بررسی بازی No More Heroes 3 | سومین طلایه دار کمپانی Suda 51

بازی No More Heroes 3 / بازی No More Heroes III
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

یکی از مهمترین عناوین ژانر Hack and Slash در زمان‌های اخیر بازی No More Heroes 3 محسوب می‌شود. بازی No More Heroes III هم از منظر روایت داستانی و هم از منظر گیم پلی و جلوه‌های بصری خود نظر مثبت منتقدین و مخاطبان را به سوی خود جلب کرده است. بر همین اساس بر آن شده‌ایم تا در مقاله پیش رویتان به بررسی جوانب مختلف این بازی بپردازیم. با ما باشید.

بازی No More Heroes 3 یک بازی ویدیویی اکشن ماجراجویی Hack-and-slash است که توسط کمپانی Grasshopper Manufacture ساخته شده است و برای پلتفرم نینتندو سوییچ (Nintendo Switch) منتشر شده است. این بازی ویدیویی چهارمین و آخرین نسخه از سری بازی‌های No More Heroes و البته سومین نسخه اصلی این سری بازی منحصر به فرد است. در بازی No More Heroes III داستان فردی به نام ترویس تاچداون (Travis Touchdown) دنبال می‌شود. تاریخ انتشار بازی No More Heroes 3 27 آگوست 2021 است. در این مقاله قصد داریم این بازی ویدیویی را برای شما مورد معرفی قرار داده و بررسی کنیم. همراه پلازا بمانید.

بررسی بازی No More Heroes 3

گیم پلی No More Heroes 3

در ابتدا قصد داریم گیم پلی بازی No More Heroes III را مورد بررسی قرار دهیم. در حالت کلی آن می‌توان گفت بازی No More Heroes 3 همانطور که اشاره کردیم یک بازی ویدیویی اکشن ماجراجویی Hack and slash است که از زاویه سوم شخص دنبال می‌شد. در این بازی ویدیویی بازیکنان نقش آدمکشی حرفه‌ای به نام ترویس تاچداون (Travis Touchdown) را بر عهده می‌گیرند که وظیفه دارد در رتبه بندی ابرقهرمان‌های کهکشانی به بالاترین جایگاه دست پیدا کند.

در بازی No More Heroes 3 شاهد بازگشت سازندگان به فرمت دنیای باز (Open World) عنوان اول سری هستیم و بازیکنان به اکتشاف یک مجمع الجزایر ساخت بشر خواهند پرداخت و در عین حال به فعالیت‌های جانبی مختلف نیز از جمله مینی گیم‌های ویژه و ماموریت‌های دفاعی نیز می‌پردازند؛ ماموریت‌هایی که در طی آن‌ها بازیکنان باید با سیل عظیم دشمنان مبارزه کنند.

نمرات بازی No More Heroes 3 / نقدهای بازی No More Heroes 3

بر خلاف عناوین قبلی سری در بازی No More Heroes 3 شاهد تقسیم شدن دنیای باز بازی به پنج جزیره منحصر به فرد هستیم که یکی از این جزیره‌ها شهر نمادین سری به نام Santa Destroy را در گرفته است. بازیکنان در بازی No More Heroes III قادر به جا به جایی میان جزیره‌های مختلف از طریق موتورسیکلت شخصی سازی شده ترویس هستند که Demzamtiger نام گرفته است. البته قابلیت جا به جایی میان ماموریت‌ها از طریق یک سیستم سفر سریع (Fast Travel) نیز ممکن شده است.

برای پیشروی در بازی No More Heroes III باید ماموریت‌های آن را انجام دهید و از طریق پول کافی بدست آورید تا سپس بتوانید از طریق این پول به یک نبرد رتبه بندی شده (Ranked) دست یابید. پس از آن نیز نوبت به رویارویی با دشمنتان در طی یک نبرد منحصر به فرد فرا خواهد رسید.

مورد دیگر در رابطه با بازی No More Heroes 3 مبارزات این عنوان محسوب می‌شود. همانند عناوین دیگر در این بازی نیز شاهد استفاده قهرمان اصلی از اسلحه‌ای به نام بیم کاتانا (Beam Katana) که در واقع اسلحه امضای ترویس محسوب می‌شود و در واقع شمشیری است که عنصر اصلی سازنده آن انرژی است. بازیکنان در گیم پلی این بازی قادر هستند به انجام حرکات ترکیبی سبک و سنگین مختلفی از طریق این شمشیر بپردازند.

انجام حرکات موفق با این شمشیر در بازی No More Heroes III سبب بالا رفتن «میزان تنش» بازیکن می‌شود در حالی که  آسیب خوردن همین میزان تنش را کاهش خواهد داد. میزان تنش بالا در بازیکن‌ها سبب انجام کومبوهای طولانی‌تر و مهلک تر می‌شود. هنگامی که یکی از دشمنان در بازی No More Heroes 3 میزان جانش به اندازه کافی کاهش یافت بازیکنان قادر خواهند بود که یک ضربه نهایی یا ضربه مرگ (Death Blow) به او وارد کنند؛ ضربه‌ای شدید که سبب می‌شود دشمنان کناری نیز آسیب ببینند.

تریلر No More Heroes 3 / تاریخ انتشار بازی No More Heroes 3

از مکانیزم‌های دیگر گیم پلی بازی No More Heroes III می‌توان به مکانیزم Death Glove اشاره کرد که از بازی Travis Strikes Again: No More Heroes به این بازی ویدیویی راه یافته است. از طریق این مکانیزم بازیکنان قادر خواهند بود که یک دراپ کیک (Dropkick) همراه با تلپورت (Teleport) انجام دهند.

علاوه بر این سه قابلیت ویژه دیگر نیز در این بازی وجود دارند که به ترتیب عبارتند از قابلیت انجام پرتاب‌های سایکوکینتیک (Psychokinetic)، قابلیت کاشتن یک موشک انداز و همچنین قابلیت آهسته کردن دشمنان در یک محدوده مشخص اشاره کرد. تمامی این قابلیت ها دارای یک محدودیت زمانی مشخص نیز هستند. همچنین جا دارد اشاره کنیم که در بازی No More Heroes 3 می‌توانید بین ماموریت‌ها به استراحتگاه ترویس برگردید تا مشخصات مختلف خودتان را از جمله میزان آسیب اسلحه‌ها و میزان جان ارتقا دهید.

نمرات بازی No More Heroes 3 / نقدهای بازی No More Heroes 3

تریلر No More Heroes 3

در ادامه تریلر بازی No More Heroes III را با همدیگر مشاهده می‌کنیم. همراه پلازا بمانید.

نمرات بازی No More Heroes 3

در ادامه نقدهای بازی No More Heroes 3 را از نظر خواهیم گذراند. با نقد بازی No More Heroes 3 همراه ما باشید.

Press Start Australia / امتیاز: 95

می‌توانم بگویم بازی No More Heroes 3 بهترین عنوان از این سری محسوب می‌شود که تا کنون تجربه کرده‌ام. این بازی ویدیویی چه از منظر ساختار منسجم خود و چه از منظر نویسندگی بسیار عالی و کارگردانی گویچی سودا (Goichi Suda) و چه از منظر مبارزات خود کیفیت بسیار بالایی دارد. البته یکسری نواقص فنی نیز در این بازی مواجه می‌شود که به ویژه در رابطه با محیط دنیای باز بازی می‌توان مطرحشان کرد؛ اما این مشکلات تنها نواقصی جزئی متعلق به یک اثر هنری ویژه هستند.

Hardcore Gamer / امتیاز: 90

پس از بیش از یک دهه گذشت از انتشار آخرین دنباله بازی No More Heroes III را می‌توان قوی‌ترین عنوان این سری بازی و همچنین یکی از بهترین بازی‌های ساخته شده توسط Suda51 نامید. این بازی ویدیویی بدون آنکه رودربایستی داشته باشد خشن و در عین حال جذاب است.

تریلر No More Heroes 3 / تاریخ انتشار بازی No More Heroes 3

IGN Japan / امتیاز: 90

چه از منظر محیط دنیای باز خود و چه از منظر کارهای پاره وقتی که در این بازی وجود دارد بازی No More Heroes 3 نه تنها تعدادی از خاطره‌انگیزترین المان‌های این سری بازی را با خود همراه آورده است بلکه موفق شده است که بدون حاشیه روی المان‌های جدیدی نیز معرفی کند. سیستم مبارزات ارتقا یافته بازی همچنین سبب شده است که این عنوان تبدیل به بهترین بازی اکشن ساخته شده توسط کمپانی Grasshopper Manufacture شود. شاید بتوان گفت تنها موردی که کمی تجربه بازی را تنزل می‌دهد داستان پردازی نه چندان مستحکم بازی و عدم وجود عمق در شخصیت پردازی باشد.

TheSixthAxis / امتیاز: 90

بازی No More Heroes 3 هم از منظر خودآگاهی موجود در آن و هم از منظر کاراکترهای جذاب و نهایتا از منظر مبارزات نفس گیر خود عنوان درخشانی محسوب می‌شود. در واقع می‌توان گفت این بازی از آنچه هست نمی‌ترسد. بر همین اساس می‌توان گفت تیم Suda 51 دنباله‌ بسیار ویژه‌ای برای سری بازی No More Heroes طراحی کرده‌اند که ما را به آغوش جنون فرا می‌خواند.

Easy Allies / امتیاز: 90

می‌توان گفت بیش از همه چیز دارا بودن یک نگرش قوی و شفاف است که سبب شده است بازی No More Heroes III تبدیل به آنچه هست بشود. بدون شک مشخص است که Suda نسبت به این سری بازی حساسیت خاصی از خود نشان می‌دهد و همین حساسیت و اهمیت است که این بازی را به عنوانی ویژه تبدیل کرده است. در واقع می‌توان گفت نو مور هیروز 3 تنها یک بازی SUDA51 خوب نیست؛ بلکه یکی از بهترین بازی‌های امسال محسوب می‌شود.

Gamepressure / امتیاز: 90

بازی No More Heroes III را می‌توان یک بازی ویدیویی عجیب و غریب نامید. اگر تا کنون انیمه دیده‌اید و به این فکر افتاده‌اید که نبردهای موجود در انیمه را خودتان تجربه کنید این بازی ویدیویی برای شماست و عاشق آن خواهید شد. اما اگر این تجربه را نداشته اید و از یک عنوان داستان محور و پرآشوب Hack and slash خوشتان می‌آید نیز این بازی برای مدت‌ها شما را سرگرم خواهد کرد.

Nintendo Insider / امتیاز: 90

بازی No More Heroes 3 یک بازی خونین، خشن، پرآشوب و پرجنون و حتی هر از گاهی سردرگم کننده است که تا انتها شما را درگیر خود می‌کنند و تجربه‌ای منحصر به فرد را در اختیارتان می‌گذارد. البته اشکالات جزئی در عملکرد سبب نمی‌شوند که این عنوان ویژه که آن را بهترین بازی با محوریت ترویس تاچداون تا کنون می‌توان نامید کیفیت خود را از دست بدهد.

Digital Trends / امتیاز: 90

بازی No More Heroes 3 یکی از بهترین بازی‌های اکشن سال محسوب می‌شود و میزان زیادی از سرگرمی بسیار ویژه را نصیب ما می‌کند. این بازی ویدیویی چه از منظر نویسندگی و چه از منظر عناصر دیگر خود از جمله گیم پلی، موسیقی و جلوه‌های بصری برای دارندگان نینتندو سوییچ یکی از مهمترین عناوینی است که باید تجربه کرد. اگر تا کنون به کمپانی Grasshopper Manufacture و عناوین Suda علاقمند نبودید بدون شک با این بازی علاقمند خواهید شد.

سخن پایانی

در مقاله‌ای که خواندید جوانب مختلف بازی No More Heroes III را برای شما بررسی کردیم. در حالت کلی آن می‌توان گفت این بازی ویدیویی در ژانر خود یکی از موفق ترین عناوین موجود در بازار گیمینگ محسوب می‌شود و از همه نظر (گرافیک، گیم پلی، جلوه‌های صوتی و روایت داستانی) در حد بالایی از کیفیت قرار دارد. اگر به خشونت، مبارزات خونین انیمه وار به همراه یک روایت داستانی مستحکم علاقمند هستید توصیه می‌کنیم این بازی ویدیویی را حتما امتحان کنید. نظر شما در رابطه با این بازی ویدیویی چیست؟ نظرات خود را از قسمت پایین و بخش کامنت‌های سایت با ما در میان بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 23.3 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 21.1 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 20.3 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.3 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 13.9 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400