دانلود و معرفی سریال لیست سیاه (The Blacklist) ؛ فصل ۹ بالاخره آمد!

مونا جلالی - ۰۵ آبان ۱۴۰۰ ۰۹:۱۸
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

سریال لیست سیاه یکی از مجموعه‌های محبوب اکشن در بین طرفداران این ژانر است. سریال Blacklist در کنار ماجراهای اکشن خود، ماجرای مرموز رابطه ردینگتون و الیزابت را نیز دارد. در این مقاله سریال بلک لیست را معرفی خواهیم کرد. ابتدا برای دانلود آن اقدام می‌کنیم و سپس مروری بر 9 فصل سریال فهرست سیاه خواهیم داشت.

سریال The Blacklist یک سریال جنایی آمریکایی است که از شبکه NBC پخش می‌شود. قسمت اول این مجموعه تلویزیونی در تاریخ 23 سپتامبر 2013 (1 مهر 1392) به روی آنتن رفت و بینندگان را با شخصیت دوست‌داشتنی ریموند ردینگتون آشنا کرد. ردینگتون که سال‌هاست تحت تعقیب است، ناباورانه خودش را تحویل اف‌بی‌آی می‌دهد و به آن‌ها می‌گوید که فهرستی از خطرناک‌ترین تبهکاران جهان را در اختیار دارد. البته ردینگتون اصرار دارد که این اطلاعات را فقط با یک مامور تازه‌کار به نام الیزابت کین به اشتراک بگذارد.

این داستان سریال لیست سیاه است که در حال حاضر فصل نهم آن در حال پخش است. در این مقاله معرفی کاملی از سریال Blacklist و شخصیت‌ها و بازیگران آن خواهیم داشت. پس اگر از طرفداران ردینگتون و این سریال مهیج هستید، در این مقاله از پلازا همراه ما باشید.

آنچه در ادامه می‌خوانید

همچنین بخوانید :

دانلود سریال لیست سیاه


مروری بر داستان کامل سریال بلک لیست


همه فصل‌های سریال لیست سیاه تاکنون با نقدهای مثبتی مواجه شده‌اند و البته بیشتر منتقدان بازی جیمز اسپیدر بازیگر نقش ریموند ردینگتون را ستوده‌اند. نهمین فصل سریال لیست سیاه هم اکنون در حال پخش است. در این بخش مروری بر همه نه فصل سریال بلک لیست داریم.

فصل اول سریال Blacklist

سریال لیست سیاه / سريال بلك ليست

در فصل اول سریال فهرست سیاه با شخصیت ریموند ردینگتون و الیزابت کین آشنا می‌شویم و کم کم شاهد شکل‌گیری نیروی ویژه لیست سیاه هستیم. هارولد کوپر رئیس این نیروی ویژه و دونالد رسلر یکی از ماموران خوب آن است که سال‌ها به دنبال ردینگتون بوده است. همچنین آرام مجتبایی مسئولیت کارهای ردیابی و امور تکنیکی را بر عهده دارد.

همانطور که در مقدمه به آن اشاره کردیم، ردینگتون خودش را تسلیم FBI می‌کند و برای دستگیری برخی از خطرناک‌ترین تبهکاران دنیا به آن‌ها پیشنهاد کمک می‌دهد. او همچنین تاکید دارد که فقط با ماموری تازه‌کار به نام الیزابت کین صحبت خواهد کرد و از همان ابتدای سریال بلک لیست با معمای ارتباط بین ردینگتون و الیزابت مواجه می‌شویم. فصل اول سریال فهرست سیاه 22 قسمت داشت و بیش از 18 میلیون نفر قسمت اول آن را تماشا کردند.

فصل 2 سریال بلک لیست

سریال فهرست سیاه / سریال black list

در فصل دوم سریال لیست سیاه شاهد درگیری ردینگتون با گروهی تبهکار و قدرتمند به نام «کابال» هستیم و تمام این درگیری‌ها بر سر منبعی دیجیتالی با اطلاعات محرمانه و فوق‌العاده مهم است. در این فصل شخصیت ثمر نوابی هم به نیروی ویژه فهرست سیاه اضافه می‌شود؛ او پیش از این برای موساد کار می‌کرده است. فصل دوم سریال فهرست سیاه هم 22 قسمت داشت و قسمت اول آن در تاریخ 22 سپتامبر 2014 (31 شهریور 93) از شبکه NBC پخش شد. پربیننده‌ترین قسمت فصل دوم، قسمت نهم آن با بیش از 25 میلیون بیننده در آمریکا بود.

فصل 3 سریال لیست سیاه

سریال the blacklist season7 / پایان سریال لیست سیاه

فصل 3 سریال فهرست سیاه 23 قسمت داشت و قسمت اول آن در تاریخ 1 اکتبر 2015 (9 مهر 94) پخش شد. در این فصل بعد از حوادثی الیزابت مجبور می‌شود خودش را پنهان کند و به همراه ردینگتون از دست دولت و نیروی ویژه فرار می‌کنند. همچنان کابال در پشت صحنه همه وقایع قرار دارد و لیز و ریموند در تلاشند تا پرده از رازهای این گروه قدرتمند بردارند؛ گروهی که رهبرانش در خود دولت هستند. پربیننده‌ترین قسمت فصل سوم سریال لیست سیاه در آمریکا حدود 13 میلیون بیننده داشت.

فصل 4 سریال فهرست سیاه

سریال The Blacklist / دانلود سریال لیست سیاه

در فصل 4سریال لیست سیاه مردی به نام الکساندر کرک وارد داستان می‌شود که ادعا دارد پدر الیزابت است و درنهایت الیزابت را می‌دزدد؛ اما الیزابت باور ندارد که الکساندر پدر او باشد. فصل 4 هم همانند اکثر فصل‌های این سریال، 22 قسمت داشت. قسمت اول آن در تاریخ 22 سپتامبر 2016 (1 مهر 95) به روی آنتن شبکه NBC رفت. فصل 4 سریال لیست سیاه نسبت به فصل قبلی بینندگان کمتری داشت و پربیننده‌ترین قسمت آن چیزی حدود 11 میلیون بیننده را به پای تلویزیون‌ها کشاند.

فصل 5 سریال Blacklist

داستان کامل سریال بلک لیست / سریال The Blacklist 2021

27 سپتامبر 2017 (5 مهر 96) فصل پنجم سریال Blacklist شروع و در 22 قسمت پخش شد. در این فصل ردینگتون که با خیانت‌هایی روبه‌رو شده، سعی دارد تا امپراتوری‌اش را دوباره از نو بسازد. البته او همچنان به کمک لیز و نیروی ویژه، تبهکاران و تروریست‌هایی را از سرتاسر جهان به دام می‌اندازد. فصل 5 هم نسبت به فصل‌های قبلی با ریزش بیننده مواجه شد و قسمت اول آن با حدود 9.5 میلیون تماشاگر، پربیننده‌ترین قسمت آن بود.

فصل 6 سریال بلک لیست

داستان کامل سریال بلک لیست / بازیگران سریال لیست سیاه

در فصل 6 سریال بلک لیست بیشتر به هویت واقعی ریموند ردینگتون و رازهای سر به ‌مهر گذشته او پرداخته می‌شود. الیزابت هم همچنان سعی دارد تا ارتباط واقعی بین خودش و ریموند را پیدا کند. با این حال نیروی ویژه هم به کار خود ادامه می‌دهد و افراد بیشتری از لیست سیاه را به دام می‌اندازد. این فصل هم در 22 قسمت از شبکه NBC پخش شد. قسمت اول آن در تاریخ 3 ژانویه 2019 (13 دی 97) به روی آنتن رفت و با 8 میلیون تماشاگر، پربیننده‌ترین اپیزود این فصل از سریال لیست سیاه بود.

فصل 7 سریال بلک لیست

در ویدئو زیر تریلر فصل 7 سریال فهرست سیاه را مشاهده می‌کنید.

قسمت اول فصل 7 سریال بلک لیست در تاریخ 4 اکتبر 2019 (12 مهر 98) از شبکه NBC پخش شد.در این فصل هم الیزابت کین در کنار ریموند ردینگتون با ماجراجویی‌های تازه‌ای روبه‌رو می‌شوند و تیم نیروی ویژه همچنان در تلاش برای دستگیری تبهکاران و مجرمان بین‌المللی است. این فصل نیز قرار بود همانند فصل‌های پیشین 22 قسمت داشته باشد، اما به علت شیوع کووید-19 تولید سریال زودتر به اتمام رسید. این فصل از سريال بلك ليست با 19 قسمت به پایان رسید، در حالی که قسمت 11 با 7.83 میلیون بیننده، پربیننده‌ترین قسمت این فصل بود.

فصل 8 سریال فهرست سیاه

سریال لیست سیاه / بازیگران سریال بلک لیست

فصل هشتم سریال black list از 12 نوامبر 2020 (22 آبان 1399) به روی آنتن رفت. این فصل شامل 22 قسمت بود و داستان آن از جایی شروع شد که لیز به یافتن حقیقت ردینگتون بسیار نزدیک شده است. لیز قصد دارد با همکاری کاتارینا نقشه‌ای بچیند، و در همین حال ریموند در تلاش است به لیست سیاه دست یابد. این فصل از سریال با ریزش شدید تعداد بینندگان همراه بود، به طوری که قسمت اول آن با 6 میلیون بیننده، به عنوان پربیننده‌ترین قسمت فصل هشت سریال بلک لیست شناخته می‌شود.

هشدار: خلاصه داستان فصل 9 خطر اسپویل دارد!

فصل 9 سریال لیست سیاه

سریال فهرست سیاه / پایان سریال لیست سیاه

 

قطعا آغاز پخش فصل نهم سریال فهرست سیاه یکی از بهترین خبرهایی است که این روزها منتشر شده است. قسمت اول فصل 9 در 21 اکتبر 2021 (29 مهر 1400) منتشر شد. داستاناین فصل از سریال فهرست سیاه 2 سال پس از مرگ الیزابت روایت می‌شود. ردینگتون ناپدید شده و این بار ماموری به نام کوپر به سراغ وی می‌رود. فصل 9 اولین فصلی است که مگان بون در آن حضور ندارد. تاکنون فقط 1 قسمت از فصل نه سریال The Blacklist 2021 منتشر شده و قسمت‌های بعدی به صورت هفتگی منتشر خواهند شد.


شخصیت ها و بازیگران سریال بلک لیست


در این بخش با برخی از شخصیت‌ها و بازیگران سریال لیست سیاه آشنا می‌شویم.

ریموند ردینگتون با بازی جیمز اسپیدر

جیمز اسپیدر / سریال The Blacklist

ریموند ردینگتون در گذشته مامور دولت و گویا عضوی از نیروی دریایی آمریکا بوده است. او قبل از اینکه خودش را تسلیم کند، در فهرست مجرمان تحت تعقیب FBI، در جایگاه چهارم قرار داشته است. ردینگتون به روابط زیادی که دارد و تبهکاران مختلفی که می‌شناسد معروف است. به همین دلیل هم عجیب نیست که او فهرستی از خطرناک‌ترین تبهکاران را در دست داشته باشد؛ فهرستی که با عنوان لیست سیاه شناخته می‌شود.

ریموند علاقه اسرارآمیزی به الیزابت کین دارد و به نظر می‌رسد رازهای شخصی زیادی را درباره الیزابت می‌داند. با این حال ردینگتون هر کاری برای محافظت از لیز انجام می‌دهد. در کل می‌توان گفت که ردینگتون تبهکاری دوست‌داشتنی، خوش لباس و عاشق زرق و برق است.

جیمز اسپیدر بازیگر مطرح آمریکایی متولد سال 1960 میلادی است. از فیلم‌های معروف او می‌توانیم به Stargate محصول سال 1994، Crash محصول سال 1996 و Avengers: Age of Ultron محصول سال 2015 اشاره کنیم. اسپیدر در تلویزیون هم فعال بوده و علاوه بر سریال لیست سیاه، در سریال‌هایی همچون The Office و The Practice ایفای نقش کرده است.

الیزابت کین با بازی مگان بون

مگان بون / سریال بلک لیست

الیزابت کین یک مامور تازه‌کار FBI است که به اصرار ردینگتون به نیروی ویژه آورده می‌شود. بعدها مشخص می‌شود که نام واقعی او ماشا روستوا است و در روسیه و از مادری روس به دنیا آمده است. الیزابت گذشته‌ای رمزآلود و دلخراش دارد. از همان قسمت اول جای زخمی را روی دست الیزابت می‌بینیم که درواقع مربوط به کودکی اوست؛ زمانی که در آتش گیر افتاده بود.

جدای گذشته مبهم و ارتباط اسرارآمیزش با ردینگتون، همسر الیزابت، تام کین هم گویا مشکلاتی دارد و از همان فصل اول ردینگتون هشدارهایی را درباره تام به لیز می‌دهد. با این حال لیز هم کم کم جذب ردینگتون می‌شود و احتمالا بزرگترین سوال او این است که ردینگتون چه نسبتی با او و گذشته‌اش دارد.

مگان بون بازیگر آمریکایی متولد سال 1983 است. معروف‌ترین نقشی که تا به حال بازی کرده، همین نقش الیزابت کین در سریال لیست سیاه است؛ اما از آثار دیگر او می‌توانیم به سریال Law & Order: LA و فیلم Step Up Revolution اشاره کنیم.

دونالد رسلر با بازی دیگو کلاتنوف

دیگو کلاتنوف / سریال لیست سیاه

رسلر یک مامور کارکشته FBI است که سال‌ها به دنبال ردینگتون بوده است. او تا جایی غرق کارش شده بود که حتی نامزدش با او قطع رابطه می‌کند. درنهایت رسلر به نیروی ویژه لیست سیاه آورده می‌شود. اگرچه او از همکاری با ردینگتون متنفر است، اما نتایج خوب کارشان او را در این گروه نگه می‌دارد. در ابتدا او حتی به الیزابت هم اعتماد نداشت، اما هرچه می‌گذرد رسلر و لیز دوستان صمیمی‌تری می‌شوند.

دیگو کلاتنوف بازیگر کانادایی است که از دیگر سریال‌های معروف او می‌توان به سریال Homeland اشاره کرد. او در سینما هم فعال است و در فیلم‌هایی چون Radius و Lavender بازی کرده است. اما معروف‌ترین نقش این بازیگر هم در سریال لیست سیاه رقم خورده.

آرام مجتبایی با بازی امیر اریسن

امیر اریسن / سریال فهرست سیاه

آرام همچون نامش پسر آرامی است که در امور تکنولوژیکی حسابی مهارت دارد و در این زمینه به FBI کمک می‌کند. او از دوستان خوب الیزابت است و مشخصا به ثمر علاقه‌مند است.

امیر اریسن بازیگر آمریکایی است که معروف‌ترین نقشش در همین سریال لیست سیاه بوده است؛ اگرچه او در سریال‌های دیگری هم همچون Billions و The Mentalist حضور داشته است.

ثمر نوابی با بازی مژان مارنو

مژان مارنو / سریال the blacklist season7

ثمر اصالتا ایرانی است و در بازجویی مهارت دارد. او اولین بار در فصل دوم حضور پیدا کرد و بعد از مدتی با کمک ردینگتون به عضویت نیروی ویژه درآمد. مژان مارنو بازیگر آمریکایی-ایرانی است که علاوه بر سریال Blacklist، در سریال House of Cards هم بازی کرده است. والدین مژان ایرانی هستند و خودش در آمریکا به دنیا آمده است.

از دیگر بازیگران لیست سیاه می‌توانیم به رایان اگولد در نقش تام کین، هری لنیکس در نقش هارولد کوپر و هشام توفیق در نقش دمبه اشاره کنیم.

سوالات متداول

آیا ردینگتون پدر الیزابت است؟

بله. ریموند ردینگتون پدر بیولوژیکی الیزابت است.

لیست سیاه چند فصل دارد؟

تاکنون 9 فصل از سریال فهرست سیاه منتشر شده است. هنوز خبری از فصل 10 سریال نیست.

سریال بلک لیست

سخن پایانی

در این مقاله نگاهی به سریال Blacklist و شخصیت‌ها و بازیگران آن انداختیم.  آیا شما هم از طرفداران سریال بلک لیست هستید و آن را دنبال می‌کنید؟ با توجه به افت تعداد بینندگان، به نظر شما پایان سریال لیست سیاه می‌تواند مخاطبین را راضی نگه دارد؟ به نظر شما سریال بلک لیست پتانسیل چند فصل دیگر را دارد؟ می‌توانید در پایین همین صفحه نظرات خودتان را درباره سریال بلک لیست با ما و دیگر کاربران پلازا به اشتراک بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران8 دیدگاه
avatar
Naser alipoor
.
16 خرداد 1401، 10:00
پاسخ
1
1
سلام ... جناب ادمین انتهای نقدتون فرمودید که آیا ردینگتون پدر واقعی الیزابت هست و پاسخ دادید بله من کسی ام که تمام ۹ فصل سریال رو با جون و دل و به دقت دیدم و با اطمینان و دلیل میگم که ردینگتون همون کاترینا مادر الیزابت بود که با جراحی تغییر جنسیت داده بود اونایی که سریال رو دقیق دیدن شاید دقت نکرده باشن ولی یه سری نشونه هوایی بود که با وصل کردنشون به هم به حرف من می‌رسید هر کسی توضیح بیشتری خواست به لیدی اینستاگرامم پیام بده تا کامل براش توضیح بدم naser_alipoorr
avatar
Hossein
.
03 مرداد 1401، 02:01
پاسخ
0
1
@Naser alipoor
بله دقیقا همینطوره و رینگتون تغییر جنسیت داده
avatar
ali
.
05 خرداد 1401، 17:54
پاسخ
0
2
?slm doble baghie fasl haro nemizarid
avatar
ehsan
.
05 خرداد 1401، 01:15
پاسخ
1
0
baz link ha az kar oftadan residegi konid
avatar
اعظم شعبانی
.
05 خرداد 1401، 08:49
پاسخ
0
0
@ehsan
ممنون اطلاع دادید دوست گرامی. حتما رسیدگی میشه
avatar
sina
.
30 اردیبهشت 1401، 21:21
پاسخ
0
0
slm chera link haye download kar nemikonn?
avatar
.
28 اردیبهشت 1401، 14:13
پاسخ
0
0
من که خیلی از این سریال خوشم آمده خصوصا از نقش و بازی ریموند ردینگنون
نمایش 3 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 55.4 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.3 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 16.5 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 13.2 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 9.5 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 8.8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 7.9 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6.2 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 4 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401