9 ایده شگفت انگیز برای عکاسی در فصل پاییز ؛ نارنجی‌ها و نارنگی‌ها!

عکاسی پاییزی / ایده عکاسی در فصل پاییز
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

دوربین خود را بردارید و به طبیعت بروید! حتی با گوشی هوشمند هم می‌توانید عکس‌های پاییزی زیبایی ثبت کنید. عکاسی پاییزی جذابیت‌های خاص خود را دارد. در این آموزش با 9 نکته مهم برای بهبود کیفیت عکاسی در فصل پاییز آشنا می‌شوید. پس نکات را به دقت مطالعه کنید سپس آماده یک تجربه هیجان انگیز شوید.

برای افرادی که عکاس نیستند ولی می‌دانند که پاییز حزو خوش عکس‌ترین فصل هاست؛ درختانی با قد و قامت بلند و تمام پوشیده شده با برگ های سبز که در این فصل قرمز، قهوه‌ای و زرد می شوند. صبح‌های غم انگیز، چشم انداز شگفت انگیز و عجیب و غریبی برای عکاسی فراهم میکنند، طبیعت به اوج جذابیت خود می رسد چرا که حیوانات دقایق آخر آمادگی را برای خواب زمستانی می گذارنند؛ پس لباس گرم بپوشید و لوازم عکاسی خود را بردارید و آماده یک تجربه خارق العاده شوید.

9 ایده عالی برای عکاسی در فصل پاییز

این شما و این هم 9 ایده برای عکاسی در فصل پاییز:

1. پرتره های دونفره‌ی پاییزی

Automn / پاییز

برای ثبت یک پرتره پاییزی شما نمی‌توانید یک مدل پوشیده شده را در برابر عناصر احاطه شده با برگهای زرد رنگ برجسته‌تر کنید. با استفاده از نور کم خورشید در آسمان، می‌توانید به راحتی مدل‌های خود را با نور مناسب، بدون نیاز به فلاش یا بازتابنده، تا اوایل صبح یا از اوایل بعد از ظهر عکاسی کنید.

پریدن یا لگد زدن به هوا باعث می‌شود حس لذت و حرکت را به تصویر بکشید؛ همچنین باعث می‌شود که مردم چیزی را انجام دهند که باعث جلوگیری از کسالت می‌شود. تنظیم حالت اولویت دیافراگم در دوربین خود را انجام دهید و برای اطمینان از فوکوس کافی روی ویژگی های صورت و دادن اثر لایه‌ای از یک دیافراگم نسبتا کم (حدود f / 4) استفاده کنید؛ به طوری که برگ در پیش زمینه و پس زمینه خارج از فوکوس قرار گیرد.

عکاسی از پشت به عقب و بزرگنمایی با یک لنز تله فوتو، اثر گذارتر خواهد بود. در نور خورشید پاییزی باید سرعت شاتر به اندازه کافی در حدود 1/200 ثانیه باشد تا بتواند سقوط برگ ها را ثبت کند؛ هرچند ممکن است کمی تاری در تصاویر به دلیل حرکت برگ ها به وجود آید ولی نگران نباشید چراکه یک حس شادابی به شات اضافه می‌کند.

تعداد زیادی از این عکس ها در یک صحنه بگیرید چراکه ممکن است بسیاری از عکس های شما آنطور که باید ثبت نشوند؛ مثلا ممکن است برگ های در حال سقوط جلوی صورتتان را پوشانیده باشد. برای جلوگیری از فوکوس اشتباهی دوربین روی یکی از برگ های اطراف پیش فوکوس را بر روی چهره مدل انجام دهید اما پس از آن، حالت را به فوکوس دستی تغییر دهید، یا از تکنیک back-button focus استفاده کنید.

2. منظره های دلپذیر

Automn / پاییز

ساعت طلایی (دقیقا بعد از طلوع خورشید یا درست قبل از غروب آفتاب) یک وقت دلخواه برای عکاسان است؛ چرا که نور با کیفیت فوق العاده می‌تابد. نکته منفی این است که شما باید در سپیده دم بیدار شوید تا بیشتر از این موقعیت استفاده کنید.

اما چیز بزرگ در مورد زمان پاییز این است که طلوع آفتاب دائما به تعویق می افتد؛ به ویژه هنگامی که ساعتها در پایان ماه اکتبر به عقب برگردانده می شوند. به این ترتیب بیرون آمدن از تخت خواب به سختی ماه‌های تابستان نخواهد بود. خورشید در آسمان به مدت طولانی‌تری حضور خواهد داشت و این یعنی زمان بیشتر برای عکاسی.

Autumn / پاییز

عکاسی را به صورت پشت به خورشید انجام دهید تا چشم انداز را روشن تر کند. از این روش برای ثبت تصاویری از سایه‌های دراز استفاده کنید. مجموعه‌ای از فیلترهای ND grad زمانی به کار می‌رود که در تصاویر ثبت شده آسمان بسیار روشن‌تر از زمین نمایان شود. در عوض، می توانید یکبار تمرکز عکس خود را آسمان و بار دیگر زمین قرار دهید و سپس این دو عکس را تلفیق کنید.

3. حیات وحش فصل پاییز

Autumn / پاییز

پاییز می تواند زمان پر مشغله ای برای حیوانات باشد زیرا آنها خود را برای ماه های زمستان (زمانی که غذا کم است) آماده می‌کنند. ترفند این است که عادات گونه‌های هدف خود را یاد بگیرید. در چه زمانی از روز و کجا فعال هستند؟ از طرفی نیازی نیست که زیاد به آن ها نزدیک شویم؛ زیرا موجب ترس و فرار آن ها خواهد شد و به راحتی میتوان با یک لنز بزرگ تله فوتو حداقل 300mm  عکاسی کرد. یک لنز سریع (به عنوان مثال f / 2.8 یا f / 4) برای افرادی که بیش از حد مشغول به کار هستند یا برای شرایط نوری ضعیف، مفید خواهد بود.

به طور کلی، لنز خود را در عریض‌ترین حالت قرار دهید تا نور را به حداکثر برسانید و سوژه را از پس زمینه خود جدا کنید. همچنین این کار برای رسیدن به پرتره‌های بسیار نزدیک‌تر و جذاب‌تر و جلوگیری از پیش زمینه‌های خالی در عکس‌هایتان اهمیت دارد.

شما می توانید میزان موفقیت خود را با تشویق حیوانات گرسنه به دادن غذا به آن ها افزایش دهید؛ به عبارتی راه اندازی یک ایستگاه تغذیه و دادن رشوه به حیوانات جهت عکاسی!

4. عکاسی در پاییز: مه صبحگاهی

Autumn / پاییز

در اوایل پاییز، اغلب روز های گرم به دنبال شب های سرد می آیند، و این تغییرات بزرگ در دما، شرایط ایده آلی را برای ایجاد مه فراهم می کند؛ همانطور که هوای شبانه سرد می شود، رطوبت در آن متزلزل می شود و پس از افزایش درجه حرارت، مناطق کم عمق زمین را می پوشاند. با این همه، پیش بینی اینکه شرایط دقیقا چه زمانی برای تشکیل مه مساعد خواهد بود و یا اینکه این پدیده در کجا و با چه ضخامتی رخ خواهد داد، امری دشوار است.  یک شب سرد، که به دنبال آن صبحی با هوای نسبتا گرم و پدیده کاهش دید همراه باشد، شاخص خوبی برای تشخیص مه خواهد بود.

مه تقریبا زمان طلوع آفتاب، حداکثر غلظت و کیفیت را دارد و به سرعت شروع به رقیق شدن و نابودی میکند؛ بنابراین زمان و شانس شما محدود است. شما باید موقعیتی عالی داشته باشید. عکاسی از یک دره با درختان و یا خرابه های قلعه که از مه غوطه ور شده اند همانند عکاسی در حوزه های کم ارتفاع، با شاخ و برگ های تپه های دور که از میان مه می گذرد، تصاویر بینظیری به ما خواهد داد. مه ها اغلب از آبگیر های بزرگ تشکیل می شوند بنابراین عکاسی از دریاچه ها یکی دیگر از گزینه های مطلوب است.

شما به یک سه پایه نیاز خواهید داشت، زیرا با شاتر کم سرعت و در شرایط نوری ضعیف عکسبرداری خواهید کرد. یک لنز بلند مانند یک تله فوتو 70-200mm، چشم انداز را فشرده و تاثير لایه های مه را بیشتر می کند. بخار مه نسبتا روشن به نظر می رسد که سیستم اندازه گیری دوربین شما را به اشتباه خواهد انداخت؛ لذا هیستوگرام خود را بررسی کنید و در صورت لزوم حدود 1 درجه جبران نوردهی را کاهش دهید.

5. بازتاب

Autumn / پاییز

استفاده از رنگ فراوان در منظره را با دو برابر شدن پالت پائیز غنی کنید. شما به یک موقعیت مناسب نیاز دارید تا هر آنچه که می توانید از جزئیات دریا و صحنه را در تصویر خود بازتاب دهید.

شرایط ایده آل یک روز آرام بدون باد است که سطح آب آن مانند آینه بازتاب داشته باشد. در زاویه ای پشت به آفتاب عکاسی کنید تا منظره روشن دیده شود و رنگ منعکس شده به حداکثر برسد. اگر یک آسمان آبی جذاب در صحنه عکاسی تان وجود داشته باشد، سعی کنید به صورت عریض از قله کوه ها عکسبرداری کنید، اما اگر تابش آفتاب بسیار شدید باشد، زوم کنید تا بر چشم انداز و شاخ و برگ اطراف خود تمرکز کنید و از این طریق از بازتاب‌های نامناسب سطح آب و تاثیر مخرب آن ها در تصاویرتان جلوگیری می‌کنید.

همانطور که از یک فاصله معین عکاسی می کنید، یک دیافراگم متوسط، حدود f / 8، مقدار زیادی از عمق میدان را پوشش خواهد داد. از فیلتر ND استفاده کنید به علاوه، دوربین خود را روی سه پایه قرار دهید زیرا باعث می شود که تنظیمات دوربین خود را به نحو احسن انجام دهید.

6. close-up رنگ ها

Autumn / پاییز

زمانی که برگ درختان به زمین می افتند به رنگ های بسیار زیبا و خارق العاده ای در می آیند و ساختار رگه های ظریف آن ها نمایان می شود که همه این ها در کنار هم سوژه مناسبی برای خلق تصاویر کلوز آپ فراهم می کند. برای جزئیات بیشتر، یک لنز ماکرو قادر به نمایش یک تصویر در اندازه واقعی است، هرچند تنها یک قسمت از برگ را می تواند پوشش دهد. بنابراین هر لنزی که قادر به فوکوس منطقی باشد نمی تواند از یک برگ تماما یا از مجموعه برگ ها عکسبرداری کند.

دوربین خود را بر روی سه پایه قرار دهید و آن را به سمت پایین تنظیم کنید به طوری که فوکوس روی برگ تا حد ممکن صاف و موازی با زمین دیده شود. از نمای Live View و Focus Manual استفاده کنید و زوم را به 5x یا 10x و زاویه فوکوس را تا زمانی که به فوکوس مطلوب برسید، تنظیم کنید.

عکاسی از نزدیک، عمق میدان را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد و حتی هنگام عکسبرداری فلت، برآمدگی‌ها و تورفتگی ها ممکن است از فوکوس خارج شوند. دیافراگم متوسط f / 8 تا f / 11 نه تنها این مشکل را به حداقل می رساند، بلکه دقت لنز شما را نیز بالا خواهد برد. استفاده از این دیافراگم ها برای نمایش جزئیات در چنین شرایط عکاسی حیاتی است.

7. طبیعت بی جان

Autumn / پاییز

زمانی که آب و هوا طوری غیر قابل تحمل می شود که حتی عکاسان بسیار مشتاق هم راغب به رفتن بیرون از خانه و عکاسی نمی‌شوند، فراهم کردن تم های پاییزی از کالا ها و طبیعت بی جان می تواند گزینه خوبی برای عکاسی باشد. یک استودیوی موقت روی میز آشپزخانه خود طراحی کنید. می توانید آیتم های مورد نظرتان را به دلخواه خود بچینید و همچنین کنترل کامل بر شرایط نور پردازی داشته باشید.

دوربین خود را روی سه پایه قرار دهید و از Live View استفاده کنید. به این ترتیب شما می توانید ترکیب خود را به خوبی تا زمانی که خراب نشده حفظ کنید. یک دیافراگم باریک تضمین می کند که کل صحنه شما در فوکوس قرار دارد یا یک عمق کم در میدان عکاسیتان را امتحان کنید تا تنها آیتم اصلی در صحنه تان باشد. این تکنیک خصوصا هنگام عکاسی از غذاها موثر است.

8. نمایش های آتش بازی

Autumn / پاییز

در حالی که این لوازم منفجره بسیار زیبا هستند، اگر آنها را در زمینه نشان دهید، عکس های زیباتری ثبت خواهید کرد، بنابراین از قسمت واید زوم استاندارد استفاده کنید. قبل از شروع آتش بازی در نظر بگیرید که شما باید کم کم به عقب بر گردید تا اثر دود بر دوربین کم شود، از طرفی چون تماشاگران زیادی آن جا خواهند بود که برای کار شما مزاحمت ایجاد خواهند کرد و دید شما را محدود می کنند حتی ممکن است دوربین شما را بلرزانند، از سه پایه و کنترل از راه دور استفاده کنید. تایمر خودکار در این موقعیت پاسخگو نیست، زیرا شما باید در لحظه مناسب شاتر را فعال کنید.

در صورتی که عکس های عریض بگیرید می توانید بعدا آن ها را به اندازه دلخواه برش دهید. فوکوس اتوماتیک را روی ساختمان یا سایر نقاط کانونی تنظیم کنید، سپس به حالت فوکوس دستی بروید؛ این باعث می شود که از تاریکی های پیش آمده در صحنه در امان باشید. بعد از ادغام یک عکس جداگانه از ساختمان بگیرید، بنابراین لازم نیست که قرار گرفتن در معرض خطر را داشته باشید.

ویدئو های مرتبط
thumbnail
تریلر فیلم Widows (زیرنویس فارسی)
00:02:1514 آذر 1399، 22:00
thumbnail
تیزر جذاب فیلم سینمایی سازهای ناکوک
00:01:0515 آذر 1399، 14:00
thumbnail
تریلر فیلم First Cow (زیرنویس فارسی)
00:01:5929 آذر 1399، 09:00
thumbnail
تریلر فیلم RESISTANCE (زیرنویس فارسی)
00:02:4517 آذر 1399، 22:00

برای خود آتش بازی، یک دیافراگم میانه رو به باریک (f / 11-f / 16) مناسب ترین گزینه خواهد بود. صحنه ای که می خواهید از آن عکسبرداری کنید به اندازه کافی روشن است و شما تنها باید شاتر خود را به مدت 1 – 4 ثانیه باز بگذارید تا تصویر انفجار را بگیرد و آتش بازی به طور کامل ثبت شود. از حالت Bulb استفاده کنید، شاتر را از زمانی که موشکها به سمت آسمان پرتاب می شوند تا زمانی که انفجار پایان می یابد فعال کنید سپس آن را ببندید. قرار گرفتن در معرض نوردهی را روی LCD عقب چک کنید و زمان شاتر را بر اساس نیازتان تنظیم کنید.

9. ضد نور

Autumn / پاییز

یکی از اولین درس هایی که در عکاسی یاد گرفته می شود این است که پشت به آفتاب وقتی که خورشید در یک طرف شانه قرار دارد از سوژه عکسبرداری شود زیرا آیتم های تصاویر را روشن تر نمایان می کند ولی نور ضعیف پاییزی این امر را تا حدودی نقض می کند.

Contre jour معادل «ضد نور روز» است و شامل عکسبرداری از افراد با نور پس زمینه در برابر اشعه های خورشید است. این تکنیک به خصوص در عکاسی از برگ های پاییزی موثر است زیرا آن ها نه تنها رنگ عوض می کنند بلکه شفاف تر نیز می شوند به طوری که نور خورشید ساختار آن ها را کاملا آشکار می‌کند. در عوض، عکس بزرگتر از جنگل یا فیلتر کردن نور خورشید از طریق تنه درختان نیز می تواند موثر باشد. از طرفی می توان سر را به قدری پایین آورد که آفتاب پشت جسم بیفتد و نور از لبه‌های سوژه مورد نظر بیرون بزند.

شما باید صبح یا بعد از ظهر هنگامی که خورشید نسبتا بالا باشد تا نور پس زمینه قوی را فراهم کند عکاسی کنید. معمولا بهتر است در سرایی قرار گیرید که یک جسمی مانع رسیدن نور مستقیم خورشید به سوژه عکاسیتان شود چون نوردهی بالا کیفیت عکس هایتان را پایین خواهد آورد. از ابزار فتوشاپ برای نمایش و تنظیم جزئیات برجستگی ها و سایه ها استفاده کنید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402