اسکرین شیر چیست؟ معرفی بهترین نرم افزار های اسکرین شیر

thumbnail
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

آیا به دنبال بهترین برنامه های اسکرین شیر برای برگزاری جلسات یا کلاس‌های آنلاین خود هستید؟ در این مقاله با کاربرد اپلیکیشن یا نرم افزار اشتراک گذاری صفحه نمایش گوشی و همچنین بهترین نرم افزارهای شیر اسکرین آشنا خواهید شد.

کنفرانس ویدئویی به شما اجازه می‌دهد تا وارد یک جلسه یا کلاس مجازی شوید که در آن می‌توانید چهره یکدیگر را ببینید و طوری به نظر می‌رسد که انگار همه شما در یک اتاق هستید. اما اگر بخواهید از دسکتاپ خود چیزی به اشتراک بگذارید، ممکن است به مشکل بخورید. این مشکل به لطف یک ویژگی کوچک به نام اسکرین شیر حل خواهد شد. در ادامه با دانلود نرم افزار اشتراک گذاری صفحه نمایش کامپیوتر و مزایای آن همراه ما باشید.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

اسکرین شیر چیست؟

نرم افزارهای شیر اسکرین

اشتراک صفحه نمایش ویندوز فناوری است که به شما امکان می‌دهد محتوای روی صفحه را به صورت همزمان با یک یا چند دستگاه دیگر به اشتراک بگذارید. این به شما امکان می‌دهد بدون نیاز به ارسال فایل، آنچه که روی صفحه است را مستقیماً به افراد نشان دهید.

حتی اگر فایل‌ها را ارسال کنید و دیگران آن‌ها را باز کنند، باز هم به صورت جداگانه به فایل نگاه می‌کنند و نمی‌توان گفت که سایر شرکت کنندگان در واقع به چه جزئیاتی توجه می‌کنند. با اشتراک گذاری صفحه نمایش اندروید با کامپیوتر، شخصی که اطلاعات را ارائه می‌دهد می‌تواند همه افراد در جلسه را هدایت کند تا آنچه را که مورد نظر او است را ببینند.

مزایای به اشتراک گذاری صفحه نمایش چیست؟

نرم افزار اشتراک گذاری صفحه نمایش

در حالی که تماس‌های ویدئویی و ویدئو کنفرانس، ارتباطات از راه دور را راحت تر می‌کنند، نرم افزار به اشتراک گذاری صفحه نمایش به همکاری و تعامل بیشتر کمک می‌کند. با برنامه اشتراک گذاری صفحه گوشی به راحتی می‌توان به همه افراد دسترسی به صفحه دسکتاپ را داد.

در نتیجه، شما می‌توانید از مزایای زیر برخوردار شوید:

همچنین بخوانید :
 • عدم نیاز به اشتراک گذاری فایل‌ها: در حالی که به اشتراک گذاری فایل مطمئناً مفید است، اما همیشه کاربرد ندارد. با اشتراک صفحه نمایش بین دو گوشی اندروید، لازم نیست منتظر بمانید تا همه فایل را دریافت کنند، دانلود کنند و در نهایت آن را باز کنند. حتی با فرستادن فایل، همیشه باید به همه یادآوری کنید که در کدام قسمت از فایل هستید. در طول یک جلسه، با نمایش صفحه گوشی اندروید روی گوشی دیگر، همه به طور همزمان به یک محتوا نگاه خواهند کرد.
 • نمایش جزئیات: توضیح دادن در یک کنفرانس می‌تواند بسیار مفید باشد. اما اگر می‌خواهید از توضیحات اضافه صرف نظر کنید، نشان دادن مستقیم اطلاعات موثرتر است. به این صورت افراد مجبور نیستند که تصور کنند در مورد چه چیزی صحبت می‌کنید، آن‌ها می‌توانند خودشان آن را ببینند. این اشتراک گذاری صفحه نمایش گوشی با تلویزیون به شما کمک می‌کند تا جلسات خود را تسهیل کنید زیرا کلمات خود را به همراه تصاویر پشتیبانی می‌کنید.

چه زمانی از اشتراک گذاری صفحه استفاده می‌کنیم؟

اپلیکیشن اشتراک گذاری صفحه گوشی

نرم افزار اشتراک گذاری صفحه نمایش ارتباط زیادی با جلسات آنلاین دارد و بیشتر در این جلسه‌ها استفاده می‌شود. میزبان یا ارائه دهنده معمولاً صفحه نمایش خود را برای ارائه به اشتراک می‌گذارد. با این حال، اپلیکیشن اشتراک گذاری صفحه گوشی همچنین می‌تواند در سناریوهای دیگر مانند وبینارها، آموزش آنلاین و پشتیبانی از راه دور نیز استفاده شود.

وبینار

وبینار یک کنفرانس ویدیویی در مقیاس بزرگ تر است. می‌توانید یک رویداد آنلاین را میزبانی کنید و از نرم افزارهای شیر اسکرین برای ارائه‌ها و یا به عنوان پشتیبانی بصری برای سخنرانی یا ارائه استفاده کنید.

آموزش آنلاین

شیر اسکرین همچنین به مربیان این امکان را می‌دهد که دانش خود را به شیوه ای کاربردی تر به اشتراک بگذارند. جدا از ارائه فایل‌هایی مانند فیلم و جزوه، مربیان و معلمان می‌توانند از بهترین برنامه های اسکرین شیر برای سخنرانی‌های زنده نیز استفاده کنند.

پشتیبانی از راه دور

به جای رفت و آمد زیاد برای توضیح مسائل فنی، می‌توانید آنچه را که روی صفحه مشاهده می‌کنید با پرسنل فناوری اطلاعات به اشتراک بگذارید.  این امر به خصوص در صورتی مفید است که به کارکنان فناوری اطلاعات اجازه دهد تا کنترل کامپیوتر شما را در دست بگیرند.

هر کدام از نرم افزارهای شیر اسکرین که به شما امکان دهد از راه دور با مشتریان و همکاران خود ملاقات کنید، می‌تواند به طور قابل توجهی برای تجارت شما مفید باشد.

بهترین برنامه های اسکرین شیر

بهترین برنامه اسکرین شیر

در اینجا نرم افزار های اشتراک گذاری صفحه نمایش دسکتاپ و صفحه از راه دور آورده شده است:

FreeConferenceCall.com

برنامه FreeConferenceCall.com همراه با مجموعه ای کامل از خدمات کلاس و وبینار آنلاین برای افراد و مشاغل، با استفاده از دسکتاپ از راه دور، قابلیت اشتراک گذاری آسان صفحه را ارائه می‌دهد و از بهترین برنامه های اسکرین شیر است. با استفاده از ایجاد یک جلسه ساده، می‌توانید صفحه خود را با کلیک یک دکمه به اشتراک بگذارید، حتی اگر ویدیو، صوت یا هر دو را شامل شود.

با استفاده از داشبورد جلسه، میزبان همچنین می‌تواند درخواست دسترسی به صفحه دسکتاپ هر شرکت کننده در جلسه را داشته باشد. همه خدمات FreeConferenceCall.com، وبینار، دسترسی از راه دور و خدمات اشتراک گذاری دسکتاپ، صد درصد رایگان است.

TeamViewer

نرم افزار اشتراک گذاری صفحه نمایش TeamViewer انواع مختلفی از جلسات آنلاین، اشتراک گذاری صفحه نمایش و ویژگی‌های اشتراک دسکتاپ را ارائه می‌دهد که به ازای هر نفر و برای هر بار استفاده، در دسترس است. علاوه بر خدمات جلسه صوتی، TeamViewer به افراد و تیم‌ها امکان می‌دهد تا از راه دور به کامپیوترها دسترسی داشته و آن‌ها را کنترل کنند. خدمات TeamViewer فقط برای استفاده شخصی رایگان است و از بهترین نرم افزارهای شیر اسکرین است.

Join.me

این برنامه نیز یکی از بهترین اپلیکیشن های اشتراک گذاری صفحه گوشی است و خدمات زیادی را ارائه می‌دهد. اپلیکیشن اشتراک گذاری صفحه گوشی join.me به شرکت کنندگان در جلسه اجازه می‎دهد تا صفحه‌ها را فورا به اشتراک بگذارند.

Windows Remote Desktop Connection

اسکرین شیر چیست

با قابلیت اتصال Remote Desktop Connection که در سیستم عامل‌های Windows تعبیه شده است، دو رایانه متصل به اینترنت (یا در یک شبکه) می‌توانند دسکتاپ‌های یکدیگر را مشاهده و کنترل کنند. به عنوان مثال، برخی از کاربران ممکن است هنگام کار در خانه از راه دور به کامپیوتر محل کار خود متصل شوند، یا دو همکار در صورت نیاز در مواقعی که در یک مکان نیستند، از این ویژگی مفید استفاده کنند. برنامه Windows Remote Desktop با خرید آخرین ورژن سیستم عامل‌های Windows، رایگان است.

Screenleap

برنامه Screenleap از بهترین برنامه های اسکرین شیر و یک محصول منحصر به فرد است که به شما امکان می‌دهد بدون نیاز به نصب نرم افزار، صفحه را با دیگران به اشتراک بگذارید. نسخه رایگان Screenleap به کاربران این امکان را می‌دهد که روزانه به مدت یک ساعت با حداکثر هشت کاربر جلسه بگذارند. هرگونه استفاده اضافی نیاز به هزینه اشتراک ماهانه دارد.

Mikogo

یکی دیگر از نرم افزارهای شیر اسکرین، برنامه Mikogo است. کاربران Mikogo ملزم به پرداخت هزینه اشتراک ماهانه برای برنامه ویدئو کنفرانس هستند که بسته به تعداد افرادی که از آن استفاده می‌کنند افزایش می‌یابد. علاوه بر کنفرانس صوتی و تصویری، کاربران نرم افزار اشتراک گذاری صفحه نمایش Mikogo همچنین می‌توانند از قابلیت اشتراک گذاری صفحه و اشتراک گذاری دسکتاپ استفاده کنند.

Splashtop

اپلیکیشن اشتراک گذاری صفحه گوشی و دسکتاپ Splashtop در طراحی منحصر به فرد است، بنابراین پشتیبانی از کامپیوترها و سرورهای مشتریان را برای متخصصان آسان می‌کند. با این حال، می‌توان از آن برای اهداف شخصی و تجاری نیز استفاده کرد. برنامه Splashtop برای استفاده شخصی رایگان است، اما برای مشاغل یا تیم‌های پشتیبانی به اشتراک پولی نیاز دارد.

Zoom

در ویدیوی بالا می‌توانید با «نحوه به اشتراک گذاری صفحه نمایش در نرم افزار زوم» آشنا شوید.

زوم یکی از بهترین برنامه های اسکرین شیر برای اداره جلسات تیمی، نمایش فروش و وبینار محسوب می‌شود. حتی با اینترنت ضعیف، Zoom با تنظیم کیفیت بسته به پهنای باند، می‌تواند اتصال ویدئویی را حفظ کند.

زوم تقریباً برای همه سیستم عامل‌ها، عرضه شده است بنابراین تمام کاربران می‌توانند از آن استفاده کنند و در کنفرانس‌ها مشکلی نداشته باشند. همچنین می‌توانید فایل ضبط شده جلسات Zoom را به صورت خودکار در Google Drive یا یک پلتفرم ذخیره سازی ابری دیگر بارگذاری کنید، بنابراین حتی افرادی که نتوانستند در جلسه شرکت کنند نیز می‌توانند آن را ببینند.

Slack

یکی از بهترین نرم افزارهای شیر اسکرین، برنامه Slack است که ابزارهای بسیار زیادی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. در نرم افزار اشتراک گذاری صفحه نمایش Slack جلسات را می‌توان به صورت خصوصی برگزار کرد. همچنین ورود و خروج از جلسه نیز برای کاربران بسیار آسان است. هر جلسه ضبط شده و در کانال بایگانی می‌شود و همچنین قابل جستجو است.

اشتراک گذاری صفحه Slack شامل تغییر میزبان، حاشیه نویسی و استفاده هر شرکت کننده از نشانگر مخصوص خود در صفحه میزبان است.

Drovio

در اپلیکیشن اشتراک گذاری صفحه گوشی Drovio (USE Together) همه شرکت کنندگان در جلسه، یک نشانگر دریافت می‌کنند که می‌توانند برای کنترل صفحه میزبان از آن استفاده کنند، بنابراین چندین کاربر می‌توانند همزمان در یک تماس صوتی در قسمت‌های مختلف یک صفحه کار کنند.

در حال حاضر به برنامه دسکتاپ مک، ویندوز یا لینوکس برای میزبانی جلسه نیاز است، اما بینندگان می‌توانند با لینکی که میزبان هنگام شروع تماس ایجاد می‌کند، از طریق مرورگر نیز جلسه را مشاهده کنند. کاربران می‌توانند به جای به اشتراک گذاری کل دسکتاپ، اشتراک گذاری صفحه خود را محدود کنند. همچنین میزبان می‌تواند هر لحظه کنترل کامپیوتر خود را پس گرفته و از هرگونه سوء استفاده جلوگیری کند.

Google Meet

برنامه اشتراک گذاری صفحه گوشی

برنامه Google Meet که برای استفاده تجاری ساخته شده است، پیشرفت بزرگی را نسبت به نسخه قبلی خود، Hangouts نشان می‌دهد. این برنامه با امکان برقراری جلسات یک ساعته نامحدود با حداکثر 100 نفر، رایگان است. از طریق صندوق ورودی Gmail شما فقط دو کلیک طول می‌کشد تا به جلسه بپیوندید و اشتراک گذاری صفحه خود را آغاز کنید. همین روند از طریق برنامه تلفن همراه Gmail نیز دنبال می‌شود. علاوه بر این، برنامه تلفن همراه به شما یادآوری می‌کند که به محض اشتراک گذاری صفحه، Do Not Disturb را روشن کنید.

تنها کاری که شرکت کنندگان باید انجام دهند این است که روی لینک ارائه شده کلیک کنند و به جلسه بپیوندند. نیازی به دانلود، راه اندازی یا ورود به سیستم نیست.

برنامه Meet به عنوان یک محصول Google، از بهترین برنامه های اسکرین شیر است و با بقیه مجموعه Google از جملهCalendar ، Drive و بقیه به طور هماهنگ کار می‌کند. این ویژگی به کاربران امکان می‌دهد تا هر فایلی را از Drive خارج کنند و به راحتی در جلسه استفاده کنند.

سوالات متداول

چگونه صفحه نمایش را به اشتراک بگذاریم؟

با استفاده از برنامه‌هایی مانند زوم، گوگل Meet، Drovio و غیره و نصب آن‌ها، می‌توانید صفحه خود را با دیگر افراد به اشتراک بگذارید.

بهترین نرم افزار اشتراک گذاری صفحه نمایش چیست؟

بهترین برنامه های اسکرین شیر، برنامه زوم، گوگل Meet، Mikogo، Slack و چند برنامه دیگر هستند.

سخن پایانی

از آنجا که اشتراک گذاری صفحه نمایش بر اساس موارد استفاده بسیار متفاوت است، باید نیاز خود را برای اشتراک گذاری صفحه نمایش تعیین کنید. همه برنامه‌های انتخاب شده در این مقاله، بهترین خدمات را ارائه می‌دهند و مناسب جلسات و کلاس‌های شما هستند. در قسمت نظرات با ما همراه باشید و بگویید که شما از کدام نرم افزار اشتراک گذاری صفحه نمایش استفاده می‌کنید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022