مپ جدید بتل رویال در فصل 8 کالاف دیوتی موبایل معرفی شد

بازی های گرافیکی اندروید بازی های گرافیکی آیفون
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

طبق آخرین خبرهای بازی Call of Duty Mobile، آپدیت جدید کالاف دیوتی موبایل برای پلتفرم‌های iOS و اندروید در دسترس قرار دارد. در این مطلب ضمن بررسی جدیدترین اخبار بازی کالاف دیوتی موبایل، به آموزش بازی و راهنمای دانلود و نصب آن خواهیم پرداخت.

پس از آزمایش موفقیت‌آمیز بازی Call of Duty: Mobile، این عنوان در حال حاضر در دسترس عموم قرار گرفته است. نسخه موبایل سری محبوب کال اف دیوتی در 1 اکتبر 2019 (9 مهر 1398) برای آیفون و اندروید عرضه شد؛ اما شاید اولین سوال اساسی این باشد که کال آف دیوتی موبایل دقیقا چیست؟ آیا صرفا نسخه موبایل یکی از عناوین متعدد این سری در کنسول یا کامپیوتر است و یا یک بازی که منحصرا برای گوشی های هوشمند طراحی شده است؟ با ما باشید تا پاسخ این سوال ها و موارد دیگر را در رابطه با بازی کالاف موبایل محصول کمپانی Activision با همدیگر بررسی کرده و نگاهی به نقدها و نمرات منتقدین به آن داشته باشیم. با اخبار سیزن جدید بازی کالاف دیوتی موبایل همراه باشید.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

اخبار کالاف دیوتی موبایل

در این بخش به بررسی جدیدترین اخبار بازی کالاف دیوتی موبایل در هر فصل خواهیم پرداخت.

بازی ندای وظیفه موبایل برای اولین بار در ماه مارس 2019 رونمایی شد. اکتیویژن (ناشر بازی) اعلام کرد که علاقه‌مند است تا بازی های بیشتری را برای گوشی‌های هوشمند در آینده تولید کند. شرکت سازنده بازی Tencent Studio Timi نام دارد که قبل از این در ساخت بازی‌های چند نفره آنلاین برای پلتفرم‌های موبایل تجربه داشت. در حال حاضر تمام حالت‌های موجود در بازی کال اف دیوتی موبایل PVP (بازیکن در مقابل بازیکن) هستند که این قضیه شامل حالت بتل رویال نیز می‌شود.

همچنین بخوانید :

با وجود این کمپانی اکتیویژن اعلام کرده است که بازی صرفا به حالت‌های چند نفره محدود نخواهد شد و بخش‌های دیگری در آینده به بازی اضافه خواهند شد. بخش اعظم گیم پلی بازی کال اف دیوتی موبایل روی نقشه‌ها و با شخصیت‌ها و اسلحه‌هایی اتفاق می‌افتد که در طی سال‌ها در عناوین مختلف این سری ظاهر شده‌اند؛ عناوینی همانند کال اف دیوتی: مدرن وارفر و بلک آپس. نقشه‌ها، اسلحه‌ها و شخصیت‌های دیگری نیز به مرور به بازی اضافه خواهند شد. در ادامه با اخبار جدید بازی کالاف دیوتی موبایل همراه باشید.

فصل 8؛ آپدیت جدید کالاف دیوتی موبایل در 1 مهر ماه 1400 منتشر شد

جدیدترین اخبار بازی کالاف دیوتی موبایل / آخرین خبرهای بازی Call of Duty Mobile

پس از عمومی شدن سرورهای آزمایشی بازی Call of Duty Mobile برای فصل 8، اکنون جزئیات زیادی در این رابطه منتشر شده است. فصل 8 بطور رسمی در تاریخ 8 مهرماه (1 اکتبر) به مناسبت سالگرد بازی آغاز می‌شود. با اخبار کامل سیزن جدید کالاف دیوتی موبایل همراه باشید.

جدیدترین اخبار بازی کالاف دیوتی موبایل | نقشه جدید Battle Royale در فصل 8 بازی Call of Duty Mobile

بزرگترین، پر سر و صداترین و جدیدترین اخبار درباره بازی کالاف دیوتی موبایل از طرف اکتیویژن، انتشار یک نقشه جدید است. با توجه به خبرهای درز کرده، نقشه جدید Battle Royale که احتمالاً در بازی منتشر می‌شود، نقشه Blackout از Call of Duty: Black Ops 4 خواهد بود.

گیم پلی این نقشه در برابر نقشه‌ای که بازیکنان در حال حاضر در آن بازی می‌کنند و Isolated نام دارد، بسیار متفاوت است. دلیل اصلی این تفاوت، بزرگ‌تر بودن نقشه Blackout به نسبت نقشه Isolated است. این دومین بار است که در تاریخ دوساله Call of Duty Mobile بازیکنان کالاف دیوتی موبایل دچار تحول بزرگی در بخش بتل رویال می‌شوند. سال گذشته، در به روزرسانی «فصل 7: عامل رادیواکتیو» (Radioactive Agent)، نقاط جدیدی به نقشه Isolated اضافه شدند که اصلی‌ترین آن‌ها شامل خوابگاه (Dormitory)، تالاب یخ زده (Frigid Wetland) و آسایشگاه (Sanitarium) بود.

به دنبال این تغییرات، نقشه محبوب آلکاتراز عرضه شد. Alcatraz به عنوان یک نقشه قابل بازی به دلیل عملکرد سریع بدون توقف و سبک بازی بسیار متفاوت در مقایسه با Isolated، مورد توجه بازیکنان قرار گرفت.

یک نکته خاص که باید منتظر آن ماند این است که آیا با انتشار نقشه جدید Blackout، نقشه OG از Isolated بصورت موقت از دسترس خارج می‌شود یا خیر. اگر به یاد داشته باشید، زمانی که آلکاتراز برای اولین بار در عنوان بازی Call of Duty Mobile عرضه شد، طبق خط داستانی که برای انتشار Alcatraz در بازی تنظیم شده بود، Isolated مدتی از دسترس خارج شد تا بازیکنان نقشه جدید را امتحان کنند.

اخبار کال آو دیوتی موبایل فصل جدید | سایر تغییرات فصل 8

جدیدترین اخبار بازی کالاف دیوتی موبایل / آخرین خبرهای بازی Call of Duty Mobile

1. در آپدیت جدید کالاف دیوتی موبایل، اولین تغییر در رابطه با سیستم نمایش میزان سلامتی است. در حال حاضر، میزان سلامتی شما با یک نوار نمایش داده می‌شود که با مصرف آدرنالین، 50 واحد بیشتر خواهد شد. اما در این فصل قرار است نوار جداگانه‌ای اضافه شود که مانند وارزون است.

Warzone از یک سیستم نمایش سلامت پیروی می‌کند که در آن با استفاده از وسایل درمانی مانند کمک‌های اولیه و تقویت کننده آدرنالین، دوام زره شما افزایش می‌یابد. دوام کلی زره را می‌توان تا 300 واحد افزایش داد که همراه با سلامت اولیه یک شخصیت به سلامت کلی 400 واحد می‌رسد. با بروزرسانی بعدی، صفحه زرهی (Armor Plate) از بازی حذف خواهد شد.

اما این تغییرات به همینجا ختم نمی‌شوند. از حالا به بعد اگر به میزان سلامت اصلی (که 100 واحد است) آسیبی وارد شود، بطور خودکار از لوازم کمک‌های اولیه استفاده خواهد شد. این قضیه تاثیر بسزایی در سیستم مبارزات و گیم پلی بازی خواهد داشت.

2. دومین تغییر در آپدیت جدید کالاف دیوتی موبایل در Air Drop است؛ از حالا 2 مدل ایر دراپ خواهیم داشت. اولین مدل که همان شکل سابق به رنگ سبز است و در آن می‌توانید لوازم Legendary پیدا کنید. در ایر دراپ جدید که با رنگ آبی روی نقشه به نمایش در می‌آید، می‌توانید اسلحه شخصی‌سازی خودتان را دریافت کنید. در این ایر دراپ، بجای انتخاب از بین 4 اسلحه، می‌توانید از بین 8 اسلحه انتخاب کنید. ضمن اینکه در طول بازی فقط یک بار ایر دراپ آبی ظاهر می‌شود؛ پس سعی کنید اولین نفر باشید!

3. سومین تغییر در آپدیت جدید کالاف دیوتی موبایل، آنطور که در بخش آزمایشی شاهد بودیم، در منطقه Black Market دیگر نمی‌توانید ماشین یا هلیکوپتر بخرید زیرا بطور کامل برداشته شده است. معلوم نیست این قضیه در آپدیت رسمی نیز ادامه داشته باشد اما در صورت واقعیت، طرفداران زیادی را ناامید خواهد کرد.

4. چهارمین تغییر در آپدیت جدید کالاف دیوتی موبایل بدین شکل است که به محض اینکه نقشه بازی نمایش داده شود، جایگاه هلیکوپتر‌ها در هر بخش مشخص می‌شود. تا پیش از این، تیم‌ها از قبل می‌دانستند که هلیکوپترها کجا قرار دارند و همه به یک نقطه حمله می‌کردند. اما از این به بعد جایگاه هلیکوپترها ثابت نیست و هر بار تغییر خواهد کرد.

جدیدترین اخبار بازی کالاف دیوتی موبایل / آخرین خبرهای بازی Call of Duty Mobile

5. پنجمین تغییر در آپدیت جدید کالاف دیوتی موبایل مربوط به اسلحه‌ها است. یکی از تغییرات اپدیت فصل جدید کالاف دیوتی موبایل، قابلیت اضافه کردن حداکثر سه Mode به هر اسلحه است که باعث تغییر بزرگی در سیستم مبارزه خواهد شد.

6. ششمین تغییر در آپدیت جدید کالاف دیوتی موبایل، بازی را به پابجی شبیه‌تر خواهد کرد. تراکم سلاح‌ها در نقشه بیشتر خواهد شد. مدل پایه‌ای اسلحه‌های S36 و Type 25 در دسترس قرار خواهند گرفت. همچنین بجای یک مدل کوله پشتی که هر بازیکن از ابتدا آن را داشت، اکنون 3 مدل کوله از Level 1 تا 3 وجود دارد. ظرفیت کوله با افزایش لول آن، بیشتر خواهد شد.

آپدیت فصل جدید بازی کال آف دیوتی موبایل در تاریخ 22 سپتامبر (1 مهر) برای دانلود در دسترس قرار گرفت. شروع فصل 8 نیز در تاریخ 1 اکتبر (8 مهر) خواهد بود.

فصل 10 بازی Call of Duty: Mobile در سال 1399 منتشر شد

کالاف موبایل

طی جدیدترین اخبار بازی کالاف دیوتی موبایل،، 10 سپتامبر برابر با 20 شهریور ماه 1399، فصل 9 بازی کالاف موبایل به پایان رسید و فصل 10 کار خود را آغاز کرد.

پس از انتشار آپدیت بزرگ و موفقیت آمیز فصل 9 که ظاهر جنگ جهانی دوم را با المان‌های Modern Warfare ترکیب کرده بود، فصل 10 با نام “The Hunt” در تاریخ 20 شهریور 99 منتشر شد. در این آپدیت شاهد همان کال اف دیوتی کلاسیک به همراه مپ‌های Terminal و Pine هستیم. اولین نکته‌ای که لازم است به آن اشاره کنیم در مورد نحوه تبلیغات است. چندی پیش اکتیویژن تصمیم گرفته بود که دیگر تیزری از بازی کال اف دیوتی موبایل برای تبلیغ منتشر نکند؛ در عوض سازندگان بازی به مرور محتوایی که به بازی اضافه شده را هر روز تا لحظه انتشار معرفی کردند.

جدیدترین اخبار بازی کالاف دیوتی موبایل | اضافه شدن مپ های جدید

اولین مپی که منتظر آن هستیم، مپ Terminal است. همانطور که اکتیویژن نیز طی پیامی اشاره کرد، هواداران از همان سال 2019 برای اضافه شدن این مپ درخواست می‌فرستادند. این مپ برای اولین بار در بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 قرار داشت و اندازه آن تقریبا متوسط است.

دومین مپی که اضافه شده نیز Pine نام دارد. از این مپ در قسمت مولتی پلیر 1v1 و 2v2 استفاده می‌شود. Pine برای اولین بار در بازی Modern Warfare معرفی شد و پس از آن هیچ وقت بطور رسمی از این مپ استفاده نشد.

جدیدترین اخبار بازی کالاف دیوتی موبایل | اضافه شدن Mode جدید در بخش مولتی پلیر و Operator skill

دانلود بازی کال اف دیوتی موبایل

اگر بخش مولتی پلیر 10v10 به اندازه کافی برایتان جذاب نبود، اکتیویژن بخش جدیدی با نام Headquarters به مولتی پلیر اضافه کرده است. در این مپ که 5v5 است، اعضای تیم باید نقاط مشخص شده روی نقشه را تسخیر کرده و محافظت کنند تا امتیاز بگیرند.

همانطور که متوجه شدید، این بخش شباهت بسیاری با Hardpoint دارد، اما ویژگی جدید آن اینجاست که در این بخش پس از فتح کردن نقطه تعیین شده، هیچ یک از اعضای تیم شما در صورت مرگ، دوباره زنده نخواهند شد. تفاوت بعدی نیز در این است که اولین نقطه‌ای که باید آن را فتح کنید پس از 10 ثانیه بر روی نقشه مشخص می‌شود. سپس باید در این حالت 50 ثانیه از نقطه مشخص شده محافظت کنید تا نقطه بعدی مشخص شود. اولین تیمی هم که به 100 امتیاز برسد، برنده خواهد بود.

بازی کالاف دیوتی موبایل برای اندروید

Operator skill جدیدی هم که قرار است به این فصل اضافه شود، Equalizer است که در فصل قبل نیز درمورد آن توضیح دادیم. این اسلحه مانند مسلسل سبک عمل کرده و دمیج زیادی وارد می‌کند. از نظر قدرت می‌توان آن را با Death Machine مقایسه کرد.

آخرین خبرهای بازی Call of Duty Mobile | اضافه شدن کلاس جدید به Battle Royale

اخبار کالاف دیوتی موبایل

پس از معرفی کلاس Smoke Bomb ، کلاس هکر (Hacker) نیز به فصل 10 اضافه شد. هرچند این مورد نیز چیز جدیدی نیست و فصل گذشته مانند نقشه Pine اطلاعات آن منتشر شده بود اما هیچ وقت به فصل 9 نرسید.

در کلاس Hacker، شما قادر خواهید بود که تمامی Abilityهای دشمنان اطراف خود مانند Airborne یا EMP را غیرفعال کنید.

فصل 9 بازی Call of Duty Mobile در تاریخ 26 مرداد 1399 عرضه شد

فصل هشتم بازی Call of Duty: Mobile اکنون به لحظات پایانی خود رسیده و خبرهای منتشر شده نوید این را می‌دهند که فصل 9 قرار است جذاب‌تر و متنوع‌تر از همیشه شروع شود.

بازی CoD Mobile به تازگی سرورهای آزمایشی فصل 9 را روی کار آورد و مشخص شد که قرار است محتواهای جدید مانند operator skills و چیزهای بیشتر به بازی اضافه شود. اگر بخواهیم کوتاه توضیح دهیم، آنقدر موارد جدید به بازی اضافه شده که حالا دیگر برای هرکسی سخت خواهد بود که پیگیر همه آن‌ها باشد. با این توضیحات، در این مقاله قرار است به بررسی ویژگی‌هایی بپردازیم که در روز اول انتشار آپدیت جدید کالاف دیوتی موبایل، همراه بازی خواهد بود.

آخرین خبرهای بازی Call of Duty Mobile | نقشه جدید بتل رویال

شایعاتی پخش شده مبنی بر اینکه در آپدیت جدید کالاف دیوتی موبایل قرار است یک نقشه جدید به بتل رویال اضافه کند. این نقشه جدید که Alcatraz نام دارد، زندانی کوچک در یک جزیره است که در بازی‌های Black Ops 2 و Black Ops 4 با آن آشنا شدیم. طبق اطلاعات منتشر شده، در این نقشه که مربوط به بخش Warfare است، بازیکنان 10 نفر در برابر 10 نفر به مبارزه با هم می‌پردازند.

آخرین خبرهای بازی Call of Duty Mobile | مناطق جدید در مپ اصلی بتل رویال

مانند فصل 7، در آپدیت جدید کالاف دیوتی موبایل فصل 9 نیز قرار است مناطق جدیدی به جزیره معروف بتل رویال اضافه شود. بعد از آپدیت بازی، بازیکنان شاهد 4 منطقه جدید خواهند بود که Outpost, Radar Base, Camp, و Dormitory نام دارد.

آخرین خبرهای بازی Call of Duty Mobile | تغییر در بخش آپگرید اسلحه

از ویژگی‌های جذاب دیگری که قرار است در آپدیت جدید کالاف دیوتی موبایل فصل 9 شاهد آن باشیم، تغییر در بخش Gunsmith و اضافه کردن ضمیمه‌های سلاح (Weapon Attachment) است. این بخش که اکنون روی سرورهای آزمایشی فصل 9 نیز وجود دارد، بازیکنان می‌توانند بجای 5 مورد، 10 ضمیمه جدید به سلاح خود اضافه کنند.

بازیکنان اکنون می‌توانند ضمیمه‌های بیشتری به سلاح خود اضافه کنند که شامل سر لوله اسلحه، لوله اسلحه (برای افزایش بُرد)، قنداق، چشمی اسلحه، نشانه‌گیر لیزری (laser sights)، گریپ (به زیر اسلحه وصل می‌شود برای جلوگیری از لرزش)، خشاب و ضربه گیر خواهد بود. البته این تغییرات فقط محدود به این نیست و قرار است چند مدل چشمی red dots، نشانه‌گیر لیزری و چشمی هولوگرافیک به بخش ویرایش اسلحه اضافه شود.

آخرین خبرهای بازی Call of Duty Mobile | اضافه شدن Shield Turret به بخش Scorestreak

Shield Turret که در بازی Call of Duty: Modern Warfare بسیار محبوب بود و با آن می‌شد کشتارگاه برپا کرد(!) اکنون قرار است در آپدیت جدید کالاف دیوتی موبایل فصل 9 نیز شاهد آن باشیم. طی جدیدترین اخبار بازی کالاف دیوتی موبایل، Shield Turret قرار است با یک مسلسل 50 کالیبری و شیلد محافظتی سینه برای جلوگیری از شلیک دشمن همراه شود. می‌توانید Shield Turret را روی سطح صاف بکارید و در صورت لزوم به جاهای دیگر منتقلش کنید. البته لازم به ذکر است که Shield Turret مانند هر Scorestreak دیگری، محدودیت زمانی دارد.

آخرین خبرهای بازی Call of Duty Mobile | اضافه شدن Equalizer به بخش Operator Skill

طی جدیدترین اخبار بازی کالاف دیوتی موبایل، اکولایزر یکی از اسلحه‌های قدرتمندی بود که در بازی Call of Duty: Infinite Warfare شاهد آن بودیم. این اسلحه شامل دو مسلسل است که سرعت شلیک بسیار بالایی دارد و می‌تواند دشمنان را در فاصله نزدیک نابود کند. حالا اکولایزر قرار است به عنوان Operator Skill جدید به آپدیت جدید کالاف دیوتی موبایل فصل 9 اضافه شود.

آخرین خبرهای بازی Call of Duty Mobile | نقشه‌های جدید بخش مولتی پلیر

مانند هر فصل، آپدیت جدید کالاف دیوتی موبایل فصل 9 نیز شامل نقشه‌های جدید در بخش چند نفره خواهد بود. با توجه به اخبار درز کرده، کالاف دیوتی ممکن است دو مپ جدید اضافه کند که بدین شرح هستند:

نقشه Pine: مپ 2v2 که از بازی Call of Duty: Modern Warfare به آپدیت جدید کالاف دیوتی موبایل آمده است.

نقشه Terminal: نقشه‌ای با سایز متوسط که از بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 به آپدیت جدید کالاف دیوتی موبایل اضافه شده است.

نقشه Shipment 1944: نقشه بازسازی شده Shipment که در Call of Duty 4: Modern Warfare وجود داشت و حالا به آپدیت جدید کالاف دیوتی موبایل اضافه شده است.

آخرین خبرهای بازی Call of Duty Mobile | اضافه شدن بخش 10v10 به مولتی پلیر

جدیدترین اخبار بازی کالاف دیوتی موبایل / آخرین خبرهای بازی Call of Duty Mobile

کالاف دیوتی موبایل با اضافه کردن بخش جدید 10v10 طرفداران را غافلگیر کرد. در این بخش، طی جدیدترین اخبار بازی کالاف دیوتی موبایل، دو تیم ده نفره به حالت Team Deathmatch به رقابت با یکدیگر می‌پردازند. بجز تعداد بازیکنان، تمامی قوانین این بخش، همان قوانین استاندارد Team Deathmatch است. در این بخش، مپ بصورت تصادفی انتخاب می‌شود. اکنون با اطمینان می‌توانیم بگوییم که فصل 9 قرار است جذاب‌تر از فصل‌های گذشته ظاهر شود!

آخرین خبرهای بازی Call of Duty Mobile | اضافه شدن بخش Hardcore

همه چیز قرار است در این بخش سخت‌تر باشد و بازیکنان باید برای برنده شدن در این قسمت بیشتر از گذشته با یکدیگر همکاری کنند؛ زیرا میزان سلامتی آن‌ها 30 HP است! همچنین در این بخش خبری از minimap نیست و بازیکنان نمی‌توانند موقعیت دشمن خود را ببینند. همچنین در این بخش برای اولین بار، شلیک کردن به هم‌تیمی (Friendly Fire) دارای مجازات خواهد بود!

آخرین خبرهای بازی Call of Duty Mobile | کالاف دیوتی موبایل قرار است شبیه Warzone شود

اکنون که سرورهای آزمایشی Call of Duty Mobile روی کار آمده، طی جدیدترین اخبار بازی کالاف دیوتی موبایل، بیشتر از گذشته می‌توانیم شاهد این باشیم که ویژگی‌های این بازی شباهت‌های زیادی به Warzone دارد. Warzone یک بازی در سبک بتل رویال است که روی کنسول و رایانه‌های شخصی منتشر شده و بسیار وسیع و گسترده است. ویژگی‌هایی که از Warzone به کال اف دیوتی موبایل اضافه شده شامل موارد زیر است:

آخرین خبرهای بازی Call of Duty Mobile | شروع متفاوت Battle Royale: به خاطر دارید که شروع Battle Royale چگونه بود؟ 100 نفر که از روی هواپیمای بزرگ سقوط می‌کردند. طی جدیدترین اخبار بازی کالاف دیوتی موبایل، این بخش حالا قرار است دقیقا مانند Warzone باشد و حالا شاهد شروع متفاوتی خواهیم بود. (تصویر بالا)

آخرین خبرهای بازی Call of Duty Mobile | تجهیزات شخصی‌سازی شده: دقیقا مانند Warzone، در این بازی اکنون airdrops شامل تجهیزات شخصی‌سازی شده خودتان خواهد بود.

آخرین خبرهای بازی Call of Duty Mobile | جلیقه ضدگلوله: طی جدیدترین اخبار بازی کالاف دیوتی موبایل، در فصل 9 قرار است صفحات زره‌پوش (Armor Plates) وجود داشته باشد و بازیکنان با استفاده از آن می‌توانند به تعمیر جلیقه ضدگلوله خود بپردازند.

فصل 9 به زودی منتشر خواهد شد و در آن قرار است شاهد تغییرات بیشتری بجز موارد ذکر شده در این بخش باشیم. در صورت تایید شدن ویژگی‌های جدید، بخش جدیدترین اخبار بازی کالاف دیوتی موبایل آپدیت خواهد شد. برای اینکه بدانید بازی Call of Duty Warzone چیست، می‌توانید سری به این مقاله بزنید.

قیمت بازی کال اف دیوتی موبایل چقدر است

بازی ندای وظیفه موبایل رایگان (Free to Play) است. یک سیستم امتیاز با عنوان COD point در داخل بازی تعبیه شده است که برای تعویض اسلحه ها و پوسته‌ها (skin‌ها) به کار می‌آید و این امتیازها از درون بازی قابل خرید هستند. البته در نظر داشته باشید که با بازی کردن نیز می‌توانید امتیازهای گفته شده را کسب کنید؛ بنابراین برای ارتقا و پیشرفت در کال اف دیوتی موبایل اجباری برای هزینه کردن وجود ندارد.

همچنین همانند بازی‌های دیگر این ژانر مثل PUBG Mobile با لول آپ شدنتان در بازی به آیتم‌های بیشتری دسترسی خواهید داشت. لازم به ذکر است که دسترسی خود به آیتم‌های لول‌های بالاتر را می‌توانید از طریق امتیازهای COD سریع‌تر انجام دهید. طی جدیدترین اخبار بازی کالاف دیوتی موبایل، دو نوع بتل پس (Battle Pass) نیز در بازی وجود دارند: بتل پس رایگان و بتل پس پرمیوم (Premium).

گیم پلی بازی کالاف دیوتی موبایل

در این قسمت به توضیح و آموزش بازی Call of Duty Mobile خواهیم پرداخت.

اولین سری از حالت‌های گیم پلی بازی کال اف دیوتی موبایل همگی چند نفره‌اند و جزو حالت‌های محبوب طرفداران کال اف دیوتی هستند. در حال حاضر می‌توانید از بین سه نوع مسابقه انتخاب کنید: Normal ،Ranked و Private که انتخابتان بستگی به این دارد که با چه نوع رقبایی می‌خواهید مبارزه کنید. بازی‌های نوع Ranked تجربه (XP) و آیتم‌های بیشتری را برایتان خواهند داشت. حالت‌های کنونی چند نفره بازی به ترتیب شامل این موارد می‌شوند: Free-For-All ،Frontline ،Hardpoint ،Domination و صد البته Team Deathmatch.

کال اف دیوتی موبایل / بازی call of duty mobile / دانلود کال اف دیوتی موبایل

تمامی این حالت‌ها شامل دو تیم پنج نفره هستند که رو در روی هم قرار می‌گیرند؛ به جز حالت Free-For-All که در آن هر فردی مسئول خود است. در حالت Free-For-All حداکثر 8 نفر در یک بازی به مصاف هم می‌روند. علاوه بر این‌ها یک حالت بتل رویال (Battle Royale) نیز همانند بازی‌های PUBG و Fortnite در Call of Duty Mobile وجود دارد. این حالت برای افرادی که حالت Blackout را در بازی کال اف دیوتی: بلک آپس 4 تجربه کرده‌اند آشنا خواهد بود؛ اما اندکی با آن حالت تفاوت دارد. بازی کال اف دیوتی موبایل در حال حاضر دارای حالت‌های چندنفره گفته شده به همراه حالت بتل رویال است؛ اما حالت‌ها و بخش‌های دیگر نیز به مرور به بازی اضافه خواهند شد.

کال اف دیوتی موبایل بتل رویال چگونه است

حالت بتل رویال بازی کال اف دیوتی موبایل به شکل انحصاری برای این پلتفرم طراحی شده است و با این که شباهت‌هایی به حالت Blackout بازی کال اف دیوتی: بلک آپس 4 دارد، بخشی مستقل و منحصر به فرد محسوب می‌شود. حالت بتل رویال در بازی زمانی باز می‌شود که به لول هفت برسید. مسابقه‌های این حالت بیش از 100 بازیکن در یک نقشه واحد گنجایش دارند؛ به همراه گروه‌های تک نفره، دو نفره و چهارنفره که در آینده وعده داده شده‌اند.

به عبارت دیگر حالت بتل رویال بازی Call of Duty Mobile را می‌توانید تک نفره، دو نفره و یا در تیم‌های چهارنفره تجربه کنید. همانند حالت Blackout در بتل رویال کاف اف دیوتی موبایل نیز از بالای نقشه به پایین پرتاب خواهید شد و ماموریت شما تلاش برای بقا و تبدیل شدن به آخرین کسی است که زنده خواهد ماند. همچنین اگر عضو یک تیم باشید، هم‌تیمی‌های خود را می‌توانید احیا (Revive) کنید که پس از احیا شدن دوباره به بازی باز خواهند گشت.

کال اف دیوتی موبایل / بازی call of duty mobile / دانلود کال اف دیوتی موبایل

همچنین بخوانید :

در حالت بتل رویال بازی کال اف دیوتی موبایل کلاس‌های شخصیتی مختلفی برای انتخاب وجود دارند که شامل این موارد می‌شوند: مدافع (Defender)، مکانیک (Mechanic)، دیده‌بان (Scout)، دلقک (Clown)، پزشک (Medic) و نینجا (Ninja). هر کدام از کلاس‌های گفته شده یک قابلیت مختص به خود دارد. همچنین وسایل نقلیه گوناگونی نیز برای راندن در بتل رویال وجود دارد که شامل موتور‌سیکلت چهارچرخ (ATV)، هلی کوپتر، خودرو SUV و قایق می‌شود.

شاید مهمترین تفاوت بین حالت بتل رویال و دیگر حالت‌ها در بازی ندای وظیفه: موبایل این باشد که در این حالت علاوه بر دید اول شخص قابلیت بازی از دید سوم شخص را نیز خواهید داشت. بدون شک این قضیه مزایای خود را دارد و همچنین قبل از شروع بازی باید بین این دو گزینه یکی را انتخاب کنید.

جدیدترین اخبار | چه نقشه هایی در بازی کالاف دیوتی موبایل وجود دارند

تعدادی از محبوب‌ترین نقشه‌های چند نفره از نسخه‌های مختلف سری کال اف دیوتی در بازی کال اف دیوتی موبایل در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است. در حال حاضر این نقشه‌ها شامل نقشه Nuketown از بازی بلک ‌آپس، نقشه Crash از سری مدرن وارفر و نقشه Hijacked از بازی بلک ‌آپس 2 می‌شود. نقشه‌های بیشتری نیز به تدریج به بازی اضافه خواهند شد. از این نقشه‌ها می‌توان به Crossfire و Killhouse از سری مدرن وارفر، نسخه بازسازی شده نقشه Firing Range از بازی بلک‌ آپس 4 و Standoff از بازی بلک آپس 2 اشاره کرد.

بدون شک می‌توان گفت تمامی این نقشه‌ها جزو نقشه‌های محبوب مخاطبان کال اف دیوتی هستند. نقشه حالت بتل رویال بازی کال اف دیوتی موبایل نیز ترکیبی از المان‌های نقشه‌های نسخه‌های گوناگون سری است و مخصوصا در آن از سری‌ بازی‌های مدرن وارفر و بلک‌ آپس استفاده شده است.

کال اف دیوتی موبایل / بازی call of duty mobile

با چه شخصیت هایی می توان در Call of Duty Mobile بازی کرد

طی جدیدترین اخبار بازی کالاف دیوتی موبایل، علاوه بر وجود کلاس های شخصیتی مختلف در حالت بتل رویال بازی Call of Duty Mobile، شخصیت‌های گوناگون دیگری نیز از بازی‌های مختلف سری به همراه توانایی شخصی سازی ابزارها و لباس‌های مختلف در حالت‌های دیگر این بازی قابل تجربه خواهند بود. با این‌که هنوز در بازی ندیده‌ایم ولی اکتیویژن اعلام کرده است که شخصیت‌های الکس میسون (Alex Mason) و دیوید میسون (David Mason) از سری بلک آپس به بازی اضافه خواهند شد.

طرفداران مدرن وارفر نیز به زودی خواهند توانست در نقش جان مک‌ تاویش (John McTavish) با نام مستعار Soap، سیمون رایلی (Simon Riley) با نام مستعار Ghost و همچنین جان پرایس (John Price) به تجربه بازی بپردازند. یک شخصیت دیگر نیز از بازی Call of Duty: Ghost با نام توماس مریک (Thomas A. Merrick) در بازی حضور خواهد داشت. به مرور اطلاعات بیشتری از شخصیت‌های دیگری که در بازی ندای وظیفه: موبایل حضور خواهند داشت دریافت می‌کنیم.

آیا اسکور استریک و منوی Loadout در بازی کال آف دیوتی وجود دارند

همانند تمامی بازی های اخیر کال اف دیوتی در بازی Call of Duty Mobile نیز مکانیزم‌های Loudout و Scorestreak حضور خواهند داشت. منظور از Scorestreak ویژگی‌های جنبی مختلفی است که با کسب تجربه در بازی به آن‌ها دسترسی خواهید داشت و می‌توانید از آن‌ها در نقاط مختلفی هنگام نبرد بهره ببرید. قبل از هر بازی می‌توانید حداکثر سه عدد از این موارد را برای کاراکتر خود انتخاب کنید. Scorestreakهای بازی کال اف دیوتی موبایل شامل این موارد هستند:

 • Recon Car
 • UAV
 • Hunter Killer Drone
 • Air Supply Drop
 • Counter UAV
 • Missle Strike
 • Drone
 • Sentrty Gun
 • SAM Turret
 • Stealth Chopper
 • VTOL

کال اف دیوتی موبایل / بازی call of duty mobile / دانلود کال اف دیوتی موبایل

یک منو لوداوت قبل از بازی نیز همواره در دسترستان خواهد بود تا قبل از نبرد، اسلحه‌های مورد نظر خود را برای شخصیتتان انتخاب کنید. خود اسلحه‌ها هم از طریق پوسته‌ها (Skinها) و الحاقیات (Attachementها) قابل شخصی‌سازی خواهند بود. لوازم جنگی شما برای هر مسابقه در بازی Call of Duty Mobile می‌تواند شامل اسلحه‌های اولیه و ثانویه، یک نارنجک (انفجاری و یا تاکتیکی) و همچنین یک قابلیت جانبی برای اسلحه (Weapon Skill) باشد. Weapon Skillهای معرفی شده برای بازی تا کنون شامل موارد زیرند:

 • Purifier (اسلحه آتش زا)
 • War Machine (نارنجک انداز)
 • Death Machine (اسلحه مینی گان)
 • Transform Shield (سپر تغییرشکل دهنده)
 • Sparrow (تیر و کمان)
 • Tempest (اسلحه برقی)

پرک‌ها (Perk) نیز در گیم‌ پلی بازی حضور دارند و حداکثر سه تا از آن‌ها را می‌توانید برای خود انتخاب کنید. تعدادی از Perkهای بازی شامل Fast Recover (برای افزایش سرعت بازیابی سلامت) و Demo Expert (برای افزایش آسیب انفجاری) می‌شود. پنج صفحه Loadout برای هر کاراکتر در بازی کال اف دیوتی موبایل وجود خواهد داشت؛ بنابراین به آسانی می‌توانید هنگام ورود بازی از بین صفحات از پیش طراحی شده خود یکی را انتخاب کنید.

کالاف دیوتی موبایل روی چه گوشی هایی اجرا می شود

خوشبختانه بازی Call of Duty Mobile سیستم بالایی نمی‌خواهد و حداقل سیستم مورد نیاز کالاف دیوتی موبایل در اندروید حداقل 2 گیگابایت RAM و اندروید 5.1 به بالا است. برای گوشی‌های آیفون نیز نیاز به سیستم عامل iOS 9 و بالاتر دارد.

چگونه در کالاف دیوتی موبایل دو نفره بازی کنیم

جدیدترین اخبار بازی کالاف دیوتی موبایل / آخرین خبرهای بازی Call of Duty Mobile

نحوه انجام بازی کال اف دیوتی بصورت چندنفره بسیار ساده است. برای این کار فقط نیاز است روی آیکون Friends در بالای منوی اصلی بازی کلیک کنید. سپس در بخش Enter Name or ID با رعایت حروف کوچک و بزرگ، نام و یا ID دوست خود را وارد کنید. سپس Search را بزنید و پس از آن روی علامت + کلیک کنید (این بخش در عکس بالا با رنگ زرد قابل مشاهده است). پس از اینکه دوست شما، درخواست دوستی را قبول کرد، به لیست دوستان یکدیگر اضافه می‌شوید.

جدیدترین اخبار بازی کالاف دیوتی موبایل / آخرین خبرهای بازی Call of Duty Mobile

حالا برای دعوت از دوست خود برای پیوستن به شما در بخش مولتی پلیر یا بتل رویال، کافیست مانند عکس از بخش Invite Friend ، روی علامت + کنار اسم کلیک کرده و او را دعوت کنید. دوست شما 10 ثانیه فرصت خواهد داشت تا به درخواست شما پاسخ دهد.

تریلر بازی Call of Duty: Mobile

در ویدیوی بالا می‌توانید تریلر سینماتیک بازی Call of Duty: Mobile را تماشا کنید.

دانلود بازی Call of Duty: Mobile (اندروید و iOS)

بازی کالاف دیوتی موبایل برای اندروید و iOS هم‌اکنون از App Store و Google Play قابل دانلود است. از طریق لینک‌های زیر می‌توانید به دانلود بازی کال اف دیوتی موبایل بپردازید:

دانلود بازی Call of Duty Mobile برای iOS

دانلود بازی Call of Duty Mobile برای اندروید

با توجه به موارد گفته شده و همچنین الحاقاتی که به مرور به این عنوان از این سری محبوب اضافه خواهند شد بدون شک Call of Duty Mobile پتانسیل آن را دارد که با بازی‌هایی همچون PUBG وارد رقابت شده و شاید حتی پیروز میدان شود. در سال‌های اخیر شاهد این قضیه بوده‌ایم که عناوین منتشر شده برای اندروید و iOS به خصوص نسخه‌های موبایلی سری بازی‌های محبوب کیفیت بیشتری پیدا کرده و بازی‌های مستقل محسوب می‌شوند؛ از این جهت که سازندگان آن‌ها بازی‌های گفته شده را صرفا و به طور تخصصی برای این پلتفرم طراحی کرده و از انتشار نسخه‌های دست چندم کنسولی امتناع می‌کنند که امیدواریم این روند ادامه پیدا کند.

ترفندهای بازی کال اف دیوتی موبایل

اگر تازه می‌خواهید وارد دنیای بازی کال اف دیوتی موبایل شوید، در این بخش قصد داریم برخی از ترفندهای مهمی که باید بدانید را با هم مرور کنیم و به آموزش بازی کالاف دیوتی بپردازیم.

ترفندهای عمومی بازی کال اف دیوتی موبایل

جدیدترین اخبار بازی کالاف دیوتی موبایل / آخرین خبرهای بازی Call of Duty Mobile

 • دو نوع کنترل در بازی وجود دارد که نوع Advanced بهتر است. گزینه Simple شاید آسان و مناسب به نظر برسد، اما شلیک خودکار باعث هدر رفتن مقدار زیادی از مهمات شما می‌شود.
 • سلاح‌های فرعی و نارنجک‌ها را فراموش نکنید. این موارد راحت فراموش می‌شوند اما در صورت استفاده صحیح، می‌توانند وضعیت مسابقه را تغییر دهند.
 • بدون هدف‌گیری شلیک نکنید. این حالت اصلا دقت کافی را ندارد و می‌تواند محل شما را لو دهد.
 • همیشه پاداش‌های خود را جمع آوری کنید. جوایز مربوط به افزایش لول یا سطح در بازی به صورت خودکار به شما داده می‌شوند، اما باید جوایز مربوط به Season و Event را از بخش‌های مربوطه در منوی اصلی به دست آورید.
 • عضو یک Clan بودن به شما امتیاز تجربه (XP) بیشتری می‌دهد.
 • اسکین اسلحه‌ها به شما امتیاز بیشتری می‌دهند، اما استتار (Camos) اسلحه‌ها اینگونه نیستند.
 • منوهای زیادی در بازی وجود دارند؛ بنابراین بهتر است هر وقت علامت ! در منویی دیدید، وارد آن شوید.

ترفندهای بخش مولتی پلیر بازی Call of Duty موبایل

جدیدترین اخبار بازی کالاف دیوتی موبایل / آخرین خبرهای بازی Call of Duty Mobile

 • شما بین مرگ‌های خود می‌توانید تجهیزات (Loadout) خود را تغییر دهید. سعی کنید وضعیت تجهیزات مختلفی از قبل داشته باشید و هر موقع که نیاز شد، از آن‌ها استفاده کنید.
 • می‌توانید مسابقاتی را با هوش مصنوعی برگزار کنید. این نکته برای کسانی که می‌خواهند ابتدا با وضعیت کلی بازی و کنترل آن آشنا شوند، بسیار مناسب است.
 • بعد از هر بار که سطح شما در بازی ارتقا می‌یابد، تجهیزات خود را ارتقا دهید زیرا سلاح‌های مختلف قدرتمندتری دریافت می‌کنید.
 • برای استفاده از اسلات‌های تجهیزات بیشتر، باید سطح خود را ارتقا دهید.
 • استفاده از آیتم‌های اسکور استریک خود را فراموش نکنید. ممکن است در حین نبرد، استفاده از موشک‌ها و پهپادهای خود را از یاد ببرید.
 • حالت‌های بازی مبتنی بر امتیاز و مبتنی بر هدف وجود دارند. هر کدام که مناسب شما است را انتخاب کنید.
 • نقشه‌ها را یاد بگیرید. با بازی کردن رفته رفته یاد می‌گیرید که کجای نقشه ممکن است اسنایپر یا نقاطی استراتژیک وجود داشته باشد.

ترفندهای بخش بتل رویال بازی Call of Duty Mobile

جدیدترین اخبار بازی کالاف دیوتی موبایل / آخرین خبرهای بازی Call of Duty Mobile

 • کلاس‌های مختلفی برای بازی وجود دارند؛ هر کدام مناسب شما است را انتخاب کنید. مهارت‌های کلاس شما اهمیت کمتری نسبت به آیتم‌هایی که در بازی پیدا می‌کنید دارند.
 • شما آیتم‌ها را با رفتن به نزدیک آن‌ها به مدت حدود یک ثانیه برمی‌دارید. نگاه کردن به آیتم باعث می‌شود که شخصیت شما به صورت خودکار، آن را بردارد.
 • زمانی که صندوق‌ها را باز می‌کنید، به صورت خودکار تمام آیتم‌هایی که می‌توانید حمل کنید را برمی‌دارید. اگر ظرفیت شما تقریبا پر است، بهتر است اجازه دهید هم‌تیمی‌های ضعیف‌تر شما صندوق‌ها را باز کنند.
 • همیشه همراه هم‌تیمی‌های خود باشید. با اینکه کار تیمی در راس کال اف دیوتی موبایل قرار ندارد، بهتر است با هم‌تیمی‌های خود بمانید و از آن‌ها جدا نشوید.
 • هر چه سریع‌تر به مرکز دایره بروید. با اینکه برخی از عناوین بتل رویال به شما اجازه می‌دهند مدت کمی بتوانید خارج از حلقه مورد نظر بمانید، اما کال اف دیوتی موبایل اینگونه نیست. بنابراین بهتر است هر چه سریع‌تر به مرکز حلقه بروید.
 • شما می‌توانید با برداشتن پلاک‌های هم‌تیمی‌های خود، آن‌ها را زنده کنید.
 • استفاده از آیتم‌های بازیابی سلامتی را فراموش نکنید.
 • Loadout حالت بتل رویال تنها جنبه ظاهری دارد. شما باید همه چیز را خودتان به دست آورید.

نمرات منتقدین به بازی Call of Duty: Mobile

بازی Call of Duty: Mobile توانست امتیازات مثبتی را از منتقدین دریافت کند. این بازی در متاکریتیک، امتیاز 81 را از 16 نقد دارد که 15 نقد مثبت و 1 نقد، نارنجی است. در ادامه به نظرات برخی از این سایت‌ها و منتقدان به بازی نگاهی خواهیم داشت.

Gamezebo: نمره 100

به صورت کلی ما از بازی Call of Duty: Mobile راضی هستیم. این عنوان تقریبا مرز بین کنسول و موبایل را از بین برده و اینگونه حس می‌شود که یک عرضه کنسولی بر روی گوشی‌های ما است. اینکه این همه محتوا به صورت رایگان ارائه می‌شوند، واقعا شگفت‌انگیز است و تنسنت و اکتیویژن از سیستم «پرداخت برای بردن» دوری کرده‌اند؛ حتی اگر بعضی پرداخت‌های درون برنامه‌ای باعث ناراحتی برخی شود.

Multiplayer.it: نمره 90

بازی Call of Duty: Mobile تجربه واقعی کالاف دیوتی را به دستگاه‌های iOS و اندروید آورده است که شامل چندین حالت بازی (از جمله بتل رویال 100 نفری) می‌شود که عملکرد بسیار خوبی داشته و یک سیستم پیشرفت قدرتمند دارد.

Destructoid: نمره 85

این بازی ظاهر خوبی دارد، گیم پلی عالی داشته و ماهیت شروع به بازی آسان آن باعث می‌شود دقیقا همان بازی باشد که من در وقت ناهار خود آن را اجرا کنم. حالا به من آن حالت زامبی را بدهید!

GameSpot: نمره 80

ورای منوهای نامنظم میکرومعامله‌ها و چندین خرید صرفه‌جویی کننده در وقت، موارد خاص دیگری در بازی Call of Duty: Mobile وجود ندارد که حواس شما را از بازسازی اکشن مولتی‌پلیر سریع و هیجان‌انگیز مجموعه اصلی پرت کنند. طرح کنترل انعطاف‌پذیر و راحت بازی، نبود پشتیبانی از دسته را کم‌اهمیت جلوه داده و ادای احترام به بهترین حالت‌ها و نقشه‌هایی که مجموعه‌های Black Ops و Modern Warfare ساخته‌اند، تجربه آن را لذت‌بخش‌تر می‌کند.

3DJuegos: نمره 80

بازی Call of Duty: Mobile یک عنوان اکشن مولتی‌پلیر خارق‌العاده است که به خوبی در دستگاه‌های موبایل اجرا می‌شود. این بازی حالت‌های بازی مختلفی از جمله بتل رویال هم در خود دارد.

جدیدترین اخبار بازی کالاف دیوتی موبایل / آخرین خبرهای بازی Call of Duty Mobile

Metro GameCentral: نمره 80

در یک گوشی، صفحه‌نمایش ممکن است بیش از حد با آیکون‌هایی که برای نشستن، پریدن، پرتاب نارنجک و … استفاده می‌شوند، پر شده باشد؛ اما بر روی یک تبلت، فوق‌العاده است. پشتیبانی از دسته بازی به طرز عجیبی وجود ندارد؛ اما ایرادات دیگر چندانی را نمی‌توان در این بازی تبدیل شده از کنسول مشاهده کرد.

DualShockers: نمره 80

بازی Call of Duty: Mobile به طرز شگفت‌آوری یک شوتر اول شخص با کنترل‌های بسیار روان است که من را معتاد خود کرده است.

Game Rant: نمره 80

بازی Call of Duty: Mobile سیستم پیشرفت راضی‌کننده و مجموعه خوبی از نقشه‌های مورد علاقه طرفداران را داشته و ظاهر بسیار خوبی در گوشی‌ها و تبلت‌ها دارد. استفاده بیش از حد بازی از بات‌ها کمی به تجربه آن آسیب می‌زند و حالت بتل رویال هم می‌توانست نقشه کمی کوچک‌تری داشته باشد تا درگیری‌های بیشتری را شاهد باشیم.

Jeuxvideo.com: نمره 80

بازی کالاف موبایل یک بازی عالی و وفادار به مجموعه ندای وظیفه است. این عنوان دارای حالت‌های بازی مختلفی بوده و ظاهر بسیار خوبی هم دارد. اینگونه یک بازی رایگان فوق‌العاده ساخته می‌شود.

IGN: نمره 77

بازی Call of Duty: Mobile گیم پلی خوبی دارد ولی عالی نیست و دارای بسته چندنفره قابل توجهی است که شامل یک برداشت فشرده از حالت بتل رویال Blackout هم می‌شود.

جدیدترین اخبار بازی کالاف دیوتی موبایل / آخرین خبرهای بازی Call of Duty Mobile

بازی Call of Duty: Mobile در اولین ماه عرضه خود، بیش از 148 میلیون بار دانلود شده و 54 میلیون دلار درآمدزایی کرد که آن را تبدیل به بزرگ‌ترین عرضه موبایل تاریخ می‌کند. در این مطلب نگاهی به گیم پلی، اخبار، ترفندها و نقدها و نمرات منتقدین به این بازی داشتیم. نظر شما در رابطه با بازی کال اف دیوتی موبایل چیست؟ نظرات خود را می‌توانید از طریق بخش کامنت‌های سایت با ما در میان بگذارید.

نحوه اجرای کال اف دیوتی موبایل روی کامپیوتر

با اجرای کال اف دیوتی موبایل روی کامپیوتر به جای گوشی می‌توانید لذت بیشتری از این بازی ببرید و تا ساعت‌ها خود را در دنیای آن مشغول کنید. با آموزش نصب کالاف دیوتی موبایل روی کامپیوتر همراه ما باشید.

کال اف دیوتی موبایل اولین بار در اکتبر سال گذشته از سوی تنسنت و اکتیویژن منتشر شد و از آن زمان تاکنون نه تنها به یکی از پرطرفدارترین بازی‌های موبایل تبدیل شده، بلکه از رقبای اصلی پابجی موبایل نیز به حساب می‌آید. این عنوان اولین بازی از سری کال اف دیوتی است که برای پلتفرم گوشی عرضه شده و بیشتر از همه به خاطر مولتی‌پلیر و حالت بتل رویال خود توانسته نظر مثبت بسیاری از علاقه‌مندان به این سبک را به خود جذب کند. به طوری که بسیاری از کاربران به دنبال راهی برای اجرای کالاف موبایل روی کامپیوتر هستند.

کال اف دیوتی موبایل همانطور که از اسمش پیداست در ابتدا برای گوشی‌های موبایل ساخته شده بود، ولی کاربران می‌توانند آن را روی کامپیوتر نیز بازی کنند. از آنجایی که پس از عرضه پابجی بسیاری از کاربران با استفاده از برابرسازهای غیر رسمی این بازی را بر روی کامپیوتر و به شکل غیرقانونی اجرا می‌کردند، تنسنت تصمیم گرفت چنین امکانی را به شکل رسمی در اختیار کاربران قرار دهد؛ زیرا این بازی‌ها با وجود اینکه بر روی گوشی‌های موبایل نیز تجربه قابل قبولی را در اختیار شما قرار می‌دهند، ولی گوشی‌های هوشمند به دلیل محدودیت‌هایی مثل صفحه نمایش کوچک یا کنترلرهای لمسی قابل قیاس با پلتفرم‌هایی مثل کامپیوتر یا کنسول های بازی نیستند.

جدیدترین اخبار بازی کالاف دیوتی موبایل / آخرین خبرهای بازی Call of Duty Mobile

برابرسازی که تنسنت برای اجرای کال اف دیوتی موبایل روی کامپیوتر عرضه کرده Gameloop نام دارد. این برابرساز در حال حاضر علاوه بر پابجی امکان اجرای بسیاری از بازی‌های محبوب گوشی مثل Into the Death 2 و کال اف دیوتی موبایل در PC را به کاربران ارائه می‌کند. علاوه بر اینکه استفاده از Gameloop کاملا قانونی است، دانلود آن هم رایگان است و با استفاده از آن حساب کاربری شما بن نخواهد شد. تنها کافی است آن را دانلود و روی سیستم خود نصب کنید. با این وجود اجرای کال اف دیوتی موبایل روی PC تنها از طریق برابرساز Gameloop قانونی است و اگر از دیگر برابرسازها استفاده کنید، از بازی اخراج خواهید شد.

نکته مهمی که ابتدا باید به آن اشاره شود این است که تنها کاربرانی که از یک پلتفرم استفاده می‌کنند در بازی با یکدیگر همبازی می‌شوند. یعنی اگر شما کال اف دیوتی موبایل را در کامپیوتر اجرا کنید، تنها با کاربرانی همبازی خواهید شد که مانند شما این بازی را در کامپیوتر بازی می‌کنند و نه کاربرانی که با گوشی خود این بازی را اجرا می‌کنند. به این صورت عدالت میان شما که با یک مانیتور بازی می‌کنید و کاربری که با یک نمایشگر 6 اینچی و کنترلرهای لمسی مشغول بازی است رعایت می‌شود.

جدیدترین اخبار بازی کالاف دیوتی موبایل / آخرین خبرهای بازی Call of Duty Mobile

برای دانلود و اجرای کال اف دیوتی موبایل برای کامپیوتر باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • ابتدا برابرساز تنسنت به نام Gameloop را از اینجا دانلود و نصب کنید.
 • برنامه را باز کنید و بر روی زبانه Game Center کلیک کنید.
 • بر روی تصویر یا بنر Call of Duty Mobile در قسمت Recommended کلیک کنید.
 • حالا فقط کافی است Download را انتخاب کنید تا دیتای مربوط به بازی بر روی سیستم شما دانلود شود.

بازی به صورت خودکار دانلود و نصب خواهد شد و ممکن است به شکل خودکار اجرا هم بشود؛ پس بهتر است حواستان به بلندی صدای بلندگوهایتان باشد تا اعضای خانواده یا همکاران خود را سکته ندهید.


بهبود فریم ریت کال اف دیوتی موبایل در کامپیوتر


در نرم‌افزار Gameloop می‌توانید با کلیک بر روی سه خط افقی بالای سمت راست صفحه به تنظیمات اصلی برنامه مثل رزولوشن و حتی متدهای رندرینگ دسترسی پیدا کنید. در قسمت Engine می‌توانید تنظیمات مربوط به پنجره Gameloop و حالت‌های رندرینگ بازی را انجام دهید و در بخش Game نیز می‌توانید رزولوشن کال اف دیوتی موبایل در کامپیوتر را تغییر دهید.

جدیدترین اخبار بازی کالاف دیوتی موبایل / آخرین خبرهای بازی Call of Duty Mobile

از آنجایی که کال اف دیوتی موبایل یک بازی رقابتی با سرعت بالاست، پیشنهاد ما این است که تنظیمات و مشخصات بازی کالاف دیوتی موبایل را تا جای ممکن پایین بیاورید تا هنگام اجرای بازی تجربه‌ای روان و بدون مشکل داشته باشید. ولی اگر می‌خواهید بدانید این روزها گرافیک بازی‌های موبایل تا چه اندازه پیشرفت کرده است، می‌توانید تنظیمات را تا جایی که سیستم شما توان پردازش داشته باشد بالا ببرید.

ماوس گیمینگ بی سیم ریزر مدل Mamba

ماوس گیمینگ بی سیم ریزر مدل MambaRazer Mamba Gaming Wireless Mouse

نوع اتصالبی سیم
نوع رابطدانگل وایرلس
دقت حسگر16000,DPI

کال اف دیوتی موبایل روی کامپیوتر و با استفاده از ماوس و کیبورد می‌تواند تجربه بسیار بهتری نسبت به گوشی در اختیار شما قرار دهد. البته از نظر گرافیک نباید زیاد به این بازی خرده بگیرید؛ چراکه در اصل برای اجرا در گوشی‌های هوشمند طراحی و ساخته شده است. با این وجود گیم‌پلی و حالت‌های مختلف مولتی‌پلیر به خصوص حالت بتل رویال آنقدر شما را درگیر خود خواهند کرد که کاملا گرافیک بازی را فراموش می‌کنید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران38 دیدگاه
avatar
mohammadreza
.
30 بهمن 1399، 04:31
پاسخ
0
0
سلام. کمکم کنید لطفا. من بازیو با پی سی انجام میدادم ولی دیروز پرید بیرون . وقتی دوباره ران کردم بازیو ، اون اول که اکانتو میشناسه که سه تا گزینه مهمان و اکانت کالاف و فیسبوک داره، اینجا ازم درخواست ایمیل زدن کرد ولی وقتی گزینه وسط که کلاف هست رو میزنم که ایمیلو وارد کنم، فقط یه صفحه سفید میاد و دیگه هیچی مثل قبل نمیاد تا ایمیلو وارد کنم. حتی برنامه گیم لوپ رو هم پاک کردم یا حتی رویه سیستم محل کارمم هم امتحان کردم که نیومد بازم. چیکار میتونم بکنم تا بتونم اونجا ایمیلو وارد کنم
avatar
Mehrsha
.
21 بهمن 1399، 00:49
پاسخ
0
0
سلام گوشی من وقتی بتل رویال بازی می کنم صفحه گوشیم سیاه میشه و صدای بازی می یاد دلیلش رو می تونین بگید
avatar
معین نسیم دوست
.
21 بهمن 1399، 14:15
پاسخ
0
0
@Mehrsha
سلام. مدل گوشی‌تون چی هست؟
avatar
M.mahdi
.
12 دی 1399، 19:43
پاسخ
0
0
سلام گوشی من Galaxy J7 prime هست آیا روی این گوشی خوب نصب میشه؟
avatar
متین شفیعی
.
12 آذر 1399، 02:17
پاسخ
0
0
سلام واسه من اسکین پلیرهارو نه تو بتل رویال نه مولتی پلیر نشون نمیده چیکار باید بکنم؟
avatar
معین نسیم دوست
.
12 آذر 1399، 18:43
پاسخ
0
0
@متین شفیعی
سلام. بعد از هر بار آپدیت باید پک اسکین اسلحه ها، لوازم جانبی و کاراکترها رو جداگانه دانلود کنید از داخل بازی. رو صفحه اول، یه علامت فلش هست. روی اون بزنید و پک مربوطه رو دریافت کنید.
avatar
مهرداد
.
09 آذر 1399، 18:40
پاسخ
0
0
سلام میخواستم بدونم برای اسلحه فنیک دوتایی ۳۰ بار ۳ نفرو پشت هم زدم این تفنگ کی برام باز میشه خودش بالا میاد یا باید کاری بکنم
نمایش 5 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402