دانلود فیلم Gangs of New York؛ اثری ماندگار از مارتین اسکورسیزی با بازی دنیل دی لوئیس

الهه بیات - ۰۱ آبان ۱۴۰۰ ۱۴:۰۰
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

فیلم Gangs of New York (دار و دسته نیویورکی) بر پایه شعار «نیویورک در خیابان‌ها زاده شد». این فیلم دیدنی جامعه قرن 19 نیویورک را نمایش می‌دهد وشما را پرتاب می‌کند به دورانی که با جامعه امروز آمریکا تفاوت زیادی دارد. برای دانلود و آشنایی با فیلم دارودسته های نیویورکی همراه ما باشید.

فیلم Gangs of New York عنوان اثری حماسی، تاریخی، جنایی و درام محصول سال 2002 است. فیلم سینمایی دار و دسته های نیویورکی به کارگردانی مارتین اسکورسیزی (Martin Scorsese) بر اساس کتابی به همین نام به قلم هربرت اسبوری (Herbert Asbury) محصول سال 1927 ساخته شده است. این فیلم با بازی دانیل دی-لوئیس و لئوناردو دی کاپریو و همچنین کامرون دیاز شاهکاری است که داستانی از آمریکای قرن 19 را روایت می‌کنند. فیلم دارودسته های نیویورکی در زمان اکران خود یعنی دسامبر 2002 هم با استقبال مردم و منتقدین روبرو شد. و از آن موقع به بعد تبدیل شد به یکی از کلاسیک‌های تاریخ سینما که هر فیلم‌بازی باید قبل از مردن آن را ببیند. فیلم دار و دسته نیویورکی مارتین اسکورسیزی نامزد 10 اسکار شد و منتقدین به خصوص بازی دی لوئیس و کارگردانی اسکورسیزی را بسیار تحسین کردند.

دانلود فیلم Gangs of New York 2002 / تحلیل فیلم دار و دسته نیویورکی

این مقاله از پلازا به معرفی فیلم Gangs of New York 2002 (دار و دسته نیویورکی ) اختصاص یافته است. در این مطلب لینک دانلود فیلم در اختیار شما قرار گرفته، با داستان و بازیگران فیلم آشنا می‌شوید و در نهایت تحلیل فیلم دار و دسته نیویورکی از نگاه منتقدین را داریم.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

دانلود فیلم Gangs of New York 2002

پیش از هر چیز برای شما امکان دانلود فیلم Gangs of New York 2002 با لینک مستقیم را فراهم آورده‌ایم.

داستان فیلم Gangs of New York

داستان فیلم Gangs of New York / نقد و بررسی فیلم دار و دسته نیویورکی ۲۰۰۲

داستان فیلم دار و دسته های نیویورکی در قرن 19، بین سال‌های 1846 تا 1862، اتفاق می‌افتد. در محله‌ای از منتهن به نام پنج منطقه، گروه بومی‌ها به رهبری بیل کاتینگ (قصاب) و گروه ایرلندی‌ها به رهبری کشیش والان وارد جنگ می‌شوند. 16 سال پس از این واقعه، آمستردام که در زمان جنگ پسر کوچکی بوده و شاهد مرگ پدرش در جنگ بوده، به منطقه بازمی‌گردد تا انتقام مرگ پدرش را بگیرد، اما اوضاع دقیقا مطابق نقشه پیش نمی‌رود.

بازیگران فیلم دار و دسته نیویورکی

مارتین اسکورسیزی، به عنوان فردی که در محله «ایتالیای کوچک» بزرگ شده همیشه نسبت به مناطق مختلف نیویورک کنجکاو بود. او در سال 1970 کتاب Gangs of New York را خواند و آن را یک اثر انقلابی توصیف کرد. سال‌ها بعد که به شهرت و ثروت کافی رسید تصمیم گرفت آن کتاب را به فیلم دار و دسته ی نیویورکی تبدیل کند. در این بخش با بازیگران فیلم Gangs of New York 2002 آشنا می‌شویم.

لئوناردو دی کاپریو در نقش آمستردام

فیلم Gangs of New York 2002 با بازی لئوناردو دی کاپریو / جوایز فیلم دار و دسته نیویورکی ۲۰۰۲

لئوناردو دی کاپریو (Leonardo DiCaprio) متولد 11 نوامبر 1974 برابر با 20 آبان 1353 در لس آنجلس است. او بازیگر، تهیه‌کننده، فعال حقوق بشر و از مدافعان محیط زیست است. فیلم‌های او تا سال 2019 بیش از 7.2 میلیارد دلار در سراسر جهان فروش داشتند و او را 8 بار در فهرست گران قیمت‌ترین بازیگران مرد دنیا قرار دادند. دی کاپریو بازیگری را از دهه 1980 با حضور در تبلیغات آغاز کرد، در دهه 1990 نقش‌های کوچکی در فیلم و سریال‌ها داشت و سرانجام در سال 1993 با حضور در فیلم This Boy’s Life مورد توجه قرار گرفت.

لئوناردو در سن 19 سالگی نامزد جایزه اسکار و جایزه گلدن‌گلوب شد. سرانجام در سال 1997 با فیلم تایتانیک به شهرت رسید. او تاکنون در بسیاری از فیلم‌های اسکورسیزی نظیر فیلم Catch Me If You Can (2002) و فیلم The Wolf of Wall Street (2013) حضور داشته است. لئوناردو سابقه 248 نامزدی و 99 برد در جشنواره‌های مختلف را دارد. او 6 بار نامزد جایزه اسکار شده و یک بار، برای فیلم The Revenant، اسکار گرفته است. وی همچنین 4 نامزدی و 1 برد جایزه بفتا و 9 نامزدی و 3 برد جایزه گلدن ‌گلوب را نیز در کارنامه درخشان خود دارد.

از دیگر فیلم‌های این بازیگر محبوب می‌توانیم فیلم Inception (2010)، فیلم The Great Gatsby (2013)، و فیلم Once Upon a Time in Hollywood (2019) را نام ببریم. دی کاپریو در سال 2016 از سوی نشریه Time به عنوان یکی از 100 فرد تاثیرگذار دنیا معرفی شد.

دنیل دی لوئیس در نقش ویلیام کاتینگ (بیل قصاب)

بازیگران فیلم دار و دسته نیویورکی / فیلم درام و جنایی دار و دسته نیویورکی ۲۰۰۲

دنیل دی لوئیس (Daniel Day-Lewis) با نام کامل سر دنیل مایکل بلیک دی لوئیس یکی از بازیگران بازنشسته انگلیسی است. دنیل در 29 آوریل 1957 (9 اردیبهشت 1336) در لندن متولد شد. پدر او شاعر و مادرش بازیگر بود. دنیل دی لوئیس یکی از پرافتخارترین و محترم‌ترین بازیگران نسل خویش است. او در بازیگری پیرو سبک «متد بازیگری» بود. دی لوئیس در اوایل 1980 بیشتر به تئاتر می‌پرداخت تا اینکه در سال 1989 به دلیل حادثه‌ای که بر سر صحنه برایش اتفاق افتاد، از تئاتر خداحافظی کرد.

فیلم My Left Foot (1990)، فیلم There Will Be Blood (2008) و فیلم Lincoln (2013) سه فیلمی هستند که دی لوئیس را برنده جایزه اسکار کردند. وی علاوه بر این، 3 بار دیگر نیز نامزد جایزه اسکار شده است. از دیگر افتخارات دنیل می‌توانیم 3 نامزدی و 4 برد جایزه بفتا و 6 نامزدی و 2 برد جایزه گلدن‌ گلوب را نیز نام ببریم. بازی در فیلم Gangs of New York 2002 او را نامزد جایزه اسکار و جایزه گلدن ‌گلوب و همچنین برنده جایزه بفتا کرد. وی در سال 2017، پس از بازی در فیلم Phantom Thread، از دنیای بازیگری خداحافظی کرد.

کامرون دیاز در نقش جنی اوردین

کامرون دیاز در فیلم Gangs of New York / نقد فیلم Gangs of New York

کامرون دیاز (Cameron Diaz) بازیگر بازنشسته آمریکایی است که در حوزه نویسندگی، تهیه‌کنندگی و مدلینگ نیز فعالیت دارد. کامرون دیاز متولد 30 آگوست 1972 برابر با 8 شهریور 1351 در سن‌دیه‌گو است. او دبیرستانی بود که فعالیت خود به عنوان مدل را آغاز کرد. در سن 21 سالگی برای اولین بار بازیگری را تجربه کرد و در فیلم The Mask (1994) روبروی جیم کری قرار گرفت. فیلم There’s Something About Mary (1998) و فیلم Being John Malkovich (1999) او را نامزد جایزه گلدن‌ گلوب کرده و سبب به شهرت رسیدن کامرون دیاز شدند.

کامرون دیاز در فیلم‌های دیگری چون فیلم Vanilla Sky (2001)، فیلم The Box (2009) و فیلم The Other Woman (2014) بازی کرده است. وی همچنین صداپیشه فیونا در مجموعه انیمیشن‌های شرک است. آخرین نقش‌آفرینی او مربوط به فیلم Annie در سال 2014 است. او در مارس 2018 برای همیشه از دنیای بازیگری خداحافظی کرد.

فیلم خارجی دار و دسته های نیویورکی بازیگران بسیاری دارد که در اینجا مجالی برای معرفی همه آنان نیست. در فهرست زیر می‌توانید نام و نقش بقیه بازیگران فیلم دارودسته های نیویورکی را ببینید.

 • جیم برودبنت (Jim Broadbent) در نقش ویلیام توئید
 • جان سی. ریلی (John C. Reilly) در نقش هپی جک مولرانی
 • برندن گلیسون (Brendan Gleeson) در نقش والتر مک‌گین
 • لیام نیسون (Liam Neeson) در نقش کشیش والان
 • هنری توماس (Henry Thomas) در نقش جانی سیسرو
 • گری لوئیس (Gary Lewis) در نقش مک‌گلوین

نقد و بررسی فیلم دار و دسته نیویورکی ۲۰۰۲

بررسی فیلم Gangs of New York 2002 / بازیگران فیلم Gangs of New York / تریلر فیلم Gangs of New York 2002

فیلم دار و دسته های نیویورکی ۲۰۰۲ با بودجه‌ای 100 میلیون دلاری ساخته شد. ساخت این فیلم در سال 2001 به پایان رسید، اما به دلیل وقوع حادثه 11 سپتامبر، اکران فیلم یک سال به تعویق افتاد. تاریخ اکران فیلم Gangs of New York 2002 چندین بار تغییر کرد تا اینکه سرانجام در 20 دسامبر 2002 (29 آذر 1381) به روی پرده سینما رفت.

فیلم Gangs of New York 2002 با بازی لئوناردو دی کاپریو پس از اکران خوش درخشید. فروش فیلم در گیشه به 193 میلیون دلار رسید. جوایز فیلم دار و دسته نیویورکی ۲۰۰۲ بسیار بیشتر از آن است که بخواهیم همه آنها را نام ببریم. این فیلم نامزد 10 اسکار در بخش بهترین فیلم، کارگردانی، بازیگر نقش اول مرد، موسیقی، تدوین، صداگذاری، طراحی لباس، طراحی هنری، فیلمبرداری و فیلمنامه غیراقتباسی شد. از دیگر جوایز آن می‌توانیم 11 نامزدی جایزه بفتا و 1 برد جایزه بفتا در بخش بهترین بازیگر نقش اول و همچنین 3 نامزدی و 2 برد جایزه گلدن ‌گلوب را نام ببریم.

نام فیلم سینمایی دار و دسته نیویورکی 2002 در فهرست بسیاری از منتقدین جزء 10 فیلم برتر آمده است. نمرات منتقدین آن نسبتا خوب است. منتقدین در وبسایت متاکریتیک امتیاز 72 از 100 و در وبسایت راتن تومیتوز امتیاز 74% را به فیلم سینمایی Gangs of New York داده‌اند. بینندگان نیز استقبال خوبی از این فیلم داشتند و امتیاز 7.5 از 10 را در IMDb برای آن مناسب دانسته‌اند. در این بخش نگاهی به نظرات منتقدین در نقد فیلم Gangs of New York داریم.

احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail
دانلود و معرفی فیلم The Revenant ؛ تریلر، داستان و بازیگران
الهه بیات10 بهمن 1399 22:00
thumbnail
دانلود و بررسی فیلم The Great Gatsby ؛ داستان، بازیگران و ...
الهه بیات24 دی 1399 14:00
thumbnail
نگاهی به فیلم گرگ وال استریت ؛ پرفروش ترین اثر مارتین ...
الهه بیات23 دی 1399 14:00
thumbnail
دانلود و بررسی فیلم Inception ؛ داستان، بازیگران و نظرات ...
الهه بیات18 دی 1399 14:00

Chicago Tribune / مایکل ویلمینگتون: 100

فیلم Gangs of New York یک بازگشت باشکوه به دوران تقریبا ناپدیدشده فیلمسازی حماسی است. فیلمسازان بزرگ به جای اینکه براساس حساب و کتاب استودیو فیلم بسازند علاقمندی‌های خودشان را در این راه دنبال می‌کنند.

Variety / تاد مک‌کارتی: 90

فیلم دار و دسته های نیویورکی 2002 تمامی نشانه‌های لازم را دارد که این فیلم را تبدیل به اثر بزرگ مارتین اسکورسیزی کند: مطالب جذاب و تازه در مورد شهر محبوب اسکورسیزی نیویورک، یک حماسه غنی، دوران آبستنی یک حماسه، عنصر جنایی پویا، عناصر اجتماعی-سیاسی-مذهبی قابل تحریک و احتراق، بازیگران برجسته و کنایات هوشمندانه به تاریخ سینما که فیلم را تبدیل به یک تجربه غنی کرده است.

Chicago Sun-Times / راجر ابرت: 88

اسکورسیزی کارت ‌پستال‌های تاریخ آمریکا را جمع می‌کند و دوباره آنها را با داستانی خشن و خون‌آلود از گذشته عریان ما سرهم می‌کند.

احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail
معرفی و دانلود فیلم Black Panther ؛ تریلر، داستان و بازیگران
الهه بیات11 فروردین 1400 20:00
thumbnail
سینمای کلاسیک: معرفی فیلم بانوی زیبای من با بازی آدری ...
الهه بیات09 فروردین 1400 14:00
thumbnail
دانلود و بررسی فیلم Moonlight ؛ تریلر، بازیگران و نظرات ...
نگین قنبری08 فروردین 1400 22:00
thumbnail
معرفی فیلم Heat (مخمصه) با بازی درخشان رابرت دنیرو و آل ...
نسترن امین زاده07 فروردین 1400 14:00

ReelViews / جیمز براردینلی: 75

فیلم دارودسته های نیویورکی به موقعیت یک شاهکار نزدیک نمی‌شود. در فیلم چند صحنه انفرادی عالی و اجرای فوق‌العاده دنیل دی لوئیس وجود دارد، اما ارتباط عناصر در حد متوسط است و گاه و بیگاه سبب ایجاد نارضایتی می‌شود.

Village Voice / جی هوبرمن: 60

بیش از 100 میلیون دلار برای فیلم دارودسته های نیویورکی هزینه شده است. روشن شدن نیویورک عظیم با شعله‌های نارنجی جهنم بسیار عالی به نظر می‌رسد. فیلمنامه فیلم کمترین جذابیت را دارد. فیلمنامه‌ای که از زیر دست 3 نویسنده و شاید حتی هاروی واینستین (Harvey Weinstein)، تهیه‌کننده، گذشته است.

Washington Post / استیون هانتر: 50

فیلم دارودسته های نیویورکی از لحاظ هدف، دامنه و شور و اشتیاق یک فیلم نسبتا معمولی محسوب می‌شود.

Los Angeles Times / کنت توران: 40

اسکورسیزی و تیمش یک فیلم مصنوعی سنگین ساخته‌اند که به سختی می‌توان آن را نادیده گرفت؛ زیرا وزن خود را همه جا می‌اندازد، اما به طرز مرگباری هیچ نشانه‌ای از روح در خود ندارد.

حقایق جالب درمورد فیلم Gangs of New York

 • شخصیت بیل کاتینگ (قصاب) تا حد بسیار زیادی براساس شخصیت ویلیام پول، رهبر یکی از دارودسته های نیویورکی در قرن 19 است که به قصاب معروف بود.
 • طی فیلمبرداری صحنه دعوا، لئوناردو دی کاپریو اتفاقی بینی دنیل دی لوئیس را می‌شکند، اما دی لوئیس با وجود جراحت صحنه را قطع نمی‌کند و به بازی ادامه می‌دهد.
 •  یک شعبده‌باز معروف ایتالیایی که به مدت 30 سال برای هنر جیب‌بری مشهور بود، توسط اسکورسیزی استخدام شد تا اصول اولیه این کار را به کامرون دیاز آموزش دهد.
 • نام بیشتر دسته‌هایی که در فیلم می‌شنویم از لحاظ تاریخی با دار و دسته های نیویورکی قرن 19 مطابقت دارد؛ از جمله خرگوش‌های مرده، پسران باواری و چهل دزد. بسیاری از اعضای این دسته‌ها بعدها وارد سیاست شدند.
 • نام «خرگوش‌های مرده» معنای دوم دارد. کلمه خرگوش به انگلیسی، Rabbit، با کلمه Ráibéad هم‌آوایی دارد. این کلمه در زبان اسکاتلندی به معنای «مردی که باید از او ترسید» است. کلمه مرده، Dead، نیز در زبان عامیانه به معنای «بسیار» است. در نتیجه معنای دیگر «خرگوش‌های مرده» می‌شود مردی که باید از او بسیار ترسید.

فیلم دار و دسته ی نیویورکی

 • بیل قصاب با بسیاری از بازیگران اصلی و فرعی صحنه‌ای دارد. این نماد میزان تسلط وی بر محله «پنج منطقه» است.
 • حضور لئوناردو دی کاپریو در فیلم به پیشنهاد رابرت دنیرو (Robert De Niro) بود. این فیلم آغازی بر همکاری‌های فراوان بین دی کاپریو و اسکورسیزی شد.
 • برای شبیه‌سازی چشم مصنوعی بیل قصاب، کره چشم دی لوئیس توسط یک کاور شیشه‌ای پوشانده شده بود. دی لوئیس آموخت بدون پلک زدن با نوک چاقو به چشم مصنوعی خود بزند.
 • نام شخصیت اصلی فیلم آمستردام است. هلندی‌ها محله منهتن را از سرخپوستان خریدند و آنجا را نیو آمستردام نامیدند. انگلیسی‌ها در جنگ با هلندی‌ها این منطقه را تصاحب کرده و آن را نیویورک نامیدند.

کلام آخر

در این مطلب با بررسی فیلم Gangs of New York 2002 با شما بودیم و برای دانلود فیلم دار و دسته نیویورکی اقدام کردیم. نظر شما در مورد فیلم دار و دسته نیویورکی محصول ۲۰۰۲ چیست؟ آیا این فیلم را تماشا کرده‌اید؟ بازی کامرون دیاز در فیلم Gangs of New York را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ شما می‌توانید نظرات خود در مورد این فیلم را از طریق بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 55.4 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.3 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 16.5 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 13.2 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 9.5 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 8.8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 7.9 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6.2 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 4 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401