15 عادت افراد سخت کوش | چگونه خستگی ناپذیر باشیم؟

افراد سخت کوش / unstopable people
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

افراد سخت کوش همانند مبارزانی هستند که با امواج منفی و ناامیدی‌های دور خود مبارزه می‌کنند. احتمالا بنظر بسیاری از ما این گونه افراد بسیار جذاب هستند و اکثرا کنجکاویم که بدانیم چطور اینگونه شده اند!

افراد سخت کوش و خستگی ناپذیر همانند جنگجویانی هستند که برای رسیدن به هدف خود هیچ مانعی را دائمی نمی‌بینند. آن‌ها همیشه آماده اند تا جهان را به چاش بکشند و گویی همواره نوری آن‌ها را به سوی هدفشان سوق می‌دهد. آن‌ها تنها آموخته اند که استعداد حقیقی شان را آشکار کنند و از آن‌ به نحو احسن استفاده کنند. آنها تمام مهارت‌های خود را برای رسیدن به هدف خود به کار می‌گیرند؛ اما چطور این کار را انجام می‌دهند!؟ این همه استقامت و پافشاری یک انسان روی هدف خود چگونه حاصل می‌شود؟ این گونه افراد شخصت ضعیف درون خود را می‌کشند و خود قوی شان را به بقیه نشان می‌دهند. در اینجا 15 مورد از ویژگی‌ها و عادات افراد سخت کوش را برای شما بازگو می‌کنیم تا هرچه بهتر و بیشتر با ویژگی این گونه افراد آشنا شوید.

15 عادت افراد سخت کوش و خستگی ناپذیر

در ادامه ویژگی‌های افراد سختکوش را بخوانید:

1. آن‌ها اعتماد به نفس دارند

اعتماد به نفس / unstopable people

گستاخ، پر رو یا هرچه اسمش را بگذاریم، اما در نهایت این اعتماد به نفس زیاد است که منجر به ایجاد این ویژگی‌ها در افراد سخت کوش می‌شود. شما همیشه برای موفق شدن باید یک حس قوی و اعتماد به نفس زیاد داشته باشید تا خودتان را در جامعه و در محیط بیرون از خانه، در جایگاه واقعی تان جای دهید. بدون مقدار مناسبی از اعتماد به نفس، هنگامی که در میانه راه شکست‌ خوردید، به احتمال زیادی شکست را می‌پذیرید و از تلاش دست می‌کشید.

2. آن‌ها یک چشم انداز روشن دارند

چشم انداز روشن / unstopable people

هر مسیر موفقیت، با یک چشم انداز شروع می‌شود. این اولین چیزی است که شما را به سوی هدفتان حرکت می‌دهد. داشتن چشم انداز واضح و روشن، سختی راه‌ها را برای شما توضیح می‌دهد و به شما یادآور می‌شود که برای چه در این راه قدم گذاشته اید. زمانی که برای خود یک چشم انداز مشخص تعریف می‌کنید، برای رسیدن به این چشم انداز، نیاز به تعریف مجموعه ای از اهداف هم خواهید داشت. پیشبرد این اهداف با توجه به اولویت آن‌ها، دقیقا همان برنامه شما برای موفقیت است.

چشم انداز شما، ماموریت شماست و باید چیزی باشد که دقیقا آن‌ را نوشته اید و یا در ذهن دارید. این فرصتی است که افکار، ایده ها و ارزش‌های خود را جامه عمل بپوشانید. همچنین چشم انداز می‌تواند به عنوان یک معیار و هدف نیز برای شما نقش بازی کند. شما در هر موقعیت خود می‌توانید جایی که هستید را با جایی که باید باشید مقایسه کنید و میزان محقق شدن هدف خود را اندازه گیری کنید.

3. آن‌ها اقدام می‌کنند

افراد سخت کوش منتظر ایحاد یک اطمینان برای خود نمی‌مانند. آن‌ها در زمانی که تصمیمشان را گرفتند شروع به حرکت می‌کنند. آن‌ها پرش می‌کنند، ادامه می‌دهند و منتظر نمی‌مانند که موقعیتی بوجود آید؛ آن‌ها موقعیت را ایجاد می‌کنند. در حقیقت، اقدام، برای رسیدن به موفقیت یک امر ضروری است. تصمیم گیری‌های بزرگ و جهش‌های بزرگ هم می‌توانند وحشتناک باشند و هم هیجان انگیز، این ما هستیم که مشخص می‌کنیم شروع ما یک کار وحشتناک باشد و یا یک کار هیجان انگیز! البته گاهی اوقات بی نظمی در پشت مسائل دیگری مثل مدیریت ضعیف زمان و عدم انضباط شخصی، پنهان شده است.

وقت آن رسیده که انتظار برای هیچ را متوقف کنیم و بهانه نیاوریم و انرژی خود را برای شروع و تعریف هدف خود بکار بگیریم. اگر می‌خواهید شکست ناپذیر باشید، انرژی خود را بر روی اقدام و عمل متمرکز کنید.

4. آن‌ها در مقابل طوفان‌های زندگی مقاوم هستند

افراد سخت کوش / unstopable people

شما می‌توانید شخصا با استعدادترین، هوشمندترین و خلاقترین نسخه خود باشید، اما این در صورتی امکان دارد که انسان مستحکمی باشید. بدون پافشاری و مقاومت شما به زودی شکست را می‌پذیرید و کنار می‌کشید. انسان‌های سخت کوش حتی اگر در عمیق ترین چاه‌ها هم گیر بیفتند، راهی را برای نجات از آن پیدا می‌کنند. آن‌ها اجازه نمی‌دهند مانعی پیدا شود و آن‌ها را متوقف کند؛ آن‌ها راهی برای مقابله با موانع پیدا می‌کنند و به جلو حرکت می‌کنند.

پایداری و پافشاری یک عادت است که باید از طریق مواجه با سختی‌ها حاصل شود. عشق، می‌تواند به شما یک پایداری بلند مدت هدیه دهد! شما با عشق به هر چیز می‌توانید دلسردی و  روزمرگی را فراموش کنید و بر روی هدف خود متمرکز شوید.

جمله‌ی معروفی از  در این مورد وجود دارد که می‌گوید:

در مقابل هرچیزی مقاومت کنی، آن هم ایستادگی می‌کند؛ اگر با آن دوستانه برخورد کنی، می‌توانی از آن بگذری و پیشرفت کنی.

5. آن‌ها، خودآگاه هستند

تبدیل شدن یه یک فرد خودآگاه، به ما کمک می‌کند تا خودمان را به عنوان یک فرد منحصر بفرد بشناسیم. این منحصر بفرد بودن فراتر از نقش‌هایی است که در بین دوستان و خانواده خود دارید. خودآگاهی در این زمینه به معنای آن است که الگوهای رفتاری، نقاط قوت و نقاط ضعف خود را بشناسید. انسان‌های سخت کوش، زمانی را هم برای شناخت خود صرف می‌کنند تا خود را عمیقا درک کنند و بشناسند. با انجام این کار ما توانایی این را داریم که بر روی نقاط قوت خود تاکید کنیم و نقاط ضعف خود را به خوبی پوشش دهیم. خودآگاهی کلیدی برای تنظیم هدف است و برای هر انسان سخت کوش، امری است ضروری.

6. آن‌ها در زندگی خود تعادل را حفظ می‌کنند

حفظ تعادل / unstopable people

گاهی اوقات برای ادامه حرکت، ما باید یک گام به عقب برگردیم! شما اگر خسته، ناسالم و یا کم انرژی باشید، قطعا ادامه دادن برای شما کاری طاقت فرسا خواهد بود. سخت کوش بودن هیچ منافاتی با ایجاد و حفظ تعادل در زندگی ندارد. بدن، ذهن و روح هر سه به استراحت و البته تلاش نیاز دارند. حفظ سلامت روحی و جسمی در راه رسیدن به هدف به صورت تواما مهم است. ایجاد و حفظ تعادل در زندگی و کار و تلاش، می‌تواند ما را از خستگی‌های ذهنی و استرس‌های مزمن دور کند. عدم حفظ تعادل در بین کار و زندگی و تلاش کردن می‌تواند منجر به بیماری‌های روحی از جمله افسردگی شود که به مرور مهم ترین عامل و مانع برای دور نگه داشتن ما از هدف مان می‌شود.

7. آن‌ها آماده تغییر هستند

افراد سخت کوش در برابر تغییرات نمی‌ترسند و تغییر را با همه وجود می‌پذیرند. آنها اهمیت انعطاف پذیری و به روز بودن را می‌دانند و همواره با فناوری روز دنیا، آپدیت هستند. سازگاری یعنی داشتن یک ذهنیت انعطاف پذیر و تنظیم خود با محیط اطراف. هر صنعت و هر کسب و کاری همواره با تغییر مواجه است. انسان‌های سخت کوش همواره به نسخه بهتر خود تغییر می‌کنند و همچنین زمینه کاری خود را هم با انعظاف پذیری خود به روز می‌کنند.

8. آن‌ها کاملا به اهدافشان متعهد هستند

آیا شما از کسانی هستید که منتظرند زندگی شان شکل بگیرد و یا از کسانی هستید که زندگی خود را متناسب با نیاز‌های خود و اهداف خود شکل می‌دهند؟! انسان‌های سخت کوش عادت‌هایی را برای خود ایجاد می‌کنند که آن‌ها را بر روی هدف خود متمرکز می‌کند. شما باید اعتقادات درونی خود را بشناسید و به آن‌ها توجه کنید و آن‌ها را جزئی از خود بدانید. چرا اهداف شما برای شما مهم است؟! از خودتان هر روز این سوال را بپرسید و پاسخ را هر روز برای خود تکرار کنید!

9. آنها از درون خود انگیزه می‌گیرند

افراد سخت کوش / unstopable people

انسان‌های سخت کوش، یک درایو داخلی دارند که هر روز مقدار زیادی انگیزه به درون بدنشان منتقل می‌کند! آن‌ها این انگیزه را به صورت ذاتی در اختیار دارند. این بدان معنی است که سرچشمه انگیزه و تمایل نیل به اهداف، از درون خود این انسان‌ها شکل می‌گیرد. هنگامی که انگیزه انسان‌ها از درون آن‌ها نشئت می‌گیرد، این حس انگیزه و تمایل، بسیار واقعی تر است. با این نوع احساسات، شما انگیزه ادامه راه را همیشه دارید و حتی اگر هیچ پاداشی هم در کار نباشد، باز هم به کار خود ادامه می‌دهید.

از سوی دیگر توجه کنید که معمولا انگیزه‌های خارجی، مبتنی بر یک پاداش خارجی هم هستند. جذابیت انگیزه‌های خارجی در طول زمان کاهش می‌یابند. انسان‌های سخت کوش کار‌های روزمره خود را تنها برای یک پاداش بیرونی انجام نمی‌دهند؛ آن‌ها این پاداش را ازدرون خود می‌گیرند. آن‌ها هر روز تلاش می‌کنند، چرا که احساس می‌کنند باید تلاش کنند!

10. آن‌ها مسئولیت پذیرند

مسئولیت پذیری دارای دو قسمت است. یکی اینکه بخاطر اشتباهات و خطا‌های خود پاسخ می‌دهید. این کار به موفقیت‌های شما اعتبار می‌دهد. انسان‌های سخت کوش همان قدر که موفقیت‌های خود را می‌بینند و آن‌ها را بازگو می‌کنند، در قبال اشتباهات خود نیز پاسخ گو هستند و مسئولیت آن‌ها را به عهده می‌گیرند. آن‌ها دانش رسیدن به هدف و اخلاق حرفه ای را آموخته اند و تنها خودشان مسئولین هرآنچه را که دارند به عهده می‌گیرند. این یعنی دقیقا مسئولیت پذیری! اگر شما مسئولیت آینده خود را به عهده بگیرید، در حقیقت در سمت راننده نشسته اید و هیچ کس نمی‎‌تواند شما را تحریم کند!

11. کسی که رویای پرواز دارد با عقاب‌ها هم نشینی می‌کند!

روابط بخش مهمی از زندگی هستند؛ زیرا ما اغلب نگرش‌ها و رفتارهای کسانی که با آن وقت می‌گذرانیم را بازتاب می‌دهیم. اگر وقت زیادی را با افراد منفی می‌گذرانید ممکن است آرام آرام نگرش آن‌ها بر روی شما تاثیر منفی بگذارد و ذهنیت سالم شما را به یک ذهنیت منفی تبدیل کند. انسان‌های سخت کوش و پرتلاش، قطعا با افراد ضعیف هم نشینی‌های طولانی مدت ندارند. آن‌ها سعی دارند با افرادی وقت بگذرانند که رویاهای بزرگ در سر می‌پرورانند؛ چرا که این افراد به ما بینش زیبایی به زندگی می‌دهند و فرصت‌های جدیدی را برای ما در زندگی به وجود می‌آورند.

12. آن‌ها یادگیرنده‌های سیری ناپذیرند!

توانایی ما برای یادگیری، نشان دهنده توانایی ما برای بهبود و رشد است. برای متوقف شدن، تنها کافیست دیگر تلاشی برای یادگیری نکنید! شما برای موفقیت‌ باید همیشه به دنبال یادگیری بوده و همواره در پی کسب اطلاعات در مورد علوم پیرامون خود باشید. تبدیل شدن به یک فرد یادگیرنده، شما را با ایده‌های جدید و ارتباطات سازنده آشنا می‌کند. کسانی که به دنبال هدف خود هستند، هرگر یادگیری را متوقف نمی‌کنند و همواره اطلاعات خود را در مورد جهان اطرافشان افزایش می‌دهند.

13. آنها هرگز کاملا راضی نیستند!

افراد سخت کوش / unstopable people
انسان‌های سخت کوش هیچ گاه کاملا از دست آورد‌های خودراضی نیستند. آن‌ها همیشه حس می‌کنند که باید ادامه بدهند و باید به دنبال چیز‌های بعدی بروند. آن‌ها هیچ وقت اجازه نمی‌دهند که به آرامش برسند. انسان‌های سخت کوش همیشه در حال تعقیب هستند. آن‌ها بر چالش‌های بعدی تمرکز می‌کنند و همچنان به سوی سطح برتر بعدی می‌روند.

14. آنها انعطاف پذیری ذهنی خود را توسعه می دهند

استرس و فشار، می‌تواند منجر به یک بار روانی بزرگ شود. بسیاری از افراد تحت فشار در نهایت تسلیم اضطراب و فشار زندگی خود می‌شوند. برای تبدیل شدن به یک انسان غیر قابل توقف شما باید استعداد ذهنی مقابله با فشار و استرس را فرابگیرید. توسعه مهارت‌های مقابله با استرس باید به مرور و پیوسته در ذهن شما انجام بگیرد و به آن تعهد داشته باشید. با این مهارت‌ها هنگامی که شما نیاز به کمک دارید، ذهن شما اولین ناجی شما خواهد بود.
انسان‌های سخت کوش یک دید متفاوت به استرس دارند. آن‌ها موقعیت‌های استرس زا را موقعیت‌هایی می‌بینند که می‌توانند در آن‌ها به خود و دیگران اثبات کنند که توانایی کامل برای مقابله با استرس را دارند. استعداد ذهنی مقابله با استرس، همان صدایی در مغز شماست که به شما می‌گوید، زندگی سخت است اما تو سخت تر!

15. آنها وقت خود را صرف اذیت و حسادت نمی کنند

افراد سخت کوش / unstopable people
بین اعتماد به نفس و ضمیر انسان، تفاوت زیادی است. اعتماد به نفس زمانی است که شما ارزش خود را درک می‌کنید و به خودتان اعتقاد دارید اما زمانی که به هر قیمتی احساسات خود را بروز می‌دهید و علاقه مفرط به خودتان، باعث می‌شود که دیگران را کمتر از خود ببینید، دیگر با اعتماد به نفس خود خداحافظی کنید! این ضمیر خشونت و حسادت و انحصار طلبی شماست. انسان‌های سخت کوش می‌دانند که حسادت از ترس برمی‌خیزد. بدون این احساسات می‌توان به خوبی به موفقیت نزدیک تر شد.
اما برعکس، فروتنی شما باعث می‌شود که انسان‌های اطراف شما به شما جذب شوند و شما بهتر از هر روز با آن‌ها رفتار کنید. غرور و عصبانیت یک اتلاف وقت و انرژی بزرگ برای شماست. موفقیت دیگران هیچ تهدیدی برای شما نخواهد بود و دستاوردهای آن‌ها شما را طلسم نمی‌کند. این احساسات را متوقف کنید و تمام حسادت ها را کنار بگذارید. موفقیت دیگران هیچ مانعی برای موفقیت شما نخواهند بود.

کلام آخر

برای اطلاع بیشتر از مقالات کسب و کار با پلازا همراه بمانید، شما همچنین می‌توانید در بخش نظرات، دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 23.3 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 21.1 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 20.3 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.3 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 13.9 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400