برگرداندن پست های پاک شده اینستاگرام: ریکاوری پست‌ ها، استوری ها، و لایو های دلیت شده

بازگرداندن پست های پاک شده در اینستاگرام
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

بازگرداندن پست های پاک شده در اینستاگرام هم به لطف به روز رسانی ها و ویژگی‌های جدید اینستاگرام ممکن شده است. قبل از این اگر به اشتباه پستی را پاک می‌‌کردید پشیمانی دیگر سودی نداشت و پست برای همیشه از دست رفته بود. اما آن دوران دیگر گذشته. حالا با انجام چند مرحله ساده می‌توانید بازگردانی فیلم های حذف شده اینستا و بازیابی پست‌های حذف شده اینستاگرام را انجام بدهید.

بنابراین اگر شما هم به اشتباه پستی را پاک کرده‌اید و یا به هر دلیلی پست‌هایتان پاک شده است، خوب است بدانید که دنیا به آخر نرسیده و مجبور نیستید پست را از نو طراحی و بارگذاری کنید. برای نحوه ریکاوری پست های دیلیت شده اینستا می‌توانید از ویژگی مانند recently deleted استفاده بکنید. بنابراین در این مقاله با پلازا همراه باشید تا هر آنچه لازم است را به شما بگوییم.

بازگرداندن پست های پاک شده در اینستاگرام

بازگرداندن پست های پاک شده در اینستاگرام / آموزش بازیابی پست های پاک شده اینستا

یک قابلیت کاربردی دیگر در کنار آرشیو اینستا، ویژگی جدیدی به نام Recently Deleted یا ریکاوری پست های دیلیت شده اینستاگرام است. این ویژگی به شما امکان برگرداندن پست های پاک شده اینستا و دیگر محتوا را می‌دهد. شما با استفاده از این قابلیت می‌توانید پست‌ها، استوری‌ها، پست‌های IGTV و ریل‌هایی که پاک کرده‌اید را مشاهده و در صورت نیاز دوباره آن‌ها را بازگردانید.

تا پیش از این راهی برای برگرداندن پست های پاک شده اینستا وجود نداشت، اما حالا به لطف این قابلیت می‌توانید هر پستی را که حذف کرده‌اید دوباره برگردانید. همچنین طریقه برگرداندن igtv حذف شده به پست ها هم از این روش ممکن است. هر پست، استوری، IGTV و ریلی که حذف کنید به قسمت Recently Deleted منتقل خواهد شد. البته برای ریکاوری پست های حذف شده اینستاگرام فقط 30 روز فرصت دارید. پس از گذشت 30 روز دیگر نمی‌توانید آن‌ها را برگردانید.

اما چطور پست حذف شده اینستا را برگردانیم؟ برای برگرداندن پست حذف شده اینستاگرام از طریق این ویژگی ابتدا به پروفایل خود بروید و سه خط بالای سمت راست را لمس کنید. سپس گزینه Settings و بعد Account را انتخاب کنید.

بازگردانی پست پاک شده اینستا

سپس در ادامه برای بازگرداندن پست های پاک شده در اینستاگرام گزینه Recently Deleted را لمس کنید.

ریکاوری پست های پاک شده اینستاگرام

برای بازگردانی فیلم های حذف شده اینستا زبانه مربوط به آن‌ها را از بالای صفحه انتخاب کنید. محتوایی را که می‌خواهید برگردانید را انتخاب کرده و سه نقطه بالای سمت راست را لمس کنید. بعد گزینه Restore را انتخاب کنید. با انتخاب گزینه Delete نیز می‌توانید برای همیشه آن‌ را حذف کنید.

برگرداندن پست دلیت شده اینستاگرام

فرصت 24 ساعته استوری های پاک شده اینستا

البته در مورد نحوه بازگردانی استوری پاک شده اینستا ، اگر استوری را پیش از اتمام بازه زمانی 24 ساعته آن از پروفایل حذف کرده باشید تنها 24 ساعت فرصت دارید که به بخش Recently Deleted رفته و آن را برگردانید. در این صورت استوری دوباره در پروفایل شما به نمایش در می‌آید. اگر ظرف 24 ساعت برای برگرداندن استوری پاک شده اقدام نکنید، آن استوری برای همیشه حذف خواهد شد.

اما اگر از بخش آرشیو آن را پاک کرده باشید، مانند مدت زمان برگرداندن پست حذف شده اینستاگرام، 30 روز وقت دارید تا دوباره آن‌ها را برگردانید.

بازیابی لایو حذف شده اینستاگرام

نحوه ریکاوری پست های دیلیت شده اینستا / شیوه برگرداندن پست دیلیت شده اینستا

اما ریکاوری لایو حذف شده در اینستا یا برگرداندن لایو پاک شده اینستاگرام چگونه است؟ همانطور که گفتیم می‌توانید لایو را به مدت 30 روز در آرشیو نگهداری کنید. اگر لایو را در IGTV ارسال کرده باشید و پس از پاک کردن آن بخواهید دوباره آن را برگردانید می‌توانید از طریق بخش Recently Deleted و درست مانند نحوه بازگرداندن پست های پاک شده در اینستاگرام و از طریق زبانه مخصوص IGTV این کار را انجام دهید.

سوالات متداول

1. بهترین روش برگرداندن igtv حذف شده به پست ها در اینستاگرام کدام است؟

هر پست، استوری، IGTV و ریلی که حذف کنید به قسمت Recently Deleted منتقل خواهد شد. برای بازیابی، این گزینه را انتخاب کرده و گزینه restore را لمس بکنید.

2. آیا امکان برگرداندن لایو حذف شده در اینستا وجود دارد؟

می‌توانید لایو را به مدت 30 روز در آرشیو نگهداری کنید. اگر لایو را در IGTV ارسال کرده باشید و پس از پاک کردن آن بخواهید دوباره آن را برگردانید می‌توانید از طریق بخش Recently Deleted و درست مانند نحوه بازگرداندن پست های پاک شده در اینستاگرام و از طریق زبانه مخصوص IGTV این کار را انجام دهید.

جمع بندی

به طور کلی در این مقاله آموزش بازگرداندن پست های پاک شده در اینستاگرام ، بازگردانی فیلم های حذف شده اینستا و نحوه ریکاوری پست های دیلیت شده اینستا و لایو اینستاگرام ارائه شد. با این حال اگر سوال یا نظری در مورد برگرداندن پست پاک شده اینستاگرام دارید می‌توانید در قسمت دیدگاه‌های پلازا بیان کنید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران2 دیدگاه
avatar
ر.و
.
19 اردیبهشت 1401، 17:41
پاسخ
0
0
سایتتون عالیه
avatar
سيدمجيد
.
11 اردیبهشت 1401، 22:46
پاسخ
0
1
سلام من يه پست رو امروز پاك كردم بعد حواسم نبود ميخام الان برگردونم رفتم به تنظيمات طبق راهنمايي شما ولي گذينه مورد نظر كه پست پاك شده ميره داخلش نبود ميشه راهنمايي كنيد؟؟؟
avatar
محمد علی محمدی
.
12 اردیبهشت 1401، 10:22
پاسخ
0
2
@سيدمجيد
سلام تو آپدیت جدید اون قسمت منتقل شده به Your activity
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022