فلسفی

فیلم سینمایی فلسفی A Serious Man یا «یک مرد جدی» داستان مردی یهودی به نام لری است. لری پدری سختگیر از طبقه متوسط است که به ناگهان با مشکلات زیادی مواجه می‌شود. این مشکلات لری را به این فکر می‌اندازد که چرا خداوند این بلاها را بر سر او نازل می‌کند. در ادامه لری سعی دارد تا از طریق مذهب به پاسخ این سوال برسد.

فیلم یک مرد جدی از فیلم های مفهومی به کارگردانی برادران کوئن در سال 2009 است. با نگاه به مسائل فلسفی از زاویه‌ای دور از انتظار، برادران کوئن سعی دارند دنیایی را به تصویر بکشند که در آن همه از تلاش دست برمی‌دارند و به انتظار کمکی از غیب هستند. این فیلم در سال 2009 در بین برترین فیلم‌ها بود و در این مقاله هم در بین برترین فیلم های فلسفی قرار گرفته است.

نام فیلمسال ساختژانرکارگردانکشور ساختزبانامتیاز راتن تومیتوزامتیاز IMDB
A Serious Man2009درام / کمدی سیاهبرادران کوئنآمریکا / انگلستان / فرانسهانگلیسی / ییدیش / عبری90٪7

11. فیلم سینمایی The Tree of Life

بهترین فیلم های فلسفی

همچنین بخوانید :

در ادامه آشنایی با برترین فیلمهای فلسفی و فیلم های مفهومی به فیلم درخت زندگی می‌رسیم. در فیلم سینمایی فلسفی The Tree of Life یا «درخت زندگی» میلیون‌ها سوال و مسائل متعددی مانند معنای زندگی و مشکلات مربوط به هویت و معاشرت اجتماعی مطرح می‌شوند. همچنین در این فیلم به درگیری جهانی بین پدرها و پسرها پرداخته می‌شود. روش فکر کردن شخصیت اصلی این فیلم به شدت با آفرینش جهان ما و مراحل مختلف زندگی گره خورده است.

فیلم درخت زندگی را ترنس مالیک (Terrence Malick) کارگردانی کرده است و برد پیت (Brad Pitt)، شان پن (Sean Penn) و جسیکا چستین (Jessica Chastain) به عنوان بازیگر در آن حضور دارند. این فیلم در نظرسنجی شبکه بی بی سی در لیست بهترین فیلم‌ها از سال 2000 به بعد، رتبه هفتم را دارد، و جزء بهترین فیلم های فلسفی روانشناسی محسوب می‌شود.

نام فیلمسال ساختژانرکارگردانکشور ساختزبانامتیاز راتن تومیتوزامتیاز IMDB
The Tree of Life2011درام / حماسی / تجربیترنس مالیکآمریکاانگلیسی84٪6.8

12. فیلم سینمایی Irrational Man

بهترین فیلم های فلسفی

همچنین بخوانید :

یک معلم میانسال گرفتار روزمرگی‌های زندگی و بحران وجودی خود شده است. او که خود فلسفه درس می‌دهد و در رشته تحصیلی‌اش بسیار موفق است، اما در زندگی شخصی‌اش انگیزه و امیدش را از دست داده است. تا اینکه این معلم با بازی واکین فینیکس (Joaquin Phoenix) با یکی از دانشجوهایش آشنا می‌شود. مرد تصمیم می‌گیرد قواعد اخلاقی زندگی را کنار بگذارد و با این کار روز به روز حالش بهتر می‌شود.

وودی آلن (Woody Allen) نویسنده و کارگردان فیلم سینمایی فلسفی Irrational Man یا «مرد غیرمنطقی» برای مخاطبانش این سوال را مطرح می‌کند که قواعد تا چه میزان بر کیفیت زندگی در جامعه تاثیرگذارند و اهمیت دارند؟ فیلم مرد غیرمنطقی آخرین فیلم در فهرست برترین فیلمهای فلسفی است. اگر دوست دارید تماشای بهترین فیلم های فلسفی جهان را با یک درام فلسفی ملایم آغاز کنید، قبل از هرکار برای دانلود فیلم فلسفی خارجی مرد غیرمنطقی اقدام کنید.

نام فیلمسال ساختژانرکارگردانکشور ساختزبانامتیاز راتن تومیتوزامتیاز IMDB
Irrational Man2015درام / جنایی / رمزآلودوودی آلنآمریکاانگلیسی46٪6.6

سخن پایانی

فیلم های مفهومی و فلسفی از آن دست فیلم‌ها هستند که حتی بعد از تمام شدن‌شان در ذهن بیننده ادامه می‌یابند. تاویل‌پذیری این فیلم‌ها باعث شده که طرفداران خاص خودشان را داشته باشند. در این مقاله 12 عنون از بهترین فیلم های فلسفی جهان معرفی شدند. اما بدون شک تعداد فیلم‌های فلسفی تاریخ سینما خیلی بیشتر از اینهاست. بهترین فیلم فسلفی‌ای که شما دیده‌اید چه فیلمی بوده است؟ به نظر شما جای کدام فیلم‌ها در فهرست برترین فیلمهای فلسفی خالی است؟ شما می‌توانید در پایین همین صفحه نظرات خودتان را با ما به اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران6 دیدگاه
avatar
مهمیز خان
.
04 آذر 1400، 00:25
پاسخ
0
0
لیستی فیلم های فلسفی که داگویل توش نباشه باید درشو گل گرفت فلسفی ترین فیلمی که تا الان دیدم و خواهم دید Dogvill هست
avatar
الهام ناصری / سردبیر
.
04 آذر 1400، 08:13
پاسخ
0
0
@مهمیز خان
چاره ای ندارم جز اینکه باهاتون موافقت کنم. حرفتون حقه‌!
avatar
حامدوزیری
.
17 شهریور 1400، 00:38
پاسخ
0
0
تورین هورس یا همون اسب تورین خودمون ساخته بلاتار
avatar
رضا
.
14 خرداد 1399، 13:13
پاسخ
0
1
فیلم مادر از دارن ارونوفسکی
avatar
ارشام
.
29 اسفند 1398، 19:02
پاسخ
1
0
با سلام فیلم استاکر در اینده و دنیای نامعلوم نیست. به منطقه انفجار نیروگاه هسته ای چرنوبیل اشاره که توسط دولت شوروی سابق قرنطینه شده. و به اصطلاح زون نامیده میشه
avatar
hosein
.
16 مهر 1399، 00:58
پاسخ
0
3
@ارشام
قلک خان چرنوبیل ۱۹۸۶ اتفاق افتاده این فیلم ساخته سال ۱۹۷۹ هست اینیشتین?
avatar
رضا
.
14 خرداد 1399، 13:18
پاسخ
0
1
@ارشام
حادثه چرنوبیل چه تاریخی اتفاق افتاده؟
avatar
رضا
.
24 اسفند 1398، 09:50
پاسخ
0
0
سلام بعضی از فیلمهاتون واقعا بعد فلسفی دارند مثل ماتریکس یا بین ستاره ای یا آقای هیچکس. اما خداییش اون irrational man رو حذف کنید فقط کارکتر اصلی فیلم معلم فلسفه است . بقیش ی داستان عاشقانه است که توش چهار تا نقل قول فلسفی کلیشه ای داره. من پیشنهاد میکنم این فیلم رو اگه ندیدید ببینید ، بعد مطمئنا اسمش رو از بین فیلمهای فلسفی حذف میکنید. البته اگه خواستید ببینید ، مطمئن باشید دارید وقتتون رو حروم میکنید.
avatar
مونا جلالی
.
24 اسفند 1398، 11:01
پاسخ
0
0
@رضا
سلام. ممنون از پیامتون و وقتی که گذاشتید. اتفاقا من فیلم Irrational Man رو دیده‌ام و به نظرم می‌تونه یک فیلم درام-فلسفی ملایم محسوب بشه. به نظر من مفاهیم فلسفی و سوالات اساسی درباره زندگی حتما نباید در یک فیلم با پروداکشن عظیم و داستان عجیب و غریب مطرح بشن. Irrational Man داستان یک مرد معمولیه که اتفاقا معلم فلسفه هم هست، اما معنای زندگی خودش رو گم کرده. به نظرم دیدنش خالی از لطف نیست
نمایش 1 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022